Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Alegere lemn + fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Alegere lemn + fete

    salut !
    Detin un Joola Carbon si 2 fete Donic Desto F2. Le-am folosit de 3-4 ori... Nu-mi place ca nu simt mingea cum trebuie, sare foarte tare si incontrolabil (pentru mana mea, deocamdata ). Lemnul sau fetele sunt problema ?
    Am jucat cu o paleta cu lemn HM Levi ( copie Gergely parca ) si fete Joola Rhyzm. Absolut extraordinar de bine a mers, lipite cu speed glue.
    Ce mi-ati recomanda sa schimb la paleta mea ?
    Multumesc mult !
    PS: Mentionez ca nu vreau sa investesc mai mult decat am investit (350) + 50 lei sa zicem... pe lemn acum am dat 117ron la TTsport si pe fete 125 ron/bucata pe SportAddict.
    Joc de placere si ocazional. Imi place sa fiu agresiv in joc, sa atac mult, dar cu paleta de acum nu am simt suficient si nu e asa distractiv....
    Ultima editare de Kenwood_DJ; 19.mar.2015, 11:04.

  • #2
    Pastreaza fetele. Schimba lemnul. Ia ceva mai cu simt. Gergely e iute tare, nici sa nu te gandesti. Un lemn cu Zylon, Arilate carbon sau ZLC, din seria TB, IF ar fi ideal, daca doresti BTY. Daca nu, sunt o gramada de oferte pe piata!

    Comentariu


    • #3
      daca il vand al meu, Joola Carbon, pot lua ceva pana in 150 ron, cu simt bun ? Am aruncat un ochi pe TTMall, ar fi ok de acolo ceva ? LKT say Galaxy... ?

      Comentariu


      • #4
        Vorbeste cu Levi, lemnele facute de el au un simt deosebit.

        Comentariu


        • #5
          i-am dat mesaj privat, dar nu raspunde. nu reusesc sa dau de dansul nicicum.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Kenwood_DJ Vezi post
            i-am dat mesaj privat, dar nu raspunde. nu reusesc sa dau de dansul nicicum.
            Nu te grabi ca fata la maritat ... Asteapta putin ca iti raspunde dl Levi... Asa cum ti-am scris si in celalalt post, lemnele sale sunt excelente, au feeling si control foarte bun. Nu te grabi, asteapta sa iti raspunda, discuta cu el si sigur iti va face un lemn de nota 10 la un pret foarte bun
            Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

            Comentariu


            • #7
              un nr. de tel are cineva de-al dansului ?

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Kenwood_DJ Vezi post
                un nr. de tel are cineva de-al dansului ?
                0747473108
                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                Comentariu


                • #9
                  multumesc frumos. Am vorbit cu d-nul Levi. Am ales varianta LEVI Sintec Cloth All+

                  Comentariu


                  • #10
                    Baieti, ma puteti ajuta cu o informatie daca va rog ? Am un lemn mai vechi BTY Mazunov care e murdar de la solutie de lipit speedglue, atat pe cant cat si pe langa maner... Cu ce solutie sa-l dau in asa fel incat sa-l curat ? Multumesc

                    Comentariu


                    • #11
                      Diluant D 506.
                      De la Levi all+ te-ai schimbat la Mazunov?

                      Comentariu


                      • #12
                        A, nici poveste. Asta e un lemn mai vechi pe care l-am regasit... era la un amic. E complet diferit fata de ce vreau eu, e OFF+, foarte rigid si parca are si 110g. Vreau sa-l curat si sa-l pun la vanzare, de aia am nevoie de varianta de curatare.
                        Merci fain.
                        PS: Maine, teoretic, trebuie sa ajunga lemnul de la d-nul Levi. Abia astept sa-l testez !

                        Comentariu


                        • #13
                          Cu placere. Cat de vechi este Mazunov-ul, ce tablita are la maner si in ce stare se prezinta? (speedglue-ul de pe el nu afecteaza cu nimic proprietatile lemnului)

                          Comentariu


                          • #14
                            Eu preconizez ca are 6-7 ani lejer. E in stare buna de functionare, nu este fisurat deloc, are ceva ciobitura pe FH in dreapta sus, dar nu afecteaza deloc jocul. Stiu ca nu afecteaza proprietatile lemnului speedglue-ul, dar vreau sa-l curat, sa-l fac frumos. Am sa pun ceva poze cu el cand ajung acasa.

                            - - - Actualizat - - -

                            Dupa cum vedeti are o usoara ciobitura pe FH, dar nu afecteaza deloc jocul. Am cantarit lemnul si are 98g. Este extrem de rigid si are un sunet foarte inalt la contactul cu mingea. Pe BH nu are mai nimic, aproape impecabil. Pe maner a fost infasurata bucata de material care se pune pe cantul paletei si din pacate, fiind lipita timp de 2-3 ani cel putin, a lasat o urma acolo... am incercat sa o scot, dar nu sunt sigur ca a iesit cu totul. Probabil are nevoie de o cosmetizare usoara, dar tehnic este foarte ok, nefisurat, nu vibreaza !.
                            PS: Am primit lemnul de la d-nul Levi. Foarte frumos executat, dar din pacate nu am apucat sa-l testez inca. L-am cantarit, are 83g. Are un sunet mult mai jos ca si frecventa fata de Mazunov si fata de Joola Carbon. Dintre toate cele 3, respectiv Joola Carbon, Mazunov si Levi Sintec All+, cel mai tare sare Mazunovul apoi Joola Carbon si in cele din urma Levi Sintec All+. Desigur, daca e sa vorbim de control, sunt convins ca ar fi exact invers.



                            - - - Actualizat - - -

                            Comentariu


                            • #15
                              Am testat lemnul Levi Sintec All+ atat cu Joola Rhyzm375 cat si cu Donic Desto F2.
                              Lemnul are un simt deosebit si sare suficient de tare, pentru gustul meu. In combinatie cu F2 sare mai tare si nu are atat spin si control ca si cu Joola Rhyzm 375.

                              D-nul Levi mi-a recomandat fie Joola Rhyzm fie Xiom Vega Europe.
                              Stiti cumva si alte variante de fete care sunt asemenatoare ca si performante cu Rhyzm 375 si Vega Europe ?
                              Multumesc !

                              - - - Actualizat - - -

                              PS: Am vandut Mazunovul !
                              Ultima editare de Kenwood_DJ; 26.mar.2015, 09:22.

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X