Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fata dr. Neubauer tornado ultra

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fata dr. Neubauer tornado ultra

    De curand mi-am achitionat aceasta fata . O folosesc pe rever. As dori cateva sfaturi de la cunoscatori (proceduri de lovire ) avand in vedere ca fac aceasta trecere de la soft (donic slice) .Sunt putin derutat si nu stiu sa aleg stilul de joc . Multumesc anticipat.
    Butterfly Schlagger Precision - FL

  • #2
    va stricati reverul , jucati cu soft pt ca loviti f.bine! daca vreti sa ne incurcati cu iarba o sa luam si noi ierbicid.
    luati legatura cu Rares Leorda, sigur are ce sa va spuna.

    Comentariu


    • #3
      Dr. Neubauer Tornado Ultra nu este iarba! Este un sandvis foarte spiny care are si un anumit efect perturbator. Eu am jucat pe FH o vreme cu dr. Neubauer Pistol 1.5 mm, care este tot un sandvis existand anumite similitudini de comportament intre cele doua fete. Loviturile cele mai eficiente sunt atacul drept, capacul la topspin si datorita faptului ca e spiny, se preteaza si la chop.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        Multumesc de sfaturi. mai astept si altele.
        Butterfly Schlagger Precision - FL

        Comentariu


        • #5
          Se poata da chiar si topspin cu ea.
          FH: GoldArc 8, 2.1
          STIGA XU XIN
          BH: XIOM VEGA SPO 2.0

          Comentariu


          • #6
            De multa vreme cochetam cu o fata short pips pentru forhand,insa niciodata nu am avut rabdarea necesara sa o testez serios,si desi am avut mai tot timpul Tornado Ultra pe stoc,abia acum o luna am hotarat sa ii mai dau o sansa.Dupa 2 ore de antrenament ,am intrat direct in concurs la Sibiu cu o paleta complet noua : Lemn nou ofensiv cu carbon , Tornado Ultra si antispin ABS.Rezultatele au fost peste asteptari. Am reusit sa inving unul dintre favoritii concursului , insa nu aspectul acesta a fost important ,ci faptul ca am inceput sa ii descopar plusurile si sa invat sa compensez minusurile.
            Plusuri :
            Topspinul de forhand din taiat merge foarte bine ,oferind mingii o traiectorie destul de ciudata
            Excelenta pentru mingi drepte (din pacate nu e punctul meu forte,nu am o miscare naturala ,insa sunt dispus sa o invat)
            Capacele impotriva topspinului care ingroapa mingea foarte bine.
            Control mare pentru jucatorii care intorc paleta in mana surprinzand adversarii cu capacul de rever.
            Am dat cateva topspinuri la Sibiu impotriva prietenului meu Corcoz care joaca aparare clasica, si am ramas impresionat de usurinta cu care dadeam topsinul din mingile foarte taiate.

            Minusuri :
            Spin mai mic decat fetele lise (aspect pe care ti-l asumi cand faci aceasta schimbare)
            Jocul topspin - re topspin departe de masa este greoi (insa nu imposibil)
            La minusuri as mai trece faptul ca trebuie sa ai rabdare sa intelegi aceasta fata ,si foarte mult antrenament pentru a-i descoperi calitatile.

            ps.Am incercat sa nu scriu in acest topic pentru a nu fi acuzat de subiectivism avand in vedere ca sunt distribuitor de produse Dr Neubauer ,insa parerile sunt obiective.Voi face in scurt timp si niste filmuletepe care le voi posta pe youtube pentru a scoate in evidenta calitatile feteler ABS si Tornado Ultra
            Ultima editare de leordarares; 25.feb.2015, 15:29.

            Comentariu


            • #7
              Mai am o scurta completare.Am mai incercat in trecut diverse sandvichuri de la mai multi producatori,pentru a gasi fata cu cel mai mare spin.Pentru a scurta cautarile ,i-am scris lui Pascal Trogercare joaca cu short pips pe FH (liga a 2 Germania) si l-am intrebat care i se pare fata short pips cu cel mai mare spin.Fiind sponsorizat de Adidas ,anticipam un raspuns oarecum previzibil insa raspunsul a fost scurt : Tornado Ultra!

              Comentariu


              • #8
                Multumesc mult pt. expunere.
                Butterfly Schlagger Precision - FL

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de leordarares Vezi post
                  Mai am o scurta completare.Am mai incercat in trecut diverse sandvichuri de la mai multi producatori,pentru a gasi fata cu cel mai mare spin.Pentru a scurta cautarile ,i-am scris lui Pascal Trogercare joaca cu short pips pe FH (liga a 2 Germania) si l-am intrebat care i se pare fata short pips cu cel mai mare spin.Fiind sponsorizat de Adidas ,anticipam un raspuns oarecum previzibil insa raspunsul a fost scurt : Tornado Ultra!
                  Buna ziua,
                  Stiu ca sunteti distribuitor Dr. Neubauer si as avea o intrebare : gasesc la tine urmatoarea combinatie si daca da cat costa; Lemn Dr. Neubauer Barricade Def straight+Fata ABS Anti ( burete 1.4 mm ) +fata Killer Short Pips (burete 1.4 mm ) . Multumesc antuicipat
                  Gabriel Iacob
                  Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                  FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                  BH : Spinlord Sternenfall OX

                  Comentariu


                  • #10
                    La Rares gasesti orice combinatie Dr Neubeuer...recomand !
                    TRUST NO ONE !

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X