Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vând Timo Boll Spirit FL fluture negru prima serie

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ÎNCHIS Vând Timo Boll Spirit FL fluture negru prima serie

    Vând lemn Butterfly Timo Boll Spirit, mâner concav, prima serie fabricată de TBS (nu are serie), condiție excelentă, arată ca nou, 91 g, restaurat in mod profesional in Germania, superb strat exterior de koto solzi protejat cu un strat fin de ceară specială împotriva așchierilor care nu modifică proprietățile de joc ale lemnului cum se întâmplă la lacuri. Schimb doar cu Butterfly Moonbeam. VANDUT



    Vând lemn de colecție Butterfly Timo Boll Spirit mâner concav, 88 g, nu a fost încercat sau dat cu lipici, este 100% nou, cutie originală. Nu doresc schimburi! VândUT

    Ultima editare de Johnny Erasure; 04.aug.2015, 12:16.
    Blade: Mizutani ZLC
    FH Nittaku Fastarc G1
    BH Xiom Sigma II Euro

  • #2
    Nu stiu exact, dar nu ar trebui sa coincida seria de pe lemn cu cea de pe cutie?
    Poate ma lamureste cineva, va rog.

    Comentariu


    • #3
      Cred ca pe cutie nu este scrisa seria deloc. Celelalte coduri nu au legatura cu seria.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Am un Kumpuru cu fluture negru in colectia mea, are aceeasi cutie galbena si confirm ca nu este trecuta seria lemnului pe cutie.
        TRUST NO ONE !

        Comentariu


        • #5
          Seriile de pe lemnele Butterfly au inceput sa fie inscriptionate pe cutiile originale o data cu trecerea la fluturele argintiu. Cutia de la TBS este 100% originala si apartine lemnului respectiv.
          Blade: Mizutani ZLC
          FH Nittaku Fastarc G1
          BH Xiom Sigma II Euro

          Comentariu


          • #6
            Apropos, ar fi dragut de stiut cand au aparut seriile stantate pe lemn.
            (scuze de off topic)
            Ultima editare de gelcu; 11.feb.2015, 19:07.
            Lemn:Xiom Zeta
            Fete:MX-P

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de gelcu Vezi post
              Apropos, ar fi dragut de stiut cand au aparut seriile stantate pe lemn.
              (scuze de off topic)
              Din ce stiu eu si imi cer scuze daca gresesc, lemnele TBS au aparut prin 2001 prima data fara serie iar cam la 2 ani dupa, adica prin 2003 au aparut cele cu serie. Lemnul de mai sus este cam din anul 2005.
              Blade: Mizutani ZLC
              FH Nittaku Fastarc G1
              BH Xiom Sigma II Euro

              Comentariu


              • #8
                Precizare : TBS fara serie si cu fluture negru dateaza de prin 1994 - 1999, cele cu serie si fluture negru pana in 2006 iar dupa 2006 incep TBS cu serie si fluture argintiu.
                TRUST NO ONE !

                Comentariu


                • #9
                  Rezervat.

                  - - - Actualizat - - -

                  Postat în original de danmihai Vezi post
                  Precizare : TBS fara serie si cu fluture negru dateaza de prin 1994 - 1999, cele cu serie si fluture negru pana in 2006 iar dupa 2006 incep TBS cu serie si fluture argintiu.
                  Fara suparare dar nu cred ca aveti dreptate. Timo Boll s-a nascut pe 08.03.1981 asa ca in 1996 avea ... 15 ani. Primul sau rezultat notabil ca senior este in 2000 argint cu echipa la Bremen. Abia din 2000 incoace poate fi folosit ca "marcheting" deci sa se faca un lemn Butterfly cu numele lui. El a jucat cu Viscaria pana cand a fost scos lemnul lui, in 2000 sau 2001.
                  Un alt exemplu, lemnul Maze a aparut in 2003.

                  - - - Actualizat - - -

                  ... scuze, am vrut sa zic "marketing".

                  - - - Actualizat - - -

                  Vandut.
                  Blade: Mizutani ZLC
                  FH Nittaku Fastarc G1
                  BH Xiom Sigma II Euro

                  Comentariu


                  • #10
                    O scurta incursiune in istoria Butterfly o sa-ti arate dorinta lor de a incuraja si promova tinerele talente...Timo a semnat contractul de sponsorizare cu Butterfly in 1993...a jucat cu Spirit, apoi pentru forma manerului a trecut la Viscaria ( atentie, acceasi compozitie cu Spiritul ), apoi cand Butterfly a schimbat miezul Viscariei din Kiri in Balsa facandu-le astfel mai usoare si cu ceva mai mult simt soft, Timo a revenit la Spirit...apoi ALC-ul care ii poarta numele, etc...am aceste informatii de la un pasionat din Germania...daca el a gresit, atunci si eu am gresit. Dar tenisul de masa ramane la fel de frumos.
                    TRUST NO ONE !

                    Comentariu


                    • #11
                      O singura precizare : Viscaria nu are miez de balsa. Asa scrie pe site, dar a mai fost discutat acest subiect. Miezul este de kiri sau ayous.

                      Comentariu


                      • #12
                        Se pare ca altii au alta parere..http://ooakforum.com/viewtopic.php?f=43&t=7194 insa e usor irelevant atata timp cat e un lemn cu care se castiga CM.

                        PS Postul la care fac referire e din 2009 si asta inseamna ceva.
                        TRUST NO ONE !

                        Comentariu


                        • #13
                          Adăugat la vânzare lemn TBS, mâner concav, prima serie fabricată.
                          Ultima editare de Johnny Erasure; 07.apr.2015, 10:19.
                          Blade: Mizutani ZLC
                          FH Nittaku Fastarc G1
                          BH Xiom Sigma II Euro

                          Comentariu


                          • #14
                            Valabil.
                            Blade: Mizutani ZLC
                            FH Nittaku Fastarc G1
                            BH Xiom Sigma II Euro

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X