Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Baicoi Cupa "Dupa alegeri" 22.11.2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari Dorin,stiam ca vei castiga tu

    Comentariu


    • Va multumim mult! Flaviu si Darius Movileanu.

      Comentariu


      • Postat în original de dorel nistor Vezi post
        Felicitari Dorin,stiam ca vei castiga tu
        într-adevăr, fără a practica un joc "spectaculos"(departe de cel mai bun joc al lui), Dorin a fost cel mai bun jucător de la acest turneu. A avut și un pic de noroc, profit?nd de înfrângerea lui Liviu Petrescu la Boaca Valentin ( cred ca Liviu i-ar fi făcut zile fripte în finală).
        Felicitări atât lui Dorin, cât și tuturor celor care au fost prezenți la Băicoi. Vom reveni cu mare drag!

        Comentariu


        • Ar fi vrut sa vina Darius la Sf. Gheorghe, dar am platit deja demult pt. un cantonament cu echipa din Mioveni si va merge la Bistrița. O sa incercam insa la urmatorul A+ sa fim prezenti.

          Comentariu


          • Multumesc organizatorilor si participantilor pentru acest turneu foarte reusit. Iata si cateva imagini.


            - - - Actualizat - - -

            Daca nu ma calificam in superioare faceam mai multe poze. Daca ajungeam mai langa podium faceam numai cu festivitatea de decernare a premiilor. Oricum o dai nu e bine!
            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
            FH: Butterfly - Dignics 80
            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

            Comentariu


            • Un turneu organizat cu profesionalism si suflet de dl. Lucian Bozga si dl. Dan Bodeanu.
              Felicitari tuturor participantilor!
              Asa cum se obisnuieste oferim un mic rezumat din timpul turneului :
              "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
              George Bernard Shaw

              https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


              https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

              Comentariu


              • Felicitari organizatorilor si colegilor mei, participantii!

                Sunt pasionat de tenis de masă, am invatat tenisul de masa pe maidan, pe o masa de beton din parc...
                Aici am participat la amatori, binenteles, si... ma bucur ca am fost eliminat de un jucator mai bun decat mine, un jucator de doar 9 ani, un talent care are viitorul in fata.
                Este vorba de Darius Movileanu din Targoviște, castigatorul acestui turneu.
                Mult succes, Darius!

                Comentariu


                • Postat în original de GeorgeDospinescu Vezi post
                  Felicitari organizatorilor si colegilor mei, participantii!

                  Sunt pasionat de tenis de masă, am invatat tenisul de masa pe maidan, pe o masa de beton din parc...
                  Aici am participat la amatori, binenteles, si... ma bucur ca am fost eliminat de un jucator mai bun decat mine, un jucator de doar 9 ani, un talent care are viitorul in fata.
                  Este vorba de Darius Movileanu din Targoviște, castigatorul acestui turneu.
                  Mult succes, Darius!
                  Valoarea celor de la Targoviște o cunoști bine .... Ai avut și ghinion să pici cu cei mai meseriași dintre ei .....

                  Comentariu


                  • Postat în original de Marian Bogdan Vezi post
                    Un turneu organizat cu profesionalism si suflet de dl. Lucian Bozga si dl. Dan Bodeanu.
                    Felicitari tuturor participantilor!
                    Asa cum se obisnuieste oferim un mic rezumat din timpul turneului :
                    Nu stiu de ce, dar videoclipul nu este disponibil.
                    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                    FH: Butterfly - Dignics 80
                    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                    Comentariu


                    • Acum linkul este accesibil!
                      "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                      George Bernard Shaw

                      https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                      https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                      Comentariu



                      • Comentariu


                        • Felicitari Lucica, felicitari domnul Dan, super turneu, gestionat bine, chiar daca numarul de participanti a fost mare. Se pare ca ,,Dupa alegeri,, se misca pozitiv lucrurile! Este o incantare sa vezi din ce in ce mai multi copii care joaca la un nivel din ce in ce mai inalt. Ce ziceti dragi Amaturisti!? Cred ca tenisul de masa este pe maini bune in tara asta! Bravo tuturor invingatorilor si sa ne vedem cu bine!

                          Comentariu


                          • Multumim pentru aprecieri, dupa cum am spus voi face tot ce depinde de mine ca turneul sa decurga bine.Felicitari merita toti participantii care au inteles faptul ca desfasurarea unui turneu depinde in primul rand de dansii.De asemenea felicitari pentru micul Movileanu dar si pentru David Dorin castigatorii celor doua categorii.
                            Multumim tuturor celor care au donat bani pentru Corneliu Voicu care se afla intr-o stare de sanatate destul de grava.S-a strans suma de 320 ron predata dl-ui Olteanu Mihai.
                            S-a trimis suma de 282 ron reprezentand taxa amatur pentru turneu si 40 ron reprezentand taxa turneu B Ploiești (Mircea Dumitrescu) prin dl.Pribeagu.
                            Ultima editare de BOZGANU; 24.nov.2014, 19:46.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Marian Bogdan Vezi post
                              Acum linkul este accesibil!
                              Bogdane,

                              Poti posta filmuletul cu sfertul de finala dintre Mos Florin si Panaitescu Stefan?

                              Multumesc!

                              Comentariu


                              • Este spre sf?rșitul montajului pe la minutul 1.50.53, vizionare plăcută.
                                "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                George Bernard Shaw

                                https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                Comentariu


                                • Va multumim mult pt. aprecieri si felicitari pt. organizare! S-a bucurat f. mult Darius cand a aflat de Premiul Junior Amatur 2014 si promite ca va munci si mai mult, chiar daca nu are o sala de antrenament si antrenor la Targoviște. Se antreneaza decat in mansarda casei, fara niciun fel de conditii, cu mine si fratele lui. Flaviu Movileanu

                                  Comentariu


                                  • Adrian Lazaroiu, Marian Florea nu le-a plăcut mesajul
                                    Ce aveti, fratilor, cu omu' de nu v-a palcut mesajul?

                                    Comentariu


                                    • Probabil ca se mai antreneaza cu cei doi si nu in acea mansarda.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Bogdan V Vezi post
                                        Ce aveti, fratilor, cu omu' de nu v-a palcut mesajul?
                                        Prima parte este impecabilă !!! Am fost și noi de acord cu ea și ne-am expus punctul de vedere - adică cu organizarea .
                                        Iar referitor la ce nu ne-a plăcut nu este cazul să facem polemică..... o să discutăm cu siguranță despre acest lucru LA SALA DE ANTRENAMENT !!!!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                          Darius este cu copil foarte talentat, sprijinit de familie, de echipa Amatur din Targoviște si de D-l Liviu Petrescu (Mioveni) si care promite rezultate super in viitorul apropiat.
                                          Cel mai important lucru este ca Darius sa fie sprijinit de toti cei care pot si vor sa o faca. Fara indoiala ca familia ii este cel mai apropiat sprijin si nu cred ca d-l Flaviu a intentionat sa excluda ajutorul prietenilor si colegilor din Amatur, sau al clubului din Mioveni. Eu am inteles din mesaj implicarea si sacrificiile pe care un parinte (eu cred ca orice parinte) le face pentru realizarile copilului sau.
                                          Cunosc in Amatur foarte multi parinti care isi sacrifica timpul, banii, pentru ca copiii lor sa poata participa FRUMOS in Amatur si la turneele FRTM si vad cum comunitatile Amatur ii sprijina pe parinti si copii sa aiba rezultate cat mai bune.
                                          Va rog sa priviti in liniste cum cresc acesti copii, orice transformare in "cazuri" le aduce numai deservicii.

                                          Comentariu


                                          • Felicitari Luci,felicitari domnului Dan,turneu reusit plin de surprize.Bravo tuturor invingatorilor si invinsilor!!!

                                            Comentariu


                                            • Multumim organizatorilor si pentru gestul frumos facut in favoarea colegului nostru Voicu Cornel.

                                              Comentariu


                                              • Pentru n-a postat nimeni, încă, finala de la Amatori dintre Movileanu Darius - Pascu Paul o să încerc să vi-l prezint eu pe Darius într-un meci disputat la Turneul A+, Targoviște - 22.03.2014, când - în ciuda setului pierdut în clipul video avut la dispozitie - m-a bătut de mi-au mers fulgii. Cei care l-au văzut jucând la acest turneu pot să aprecieze progresul spectaculos pe care l-a făcut în mai puțin de un an. Felicitări!

                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • Faptul ca Darius Movileanu vine martea si joia si joaca cateva meciuri (4-5) la sala de sport a unui liceu, asta nu inseamna antrenament. El se antreneaza in mansarda casei in conditii improprii (cu mine si cu tatal lui). Eu sunt fratele lui (Laurentiu) si stiu f. bine unde si cum se antreneaza Darius. A avut o perioada in care facea antrenamente cu David Dumitra, dar decat de 2 ori pe sapt. cate o ora (cateva luni) si jucau in mansarda, in aceleasi conditii. NOI NU AVEM NICIUN CLUB DE TENIS DE MASA LA TARGOVISTE si cu asta cred ca am spus tot. Profesionistii inteleg ce vreau sa spun prin acest "antrenament". Alte comentarii cred ca sunt de prisos. Va multumesc tuturor!

                                                  Comentariu


                                                  • Cred ca esti suparat pe cine nu trebuie sau iti versi niste frustrari perfect justificate catre cine nu trebuie.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X