Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Poze cu lemnul cu care jucam

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
    Seria G inseamna ca este fabricat in anul 2006.
    Mulțumesc!
    *** T05/JWM/GD 612

    Comentariu


    • #77
      HM.Levi______,,,,,,7 ply,,,88gr,,,frumoase si bune.

      *** T05/JWM/GD 612

      Comentariu


      • #78
        Lemn Joola Viva off Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	zoom_j-viva.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	31,7 KB 
ID:	775613
        FH: Donic Braracuda Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	donic_baracuda_3432.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	13,4 KB 
ID:	775614
        BH: Giant dragon Giant long Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	L_giant-dragon-giant-long-51828721b557d.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,8 KB 
ID:	775615
        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

        Comentariu


        • #79
          Colectia mea a devenit mai mare . Din pacate, multe dintre ele o sa trebuiasca sa fie vandute in curand
          Blade 1 : Butterfly Jun Mizutani Super ZLC Blade 2: Butterfly Custom Arylate
          Fh: Tenergy 05 2.1 mm Fh: Tenergy 05 2.1 mm
          Bh: Tenergy 05 FX 2.1 mm Bh : Tenergy 05 FX 2.1 mm

          Comentariu


          • #80
            Salut!

            n-am o poza personala la indemana, insa joc cu un tibhar samsonov premium contactClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	LEMN.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	10,7 KB 
ID:	775749

            numai bine!

            - - - Actualizat - - -
            Ultima editare de Red1978; 21.oct.2016, 10:25.
            Viscaria
            FH - tenergy 05
            BH - tenergy 05 fx

            Comentariu


            • #81
              *** T05/JWM/GD 612

              Comentariu


              • #82
                O sa mut pozele la alt topic...
                TRUST NO ONE !

                Comentariu


                • #83
                  Poze cu paleta cu care joc

                  Comentariu


                  • #84
                    Am poze la noul lemn cu care joc

                    Comentariu


                    • #85
                      Mi-am facut un cadou de Craciun de la vivasportshop: un Nittaku Acoustic de 85,4 grame (greutatea oficiala fiind de 85 de grame). De abia astept sa-l pun la treaba.

                      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                      FH: Butterfly Dignics 05
                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                      Comentariu


                      • #86
                        Sa-l stapanesti sanatos Mihai905, sa-ti aduca un plus jocului si sa te bucuri de el!
                        Viscaria
                        FH - tenergy 05
                        BH - tenergy 05 fx

                        Comentariu


                        • #87


                          Astazi o sa testez acest setup:
                          05-ZJSZLC-05
                          blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                          Comentariu


                          • #88
                            Vad ca nu a mai postat nimeni de mult asa ca...iata-i pe cei 3 muschetari ai mei:

                            Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                            FH: Butterfly Dignics 05
                            BH: Tibhar Grass D.TecS

                            Comentariu


                            • #89
                              @ gpopescu: oribila taietura.
                              data viitoare ti le tai eu, gratis si perfect.
                              un singur lemn DEF
                              zeci de fețe diverse

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de dolly Vezi post
                                @ gpopescu: oribila taietura.
                                data viitoare ti le tai eu, gratis si perfect.
                                m8, nu pot decat sa.ti spun multumesc pentru gratuitatea si calitatea serviciilor oferite de tine...
                                numai ca fețele asa le-am luat de la un antrenor de tenis de aici din București si nici de el nu au fost taiate, asa ca hai sa o lasam asa...
                                Stiu sa tai si eu perfect ba chiar mai mult, le tai cu exact 1 mm mai mari decat lemnul si niciodata nu pun banda de cant!!!
                                blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                  Vad ca nu a mai postat nimeni de mult asa ca...iata-i pe cei 3 muschetari ai mei:

                                  Si colectia s-a mai marit in ultimele luni cu 3 achizitii: Nittaku Barwell Fleet, Butterfly Innerforce Layer ALC si Butterfly Innerforce Layer ZLC.

                                  Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                  FH: Butterfly Dignics 05
                                  BH: Tibhar Grass D.TecS

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                    Si colectia s-a mai marit in ultimele luni cu 3 achizitii: Nittaku Barwell Fleet, Butterfly Innerforce Layer ALC si Butterfly Innerforce Layer ZLC.

                                    salut Mihai,

                                    frumoase jucarii! te intreb insa din curiozitate: fiind setup-uri diferite, care-s criteriile lor de utilizare cand joci (liber)? sau e doar...joci de placere, cu cat mai multe palete, dupa stare, dupa zi, dupa cheful de moment?!

                                    nu mi-o lua in nume de rau, te rog...
                                    Ultima editare de Red1978; 14.dec.2017, 13:01.
                                    Viscaria
                                    FH - tenergy 05
                                    BH - tenergy 05 fx

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Poate par ridicol dar eu aveam o problema cand schimbam mediul de joc: masa dar mai ales minge. De obicei joc frecvent in 3 locuri, de fiecare data se joaca pe alt tip de masa si cu alta minge de plastic. Am observat ca performanta unui setup difera mult in functie de masa si minge. Spre exemplu o minge mai usoara are un alt control fata de una mai grea. Prin urmare am vazut ca decat sa ma chinui sa ajustez de fiecare data unghiurile paletei si taria loviturilor mai degraba sa am 3 setupuri care sa se plieze unor anumite conditii de joc. Este evident ca ele se comporta diferit, insa din punctul meu de vedere ma ajuta la consistenta. Mai precis pastrez aceeasi mecanica de lovire. Am vazut ca daca incerc sa-mi ajustez loviturile zilnic in functie de locatie nu mai am progres. Asa ca am permanent la mine 3 setupuri asemanatoare si aleg cu ce joc in functie de masa si minge. Nu imi trebuie mai mult de 2-3 seturi ca sa imi dau seama ce se potriveste mai bine din cele 3 pentru a da ce am mai bun din mine. Poate gresesc dar eu astfel simt reusesc sa progresez.
                                      Ultima editare de Mihai Popescu-Apreotesei; 14.dec.2017, 14:24.
                                      Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                      FH: Butterfly Dignics 05
                                      BH: Tibhar Grass D.TecS

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de Mihai905 Vezi post
                                        Poate par ridicol dar eu aveam o problema cand schimbam mediul de joc: masa dar mai ales minge. De obicei joc frecvent in 3 locuri, de fiecare data se joaca pe alt tip de masa si cu alta minge de plastic. Am observat ca performanta unui setup difera mult in functie de masa si minge. Spre exemplu o minge mai usoara are un alt control fata de una mai grea. Prin urmare am vazut ca decat sa ma chinui sa ajustez de fiecare data unghiurile paletei si taria loviturilor mai degraba sa am 3 setupuri care sa se plieze unor anumite conditii de joc. Este evident ca ele se comporta diferit, insa din punctul meu de vedere ma ajuta la consistenta. Mai precis pastrez aceeasi mecanica de lovire. Am vazut ca daca incerc sa-mi ajustez loviturile zilnic in functie de locatie nu mai am progres. Asa ca am permanent la mine 3 setupuri asemanatoare si aleg cu ce joc in functie de masa si minge. Nu imi trebuie mai mult de 2-3 seturi ca sa imi dau seama ce se potriveste mai bine din cele 3 pentru a da ce am mai bun din mine. Poate gresesc dar eu astfel simt reusesc sa progresez.
                                        salut din nou, Mihai!

                                        imi explic nedumerirea...sa-ti spun cum vad eu lucrurile. stiu ca aruncatura mingii o face lemnul, si intr-o proportie covarsitoare: 70-80%. nu cunosc set-up-urile tale, dar te cred pe cuvand cand spui ca sunt asemanatoare, ceea ce ma pune si mai tare pe ganduri...asemanatoare dar, totusi 3, pentru 3 situatii diferite? daca ai juca intr-un al 4-lea loc, cu conditii aparent diferite, ar insemna al 4-lea set-up? n-ar fi mai util sa-ti alegi unul singur, ca medie a celor 3?

                                        in opinia mea, cele 3 set-up-uri genereaza variabile atat in tehnica ta de lovire, cat mai ales in jocul tau...mi-e foarte greu spre imposibil sa cred ca tu progresezi cu adevarat jucand constant cu 3 palete, ci mai degraba ti se pare ca progresezi. cel mai bun argument pe care ti-l pot da este ca, majoritatea celor care stiu sa loveasca mingea au un singur set-up, (unii joaca cu un lemn ani buni de zile) pe care-l mai ajusteaza putin din fete sau cand/daca se impune o trecere catre un alt tip de lemn, tranzitia insa se face urmarind evolutia tehnicii si jocului, daca astea doua o impun. daca nu, mai toti, ca sa nu-si strice jocul, raman la acelasi lemn si poate mai umbla la fete..pentru un plus de spin sau de viteza.

                                        la prima vedere pari un jucator care-si cauta imbunatatirea jocului prin rotirea mai multor palete cu speranta ca va gasi, in sfarsit, paleta "norocoasa". nu stiu daca ti s-a mai spus asta din partea celor cu care joci, (probabil ca teoretic stii) dar obtinerea calitatii lovirii mingii se face invers: accentul pe tehnica impreuna cu alegerea unui set-up potrivit care sa te ajute in directia asta, in niciun caz invers...

                                        PS: fiecare face insa ce doreste cu banii lui pentru pasiunea lui. imi cer scuze ptr offtopic, dar si daca ce am scris mai sus o sa para, nu stiu, ca m-am trezit ...sa-ti dau sfaturi.

                                        toate bune!
                                        Ultima editare de Red1978; 14.dec.2017, 15:57.
                                        Viscaria
                                        FH - tenergy 05
                                        BH - tenergy 05 fx

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Si eu imi cer scuze pentru off-topic si cu acest post termin.
                                          Multumesc pentru observatii sunt pertinente. In teorie asa ar trebui sa fac. Practica spune altceva. Ideea mi-a venit cand am trecut de la mingi de celuloid la mingi de plastic. Doi dintre partenerii de joc, mult mai avansati decat mine la acel moment nu au reusit nici dupa un an si jumatate sa faca trecerea, in sensul sa atinga acelasi nivel de joc desi au probat destule mingi de plastic. Si pe forum am citit ca unii se plangeau din acelasi motiv. Din pacate unul din amici chiar a renuntat sa mai joace tenis frecvent, tocmai din cauza mingei de plastic. A spus ceva de genul: nu o inteleg, are un comportament diferit fata de cealalta, parca am luat tenisul aproape de la zero. Pentru mine functioneaza sistemul exact cum l-ati enuntat partial mai sus. Exista o paleta soft, una medie si una hard. De obicei joc cu cea medie. In functie de interactiunea dintre minge si masa aleg una dintre celelalte doua variante daca este necesar. Multumesc.
                                          Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                                          FH: Butterfly Dignics 05
                                          BH: Tibhar Grass D.TecS

                                          Comentariu


                                          • #96






                                            - - - Actualizat - - -

                                            tb alc t05/t05 fx

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Jucaria mea.....

                                              Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de Mihai BT Vezi post
                                                cam dat )) inca imi caut o fata de FH si nu prea gasesc )) deci am ramas cu lemnul si un Donic Acuda S3
                                                Pune Rozena


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  lemnu meu!!!
                                                  ))))))


                                                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de mimusrem Vezi post
                                                    lemnu meu!!!
                                                    ))))))


                                                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                    un setup f reusit!



                                                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X