Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" "Cupa Pinguinul Vesel" 21 Februarie 2015 - București

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pentru cei ce doresc sa-si calculeze punctele obtinute ii informez ca turneul OPEN a avut 433,48 puncte (adunate de la primii 16 participanti), deci impartite la 16 avem MEDIA 27,09
    AMATORI M=15,P=18
    loc pct
    1 27
    2 24
    3--4 22
    5--8 20

    9--12 18
    9--16 17
    13--16 16

    17--24 15
    17--32 14
    25--32 13

    33--48 12
    33--64 11
    49--64 10

    65--80 9
    65--96 8

    1v 7
    0v 5
    Dc s-ar genera fisiere functie de nivelul concursului si nr de concurenti cu siguranta organizatorii pot sa puna si punctele odata cu clasamentul.
    Un concurs reusit, excluzand disconfortul creeat pe final de muzica si calitatea mingilor,felicitari organizatorilor.

    Comentariu


    • MP calculata corespunzator primilor 16 jucatori (la Amatori) este 16.25. Asta inseamna ca primul clasat are 28 puncte

      1 1. Tokos Pal, Odorheiu Secuiesc, 79 - 17.63 - A 17.63
      2 12. Suditu Andrei, Campina, 192 - 17.53 - A 17.53
      3 4. Petrov Dan, Timișoara, 132 - 17.27 - A 17.27
      4 23. Arabagiu Marius, București, 259 - 17.18 - A 17.18
      5 5. Movileanu Darius, Targoviște, 134 - 16.6 - AJ 16.6
      6 69. Ioana Costin, Campina, 828 - 16.5 - AF 16.5
      7 2. Ivan Valentin, Campina, 112 - 16.32 - A 16.32
      8 21. Dena Corneliu, Giurgiu, 250 - 16.1 - A 16.1
      9 10. Stancalie Doru, Craiova, 184 - 16.08 - A 16.08
      10 7. Luta Petre, București, 164 - 15.89 - AW 15.89
      11 39. Rasnoveanu Daniel, Slobozia, 449 - 15.8 - A 15.8
      12 32. Micuda Mihai, București, 371 - 15.72 - A 15.72
      13 17. Damian Alin, Campia Turzii, 217 - 15.53 - A 15.53
      14 19. Arion Costel, Marasesti, 225 - 15.35 - A 15.35
      15 36. Vestineanu Ionut, Slobozia, 423 - 15.27 - A 15.27
      16 11. Vasile Gelu Iulian, București, 185 - 15.2 - A 15.2

      ..daca am gresit imi cer scuze, daca nu poate reusesc si eu sa "iau" un set (cand Ancuta revine in randul pinguinilor..)
      Ultima editare de Dan12; 22.feb.2015, 09:56.

      Comentariu


      • Pali n-are somn, eu dupa cum se vede m-am trezit, chiar daca n-am dormit, dar merita.

        Da, a fost mare galagie, ne-am restrans, ne-am, ne-am...dar este la mijloc si o afacere. Am vazut ceva frumos la Viva, multa investitie. ...si concertul planificat in seara turneului a deranjat semifinalele, in rest totul a decurs normal, au mai existat nemultumiri in care unul dintre participanti ar fi fost "lucrat" de doi concitadini in gr sup. (mereu spun sa se joace primul meci intre cei din aceiasi gasca/echipa sau localitate si asa nu mai pot exista comentarii).

        Multumesc Viva pentru amabilitatea si disponibilitatea voastra! Vorba lui Cornel, nu trebuiesc periati, dar daca mie personal mi-a facut placere sa "vizitez" aceasta Viva (inclusiv vineri seara) ,... asa simt ca trebuie sa le multumesc si public.

        Vorbeam cu Pali in masina ca poate reusim sa "decretam" si noi ziua nationala Amatur, care a propus el sa fie ultima zi din luna mai, iar prin asta sa organizam pe fiecare zona un A+ Regional, adica in aceiasi sambata opt A+uri numai cu cei din regiunea respectiva.

        La prima vedere pare imposibil sau complicat, dar este cel mai simplu ca un turneu intr-o sala cu 12-16 mese sa se ridice la inaltimea asteptarilor si garantez ca va fi ziua cu cei mai multi participanti.
        Pentru cele de mai sus ma oblig la diligentele necesare desfasurarii unui asemenea eveniment,...pana acolo unde pun cap la cap cei opt organizatori disponibili.

        Deja patru locatii sunt, si daca sunt de acord coordonatorii (nu cred ca au ceva impotriva), saptamana aceasta gasesc toate locatiile.

        Multumesc tuturor participantilor si cer scuze in numele organizatorilor pentru "galagia" aferenta.
        Ultima editare de GeluBv; 22.feb.2015, 17:08.
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Dc . media este 16 aveti dreptate 16 +3+9 loc 28 puncte

          Comentariu


          • Postat în original de Anca Dinicescu Vezi post
            Pentru cei ce doresc sa-si calculeze punctele obtinute ii informez ca turneul OPEN a avut 433,48 puncte (adunate de la primii 16 participanti), deci impartite la 16 avem MEDIA 27,09
            AMATORI M=15,P=18
            loc pct
            1 27
            2 24
            3--4 22
            5--8 20

            9--12 18
            9--16 17
            13--16 16

            17--24 15
            17--32 14
            25--32 13

            33--48 12
            33--64 11
            49--64 10

            65--80 9
            65--96 8

            1v 7
            0v 5
            Dc s-ar genera fisiere functie de nivelul concursului si nr de concurenti cu siguranta organizatorii pot sa puna si punctele odata cu clasamentul.
            Un concurs reusit, excluzand disconfortul creeat pe final de muzica si calitatea mingilor,felicitari organizatorilor.
            Nea Ioane, iti dă cu virgula, mai incearca)))
            ...la locurile funtase mai adauga acel plus...acum plec la drum, mai tarziu revin cu precizari,...sau poate face Florin.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Postat în original de george60 Vezi post
              Un turneu interesant, felicitari inca o data Liviu. Desi am avut rezultate destul de bune pierzand ”doar” (prietenii stiu de ce)
              la cei doi finalisti, vreau sa spun ca este pentru prima oara in cei aproape 45 de ani de cand tin paleta in mana cand joc ....
              (sau poate ar fi mai bine sa spun ”dansez”) tenis acompaniat de o orchestra sau ”band” ( incepand cu ultimul meci din superioare).
              ”Poate” din cauza asta turneul s-a numit Pinguinul vesel si noi nu am stiut. Oricum ii propun lui Lucian Bozga ca la turneul din
              7 martie sa tocmeasca, pt schimbarea registrului, un ”taraf” de lautari, poate incingem in jurul meselor o hora sau o sarba ..!!!
              Cine știe, poate iese vreo noua mișcare gen Zumba, tenis de masă pe muzica de jazz. Sau pe muzica lăutăreasca, după preferință.

              Comentariu


              • Se pare ca tuturor le-a placut!
                Liviu Petrescu

                Comentariu


                • GELU, esti dragut cum accepti ERORILE MELE si poate ar trebuii sa ma duc si eu la joaca odata cu nepoteii dar mai incerc urmatoarea remarca:
                  Marirea numerica a turneelor A+ si cu noua grila de punctaj a turneelor A si A+ peste cateva luni multi amatori pot depasii usor media 18(primii 32 dintr-un turneu A sau primii 64 la A+)si in aceste conditii ar exista mai multi care nu vor sa joace la OPEN si astfel nr. participantilor la amatori se va micsora.
                  Sa nu fie surprize in trimestru IV e bine sa se mai reviziuasca inca o data grila de punctaj sau la nivelul mediei pt. amatori.

                  Comentariu


                  • Marirea numerica a turneelor A+ si cu noua grila de punctaj a turneelor A si A+ peste cateva luni multi amatori pot depasii usor media 18(primii 32 dintr-un turneu A sau primii 64 la A+)si in aceste conditii ar exista mai multi care nu vor sa joace la OPEN si astfel nr. participantilor la amatori se va micsora.
                    Sa nu fie surprize in trimestru IV e bine sa se mai reviziuasca inca o data grila de punctaj sau la nivelul mediei pt. amatori.[/QUOTE]

                    Nea Ioane,tin sa va felicit in mod deosebit pentru remarca cat se poate de OBIECTIVA ,facuta mai sus,practic ati pus ”paleta”pe rana.Cu interes astept o concretizare la cele spuse de dvs.intr-un viitor cat mai apropiat.
                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                    Comentariu


                    • De ce vedeti totul in negru?
                      Foarte bine ar fi daca s-ar mari nr.jucatorilor de la open.
                      Ce-ar fi ca la un tuneeu pe 20/mese s-ar incepe la aceasi ora 72/amatori+72/open!!!

                      Comentariu


                      • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                        Se pare ca tuturor le-a placut!
                        Mai in gluma, mai in serios Liviule, momente combinate de tenis-jazz sau manele-tenis si tenis-orice fel de zgomot, nu sunt de dorit
                        cred de nimeni in salile de tenis de masă. Spre exemplu in Ploiești exista o sala noua cu toate dotarile necesare dar care este
                        despartita de sala de volei, handbal, minifotbal doar de o perdea transparenta si din aceasta cauza nu prea are ?clienti? Vreau sa spun
                        ca atunci cand coexista doua sporturi(sau doua activitati ... din care una este tm) mingea de ping-pong nici nu se aude si tenisul de masa
                        este vaduvit. Se joaca pur si simplu in ?orb? sau in ?surd? daca vrei, dar sunt sigur ca si tu stii asta. Eu sper ca astfel de evenimente sa
                        nu mai existe la concursurile de amatur asa cum sper si sa nu mai existe meciuri strategice (eu chiar am stat de o parte de ?fenomen?
                        vreun an si ceva din cauza asta - si aici il ?sustin? poate pt prima oara pe Gelu).

                        Comentariu


                        • V
                          Postat în original de george60 Vezi post
                          Mai in gluma, mai in serios Liviule, momente combinate de tenis-jazz sau manele-tenis si tenis-orice fel de zgomot, nu sunt de dorit
                          cred de nimeni in salile de tenis de masă. Spre exemplu in Ploiești exista o sala noua cu toate dotarile necesare dar care este
                          despartita de sala de volei, handbal, minifotbal doar de o perdea transparenta si din aceasta cauza nu prea are ”clienti” Vreau sa spun
                          ca atunci cand coexista doua sporturi(sau doua activitati ... din care una este tm) mingea de ping-pong nici nu se aude si tenisul de masa
                          este vaduvit. Se joaca pur si simplu in ”orb” sau in ”surd” daca vrei, dar sunt sigur ca si tu stii asta. Eu sper ca astfel de evenimente sa
                          nu mai existe la concursurile de amatur asa cum sper si sa nu mai existe meciuri strategice (eu chiar am stat de o parte de ”fenomen”
                          vreun an si ceva din cauza asta - si aici il ”sustin” poate pt prima oara pe Gelu).
                          De acord, ai perfecta dreptate,numai ca aici este amatur si nu tenis de masă
                          Liviu Petrescu

                          Comentariu


                          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                            De ce vedeti totul in negru?
                            Foarte bine ar fi daca s-ar mari nr.jucatorilor de la open.
                            Ce-ar fi ca la un tuneeu pe 20/mese s-ar incepe la aceasi ora 72/amatori+72/open!!!
                            Nea Deny,unde bagi tu 20 de mese la toate turneele,in lou fos

                            Comentariu


                            • Ceva poze sau filmari,are cineva?
                              Liviu Petrescu

                              Comentariu


                              • La amatori al filmat
                                Un meci al castigatorului Darius Movileanu, un copil foarte talentat...Felicitari Darius, parintilor tai si antrenorului tau!
                                blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                Comentariu


                                • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                                  Ceva poze sau filmari,are cineva?
                                  le pun mai pe seara.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Anca Dinicescu Vezi post
                                    GELU, esti dragut cum accepti ERORILE MELE si poate ar trebuii sa ma duc si eu la joaca odata cu nepoteii dar mai incerc urmatoarea remarca:
                                    Marirea numerica a turneelor A+ si cu noua grila de punctaj a turneelor A si A+ peste cateva luni multi amatori pot depasii usor media 18(primii 32 dintr-un turneu A sau primii 64 la A+)si in aceste conditii ar exista mai multi care nu vor sa joace la OPEN si astfel nr. participantilor la amatori se va micsora.
                                    Sa nu fie surprize in trimestru IV e bine sa se mai reviziuasca inca o data grila de punctaj sau la nivelul mediei pt. amatori.
                                    Nea Ioane ,cred ca Florin s-a gandit la Matale cand a facut grila de punctare pt amatori ca a vazut ca tu din respect fata de amatori te bagi singur in cusca cu lei,si iti place sa iti masori puterile cu ei,dar lasand gluma la o parte ,la sectiunea Open aproape niciodata nu s-au ocupat locurile de open-isti,si de multe ori s-au inscris juc cu mp 6-7 la open doar pt a prinde un loc in turneu,lucru care mi se pare la fel de deplasat ca si ESCHIVAREA prin orice siretlicuri de a ramane la Amatori doar de a vana Cupe.

                                    Comentariu


                                    • Felicitari invingatorului,cat si celor invinsi!
                                      Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                                      Se pare ca tuturor le-a placut!

                                      Comentariu


                                      • Felicitari participantilor,organizatorilor un + si in principal merituosilor premianti!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          Nea Ioane ,cred ca Florin s-a gandit la Matale cand a facut grila de punctare pt amatori ca a vazut ca tu din respect fata de amatori te bagi singur in cusca cu lei,si iti place sa iti masori puterile cu ei,dar lasand gluma la o parte ,la sectiunea Open aproape niciodata nu s-au ocupat locurile de open-isti,si de multe ori s-au inscris juc cu mp 6-7 la open doar pt a prinde un loc in turneu,lucru care mi se pare la fel de deplasat ca si ESCHIVAREA prin orice siretlicuri de a ramane la Amatori doar de a vana Cupe.
                                          Emi faptul că tu pui în același balans faptul că un om care vrea din tot sufletul să participe la un turneu (dacă nu mai sunt locuri la amatori el se inscrie la open, doar pentru că își dorește să fie acolo ...) cu turnura bolnavicioasa a unui concitadin de -al meu .....e cam mult !

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Anca Dinicescu Vezi post
                                            GELU, esti dragut cum accepti ERORILE MELE si poate ar trebuii sa ma duc si eu la joaca odata cu nepoteii dar mai incerc urmatoarea remarca:
                                            Marirea numerica a turneelor A+ si cu noua grila de punctaj a turneelor A si A+ peste cateva luni multi amatori pot depasii usor media 18(primii 32 dintr-un turneu A sau primii 64 la A+)si in aceste conditii ar exista mai multi care nu vor sa joace la OPEN si astfel nr. participantilor la amatori se va micsora.
                                            Sa nu fie surprize in trimestru IV e bine sa se mai reviziuasca inca o data grila de punctaj sau la nivelul mediei pt. amatori.
                                            Ti-e teama ca-ti creste media? Ti-e teama ca ajungi la open? Am glumit, stiu si te apreciez mai mult decat crezi dumneata, chiar daca mai dai si pe langa (ca mine), dar sa nu creada nenea ăla care fuge de open ca-i rezolvi problema...ti-a multumit degeaba, chiar crede ca esti in pericol sa faci medie fortata de open.

                                            Acum sunt sigur ca nu te vaiți ca-ti creste media, pentru ca faci parte dintre cei care joaca de placere, chiar si la open si cu aceasta ocazie chiar mentionez cateva persoane care nu fug de open si joaca chiar si cand au medie sub 18 la aceasta categorie fara sa faca tam-tam ca au fost ciufuliti, si cu scuzele de rigoare ca nu-mi arunc o privire spre clasament am sa mentionez (cativa de ex) adica pe Cornel Dena, Octavian Munteanu, Mitzea Alexandru , Ion Dinicescu, George Iancu, Mihai Moise, Iulian Mureșan, Cornel Migea, Gica Vlase, Stefan Medeleanu, David Madalina, (felicitari!)si altii,

                                            iar in sens opus s-au remarcat destul de penibil doi insi, nu are rost sa le mai fac publicitate pentru ca cine nu-i stie n-a pierdut nimic, ...binenteles ca la categoria celor ce nu doresc sa joace la open sunt mai multi, dar au bunul simt si joaca acolo unde dicteaza media si ?i felicit ca nu se aliaza cu "cei doi" care-s maxim cu sorcova.

                                            Asa ca Nea Ioane numara nepoteinu mai numara punctele, sau numără cu atentie, joaca in continuare la open ca-ti sta bine, si daca se vor face A+Reg vei beneficia de transport ieftin si ce-ti ramane baga-i la pusculiță....pana la urma asta sa fie problema unor turnee de acest gen(cresterea mediei).
                                            Ultima editare de GeluBv; 22.feb.2015, 17:53.
                                            Hobby: Motoare si ski !
                                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                            Comentariu


                                            • FELICITARI PALI (gratulalok)

                                              Comentariu


                                              • Comentariu


                                                • Premiere Open


                                                  Comentariu


                                                  • Va multumim tuturor!Felicitari organizatorilor si mii de multumiri tuturor sustinatorilor lui Darius!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X