Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B Oradea-Cupa Pingpongmania editia a 11-a 07.03.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Finala mica Tic Ioan-Kaposta Victor:3-0
    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

    Comentariu


    • #77
      ..Vreau sa felicit toti participantii pentru spiritul de lupta si fair-playul de care au dat dovada....

      P.s Un turneu foarte tare si echilibrat(inclusiv finala care a fost ..dramatica.......multe meciuri de 3-2);baietii din Arad ..ca de obicei de NOTA 10.....Meszar a facut spectacol din nou.....Vreau sa-l felicit in mod special pe Victor Kaposta care a revenit in optimi de la 2-o si minge de meci pt mine;dupa ce in inferioare il batusem cu 3-0.BRAVO VICTOR!daca nu te deranja spatele jucai finala sigur....
      Ultima editare de MariusBH; 07.mar.2015, 19:23.
      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

      Comentariu


      • #78
        Clasament Open +amatori

        1 -- 4
        Prundaru Horia - Arad
        Balogh Attila - Oradea
        Tic Ioan - Oradea
        Kaposta Victor - Arad
        5 -- 8
        Spatariu Daniel - Arad
        Popa Octavian - Oradea
        Birtalan Robert - Oradea
        Sferlea Marius - Oradea
        9 -- 12
        Szalay Liviu - Oradea
        Meszar Razvan - Arad
        Tanc Florin - Oradea
        Nutiu Mihai - Oradea
        13 -- 18 loc 3 gr.sup.
        Birtalan Laszlo - Oradea
        Craciun Calin - Oradea
        Cotca Dacian - Oradea
        Vaida Sorin - Oradea
        Todor Cristian - Oradea
        Cotrau Calin - Oradea
        19 -- 24 loc 4 gr.sup.
        Fabian Wilhelm - Oradea
        Codau Vlad - Oradea
        Dan Daniel - Oradea
        Buciuman Vlad - Oradea
        Jurje Alexandru - Oradea
        Hulea Calin - Alesd
        25 -- 29 2v gr.inf.
        Ghile Ioan - Oradea
        Torje Sorin - Oradea
        Dem Ciprian - Oradea
        Vaida Octav - Oradea
        Craciun Madalin - Oradea
        30 -- 34 1v gr.inf.
        Badescu Alexandru - Oradea
        Vancea Marius - Oradea
        Bals Marius - Oradea
        Blaga Mircea - Simleul Silvaniei
        Lazea Aurel - Oradea
        35 -- 40 0v gr.inf.
        Curpas Ioan - Oradea
        Aberle Ildiko - Oradea
        Sferlea Calin - Oradea
        Bondar Leontin - Oradea
        Sferlea Alesia - Oradea
        Dejeu Alex - Oradea
        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

        Comentariu


        • #79
          ..Premiantii.........




          ....si....Friends........invinsi si invingatori la un loc..............


          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

          Comentariu


          • #80
            Woaaa!!! Da rapid v-ati miscat. Asa mai zic si eu. Felicitari. Imi pare rau Marius, ca nu am putut veni si eu (tare asi fi venit), dar sunt tintuit la pat cu febra, tuse si tot dichisul de o MEGA gripo-raceala, asa cum n-am pomenit in viata mea.

            Comentariu


            • #81
              ..Setul 5 decisiv al finalei...FABULOS.....DUPA 2-0 LA seturi pt Horia, Attila egaleaza la 2.... ramane sa urmariti....ce se intampla.........





              P.S Singurul meci pierdut de Horia la acest turneu a fost in superioare 2-3 cu 'rechinu"-Sorin Vaida,fiind la un pas sa nu iasa din gr sup....(deci este posibil ca un MP de 13,2 sa bata un MP DE 21,33.........).
              P.S 2.Aceasta a fost atmosfera ..de vis la acest turneu...de la ora 9.00-pana la sfarsit......
              Ultima editare de MariusBH; 07.mar.2015, 22:50.
              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

              Comentariu


              • #82
                Bravo Aradenilor > Bravo Oradenilor!!! ,,, a-ti facut toti un joc pe cinste ,,, ,,, felicitari si premiantilor!,,,



                Bravo Horia! dar de data acesta a fost la nimereala ,,, ai facut pe grozavul ca ai 2-0 si era sa pierzi ai avut noroc cu Attila care a dat afara si in fileu multe mingi ,,, este ok, nu esti singurul care face asa ceva ... ,,, pana la urma ai reusit! Bravo Attila ai jucat foarte bine!




                Bravo Marius pentru organizare!
                Ultima editare de leo33; 08.mar.2015, 12:18.

                Comentariu


                • #83
                  Un ,,concurs slab organizat si in conditii improprii practicarii tenisului de masa '' . M-am retras dimineata cand am vazut ca lumina este cu portia ,spatial de joc insufficient ,peretii albi ca mingea de joc ,vestiarul pe coridorul Hipermarketului pe scaune printre clientii veniti la cumparaturi . Organizatorul pentru ca am plecat (retragere anuntata inainte de incepe concursul , banii nu i-am solicitat inapoi ca totusi am folosit
                  vre-o 10 minute sala )m-a ,,pedepsit'' cu o participare scriptica cu 0v in inferioare ,ca nu cumva sa ramana doar cu 38 de participant !. Pentru prima data dupa 45 de ani de tenis de masă m-am simtit prost si mi-am dat seama ca ,,foamea de bani '' calca in picioare principii, moralitate,spirit sportive. Conducerea AMATUR cu tot respectul si recunostinta pentru ce fac si au realizat in acesti 10 ani sa caute sa filtreze aplicand
                  regulamentul tenisului de masa aceste ,,evadari'' catre ,,non sport'' si catre tenis de masă prin coridoare de hipermarketuri !

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de CURPAS Vezi post
                    Un ,,concurs slab organizat si in conditii improprii practicarii tenisului de masa '' . M-am retras dimineata cand am vazut ca lumina este cu portia ,spatial de joc insufficient ,peretii albi ca mingea de joc ,vestiarul pe coridorul Hipermarketului pe scaune printre clientii veniti la cumparaturi . Organizatorul pentru ca am plecat (retragere anuntata inainte de incepe concursul , banii nu i-am solicitat inapoi ca totusi am folosit
                    vre-o 10 minute sala )m-a ,,pedepsit'' cu o participare scriptica cu 0v in inferioare ,ca nu cumva sa ramana doar cu 38 de participant !. Pentru prima data dupa 45 de ani de tenis de masă m-am simtit prost si mi-am dat seama ca ,,foamea de bani '' calca in picioare principii, moralitate,spirit sportive. Conducerea AMATUR cu tot respectul si recunostinta pentru ce fac si au realizat in acesti 10 ani sa caute sa filtreze aplicand
                    regulamentul tenisului de masa aceste ,,evadari'' catre ,,non sport'' si catre tenis de masă prin coridoare de hipermarketuri !
                    Ce se poate zice, banii sunt ochiul dracului, asa ca nu au rost comentarii gen scaune, spatiu, vestiar, care pana acu nu au deranjat si fix acu devin de netolerat. Chestii de felul asta se discuta in particular, nu se pun pe forum cu singurul scop de a jigni sau a face rau cuiva.
                    In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                    Dalai Lama

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de CURPAS Vezi post
                      Un ,,concurs slab organizat si in conditii improprii practicarii tenisului de masa '' . M-am retras dimineata cand am vazut ca lumina este cu portia ,spatial de joc insufficient ,peretii albi ca mingea de joc ,vestiarul pe coridorul Hipermarketului pe scaune printre clientii veniti la cumparaturi . Organizatorul pentru ca am plecat (retragere anuntata inainte de incepe concursul , banii nu i-am solicitat inapoi ca totusi am folosit
                      vre-o 10 minute sala )m-a ,,pedepsit'' cu o participare scriptica cu 0v in inferioare ,ca nu cumva sa ramana doar cu 38 de participant !. Pentru prima data dupa 45 de ani de tenis de masă m-am simtit prost si mi-am dat seama ca ,,foamea de bani '' calca in picioare principii, moralitate,spirit sportive. Conducerea AMATUR cu tot respectul si recunostinta pentru ce fac si au realizat in acesti 10 ani sa caute sa filtreze aplicand
                      regulamentul tenisului de masa aceste ,,evadari'' catre ,,non sport'' si catre tenis de masă prin coridoare de hipermarketuri !
                      D-le Curpas nu v-a obligat nimeni sa va inscrieti,daca v-ati inscris si v-ati retras spre dezaprobarea tuturor cu care am vb trebuia sa apareti in clasament pt ca se plateste o taxa catre amatur si din banii d-voastra.Am vb cu Ildi Aberle(poate sa confirme)care mi-a spus ca nu vrea sa primeasca banii inapoi.SUNTETI O PERSOANA VICLEANA CU PERSONALITATE DUBIOASA.ACUMA INTELEG DE CE ATI FOST DAT AFARA DE LA ARR BIHOR.ZIARELE DIN BIHOR SCRIU NUMAI LUCRURI URATE DESPRE D-VOASTRA,O GRAMADA de angajati din jurul d-voastra de la ARR BIHOR SUNT condamnati penal pentru luare de mita.PE MINE nu ma intimidati cu invidii si rautati de genul asta,va rog sa ma ocoliti de azi inainte si sa nu mai vb despre mine;am stiut de atatia ani cine sunteti dar v-am tolerat si nu am spus la nimeni nimic,dar daca va luati de mine fara motiv sa stiti ca o sa ma apar cum nu ati vazut pe cineva in viata d-voastra.


                      P.S TOTUL A FOST PREMEDITAT DE D-VOASTRA,ati venit la acest turneu sa va faceti de ras...pacat de anii pe care ii aveti....
                      P S 2.D-le curpas ati jucat in sala aceasta de mii de ori in ultimii doi ani.Mai tineti minte cand veneati sa jucati la mine spunand ca in alta parte este foarte frig?????sau o sa mintiti ca intotdeauna?????
                      PS3:Sa stiti ca eu m-am simtit mai prost ca d-voastra cand ati plecat fara sa salutati pe nimeni,fara sa bagati in seama pe cineva.Grupele erau facute si foile scoase cand ati plecat.Toti cei din sala au dezprobat gestul d-voastra cand le-am spus ca sunteti dat disparut....Era corect sa va pun nemotivat,dar nu am facut-o.
                      Ultima editare de MariusBH; 09.mar.2015, 16:23.
                      ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                      Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                      Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                      Comentariu


                      • #86
                        ..Informatie utila pentru participanti:astazi am donat catre Amatur ....taxa aferenta turneului la care ati participat ,prin internet banking....
                        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                        Comentariu


                        • #87
                          ...Prietenii de la sala au insistat sa postez pe forum o intamplare interesanta petrecuta in data de 06.03 2015 adica cu o seara inainte de acest turneu la care d-l Curpas a venit,a platit taxa ,a plecat neanuntat cu cateva minute de a incepe turneul si a criticat organizatorul(unul dintre ei mai exact) intr-un final....

                          ..Stiu ca aceste 'dezbateri' fac deliciul forumistilor...si chiar este pe cale sa se infiinteze....un fun-club sofidoor.........dar poate asa ve-ti intelege mai bine contextul criticilor adresate organizatorilor(pt ca au fost mai multi dar restul doresc deocamdata sa nu intervina in niciun fel pe forum...considerand ca nu are rost sa-si consume energia cu niste persoane conflictuale pe care oricum nu le poti multumi).

                          Vineri seara inainte de concurs isi face aparitia foarte bine dispus si zambitor D-l Curpas Nelu;incepe sa joace la o masa (nu are importanta cu cine...)o ora ,doua nu a stat nimeni sa cronometreze pt ca intr-un final a plecat fara sa intrebe macar pe cineva daca trebuie sa plateasca sau nu.......deci a jucat GRATIS......in acea seara.......acest lucru a uitat sa-l spuna cand a criticat unul din organizatori......sa vedeti ce corect este d-l Nelu Curpas...dar poate a uitat din cauza varstei....sa mentioneze ca a jucat GRATIS la Sala Pingpongmania inainte de acest turneu).Pana atunci totul la sala fusese perfect;si lumina si mesele si caldura etc.......)

                          Totusi inainte de a pleca l-a provocat la joc pe organizatorul (la cred ca se referea) spunand ca este intr-o forma fantastica ca la ultimul turneu A a luat nu stiu ce loc etc....Organizatorul joaca cu soft-soft(mai exact tenergy-tenergy pe zhan-jike) stiind ca d-l Curpas joaca pe rever cu ceva material tip sanvis(sau asa ceva).Trebuie mentionat ca organizatorul era incaltat cu papuci de plaja,iar in sala erau cateva zeci de persoane care au dorit sa urmareasca acest meci.Pe scurt la scorul de 4-1 la seturi pt organizator d-l Curpas pleaca cu capul in pamant,bombanind......THE END.
                          ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                          Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                          Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                          Comentariu


                          • #88
                            Marius, iti pot pune o intrebare inocenta?? De ce nu joci cu nucile tari ale tenisului oradean in adidasi in loc sa joci in papuci de plaja?? sau vii cumva la sala direct de pe vro plaja ascunsa de care nu stim noi?
                            In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                            Dalai Lama

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de sorin1218 Vezi post
                              Marius, iti pot pune o intrebare inocenta?? De ce nu joci cu nucile tari ale tenisului oradean in adidasi in loc sa joci in papuci de plaja?? sau vii cumva la sala direct de pe vro plaja ascunsa de care nu stim noi?
                              ..nucile tari ale tenisului oradean....ma faci sa rad..........??????ce nuci tari avem sorine?????....Oradea este departe de ce se joaca in tara ....am fost in toata tara asta si din punct de vedere al tenisului de masa, mai avem mult de muncit.........suntem in urma...nu avem jucatori de clasa...cum ar fi un Marinescu,Lungu,Durdun,etc........

                              ...totusi este bine ca avem niste sali de tenis de masă cum nu au multe orase este o concurenta la noi cum numai in București mai exista..........da ,BAZA MATERIALA AVEM....nu avem jucatori adevarati de tenis de masă...asta-i adevarul......probabil din copiii astia care sunt acuma in 10-12 ani sa apara ceva.....


                              P.S Iar intrebarea ta nu are nicio legatura cu subiectul...........am postat chestia respectiva cu jocul lui curpas din 06.03...pt divertisment....sa mai rada lumea putin...ce vrei sa spun ca si cu tine joc in papuci de plaja..........raspuns la intrebarea ta inocenta........care-i problema?....daca ma simt comod?.......tu esti una din NUCILE TARI ALE TENISULUI ORADEAN....asta-i clar.........poti sa bati pe oricine dar si poti sa pierzi cu oricine.....
                              Ultima editare de MariusBH; 10.mar.2015, 16:02.
                              ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                              Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                              Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                              Comentariu


                              • #90
                                Referitor la "foamea de bani" si eu am fost vineri inainte de concurs cu fetele la shoping la OSC si am intrat la sala unde am jucat 2 meciuri cu Vlad si unul cu organizatorul care a castigat dupa lupte grele si cateva mingi frumoase, a jucat cu acelasi setup soft-soft.
                                Am incercat inclusiv paleta sandpaper Dunlop dar nu e pe stilul meu ...
                                La plecare ca tot omu ' am intrebat cat trebuie sa platesc si Marius a zis " nimic!!".
                                Referitor la peretii albi eu l-am criticat primadata si Marius a reactionat pozitiv vopsind gri partea de jos a peretelui ideea e ca toate se pot perfectiona daca exista bunavointa, perseverenta si critici constructive nu atacuri la persoana care nu duc la nimic bun.
                                Toti vrem sa jucam in conditii optime, cu adversari cat mai buni, deci trebuie sa ne concentram sa progresam dar facand propuneri concrete atat la regulament cat si la organizare.
                                Domnul Curpas cel mai slab concurs nu se puncteaza, deci nu aveti motive de ingrijorare pentru 0 victorii, eu chiar vroiam va acord revansa dupa ce la ultimul concurs Popescu a castigat meciul cu mine cu 3-2 revenind de la 2-0 pentru mine in urma unor incurajari si calificandu-va pe dumneavoastra.
                                Ultima editare de D.D.; 11.mar.2015, 21:18.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de D.D. Vezi post
                                  Referitor la "foamea de bani" si eu am fost vineri inainte de concurs cu fetele la shoping la OSC si am intrat la sala unde am jucat 2 meciuri cu Vlad si unul cu organizatorul care a castigat dupa lupte grele si cateva mingi frumoase, a jucat cu acelasi setup soft-soft.
                                  Am incercat inclusiv paleta sandpaper Dunlop dar nu e pe stilul meu ...
                                  La plecare ca tot omu ' am intrebat cat trebuie sa platesc si Marius a zis " nimic!!".
                                  Referitor la peretii albi eu l-am criticat primadata si Marius a reactionat pozitiv vopsind gri partea de jos a peretelui ideea e ca toate se pot perfectiona daca exista bunavointa, perseverenta si critici constructive nu atacuri la persoana care nu duc la nimic bun.
                                  Toti vrem sa jucam in conditii optime, cu adversari cat mai buni, deci trebuie sa ne concentram sa progresam dar facand propuneri concrete atat la regulament cat si la organizare.
                                  Domnul Curpas cel mai slab concurs nu se puncteaza, deci nu aveti motive de ingrijorare pentru 0 victorii, eu chiar vroiam va acord revansa dupa ce la ultimul concurs Popescu a castigat meciul cu mine cu 3-2 revenind de la 2-0 pentru mine in urma unor incurajari si calificandu-va pe dumneavoastra.
                                  ...Daniele ai uitat un lucru....sa spui.............ca am jucat in papuci de plaja cu tine...............asta ca sa nu se supere ceilalti cu care am jucat tot asa........inclusiv cu .....toti.....
                                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de sofidoor Vezi post
                                    ...Daniele ai uitat un lucru....sa spui.............ca am jucat in papuci de plaja cu tine...............asta ca sa nu se supere ceilalti cu care am jucat tot asa........inclusiv cu .....toti.....
                                    Aici nu pot sa fiu de acord cu tine ai pus afis la intrare ca e musai sa joc cu pantofi sport dar mie imi place sa joc descult , Fane Rusu joaca numai in papuci, deci ai avut un mic avantaj din acest punct de vedere ca patron faci ce vrei, dar noi ca oaspeti ne conformam unor reguli impuse de gazda (care bineinteles poate sa le incalce sau nu).
                                    Ultima editare de D.D.; 12.mar.2015, 22:06.

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X