Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa SMILEY 24 - Club 11 Timișoara - Turneu B, 28.02.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Un turneu reusit ...

    Felicitari Bogdan !!!



    "Tu, care n'ai vazut lampa, cu lampa ce ai sa vezi !!?"

    Comentariu


    • #52
      PREA PUTIN, OAMENI BUNI!
      Nu stiu cu ce sa incep ca sa fiu cat mai concis si ca sa dau nastere la cat mai putine polemici, pentru ca nu acesta este scopul. Scopul este corecta informare a iubitorilor acestui sport, a celor care zilnic viziteaza site-ul comunitatii, a celor care incearca, in limita posibilitatilor financiare si a obligatiilor familiale si de serviciu sa participe la concursurile din Amatur. Cei care ma cunosc stiu ca nu vorbesc decat rar si nu de dragul de a ma auzi, si cu toate acestea, nu renunt cand cand vreau sa imi expun o parere chiar daca e posibil ca aceasta sa deranjeze...
      Asadar, pledoaria mea de aici va viza modul cum au fost, sau mai degraba cum nu au fost transmise comunitatii informatiile despre desfasurarea acestui concurs!Am mai atins putin acest subiect la un turneu din Arad din octombrie 2014 si au fost cativa colegi care au inteles perfect ca acea critica viza doar dezinteresul in transmiterea informatiilor privind participantii prezenti, grupele inferioare si superioare, eliminatoriile (bineinteles cu rezultatele aferentea) si alte minime informatii. Nefericita intamplare face ca si de aceasta data sa aduc critici fata de organizarea unor cunoscuti ai mei, ba chiar din locul unde merg de multe ori sa practic acest sport. Tocmai de aceea fac acest demers cu maxima responsabilitate si cu speranta ca toti cei care lectureaza acest material il iau ca pe o critica constructiva care vine de la un participant care in ultimii trei ani a adunat ceva concursuri prin tara, a observat conditiile de joc si modul profesionist in care s-au desfasurat concursurile si doreste ca in locurile unde a simtit anumite sincope, acestea sa fie indreptate... Concret, in 2008 am avut primele participari la concursueile organizate de Amatur si de atunci ma tot minunez cum anumite persoane au putut sa isi dedice efectiv o mare parte din viata lor pentru ca amatorii de tenis de masă sa ajunga sa participe la concursuri ca adevaratii profesionisti, pentru ca, macar pentru o zi, cand ne deplasam cateva sute de km, sa ne simtim ca niste sportivi de performanta. O mare parte de "vina" in treaba asta o are Maestrul Apian, care joaca, scrie, creeaza si a reusit sa adune o comunitate de cateva mii de oameni in jurul acestui sport. Concret, in cazul nostru, chiar daca nu il putem clona, ar trebuim sa ne gasim cate un coorganizator care sa preia atributiile de alimentare a forumului cu informatiile din concurs. Asta ca sa anticipez o exlicatii de genul "nu s-a putut de unul singur"...
      Cu alte cuvinte, in 28.02.2014, la Timișoara s-a desfasurat un concurs B, la care au participat aprox 50 de concurenti, foarte multi, si de un nivel foarte ridicat, cel putin la categoria open au fost jucatori care concurau cu brio si dadeau o valoare medie unui turneu A. Au venit jucatori din Oravita, Arad, Oradea, Resita si, evident, localnici.Neasteptat de mare prezenta jucatorilor, in conditiile in care la ultimul concurs B organizat de Bogdan la Timișoara au fost 14 jucatori!!! Dar lucrul acesta se stia cu vreo doua zile inainte, asa ca trebuia rasplatita intr-un fel aceasta abundenta de jucatori. Modalitatea de rasplata cea mai la indemana era prezentarea pe forum a desfasurarii concursului! Au fost colegi care au plecat mai devreme de la concurs si ar fi vrut sa stie ce se mai intampla pe acolo. NICIO INFORMATIE!! La ora 22:04 se posteaza un miniclasament si atat! Adica locurile 1-4!Erau atatia alti vizitatori care ar fi dorit sa aiba informatii despre desfasurarea concursului!Stiu ca se discuta printre membri amatur despre anumite obligatii ale organizatorului... Si va sa nu fiu catalogat carcotas, sa stiti ca ma bucur ca am participat la acest concurs si nu voi cauta nod in papura ca sa aduc critici. NU. Insa, ca apartinator al acestui oras, care in 2014 a organizat un singur concurs, si acesta B si care merita mai mult, ma ridic si spun raspicat:domnilor organizatori, RIDICATI-VA LA NIVELUL NOSTRU, RESPECTATI-NE EFORTUL si RASPLATITI-L cu un supliment de o ora de munca pe calculator, fie ea si dupa ora 22:00!!! Sunt atatia oameni in toata tara care urmaresc toate concursurile prin acest forum!!

      Comentariu


      • #53
        La fiecare turneu cu maxim 50 de persoane, dispar, de fapt se fura aproximativ 30 de mingi, iar la final sala arata ca o cocina de porci. Stau degeaba cosurile de gunoi pe margine. E mai interesant sa se arunce resturi de mincare, pahare, sticle, coji de fructe, etc sub scaune sau banci.
        Si voi imi vorbiti mie de NIVEL RIDICAT si de RESPECT? Sa fim seriosi...!
        BLADE: Stiga Allround Classic
        FH: Stiga Almana Sound
        BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Bogy Vezi post
          La fiecare turneu cu maxim 50 de persoane, dispar, de fapt se fura aproximativ 30 de mingi, iar la final sala arata ca o cocina de porci. Stau degeaba cosurile de gunoi pe margine. E mai interesant sa se arunce resturi de mincare, pahare, sticle, coji de fructe, etc sub scaune sau banci.
          Si voi imi vorbiti mie de NIVEL RIDICAT si de RESPECT? Sa fim seriosi...!
          Dl. Bogdan,ce a ce scrieti nu face cinste miscari noastre,este lipsa de educatie elementara si cunosc multi dintre participanti care au luat parte la turneul sus numit si nu au aceste metehne la alte turnee!
          Peste tot mai raman obiecte cazute, cu s-au fara vointa,dar nu trebuie generalizat!!!
          Am fost si raman consecvent pentru INFORMARE !
          Cu stima.

          Comentariu


          • #55
            Este trist ca se vorbesc lucruri ca acestea la un Turneu B unde au participat destul de multi concurenti din zona de vest amici , prieteni, chiar.Astfel de discutii rautacioase nu cred ca isi au rostul mai ales la un concurs unde au participat in marea majoritate de-ai casei sa spunem asa. Iti multumesc Bogy pe aceasta cale ca ai avut curaj sa organizezi dupa atata timp bine-cunoscutele tale turnee frumoase, unde tot timpul ne-am simtit bine, noi cel putin Aradenii! Sper sa ai curaj si in continuare sa organizezi in ciuda polemicilor si cuvintelor mai putin frumoase aduse tie, eu unul te inteleg cat de greu iti este si cate dificultati intampini la fiecare turneu.

            Nu se observa ca miscarea Amatour deja incepe sa devina un subiect de polemici, de rautati,de barfe, de tot felul de lucruri negative ( ba ca ala nu da mancare, ba ca nu da cafa, ba ca se sta prea mult dupa inferioare, ba ca nu ii ok lumina ) multe dintre ele neadevarate? Nu tineti minte oameni buni, acum ceva timp conditiile nu erau mai bune si tot ne strangeam si jucam, si ne faceam "hobby-ul" nostru, placea fiecaruia de aici in mod organizat si se terminau turneele tarziu de tot si tot nu este bine acum? Avem aproape toate conditiile(mult mai bune decat in trecut) si tot mai mult ne plangem.

            Incet, incet n-or sa mai aibe curaj alti organizatori sa faca turnee din proprie intiativa,cu dragul de altadata, cheltuiala si asa mai departe, si o sa ramana doar cei potenti sau care au anumite beneficii de pe urma acestor turnee... pana la urma urmei Amatour-ul a fost de la inceput o miscare non-profit pentru toti, indiferent de varsta. Trist este ca cei care comenteaza mai mult, si critica, sunt cei de la coada clasamentului, sau care nu sunt multumiti de ei insusi ca si nivel de joc si mereu dau vina ba pe ala ca are material , ba ca nu are voie cu tricoul ala pe el... intradevar trebuie sa existe niste reguli de bun simt, si de joc dar sa nu exageram totusi suntem sub sigla "Amatour".Fiecare din noi cred ca am progresat mult, de cand a aparut aceasta miscare, si ne-a schimbat in bine ( in general ma refer ) si "asa ca da-i cezarului cei al cezarului" si sa vedem lucrurile si cu alti ochi,mai pozitiv. Tot ce am scris a fost la modul general nu am facut referire la nimeni.

            Salutari Bogy si astept si urmatoarele turnee organizate de tine..
            Ultima editare de victor.arad; 04.mar.2015, 19:10.

            Comentariu


            • #56
              Intradevar Victor, o sa am nevoie de o doza mare de curaj, sau de inconstienta ca sa organizez si Smiley 25. Asta pentru ca asa arata mesele nr. 1 si nr. 4 dupa turneul de simbata:

              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	M 1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,8 KB 
ID:	772146Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	M 2.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,7 KB 
ID:	772147
              BLADE: Stiga Allround Classic
              FH: Stiga Almana Sound
              BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

              Comentariu


              • #57
                in cazul in care acele lovituri sunt dupa acestie confruntari este foarte regretabil!
                Se pot verifica ce grupe au jucat la acele mese!

                Comentariu


                • #58
                  Sigur ca se poate, dar jucindu-se mai multe grupe si de la open si de la amatori, plus eliminatorii, numarul de "suspecti" este foarte mare.
                  N-am ce face, le trec la pierderi si...la lipsa de respect.
                  BLADE: Stiga Allround Classic
                  FH: Stiga Almana Sound
                  BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                  Comentariu


                  • #59
                    Foarte trist,mai ales aceste evenimente nu trec neobservate de colegi!

                    Comentariu


                    • #60
                      Astea sunt lucrurile dureroase si importante...pierdem organizatori inimosi si sufletesti, care vor sa puna in miscare amaturistii din zona de vest si nu numai. Acum nu ramane decat sa mergem la Oradea sau eventual cand se mai organizeaza un turneu la Arad si cu speranta sa mai faca turnee Bogy. El ar fii si singurul care ar mai tine flacara amaturista din Timișoara.In loc sa il sustinem cu cuvinte frumoase, cu respect, cu prezenta tot mai mare si interes in participarea la turneele lui. Trist , foarte trist.....

                      Sper sa fii tare Bogy, noi Aradenii te sustinem si sper sa treaca uitarii toate cele intamplate si sa ne revedem la Smiley 25.. Multi au si uitat cate turnee ai reusit sa organizezi.Asta e.... toate trec si toate vin.

                      Nu inteleg Curut Gabriel de ce esti asa rautacios, si fix la turneul asta te-ai gandit sa spui astea.Mai ales ca nu a mai organizat demult turneu, nu ma ii la curent cu toate detaliile, si da ce ai spus tu ii foarte ok dar la Turnee A,A+, la turnee mai mici de tip B unde vin majoritatea din regiune, se afiseaza un mini-clasament si restul se pune dupa cateva zile.La turnee mari mi se pare foarte ok sa pui rezultatele "Live", tablou de eliminatoriu si asa mai departe fiind un turneu cu o prezenta mare, din mai multe colturi ale tarii, sa stie si ei ce au pierdut ca au plecat mai repede de la turneu sau ca nu au venit. Tu care reprezinti amaturul Timisoarean prin locul tau in clasament si ca joc, acum restul mai lenesi si mai putin potenti financiar unde au sa mai joace turnee oficiale.. cei care jucau doar la bine-cunoscutele turnee Smiley ? Sper sa nu te superi Gabi pe mine, stii bine ca nu am nimic cu nimeni... mai ales cu tine care colinzi ca si mine tara la turnee.... Salutari
                      Ultima editare de victor.arad; 06.mar.2015, 00:06.

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de Bogy Vezi post
                        Sigur ca se poate, dar jucindu-se mai multe grupe si de la open si de la amatori, plus eliminatorii, numarul de "suspecti" este foarte mare.
                        N-am ce face, le trec la pierderi si...la lipsa de respect.
                        Nu am vrut sa intrevin pana acuma in acest subiect ,dar cred ca sunt discutii care se repeta pe teme diferite la aproape fiiecare turneu.Pierderi,castiguri,respect si lipsa de respect.Aproape peste tot unde apar discutii din partea nemultumitilor se reclama castigurile organizatorilor si nearatarea respectului cuvenit fata de participant,iar din partea organizatorilor se scot in evidenta pierderile si pe deoparte lipsa de respect fata de organizator.Dar trebuie sa fim toti constienti ca aceste 4 aspecte pe care le-am scos in evidenta se anuleaza reciproc cand exista bun simt de ambele parti,si reguli care sa ajute la respectarea lor.

                        P.S.Reducerea piederilor duce la marirea castigurilor,si promovarea respectului duce la anihilarea lipsei de respect.
                        EMI

                        Comentariu


                        • #62
                          Ca sa rezumam, eu ca si organizator am fost acuzat ca nu am postat pe forum in timp real ce s-a intimplat la un banal turneu B, iar eu, la rindul meu acuz (habar nu am pe cine), de cleptomanie si distrugere.
                          O spun raspicat, NU m-a deranjat citusi de putin postarea lui Gabriel Curut! Este opinia unui jucator, pe care o pot lua, sau nu, in considerare. In schimb, m-a deranjat numarul mare de aprecieri (imi place mesajul / multumesc pentru mesaj), acordate acelei postari. Probabil nu as fi semnalat niciodata aceste lucruri daca nu erau atitea aprecieri acordate acelui post. Cu siguranta nu spuneam nimic nici despre distrugerea celor doua mese, ci ma plingeam apropiatilor de la sala.
                          In concluzie, propun infiintarea unui post de radio Amatur, si cooptarea lui Ilie Dobre pentru transmiterea live a tuturor turneelor B.
                          Si un sfat pentru organizatori, montati camere de supraveghere in sali...nu stiti cind veti avea nevoie de ele.
                          Sa ne vedem sanatosi, dar la alte turnee.
                          Ultima editare de Bogy; 06.mar.2015, 03:06.
                          BLADE: Stiga Allround Classic
                          FH: Stiga Almana Sound
                          BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de Bogy Vezi post
                            Ca sa rezumam, eu ca si organizator am fost acuzat ca nu am postat pe forum in timp real ce s-a intimplat la un banal turneu B, iar eu, la rindul meu acuz (habar nu am pe cine), de cleptomanie si distrugere.
                            O spun raspicat, NU m-a deranjat citusi de putin postarea lui Gabriel Curut! Este opinia unui jucator, pe care o pot lua, sau nu, in considerare. In schimb, m-a deranjat numarul mare de aprecieri (imi place mesajul / multumesc pentru mesaj), acordate acelei postari. Probabil nu as fi semnalat niciodata aceste lucruri daca nu erau atitea aprecieri acordate acelui post. Cu siguranta nu spuneam nimic nici despre distrugerea celor doua mese, ci ma plingeam apropiatilor de la sala.
                            In concluzie, propun infiintarea unui post de radio Amatur, si cooptarea lui Ilie Dobre pentru transmiterea live a tuturor turneelor B.
                            Si un sfat pentru organizatori, montati camere de supraveghere in sali...nu stiti cind veti avea nevoie de ele.
                            Sa ne vedem sanatosi, dar la alte turnee.
                            Daca te referi prin cleptomanie la disparitia mingiilor aici trebuie sa te avertizez ca este vina organizatorului ca dispar mingi. Ca masura pe care trebuie sa o aplici,care este deja aplicata mai la toate turneele mingile se distribuie intr-un paharel cu nr mesei scris si pe minge si pe pahar,si este inmanata sefului grupei cu conditia ca la terminarea grupelor sa fie restituite inapoi organizatorului ,iar grupa care nu restituie mingea nu este trecuta mai departe in turneu.Eu nu mai am problema asta de cel putin 2 ani de cand aplic aceasta metoda care la inceput a fost controversata de altfel ca mai toate lucrurile pe care am incercat sa le implementez,dar dupa un timp se implementeaza ele singure.

                            Comentariu


                            • #64
                              Ca și jucător de tenis și în același timp prieten, cunoștința sau măcar un amic mai îndepărtat de-al organizatorului nu cred că este corect ca să faci publică o nemulțumire sau un detaliu cât de mic care crezi că ar putea ajuta într-un sens oarecare (În cazul de față la informarea celor de acasă despre demersul și rezultatele din timpul turneului) sau observi că acest lucru cât de minor este el ar putea aduce polemici în discuție și dintr-un cuv?nt pus la locul nepotrivit ajungem la discuții mărețe care duc la certuri și așa mai departe. Cel mai corect este după părerea mea să-i fi adus la cunoștință aceasta nemulțumire mai ?nt?i organizatorului în particular și doar în cazul în care observi că nu se ia nici-o măsură să acționezi și public. într-adevăr este mult mai ușor să ajungi acasă stai pe scaunul de la birou și gîndești un text cât mai bine întreținut cu nemulțumirile tale decât să-l ajuți pe organizator să scape de acest lucru. Probabil aici nu se mai ține cont pe cine critici sau despre cine este vorba tu trebuie să-ți faci doar treaba de un bun "comentator" și să faci totul public.
                              De comentat și polemici ar trebuie să se ocupe cei care bat un dum cât de puțin până la turneu și pe drum înapoi să-i pară rău că a mers la turneu dar la Bogy nu cred că este cazul.
                              Țin minte acum câțiva ani când se organizau turnee în sala de sus și totul se întâmplă într-o armonie și voie bună, în timpul ierni am venit cu trenul iar după terminarea turneului am mai petrecut încă câteva ore din cauza ?nt?rzieri trenului (sunt colegi care pot să confirme asta) și tot nu mi-a părut rău că am mers la acel turneu.
                              Oricând aș reveni cu mare drag la turneele din timișoara organizate de Bogy plus ca eu ma simt ca acasă in acel club care îmi aduce multe amintiri mai ales ca la Club 11 au fost printre primele turnee cu care mi-am început inițierea in circuit.
                              FH : Joola X-plode | BLADE:BTY Primorac Carbon OFF+ | BH : Donic Acuda S1 Turbo

                              Comentariu


                              • #65
                                Dupa cum am zis in postarea anterioara, scopul mesajului meu nu a fost de crea polemici si de aceea am decis sa nu mai zic nimic pana acum cand s-au linistit apele. Nu toata lumea a citit atent ceea ce am scris sau poate pentru unii era mai greu sa inteleaga. Probabil era de vina ora prea inaintata - ma refer aici la postarea de la ora 04:02 - care l-a facut pe cel care a scris urmatoarele
                                [I]"De comentat și polemici ar trebuie să se ocupe cei care bat un dum cât de puțin până la turneu și pe drum înapoi să-i pară rău că a mers la turneu dar la Bogy nu cred că este cazul"[I]
                                sa se imagineze un educator in comunicare si unul care poate sa dea lectii celor care isi exprima un punct de vedere. Transmit acestuia, pe aceasta cale ca libertatea de exprimare imi permite si mie dar si lui sa ne expunem puncte de vedere, cu precizarea ca si-a arogat un rol care s-ar putea sa fie prea larg pentru camasa celor 18 ani ai sai. Adica sa te iei de cineva care a prezentat o mica critica vizavi de postarea rezultatelor si a clasamentului la un concurs, sa imi explici mie cand anume am dreptul sa "comentez"...CRED SA TE-A FURAT PEISAJUL, TINERE!!!
                                Cam asta e. Reamintesc ca am afirmat ca ma bucur ca am participat la acest concurs, nu am de ce sa ma supar Victor Avram, tocmai pentru ca am fost si eu ca si tine la concursuri prin tara si am vazut cum au fost vandute acestea,(pe forum) de aceea l-am rugat pe Bogdan chiar in timpul desfasurarii concursului sa posteze si el grupele si rezultatele... Am spus-o si in numele meu dar si in a celorlalti colegi cu care am fost la concurs si care asteptau vesti cu privire la desfasurarea lui. Mai mult, cred ca era util clasamentul si pentru postarea noului clasament Amatur.
                                Asadar, nu cred ca avea nimeni de ce sa se supere pentru remarca mea... Era o chestie de informare, de transparenta si de similitudine cu atragerea concurentilor care tot pe forum s-a facut. (promovarea organizarii concursului, inscrierea participantilor..)
                                Acestea fiind spuse, sper ca am fost inteles corect, mai ales de catre organizator, care poate sa tina cont sau sa nu tina de acestea, dar sper sa nu se supere si sa ramana o chestie constructiva in intereseul tuturor.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Gabi, e absolut normal, ca doi, sau mai multi oameni sa aiba pareri diferite asupra unui subiect. Atita vreme cit dialogul se desfasoara in conditii civilizate, NU AM DE CE SA MA SUPAR!

                                  Iata de ce nu sint de acord cu tine. Am sa incerc sa fiu cit se poate de concis. Asadar:

                                  1. Nu cred ca Timișoara, prin turneele B organizate de mine, este prea importanta pe harta Amaturului, astfel incit sa fie necesara desfasurarea live a turneelor. In afara de judetele limitrofe Timisului, nu intereseaza pe nimeni ce se intimpla la un banal turneu B in Timișoara.

                                  2. Prima mea grija la un turneu este sa ma asigur ca toata lumea, jucatori si cei citiva spectatori, sa se simta cit se poate de bine. Sa nu le lipseasca nimic, sa nu astepte mult intre partide, etc. Nu-mi voi lua din timpul dedicat jucatorilor (practic oaspetii mei), ca sa-i informez pe cei comozi, care au preferat sa stea acasa, despre desfasurarea turneului. Nici nu mai particip la turneele organizate de mine, tocmai pentru a fi in permanenta la dispozitia domniilor voastre!

                                  3. "Domnisorul" Edi are 18 ani si beneficeaza de toate privilegiile pe care le are orice adult in Romania. Nu cred ca trebuie tratat ca un putoi, daca are energia necesara sa scrie pe forum la ora 04:02.

                                  4. Citez din postul tau Gabi: "...Am spus-o si in numele meu dar si in a celorlalti colegi cu care am fost la concurs si care asteptau vesti cu privire la desfasurarea lui...". Pai, ati fost la concurs. Ce vesti sa mai asteptati? Toata lumea din sala a avut acces la foile de concurs.

                                  5. Pe viitor, in masura in care timpul mi-o va permite, voi tine cont si de aceasta sugestie.

                                  6. Si pentru cei curiosi, daca tot nu au avut parte de SMILEY 24 live, citeva fotografii:

                                  https://picasaweb.google.com/1014585...ub11Timișoara
                                  Ultima editare de Bogy; 12.mar.2015, 22:51.
                                  BLADE: Stiga Allround Classic
                                  FH: Stiga Almana Sound
                                  BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                  Comentariu


                                  • #67

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Dane, nu-i mai bine ceva de la noi din zona, daca tot e turneu local, zonal?

                                      BLADE: Stiga Allround Classic
                                      FH: Stiga Almana Sound
                                      BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Nu cred ca trebuie sa ai 18 ani sa ai dreptul la o parere plauzibila si cat mai aproape de realitate dar se pare ca uni au nevoie de cateva zile sa gandeasca un text : aici ma repet , cat mai bine structurat cu nemultumirile sale. Nu inteleg problema cu orele tarzi la care raspund sau provoc anumite lucruri dar nu te inteleg de unde atata siguranta pe tine ca ai dreptate in anumite sensuri ... Informatiile despre turneu din cate imi duc aminte nu sunt obligatori in regulament dar nu cred ca reprezinti o asa mare importanta incat sa publice rezultatele pentru buna ta vointa. Locul tau in clasament pentru mine nu reprezinta nici macar personalitatea de care dai dovada la prima vedere dar se observa ca in realitate reprezinti o altfel de personalitate si in spatele calculatorului cu totul alta persoana. Nu cred ca esti in masura sa critici mai ales ca in postul tau anterior iti ignori oarecum ceea ce ai reprezentat in primul post cu nemultumirile tale. Ps am asteptat sa public acest mesaj la o ora asa de tarzie sa-ti dau macar dreptul la o replica cu care ai putea sa-ti speli rufele in public fata de ceilalti colegi .
                                        FH : Joola X-plode | BLADE:BTY Primorac Carbon OFF+ | BH : Donic Acuda S1 Turbo

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Domnilor, cred ca fiecare si-a spus punctul de vedere, si fac apel la spiritul de fair-play, de care sint convins ca toti dam dovada, asa ca propun, cu voia domniilor voastre, sa ne oprim aici.
                                          Va multumesc.
                                          BLADE: Stiga Allround Classic
                                          FH: Stiga Almana Sound
                                          BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Edi, te rog sa incetezi cu atacurile la persoana. Gabi a facut o observatie, o "critica constructiva" cum singur a spus-o, pe un ton extrem de civilizat. Atat si nimic mai mult. Poate-i recitesti postul si-o sa vezi ca si-a expus o parere si nu a atacat pe nimeni. Daca Bogy va tine cont, pe viitor, de afisarea inferioarelor, superioarelor, eliminatoriilor ramane la latitudinea lui.

                                            Comentariu

                                            Who has read this thread:
                                            Procesare...
                                            X