Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Diferente intre TBS

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Diferente intre TBS

    Buna vreau sa stiu eu eu care e diferenta dintre un TBS cu fluture argintiu si unul cu fluture negru ...tin sa mentionez ca sunt incepator ... am dat cateva mingi cu un TBS cu fluture negru mi s-a parut ca merge ok ... putin mai rapid decat M Maze cu care am jucat eu .....
    Poate cineva sa imi zica daca e o foarte mare diferenta intre cel cu fluture argintiu si cel cu fluture negru , pe care sa o sesiz eu ?

    Stima
    Rozena - VISCARIA - Rozena

  • #2
    Mihai draga daca zici ca esti incepator ce cauti tu cu MM si TBS in mana?
    Am avut 3 TBS doua cu fluture negru si unul cu fluture argintiu greutati diferite, flexibilitati/rigiditati extrem de diferite nu semanau unul cu altul de nici o culoare. Cam ce asteptari ai tu de la TBS? Nu vreau sa te dezamagesc dar loviturile care nu le-ai invatat inca vor necesita un timp cel putin dublu de invatare cu acest lemn iar loviturile care nu le-ai fixat inca bine o sa le folosesti din ce in ce mai rar.
    Toti am fost tentati de un asemenea lemn de top dar daca te uiti in jur o sa constati ca foarte foarte putini au ajuns sa-l foloseasca cu succes. Cum zicea mai demult un domn din Argeș asta e lemn de iesit la pensie
    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de adishorul Vezi post
      Mihai draga daca zici ca esti incepator ce cauti tu cu MM si TBS in mana?
      Am avut 3 TBS doua cu fluture negru si unul cu fluture argintiu greutati diferite, flexibilitati/rigiditati extrem de diferite nu semanau unul cu altul de nici o culoare. Cam ce asteptari ai tu de la TBS? Nu vreau sa te dezamagesc dar loviturile care nu le-ai invatat inca vor necesita un timp cel putin dublu de invatare cu acest lemn iar loviturile care nu le-ai fixat inca bine o sa le folosesti din ce in ce mai rar.
      Toti am fost tentati de un asemenea lemn de top dar daca te uiti in jur o sa constati ca foarte foarte putini au ajuns sa-l foloseasca cu succes. Cum zicea mai demult un domn din Argeș asta e lemn de iesit la pensie

      incepator -mediu :) .... m-am descurcat bine cu Maze , dar mi s-a parut un lemn incet vreau ceva putina mai multa viteza in lovitura
      Rozena - VISCARIA - Rozena

      Comentariu


      • #4
        Pentru a creste viteza trebuie sa folosesti mai mult corpul nu doar mana iar tu fiind si foarte tanar ai sanse majore in sensul acesta. Cat priveste lemnul daca nu joci deja la open eu zic ca nu ai nevoie de compozit. Spor sa ai.
        Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Mihai BT Vezi post
          incepator -mediu :) .... m-am descurcat bine cu Maze , dar mi s-a parut un lemn incet vreau ceva putina mai multa viteza in lovitura

          Mihai sa sti ca Maze este mult mai rapid decat lemnul Spirit, eu acum joc cu un lemn All+ daca ma crezi si cu fete Stiga Calibra, si asa este foarte rapida paleta mea ,,,

          (diferenta este ca Spiritul vechi este mult mai scump mai incet si mai soft, si cel nou este putin mai rigid, putin mai rapid,,, acest lucru depinde si de greutatea lemnului, cu cat este mai greu este mai rapid lemnul , si invers
          Ultima editare de leo33; 02.dec.2014, 00:35.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de leo33 Vezi post
            Mihai sa sti ca Maze este mult mai rapid decat lemnul Spirit, eu acum joc cu un lemn All+ daca ma crezi si cu fete Stiga Calibra, si asa este foarte rapida paleta mea ,,,

            (diferenta este ca Spiritul vechi este mult mai scump mai incet si mai soft, si cel nou este putin mai rigid, putin mai rapid,,, acest lucru depinde si de greutatea lemnului, cu cat este mai greu este mai rapid lemnul , si invers
            multumesc ...eu am avut un Maze mi s-a parut incetu cu Acuda S3 pe el
            Rozena - VISCARIA - Rozena

            Comentariu


            • #7
              Pai dacă e vorba asa, nu e lent săracul Maze, Acuda S3 sunt lente.
              încearcă Acuda S2 sau Bluefire JP02 sau M2 si mai vorbim
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de grasomega Vezi post
                Pai dacă e vorba asa, nu e lent săracul Maze, Acuda S3 sunt lente.
                încearcă Acuda S2 sau Bluefire JP02 sau M2 si mai vorbim

                buna . TBS-ul e prima varianta cu fluture argintiu ...si nu stiu ce fata sa pun pe FH , Baracuda , Yasak 7/7soft sau Xiom omega 4 Pro cu care ar merge mai bine , nu vreau ca fata sa aiba unghiul mare de aruncare .....am jucat cu septear si Xiom 4Pro si arunca foarte sus ...
                Rozena - VISCARIA - Rozena

                Comentariu


                • #9
                  TBS nu este pentru incepatori, asta e sigur...E un lemn echilibrat care se preteaza unui nivel de joc mediu pana la varf...TBS cu fluture negru sunt mai moi, cu ceva mai mult simt decat cele cu fluture argintiu...celelalte sunt ceva mai tari si mai stabile...M Maze la acelasi gramaj este ceva mai rapid.
                  Blade: Viscaria, FL
                  fh: T05, 2,1 mm, black
                  bh: T05, 2,1 mm, red

                  Comentariu


                  • #10
                    buna , uitati si o poza ..... in dreapta e TBS-ul Dl Agata cu future argintiu si in dreapta e al meu ....mie mi se pare o mare diferenta intre ele la exterior .

                    http://postimg.cc/image/4448w10lr/
                    Rozena - VISCARIA - Rozena

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Mihai BT Vezi post
                      buna . TBS-ul e prima varianta cu fluture argintiu ...si nu stiu ce fata sa pun pe FH , Baracuda , Yasak 7/7soft sau Xiom omega 4 Pro cu care ar merge mai bine , nu vreau ca fata sa aiba unghiul mare de aruncare .....am jucat cu septear si Xiom 4Pro si arunca foarte sus ...
                      Eu as alege Xiom Omega IV Pro la FH si Rakza 7 Soft sau Acuda S3 la BH.
                      Septear arunca mult mai sus ca TBS.
                      Blog de tenis de masă

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de grasomega Vezi post
                        Eu as alege Xiom Omega IV Pro la FH si Rakza 7 Soft sau Acuda S3 la BH.
                        Septear arunca mult mai sus ca TBS.
                        am acuda S3 pe BH .... pe FH, nu stiu sigur inca
                        Rozena - VISCARIA - Rozena

                        Comentariu


                        • #13
                          o fata rapida si cu spin este noua fata de la yasaka, yasaka rakza x, are viteza rakza 9 si spinul yasaka rakza 7, daca vrei o paleta mai grea si rapida, pui fetele in varianta max. Eu am folosit TBS nou si era o paleta buna, daca vrei mai multa viteza pui fetele in marimea max. (yasaka rakza x).
                          Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                          FH: Donic Bluefire JP 01 max
                          BH:Yasaka Rakza X max

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de ivamaistru Vezi post
                            o fata rapida si cu spin este noua fata de la yasaka, yasaka rakza x, are viteza rakza 9 si spinul yasaka rakza 7, daca vrei o paleta mai grea si rapida, pui fetele in varianta max. Eu am folosit TBS nou si era o paleta buna, daca vrei mai multa viteza pui fetele in marimea max. (yasaka rakza x).

                            mi-am luat un Rakza 7 soft pe BH
                            Rozena - VISCARIA - Rozena

                            Comentariu


                            • #15
                              spiritul ala este prima varianta cu fluture argintiu a fost a lui cristi cionoiu

                              Comentariu


                              • #16
                                Ha! Ce se plimba materialele astea...
                                Blog de tenis de masă

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de grasomega Vezi post
                                  Ha! Ce se plimba materialele astea...

                                  asa e bine , nu sa stea mult in acelasi loc , sa se bucure si altii de ele
                                  Rozena - VISCARIA - Rozena

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    imi pare rau ca lam dat asta e

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de sponeta Vezi post
                                      imi pare rau ca lam dat asta e
                                      cand ma plictisesc te anunt daca vrei sa il cumperi
                                      Rozena - VISCARIA - Rozena

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X