Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Din gama Donic care este cel mai bun glue

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Din gama Donic care este cel mai bun glue

    Doresc sa cumpar de pe viva sport un glue dar nu stiu care e mai bun
    Donic Glue Easy Fix
    Donic Vario Clean
    mai au si Yasaka Norisuke-san

  • #2
    clar Revolution no3. Nu e donic si nici nu e pe viva sport, dar e foarte bun, daca nu cel mai. Il gasesti aici: http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ght=Revolution sau aici http://www.tenismasa.ro/solutii-de-l...evolution-no3/.

    Comentariu


    • #3
      Eu zic ca unul dintre cele mai bune lipiciuri de pe piata in acest moment este nittaku finezip are aderenta foarte buna si permite o curatare perfecta fara probleme ulterioare la burete.
      Intradevar nu e donic.
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • #4
        De acord cu Revolution no 3. Un alt adeziv foarte bun este cel de la Stiga, Synchro BTG.
        Butterfly Timo Boll ALC ST FH: Yasaka Rakza 7 soft BH: Yasaka Rakza 7 soft

        Comentariu


        • #5
          Stiga Syncro BTG nu se mai găsește

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de adishorul Vezi post
            Eu zic ca unul dintre cele mai bune lipiciuri de pe piata in acest moment este nittaku finezip are aderenta foarte buna si permite o curatare perfecta fara probleme ulterioare la burete.
            Intradevar nu e donic.
            Aprob..pozitiv!, vorba lui nenea Iancu Caragiale.
            Parerea mea e ca, fata de alte multe lipiciuri incercate, FineZip e ceva de exceptie!

            Comentariu


            • #7
              revolution no 3 mi-a stricat buretele la 2 fete , yasaka si tibhar nimbus, desi aveam o parere foarte buna in momentul cand curatam lipiciul de pe burete praf mi-l facea si nici vorba sa se prezinte ca si in clipuri trebuie sa faci rana la deget pana dai lipiciul jos de pe burete. eu puneam 2 straturi pe lemn si 2 pe fete pe un lemn tbs, dar tot greu se lua lipiciul.

              - - - Actualizat - - -

              am sa incerc si eu Nittaku Finezip.

              - - - Actualizat - - -

              acum am comandat Nittaku Finezip voi reveni pentru o parere sincera.

              Comentariu


              • #8
                +1 pt Nittaku Finezip.
                Am incercat si eu vreo cateva lipiciuri, inclusiv de pe forum. Toate par perfecte in prezentare, dar uneori se omite un mic detaliu: ca sa se curate ok trebuie aplicate vreo 8 straturi ! Aveam o fața cu trei straturi aplicate si am mai aplicat inca 4 ca sa pot dezlipi omeneste lipiciul, omeneste insemnand ca tot mi-am cam stricat buretele. Cu FineZip dau un strat si apoi se curata foarte usor, chiar de pe fețe cu burete moale, nu strica deloc buretele. Recomand.
                Am mai testat si Butterfly Free Chack II si mi se pare ok, se poate curata foarte bine doar la un singur strat. Dar raman la FineZip ca e super bun.
                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                Comentariu


                • #9
                  Am folosit Donic Vario Clean si am fost foarte multumit, se curata usor si face priza buna. cantitatea de deziv aplicata trebuie sa fie mica.este un adeziv bun.

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X