Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare lemn OFF , cu control cat mai bun....???

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    poate Septear?
    Fh: Rakza X
    Blade: Bty Innerforce ULC
    Bh: Rakza X Soft

    Comentariu


    • #27
      Recomand cu incredere xiom aria lite ,, off- ,, cu rakza 7 fh si xiom omega iv europe bh . Pentru mai multe detali www. Tenismasa.ro- dl tibi.

      Comentariu


      • #28
        Donic Waldner Senso Carbon, Donic Waldner senso ultra carbon, Donic Li ping Kitex, Stiga offensiv wood NCT, Butterfly Petr Korbel, Xiom Fuga sunt lemne extraordinar de bune dintre cele pe care le cunosc in gama off- off
        Ultima editare de krisztalori; 24.ian.2015, 21:59.
        Lemne: DHS Hurricane Long W997
        FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
        BH: DHS GoldArc 8

        Comentariu


        • #29
          TBS cu niste fete moi pe el .... eu asa joc ....
          Rozena - VISCARIA - Rozena

          Comentariu


          • #30
            butterfly Michael Maze

            Comentariu


            • #31
              de departe DARKER 7p-2a.Cel mai controlabil lemn OFF care a trecut prin mana mea si au trecut cateva zeci
              *** T05/JWM/GD 612

              Comentariu


              • #32
                XIOM SOLO este un lemn OFF foarte controlabil
                Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
                Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
                Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

                Comentariu


                • #33
                  donic Waldner dotec hinoki.. nu se mai fabrica dar e un lemn off cu control ff bun si feeling deosebit
                  Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                  Comentariu


                  • #34
                    Prietene, incearca un SK7. Mi-au trecut prin mana zeci de lemne. Daca te uiti pe topicul meu de vanzare, am avut pe putin 20, ce am vandut pe forum, plus ce am incerca si am vandut separat. SK-7 e un lemn adevarat! In momentul de fata am UN TB ZLF, un IF ZLF, un IF ZLC. Lemne de 600-700 lei fiecare. Nu se compara cu acest allwood. Le bate la fund de la distanta!

                    Comentariu


                    • #35
                      Chiar vreti un lemn off sau un lemn cu mult control ? V-as recomanda sa incercati un lemn "moale" , un Donic Defplay Senso si apoi reveniti cu o parere.

                      Comentariu


                      • #36
                        Va recomand Nittaku Kiley.
                        Nittaku Redshank

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                          Prietene, incearca un SK7. Mi-au trecut prin mana zeci de lemne. Daca te uiti pe topicul meu de vanzare, am avut pe putin 20, ce am vandut pe forum, plus ce am incerca si am vandut separat. SK-7 e un lemn adevarat! In momentul de fata am UN TB ZLF, un IF ZLF, un IF ZLC. Lemne de 600-700 lei fiecare. Nu se compara cu acest allwood. Le bate la fund de la distanta!
                          Confirm ce a zis claudiu 84 .

                          Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
                          Bty.Tiago Apolonia zlc-FH:Rasanter R42/BH-Rasanter R37

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                            Prietene, incearca un SK7. Mi-au trecut prin mana zeci de lemne. Daca te uiti pe topicul meu de vanzare, am avut pe putin 20, ce am vandut pe forum, plus ce am incerca si am vandut separat. SK-7 e un lemn adevarat! In momentul de fata am UN TB ZLF, un IF ZLF, un IF ZLC. Lemne de 600-700 lei fiecare. Nu se compara cu acest allwood. Le bate la fund de la distanta!
                            Cand ne vedem la sala vreau si eu cu el. Prea il lauzi
                            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                            Comentariu


                            • #39
                              Sigur!

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de Claudiu84 Vezi post
                                Prietene, incearca un SK7. Mi-au trecut prin mana zeci de lemne. Daca te uiti pe topicul meu de vanzare, am avut pe putin 20, ce am vandut pe forum, plus ce am incerca si am vandut separat. SK-7 e un lemn adevarat! In momentul de fata am UN TB ZLF, un IF ZLF, un IF ZLC. Lemne de 600-700 lei fiecare. Nu se compara cu acest allwood. Le bate la fund de la distanta!
                                Offtopic: Acuma ca sa ma dau si eu cocos...
                                Am testat SK7 de 92g si 95g lemne foarte bune intr-adevar, spinoase, controlabile si nu excesiv de rapide. Am cumparat apoi din Germania doua Mazunov galbene de 25 de ani (mult mai vechi decat cele cu fluture negru) am pus fețele pe cel mai greu dintre ele (de 102 g, celalalt are doar 93g), si ... ce credeti? Surpriza... E cel mai tare lemn care mi-a trecut prin mana pana acum, din cele 50-60 de lemne pe care le-am testat (printre care doar amintesc TB ALC, cateva Viscarii, Spirit, ZLF-uri, ZLC, Super ZLC, all Hinoki, Ishlion, T5000, Zetro Quad, lemne all wood 7 straturi ce Avalox P700, Korbel SK7, Timo Boll W7, Stiga Clipper Wood, BTY Power 7 etc..). Aceste Mazunov vechi, galbene, mi se par de departe cele mai bune lemne all wood si cred ca sunt mai bune si decat lemnele compozite mai recente, pentru ca la viteza pe care o au, ofera un feeling si un control incredibile. Mi se par net superioare si fata de lemnele Mazunov mai noi (inclusiv cele cu fluture negru) care nu mai au acel feeling special (doar la Cresail am intalnit acelasi feeling unic) si care sunt mult mai putin controlabile. Un astfel de Mazunov galben mi se pare net superior unui Korbel SK7 dar, ce-i drept, si la pret se vede diferenta (pe unul am dat 100 EUR iar pe celalat 250 EUR).
                                De obicei schimb lemnele cam la luna dar cu asta joc de 3 luni si cred ca raman cu el. Nivelul meu de joc a inregistrat un salt foarte mare in ultimele luni de cand joc cu acest lemn (castig la baieti la care nici nu visam acum 1/2 de an ca as putea castiga prea curand). Deci, in opinia mea, de departe cel mai tare lemn allwood este Mazunov (cele foarte vechi, galbene) sau identic acestea ar fi BTY Cresail. Lemne exceptionale.
                                Scuze de offtopic. Stima tuturor!
                                Ultima editare de CornelTT; 10.mar.2015, 13:55.
                                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                Comentariu


                                • #41
                                  Din experienta ta ce fete s-ar potrivi pt sk 7?
                                  blade:butterfly korbel SK 7
                                  FH:victas limber
                                  BH:rakza 7 soft

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X