Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme cu alegerea fetei de backhand

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Probleme cu alegerea fetei de backhand

    Buna ziua! am un lemn Yasaka Ma Lin Carbon cu forehand Yasaka Rakza 7 Soft 1.8mm. Imi puteti recomanda o fata de backhand?
    Va multumesc!

  • #2
    In mod normal rakza 7 soft e o fata buna pentru backhand. Depinde ce fel de joc practici pe backhand si ce fata ai acum pe backhand.
    blade :TB ALC
    fh : joola rhyzm-P, 2.0
    bh : andro rasant grip, 2.0

    Comentariu


    • #3
      Acum am DHS Hurricane II Neo pe backhand dar e cam uzata.

      Comentariu


      • #4
        Ce pot sa-ti spun la momentul acesta, avand in vedere ca nici tu nu dai prea multe informatii despre jocul de backhand este sa incerci sa joci cu rakza 7 soft pe backhand sa vezi cum o simti si daca e prea moale sa pui rakza 7 normala pe backhand. Am jucat cu amble si pot sa-ti spun ca sunt fete ok.
        blade :TB ALC
        fh : joola rhyzm-P, 2.0
        bh : andro rasant grip, 2.0

        Comentariu


        • #5
          Este important sa specifici cum folosesti reverul, plesnesti, tai, dai topspin pe mingi drepte, dai topspin peste taiate, cum dai topspinul inchizi mult paleta si stergi mingia in unghi inchis, deschizi putin paleta si lovesti mingia in timp ce o freci, iti place ca fata sa iti catapulteze mingia sau iti place sa se comporte liniar in timpul loviturii?
          Sunt mai multe elemente la care trebuie sa te gandesti inainte de a alege in cunostinta de cauza pentru ca sa te ajute cu o duritate potrivita cu un unghi de aruncare mai jos sau mai inalt, cu un spin mai mare sau mai mic, mai reactiva la spin sau mai putin reactiva si.... mai sunt o multime de chestii dar trebuie intai sa constientizezi ce faci acum si cum ai vrea sa folosesti reverul in joc ca sa gasesti fata aia buna
          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

          Comentariu


          • #6
            Multumesc pentru raspunsuri. Am jucat cu yasaka rakza pe rever si sunt multumit. Cred ca o sa raman cu setup-ul asa. Dar am nevoie de o fata noua pentru forehand. Joc aproape de de masa. Joc foarte ofensiv cu topsin cat mai mare. Prefer unghi usor inchis. De obicei nu plesnesc. Doar ma folosesc de efect si de viteza.
            Ultima editare de dragossteaua61; 13.feb.2015, 14:35.

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X