Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

situatie

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • situatie

    daca sunt trei jucatori cu acelasi nr. de victorii si setaveraj ,cine este pe 1 dintre ei?cel mai bine clasat ?

  • #2
    Nu. Daca nu s-a tinut scorul puctelor (punctaveraj), se rejoaca meciurile.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de mihaymarola Vezi post
      daca sunt trei jucatori cu acelasi nr. de victorii si setaveraj ,cine este pe 1 dintre ei?cel mai bine clasat ?
      Regulament Amatur 2015

      6.2. Departajarea concurentilor in grupe;
      Pasii departajarii sunt :
      - nr de victorii in clasamentul grupei care va determina locul castigat in grupa, iar in conditiile in care trei sau mai multi jucatori au acelasi numar de victorii se trece la departajare dupa cum urmeaza:
      -se calculeaza numarul de victorii si se scade numarul de infrangeri, prin metoda setaverajului, iar daca se continua egalitatea se va calcula si numarul total de seturi castigate minus seturi pierdute in grupa respectiva;
      -daca se continua egalitatea urmeaza un set de departajare, joaca fiecare cu fiecare si se noteaza scorul de care se va tine cont.
      - in toate cazurile de departajare victoria directa este avantajul principal care isi produce efectul cand la final raman doi jucatori la egalitate.


      Pana a se rejuca meciurile mai este cale lunga.Nu exista cazuri de egalitate dupa ce urmeaza setul de departajare,pana acuma in istoria amatur,eu am asiatat doar o data la Gura Humorului si s-a facut clar diferenta.

      Comentariu


      • #4
        până acum asta e cea mai clară explicație pe care am văzut-o vreodată aici pe forum.

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X