Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Amatur 2015 - ce este necesar, dorim si putem sa schimbam!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Deoarece propunerea mea cu privire la d-nul Bodeanu a fost mutata ( poate a fost o eroare ) voi reformula:

    La sugestia de mai sus a colegilor nostrii, propun reinstalarea d-lui Bodeanu in functia avuta pana in 2013.

    Cu toate ca personal consider ca am fost nedreptatit de dansul, ceea ce se intampla de un an in Amatur ma face sa regret ceea ce a fost. Problemele care au fost nu numai ca nu au disparut dar sau acutizat si au si migrat spre alte zone unde, pana acum cativa ani era liniste.

    Asist de ceva timp la transformarea Amaturului intr-un fel de pasalac turcesc unde la mare pret sunt plecaciunile si plocoanele.
    Cred ca este timpul ca adevaratii initiatori ai acestui frumos fenomen numit Amatur sa iasa in fata si sa ia masurile necesare pentru continuarea frumoaselor principii ce au stat la crearea circuitului. D-nul Bodeanu a fost unul dintre ei si chiar daca a gresit uneori, a gresi este omenesc si pana la urma din greseli un om destept are ce invata.

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de Zosim1 Vezi post
      pentru a-mi sustine propunerea am dat copy-paste la tabelul cu cei ce au citit regulamentul unde nu se regaseau o parte din organizatori si coordonatori.(vezi Fight)
      Emi, nu toata lumea citeste "logat".
      Ultima editare de PaliHR; 25.nov.2014, 07:14.
      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
      Tel : 0742 257 995

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
        Deoarece propunerea mea cu privire la d-nul Bodeanu a fost mutata ( poate a fost o eroare ) voi reformula:

        La sugestia de mai sus a colegilor nostrii, propun reinstalarea d-lui Bodeanu in functia avuta pana in 2013.

        Cu toate ca personal consider ca am fost nedreptatit de dansul, ceea ce se intampla de un an in Amatur ma face sa regret ceea ce a fost. Problemele care au fost nu numai ca nu au disparut dar sau acutizat si au si migrat spre alte zone unde, pana acum cativa ani era liniste.

        Asist de ceva timp la transformarea Amaturului intr-un fel de pasalac turcesc unde la mare pret sunt plecaciunile si plocoanele.
        Cred ca este timpul ca adevaratii initiatori ai acestui frumos fenomen numit Amatur sa iasa in fata si sa ia masurile necesare pentru continuarea frumoaselor principii ce au stat la crearea circuitului. D-nul Bodeanu a fost unul dintre ei si chiar daca a gresit uneori, a gresi este omenesc si pana la urma din greseli un om destept are ce invata.
        Poate ne spui(sugerezi,propune) si in locul cui sa fie reinstalat domnul Dan Bodeanu,ca eu nu ”m-am prins”.De acord cu tine cu transformarea Amaturului.
        Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
        Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

        Comentariu


        • #79
          Sedinta tehnica ar fi bine sa fie programata pe data 05.12 2014 Vineri,unde s-ar putea analiza propunerile venite,cat si eventualele neajunsuri ce pot aparea in ziua T.F.

          Comentariu


          • #80
            Rog administratorul site-ului sa mute in acest topic postarile lui Zosim 1 si Bozganu(referitor la Activitatea constructiva) deoarece ele nu contin elemente de fight ci numai explicatii cu argumente si contraargumente fara a avea vreun limbaj indecent.Cred ca sunt si in asentimentul d-lui Zosim 1 din cate am inteles.Multumesc

            Comentariu


            • #81
              Spectrul frigului si al zapezii ne face sa ne gandim tot mai serios la propunerea lui Aurel Fratea de a se organiza Turneul final in alta perioada,inaintea iernii!Se elimina astfel din riscurile (inutile) anotimpului de iarna si se acorda acel(minim!) respect fata de familie si fata de primul "Mos" al lunii decembrie!Multumim.
              I love table tennis !

              Comentariu


              • #82
                O varianta pentru T.F. luna Noiembrie.

                Comentariu


                • #83
                  Mai bine vara in perioada concediilor

                  - - - Actualizat - - -

                  Asa s-ar putea sa fie toata lumea multumita pentru limita de locuri

                  Comentariu


                  • #84
                    Pentru cei ce nu cunosc la ce riscuri ne expunem toti concurentii la turneul final sa ajungem ,prin zapada,prin blocaje ,prin stiu eu ce peripetii,ar trebui sa taca.Asa ca propunerea mea este ca turneul final sa se desfasoarre in limiltele de august-septembrie.O sa spuneti ca cei care nu pot sa nu vina uite ca vrem sa venim si riscam.Vedevas pe voi ce nu stiti sa ramaneti introieniti in camp deschis si atunci belea.Dar la romani pana nu se intampla ceva nimic nu se face preventiv.
                    ROG sa-mi luati in considerare propunerea mea si va multumesc ca ati citit macar.
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • #85
                      Am citit! Si suntem in majoritate (cred eu) de aceeasi parere.
                      Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                      FH: Tenergy 05 FX
                      BH: Tenergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #86
                        Ar trebui sa se manifeste mai multi ca sa inteleaga cei care voteaza ca asta se doreste. Propunerea a fost facuta si anul trecut de mine si s a votat cu NUP. Deci cine vrea, sa dea un semn

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de sevraj Vezi post
                          Ar trebui sa se manifeste mai multi ca sa inteleaga cei care voteaza ca asta se doreste. Propunerea a fost facuta si anul trecut de mine si s a votat cu NUP. Deci cine vrea, sa dea un semn
                          Numai daca faci un sondaj si spui ca cine nu voteaza nu are drept de joc la anul daca nu a votat poate strangi ceva voturi in rest,trebuie sa cauti forumisti la alta sectiune "Vanzari Cumparari"

                          Comentariu


                          • #88
                            Trebuie luat in considerare si abundenta de jucatori la concursurile dinaintea Turneului final. Dupa cum se vede, luna aceasta a fost o luna plina din punct de vedere a participarilor intrucat are legatura cu trofeul final.
                            Daca se va decala data Turneului Campionilor practic luna noiembrie va fi "moarta" din punct de vedere a participantilor. E si cumva inaintea sarbatorilor, lumea nu va mai dori sa participe masiv.

                            Chiar daca poate cei mai multi nu vor fi de acord cu mine, as propune ca acest Turneu al Campionilor sa fie undeva in luna august astfel incat luna iulie va deveni mai atractiva chiar daca este perioada concediilor. Se stie ca iulie nu este propice tenisului dar multi care vor dori sa-si "rotunjeasca" punctele vor fi nevoiti sa participe in aceasta perioada. Si s-ar putea face undeva pe litoral...

                            In schimb, locul Turneu final actual ar fi de preferat sa se inlocuiasca tot cu un A+.

                            Personal cred ca asa cum e acum e foarte bine pentru ca e final de an, tragem linie si vedem ce-a fost bine si ce nu, inlocuim "pierderea" cu sarbatorile de iarna iar varful la brad cu trofeul pentru cei mai fericiti.
                            Blade: lemn off...ce lemn !
                            Bh: cu tepi
                            Fh: fara tepi

                            Comentariu


                            • #89
                              Tehnic vorbind, un turneu final plasat la sfarsitul lunii iunie are relevanta maxima:

                              - ziua e mai lunga si drumurile bune;

                              - incheie un sezon de circa 9 luni de concursuri;

                              - copiii au vacanta;

                              - parintii nu au inceput concediile;

                              - urmeaza 2-3 luni "moarte" pentru sporturile de sala.

                              Parerea mea.
                              TsE

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de sevraj Vezi post
                                Ar trebui sa se manifeste mai multi ca sa inteleaga cei care voteaza ca asta se doreste. Propunerea a fost facuta si anul trecut de mine si s a votat cu NUP. Deci cine vrea, sa dea un semn
                                Cei care s-au manifestat sunt 15 iar cei care nu s-au manifestat sunt 0. Pe altii nici nu-i intereseaza. Deci, mai clar decit 15 la 0 nu se poate. In concluzie, trebuie devansata data desfasurarii turneului final cu cel putin o luna.
                                Daca nu se voteaza asa, va trebui schimbata conducerea amaturului.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                  Cei care s-au manifestat sunt 15 iar cei care nu s-au manifestat sunt 0. Pe altii nici nu-i intereseaza. Deci, mai clar decit 15 la 0 nu se poate. In concluzie, trebuie devansata data desfasurarii turneului final cu cel putin o luna.
                                  Daca nu se voteaza asa, va trebui schimbata conducerea amaturului.
                                  Dar poate e votul tip Basescu. Adica cei ce n-au votat sunt pentru a ramane cum a fost.

                                  Parerea mea e ca ar trebui sa fie un numar considerabil de membri care sa supuna la vot.
                                  Am vrut sa deschid un topic tip vot/sondaj pentru toate lunile anului in care fiecare membru sa-si voteze luna care-i convine dar nu pot ca n-am acces la acest serviciu. Asa ca rog un moderator s-o faca desi este cam tarziu.
                                  Repet, ganditi-va si la lunile tampon, inainte si dupa. Daca se va renunta la decembrie va avea si noiembrie de suferit. Pana la urma urmei, interesul e sa se tina cat mai multe concursuri cu o medie buna si constanta de participanti.
                                  Cum am mai spus, solutia ar fi si A+-urile decalate pe acele luni cu nevoi de participare. Altfel, absenta, pauzele lungi, etc, duc la plictiseala, renuntare, si... finish.
                                  DA, se poate face cate ceva dar trebuie puse pe masa toate concursurile, facuta o analiza in functie de sezon, de locatiile si perioadele lunii unde s-au tinut concursurile din anii trecuti, media jucatorilor, si alti factori ce pot afecta particparea noastra.
                                  Nu cred ca se poate schimba asa doar ca vreau eu sau ala sau nu stiu cine, chiar daca personal sunt de acord cu aceasta schimbare din cauza ca luna decembrie este una extrem de dificila si costisitoare. Dar m-as mai gandi inainte sa iau o decizie pripita.

                                  As putea sa va dau cateva exemple de luni in care NU as fi de acord cu mutarea concursului:
                                  1. februarie... frig ca naiba, aceeasi treaba.
                                  2. martie... cadouri, chestii, neveste/amante/sefe de scos la ghiocel, etc., parale ioc
                                  3. iulie... e ziua mea...invitata toata lumea
                                  4. septembrie... scoala, debarale de umplut, toamna, naspa.
                                  Si uite ca 4 luni le-am dat de-oparte.

                                  Alte variante ?

                                  Si ca motivare pentru a pleca in decembrie la Turneul final, cadoul nostru de Mos Craciun !
                                  Ultima editare de sorin_client; 28.nov.2014, 22:23.
                                  Blade: lemn off...ce lemn !
                                  Bh: cu tepi
                                  Fh: fara tepi

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Subscriu la pct. 1 si 3 cu mentiunea ca pct. 1 se poate aplica si pt decembrie nu doar pt februarie. Eu as zice ca luna iunie e ok pt turneul final, toata lumea poate pleca linistita (batuta) in concediu, basca ca temperaturile sunt in regula atat pentru deplasare cat si pt sala. Ideea cu votul cred ca merita pusa in practica.
                                    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Plecand de la aceasta premisa ,turneu final cu complicatii in anotimpul friguros si analizand succesul Turneului Final Amatur pentru copii 1 IUNIE 2013 nu pot deca sa va confirm ca diferenta este de la cer la pamant.Si de aceea daca conducerea Amatur mai ia in calcul organizarea unui Turneu Final de Copii 2015 , in 30-31 Mai 2015 ma ofer de al gazdui la Orasul Victoria cu toate cele necesare.

                                      Ca propunere TF copii in prima saptamana din iunie si TF Amaturi+Open in a 2-3- a saptamana din iunie.

                                      Ca semnal de alarma daca vremea se va inrautatii logistica pusa la dispozitie de mine ,20 de mese cu cele necesare care trebuie deplasata la TF in preziua stabilita s-ar putea sa intampine greutati.Speram ca vremea sa fie cu noi.
                                      EMI

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Eu sper ca organizatorii sa preintampine o astfel de problema si sa aiba un plan B.

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de sevraj Vezi post
                                          Eu sper ca organizatorii sa preintampine o astfel de problema si sa aiba un plan B.
                                          Planul B este sa puna Emi lanturi pe toate rotile, de pe acum.

                                          Avem si planul C. ....sa se amane pana-n iunie, pentru ca si asa este aproape de asta din decembrie
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Postat în original de GeluBv Vezi post
                                            Planul B este sa puna Emi lanturi pe toate rotile, de pe acum.

                                            Avem si planul C. ....sa se amane pana-n iunie, pentru ca si asa este aproape de asta din decembrie
                                            Eu am luat si un rand de senile,dar nu de putine ori am avut drumuri blocate 1 zi sau doua la primele caderi de zapada pana s-au miscat autoritatiile.Dupa cum spunea "Schimbatu',"Iarna nu-i ca vara"

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Postat în original de dantim Vezi post
                                              Mai bine vara in perioada concediilor

                                              - - - Actualizat - - -

                                              Asa s-ar putea sa fie toata lumea multumita pentru limita de locuri
                                              Si cel mai bine sa se tina TF la Mangalia sau la Brașov

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de Brulea Petre Vezi post
                                                Si cel mai bine sa se tina TF la Mangalia sau la Brașov
                                                Bunul-simt ne spune ca turneul final trebuie sa se desfasoare in mijlocul tarii

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Un calendar aproximativ pe 2015 cam cand putem vedea?
                                                  Lemne: DHS Hurricane Long W997
                                                  FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                                                  BH: DHS GoldArc 8

                                                  Comentariu


                                                  • Propun :
                                                    1. In scopul reducerii competitiei de la durate ,,brute'' de 10-12 ore ,in grupele inferioare sa se joace sistemul ,cel mai bun din 3 seturi .In limita posibilitatilor celor 2 care nu merg mai departe se poate organiza un sistem de joc de compensatie ,superioare si eliminatoriu .
                                                    2. Turneul final sa se desfasoare cu e normal la sfarsit de sezon ,iunie ,nu la sfarsit de an si pe cat posibil intr-o localitate din centrul tarii ,TG.MURES,BRASOV,SIBIU .
                                                    3. Materialele (iarba) care se foloseste sa fie numai din cele prevazute in lista ITTF din anul in curs .

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X