Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fetze pentru lemn HM levi off

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fetze pentru lemn HM levi off

    Buna ziua !
    Am cumparat si eu un lemn HM Levi Off de la cineva de pe forum ( are aceleasi straturi ca Nittaku Runlox 5 ) koto-molid-ayous-molid-koto. Ce fețe ar merge pe acest lemn ? Moi, medii , tari ? Ce grosime, 1.8, 2, max ? Vreau cat mai mult control posibil si posibilitatea de a juca cat mai usor cu topspin atat pe Bh cat si pe FH. Eventual cat mai mult control pe BH si topspin pe FH.Am mai cautat si eu unele informatii si am aflat ca merg fețe cu duritate intre 38-42 grade, am mai inteles ca Yasaka mark V ar fi o fața potrivita. Voi ce spuneti ? Momentan am pe acest lemn un Friendship ritc 729 si un friendship super fx, se poate ceva mai bun ? Multumesc pentru ajutor.
    Cu stima:
    Ion Eiane

  • #2
    Ia legatura cu DDMIT si cumpara de la el niste fete moi. http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ighlight=DDMIT. Yasaka mark V e o fata veche care merge cu speed glue iar chinezestile sunt ...chinezesti. Ia un STIGA CALIBRA LT SPIN sau SPEED de la el. Sau niste TIBHAR AURUS SOFT, TIBHAR NIMB SOUND etc.

    Comentariu


    • #3
      Dupa mult studiu (mai ales teoretic), am cumparat recent de la DDMIT un Tibhar 1Q Sound 1,9 mm. Punct ochit punct lovit! E o fata de duritate medie(42,5 GRADE) cu un control extraordinar, spin si viteza cat trebuie! O recomand cu caldura pentru FH. Iar un Tibhar 5Q Sound e o fata super pentru BH.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        Multumesc.

        Comentariu


        • #5
          Eu am cumparat de la un domn o paleta formata din : lemn Levi OFF, fete paleta Tibhar Nimbus si Joola energy x-tra. Foarte ok setup-ul (pt mine).

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X