Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ PITESTI - 18 aprilie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneul a fost de nivel foarte ridicat. Conditiile au fost bune, iar sala ok.
    Organizatorii s-au implicat cand a fist cazul. Nu au fost timpi morti.
    Si de asta data amatorii/ avansati au fost cei mai vaduviti. Probabil ca si punctajul va completa interesul acordat. Pun aici ghilimelele """".
    Per total, felicitari, si mai venim.
    TsE

    Comentariu


    • Postat în original de Anca Dinicescu Vezi post
      Domnii CURPAS si SORESCU au jucat si revansa la acest turneu cu deficiente pt care va cer mii de scuze si enumar cateva care pteau fi evitate:
      Nr. mare de participanti(10 jucatori per masa )
      Spatiu insuficient pt mesele din centrul salii(12)
      Folosirea insistenta a calculatorului in unele faze al competitie cand se pot gasiii alte solutii
      Openul trebuia inceput pe 20 de mese dupa terminarea grupelor superioare amatori(la ora 14,30 puteau incepe multe grupe de open)
      La sectiunea open s-a acceptat si 7 jucatoriin grupa(aici am dorit sa joc si eu dar am renuntat fiinca am avut promisiunea ca openul nu va incepa decat dupa terminarea grupelor superiare de amatori)
      Am fost multumit de bunul simt a multor participanti care au inteles neajunsurile organizatorice si ca am avut parte la acest turnei de mese profesionale curate ,fileuri regulamentare,,lumina buna sala fara condes.
      Parerile mele sunt sincere fiinca nu-s dublicitar .
      Data viitoare va fi mai bine nea Ioane. Oricum turneul a fost suficient de reusit, felicitari organizatorilor, avem nevoie de astfel de turnee.

      Comentariu


      • Finala amatori A+ Pitești 18-04-2015 ora 23:03

        Suditu Andrei vs Miron Andrei


        BH: Donic Bluestorm Z1 Turbo
        Blade: Huieson V1 ALL+
        FH: Donic Bluestorm Z1 Turbo

        Comentariu


        • Postat în original de sorin_client Vezi post
          In pauza dintre inferioare/superioare aveam timp s-ajung acasa la cina ! 5 ore am stat....
          Adevarat, mesele au fost ocupate tot timpul.
          Atmosfera placuta, lumina suficienta, jucatori de calitate, suporteri de invidiat, in general a fost ok doar ca a fost ales prost sistemul de joc.

          Respect.
          Domnule Sorin , ai dreptate in tot ce ai zis , parca mi-ai luat vorbele din gura . Intr-adevar d-nul Toma a ales gresit sistemul de joc si dupa parerea mea , dar asta doar pt a nu supara openistii ( totdeauna amatorii sunt putin mai marginalizati in detrimentul openistilor ) . Daca folosea 10 mese pt inferioare la openisti si 10 pt superioare la amatori era mult mai OK , atunci amatorii nu trebuiau sa mai stea la pastrare 4-5 ore . Dau si un exemplu : grupele 1 si 2 inferioare open - 7 participanti pe cate o masa , iar celelalte 12 grupe in sistem 3 grupe pe 2 mese = 10 mese . Cele 26 de grupe superioare la amatori cate 3 la o masa = 9 mese . In acest mod openistilor le vedea randul la masa putin mai rar , dar si amatorii jucau cam in acelasi ritm decent ca in inferioare fara a astepta atatea ore "buna vestire" ca openistii si-au terminat inferioarele . Nu este normal deloc ca openistii sa inceapa turneul cu 5 ore mai tarziu decat amatorii si sa il termine mai tarziu cu doar o ora ( diferenta consta tocmai din pauza fortata a amatorilor , a caror nemultumire este intemeiata ) . Am toata stima pt toti organizatorii din Amatur , stiu ca d-nul Toma a incercat ca totul sa fie cat mai bine , dar sper ca si din greseli vom invata cate ceva si la urmatoarele turnee se vor diminua timpii morti la toate categoriile . Una peste alta , mai carcotim , mai dam marunt din buze , dar abia asteptam urmatorul turneu si reintalnirea cu prietenii dragi din tara intreaga . In rest , numai de bine dragi colegi Amaturisti - unii veseli , altii tristi .

          Comentariu


          • Postat în original de Dan_s Vezi post
            Felicitari Miron Andrei si Iacob Bogdan. Am avut placerea sa fiu batut "mar" de amandoi. Niste tineri deosebiti, simpatici, talentati, respectuosi si cu viitor in campionatul Amatur.
            Felicitari Suditu Andrei care a castigat concursul la amatori cu toate ca avea "gatul stramb" - prietenii stiu ce vreau sa spun.
            Felicitari si celorlalti participanti. Mi-am facut prieteni noi, oameni deosebiti pe care nu ii cunosteam decat din vedere. Peste tot spirit de fair play si relaxare, dorinta de a ne simti bine si bineinteles de a face miscare si daca se poate, performanta. Mi-a placut mult acest turneu.

            Felicitari organizatorilor care au facut tot posibilul ca totul sa fie bine. Din punctul meu de vedere au reusit : sala buna, pardoseala buna, lumina buna, mesele si mingile de concurs bune.

            Am si o obiectie, care nu stiu daca poate fi remediata vreo data. Am stat 4 ore intre grupele inferioare si cele superioare cu toate ca de la masa oficiala mi s-a spus ca grupele superioare la amatori vor incepe in 10 minute. Asa a fost, au inceput in 10 minute, dar grupei mele (20) i-a venit randul dupa 4 ore. Daca as fi stiut mergeam la hotel, in parc, la o terasa sau dormeam in masina ca sa ma relaxez - mi-ar fi fost mult mai usor in grupele superioare si in ceea ce a mai urmat. TIMPII MORTI MA "OMOARA" - nu stiu cum ar putea fi rezolvata aceasta problema - intotdeauna este la fel.

            Sa ne vedem sanatosi la urmatorul turneu Amatur.
            ASA ESTE TIMPII MORTI NE OMOARA PUR SI SIMPLU PE TOTI cand revii la masa esti confuz plictisit ,si fara chef si tio iei si pleci acasa !! de aceea continuii sa sustin ca turneele A si A+ SA SE TINA CONT DE NR DE MESE SI SA SE ACCEPTE MAX DE 6 JUCATORI PE MASA ! DECI 20 DE GRUPE INF SI 20 GR SUPERIOARE
            LA AMATORI -AVANSATI SI LA OPEN TREBUIE ATRIBUITE MESE IN FUNCTIE DE NR DE JUCATORI SI NU IN DETRIMENTUL AMATORILOR !
            EU TIN SA FELICIT PE DL TOMA PT O ,SONORIZARE F BUNA SI PT SALA ! DE LA DEJ CU RESPECT DAN UNIVERSAL ! CINSTE CELOR DE LA REGHIN ,DEDA SI CORUND CARE INCA MAI RESPECTA OMUL SI OFERA MANCARE LA CEAUN GRATIS , IN TAXA DE PARTICIPARE CHIAR SI MEMBRILOR FAMLIEI CARE NE INSOTESC
            AICI SE IUBESTE ACEST SPORT NU DOAR VENITURILE ADUSE DE EL ! NO OFENCE !! CU RESPECT !! DAN UNIVERSAL !
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
              Turneele organizate de dvs sunt banate pt mine fiinca am constata multa LACOMIE, ORGOLII,INVIDIE ,DEMAGOGIE,MINCIUNA ,NESPORTIVITATE in acest an(mingii de antrenament donic rosu,muzica la greu ,spatiu de joc mic,lipsa locuri de parcare,injuraturi de tot felul in sala , tombola dirijata
              Doamna Anca,am fost acolo(la Vivasport) si ma mai duc de cate ori am ocazia.N am stat 5 ore intre grupe inferioare si superioare,n am jucat grupe cu 5 inferioarele si cu 3 superioarele.A fost in regula la Viva.Ma mai duc.[/QUOTE]

              Ghinionul tau ca ai trecut de inferioare ,dar astea 5 ore nu ti-a permis sa schimbi cupa cu care ai venit sa defilezi prin sala INGFATULE.(la nunti ,botezuri plimbi cupa care ai castigat-o in AMATUR?)

              Comentariu


              • Nea Ioane nu am zis ca a fost un turneu ratat sau vreun fiasco.Toate conditiile au fost bune ,meciurile au fost amintiri de neuitat, foarte tari si captivante , sala grandioasa si mai mult decat bine, singurul lucru care m a deranjat a fost timpul de asteptare.Si m a mai deranjat atitudinea dvs. in ceea ce priveste sala Vivasport si d nul Mihai Vranceanu.

                Cat despre cupa de la Valcea ,multumesc lui domnul Toma Florin ca mi a schimbat o.Nu sunt deloc ingamfat , daca plimbam cupele pe la nunti si botezuri mai bine o pastram pe cea de la Open si nu pe cea la Amatori .

                Comentariu


                • Postat în original de florin toma Vezi post
                  Meciurile ce au depasit ca timp orice imaginatie, dintre care unul, cel dintre D-l Curpas Ioan din Oradea si Sorescu Gabriel din Pitești cred ca se va inscrie ca si record in Guiness Book-ul Amaturului : 1h si 40 minute. Un singur meci?..Si atunci cum sa termini grupele inferioare asa cum erau ele prevazute ?
                  Florin, in primul rand imi pare rau ca nu am putut participa la turneu, sunt convins ca ai facut totul pt o desfasurare cat mai buna a concursului
                  dar am o nelamurire care vine din regulamentul FRTM !!!
                  De ce nu s-a aplicat regula ACTIVIZARII ???

                  Comentariu


                  • E adevarat de cand joc n am mai vazut un asemenea meci.
                    D nul Sorescu facea aparare la 3 4 metri de masa, d nul Curpas topsa,numai asa a decurs meciul.La un moment dat cineva a numarat 192 de mingi la un punct.

                    Comentariu


                    • Postat în original de george60 Vezi post
                      Florin, in primul rand imi pare rau ca nu am putut participa la turneu, sunt convins ca ai facut totul pt o desfasurare cat mai buna a concursului
                      dar am o nelamurire care vine din regulamentul FRTM !!!
                      De ce nu s-a aplicat regula ACTIVIZARII ???
                      Asta am intrebat si eu si mi s-a raspuns ca in regulamentul amatur nu exista asa ceva,deci se joaca altfel de tenis de masă. Asa ca intelegi tu !
                      Liviu Petrescu

                      Comentariu


                      • Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                        Turneul a fost de nivel foarte ridicat. Conditiile au fost bune, iar sala ok.
                        Organizatorii s-au implicat cand a fist cazul. Nu au fost timpi morti.
                        Si de asta data amatorii/ avansati au fost cei mai vaduviti. Probabil ca si punctajul va completa interesul acordat. Pun aici ghilimelele """".
                        Per total, felicitari, si mai venim.
                        Culmea,ca la mesele care decurcea jjocurile conform cat de cat programului aparea cate un intrus sa deranjeje bunul meres!
                        De ce nu la mesele cu probleme ?

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X