Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A - RM. VILCEA - 14 martie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bine Govo ! Bravo Grig !

    Comentariu


    • Felicitari tuturor participantilor prezenti la acest turneu care sper ca va recidiva in circuitul Amatur din anii viitori , onoare castigatorilor , respect d-nului Toma Florin pt cum a organizat si gestionat turneul , dar mai ales pt ca a dat posibilitate copiilor sa participe fara sa plateasca taxa ( doar cei 2 lei pt Amatur ) , stima pt toti sibienii prezenti la turneu ( un plus pt cei mai bine clasati - Comsa Dan si Negrean Ioan ) , iar pt cei interesati si cateva imagini de la turneu :

























      Ultima editare de marius1964; 15.mar.2015, 09:29.

      Comentariu


      • Felicitari Maria !!!

        Comentariu


        • Bravo nea Titi, ceva incepe sa se miste!!!
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • Personal il felicit pe domnul Moise Mihai-Alexandria ,pentru ca a reusit sa se ”impiedice”de ultima treapta a podiumului de premiere,la sectiunea amatori,aratand prin acest lucru ca este intr-un progres vizibil in tenisul de masa si ca a luat inter-city-ul spre OPEN.
            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

            Comentariu


            • Postat în original de laky Vezi post
              Bravo nea Titi, ceva incepe sa se miste!!!
              nici nu bagasem de seama,in general il cautam pe ultimele locuri..din grupele superioare
              Felicitari nea Titi !

              Comentariu


              • Postat în original de laky Vezi post
                Bravo nea Titi, ceva incepe sa se miste!!!
                Domnule LAKY,atunci cand vorbiti despre o persoana care are o varsta de peste sase decenii,trebuie MUSAI sa precizati la ce fel de miscare va referiti(concret,nu de alta sa nu se interpreteze in mod eronat miscarea la care faceti referire).
                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                Comentariu


                • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                  Domnule LAKY,atunci cand vorbiti despre o persoana care are o varsta de peste sase decenii,trebuie MUSAI sa precizati la ce fel de miscare va referiti(concret,nu de alta sa nu se interpreteze in mod eronat miscarea la care faceti referire).
                  ehe..greu,"ce-ai omorat,omorat ramane "

                  Comentariu


                  • Un turneu superb, felicitari d nilor organizatori si echipei de la Valcea.Felicitari tuturor participantilor, toti suntem campioni.
                    Multumesc pentru sustinere celor care au fost aproape de mine.

                    Comentariu


                    • Felicitari Vaduva Gabriel! Valentine tine si tu aproape de Gabi! Felicitari Alex pentru participare la Open!
                      Iata contributia mea la cronica in imagini a turneului:
                      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                      FH: Butterfly - Dignics 80
                      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                      Comentariu


                      • nu ma pricep la vorbe mari ca si"maestrii"..dar cand vezi o organizare fara cusur din partea domnului Toma si a ajutoarelor lui..(baietii din valcea), trebuie sa le multumesti tuturor...
                        Multi am fost,vro 27 la numar(sibieni),au ramas foarte putini in fruntea clasamentului..tin sa-l felicit pe Dan Comsa,sibianul nostru clasat cel mai sus dintre sibieni..
                        Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                        Pe spate: Tenergy 80
                        Pe fata.: Tenergy 64

                        Comentariu


                        • Ultima parte din finala la amatori:







                          Festivitatea de premiere la amatori:




                          Cu scuzele de rigoare pentru calitatea filmarii....

                          - - - Actualizat - - -

                          Si, din nou cu scuzele de rigoare pentru calitatea filmarii, ultima parte dintr-un meci intre fetele de la Craiova, care nu stiu daca era oficial sau nu, dar frumos cu siguranta a fost:

                          Comentariu


                          • Un turneu foarte frumos,cu numeroase rasturnari de situatii,atat in fazele inferioare cat si in cele superioare si eliminatorii.Felicitari tuturor valcenilor care au participat la acest
                            turneu,felicitari tuturor sibienilor pentru prezenta numeroasa(in masa)si pentru rezultatele obtinute,felicitari tuturor concurentilor si finalistilor.
                            Multumim dumnului Toma Florin si domnului Botarca Sorin pentru excelenta organizare a acestui turneu.

                            Comentariu


                            • Felicitari organizatorilor,Felicitari Invinsilor dar mai ales Felicitari Castigatorilor!
                              A fost un turneu reusit ,linistit , foarte bine organizat.
                              BINE AI REVENIT IN CIRCUITUL AMATUR -RM VALCEA!
                              Vom reveni cu placere de fiecare data,
                              Cu stima,
                              Alex Mureșanu

                              Comentariu


                              • Asa cum se spune ca toamna se numara bobocii, la sfirsitul turneului de la Rm Vilcea rememorez si eu aspectele pozitive si cele negative.
                                Sa incep cu lucrurile pozitive :

                                1.In primul rind as vrea sa remarc faptul ca am gasit la Vilcea o echipa deosebita de 10-12 persoane, care incepind de simbata dimineata de la ora 6.00 (cind am descarcat camionul de la Topoloveni cu mese, mantinele, filee, si am aranjat sala astfel incit la ora 8.00 totul era pregatit pentru inceperea concursului) si pina noaptea la 1 (cind aceeasi echipa, dupa ce am incarcat camionul cu mese si mantinele, m-a insotit si la Topoloveni sa ma ajute la descarcarea lor) au fost tot timpul prezenti si de un real folos.
                                Multumesc Bogdan Lupsa, Multumesc Dan Barbu, Multumesc Cristi Balan, Multumesc Nicu Smeureanu, multumesc Vlad Raileanu si multi multi altii, si imi cer scuze ca nu le-am retinut si numele.
                                Multumesc de asemenea ajutorului meu de nadejde de la fiecare concurs, Claudiu Pribeagu, ce a si jucat, le-a si incurajat pe fetele pe care le antreneaza, si a tremurat pina in finala linga Maria Ionica.

                                2.La ora 8 dimineata, dupa ce am vazut ca nu s-a mai retras nimeni in cursul noptii, am afisat grupele atit in sala, cit si pe forum. Surpriza ( si mai ales placerea) a fost ca atunci cind plateau taxa de participare si le-am spus ca grupele sunt afisate deja in sala, citiva dintre jucatori mi-au spus ca stiau si numarul mesei pe care joaca, deoarece in drum spre sala au accesat forumul si au vazut postarea grupelor. Aceasta inseamana ca microbul (sau virusul) este adinc inradacinat , si primul lucru pe care-l fac cind au un pic de timp liber, este sa deschida calculatorul si sa vada ce mai e nou pe forumul acestei comunitati. SUPERB.

                                Ca si aspecte negative, as mentiona urmatorul lucru pe care participantii nu-l inteleg, dar il critica de fiecare data, si anume faptul ca se asteapta prea mult intre grupele inferioare si cele superioare.
                                La Rm Vilcea au fost 16 grupe pe 18 mese. Normal, unele grupe au jucat pe cite 2 mese, si au terminat mai repede. In momentul in care, pentru fluidizarea concursului, am propus la citiva jucatori sa se duca sa joace pe mesele libere, ca sa terminam mai repede, am avut surpriza neplacuta sa primesc un refuz categoric, cum ca ei unde au inceput, acolo vor sa termine grupa, chiard daca din pricina lor, concursul intirzie cu 1-2 ore. Adica noi organizatorii ne straduim ca de la 5 dimineata pina noaptea tirziu sa facem totul ca lucrurile sa iasa bine, concursul sa fie fluent, si ei chiar daca au mese libere, nu vor sa joace din superstitie?..Nu sunt nici premii de zeci de mi de euro, nu e nici campionat mondial, e doar inca un concurs la care au venit sa joace si sa se simta bine?este un lucru extrem de deranjant, mai ales ca la ceilalti ce au terminat si te tot intreaba cind incep grupele superioare, le dai acelasi raspuns : nu s-a terminat grupa x din cauza ca y nu vrea sa joace si la alte mese?

                                Si mai e un lucru, pe care nu stiu unde sa-l trec : la aspecte pozitive sau negative. ? Asa ca il las la aprecierea fiecaruia.
                                Cupele comandate pentru acest concurs erau deja inscriptionate cu locurile de la Amatori sau Open, si cind le-am desfacut din ambalaj, si le-am pus pe masa, nu le-am separat, asa ca la final, cind s-au inminat premiile, din oboseala (sau neatentie) am avut surpriza ca eu sa-mi dau cupa de LOCUL III la AMATORI. Nu am observat decit a doua zi, seara, cind familia m-a luat la misto, si mi-a spus ca daca valoarea mea este de locul III la Amatori, mai bine stau acasa??..Asa ca la urmatorul turneu, de la Tirgoviste, o sa ma inscriu la AMATORI. O sa aduc si cupa, ca sa le demonstrez ca locul meu este acolo?.

                                In final, vreau sa le multumesc participantilor ce ne-au onorat cu prezenta, deoarece fara ei, nu am exista nici noi.

                                Comentariu


                                • Bravo Vardi Dan-pentru locul 2 la open.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Lupsa Bogdan Vezi post
                                    ...
                                    Multumim dumnului Toma Florin si domnului Botarca Sorin pentru excelenta organizare a acestui turneu.
                                    Ca sa fie foarte clar, eu n-am niciun merit, meritele sunt doar ale d-lui Florin Toma!!! O raceala puternica m-a impiedicat sa pot sa merg la Valcea, iar dl. Toma s-a ocupat de tot. Singurul merit pe care il pot avea este legat de faptul ca am sacrificat o masa de tenis de dragul organizarii unui turneu la Valcea. Rugamintea ar fi sa nu se faca comentarii pe aceasta tema, e un fapt consumat!
                                    www.clubarena08.ro

                                    Comentariu


                                    • La Amatori unde au fost 101 participanti s-au strins 200 lei cotizatia catre Amatur(1 persoana cu dizabilitati nu a platit).
                                      Copii nu au platit taxa de participare, ci doar 2 lei cotizatia catre Amatur

                                      La Open au fost 37 de participanti, s-au strins 74 de lei (inclusiv de la organizator, ca doar a jucat si el, nu?)

                                      Suma de 274 de lei o sa o predau lui Sorin

                                      Comentariu


                                      • Absenti nemotivati de la acest turneu, ce apar cu 0 in clasamentul general:
                                        Ghisoiu Larisa
                                        Stanciu Marian
                                        Ticur Gheorghe

                                        Comentariu


                                        • Comentariu


                                          • Multumim organizatorilor pentru ca au avut grija si de noua generatie de tenismeni din Rm. Valcea, Pitești, Craiova..... care au participat cu o suma simbolica la acest concurs 2 lei cotizatia catre Amatur.


                                            Echipament: www.tenismasa.ro

                                            Comentariu


                                            • Cu int?rziere ,dar cu scuzele de rigoare,va felicit,domnule Toma !: pt profesionalism,pt organizare si pt evolutie.Putini organizatori au fost la un nivel ridicat si in competitie si la pupitru.

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X