Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

pareri victas firefall fc + tenergy 64

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • pareri victas firefall fc + tenergy 64

    a avut cineva acest setup ? cum se comporta ? cat valoreaza pe piata ..cineva vrea sa vanda asa ceva...lemnul si fetele arata bine.

    ms
    cuvintele doar distrag atentia...

  • #2
    Off topic: De la LKT PRO XP si Snipe 3 vrei sa treci direct la T64, pe lemn cu carbon? ce nu ti-a placut la combinatia aia? Ce nu iti place la combinatia care o ai?
    On topic: Lemn 330 de nou, T64 gasesti la un pret destul de diferit, in functie de uzura (ma refer in varianta SH), nou la 250 . Total... ) Daca cineva vinde, depinde foarte mult de uzura fetelor. Niste poze ar fi binevenite, asa dupa vorbe...Daca lemnul este impecabil, scazi 10-15% din valoarea lui de nou, daca este lovit... se schimba treaba.

    Comentariu


    • #3
      pai am testat mai multe palete si am vazut ca ma impac mai bine cu fete mai rapide. momentan am pe lemnul levi desto f3 si e ok. am testat si un joola cu carbon ...nu sunt sigur ce avea pe ea..un desto f3 pe o parte sigur dar cealalata nu mai stiu...si a fost foarte ok si ala. din ce am citit victas-ul asta e un off dar nu in partea de sus...probabil mai mult un off-, cu control bun. nu stiu cat de mare e diferenta de la ce am la asta..sau daca pe lemnul levi pun alte fete cum se va comporta. ideea e ca daca obtin un pret bun pe setul victas..de ce nu ?

      cuvintele doar distrag atentia...

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de smokefield Vezi post
        ideea e ca daca obtin un pret bun pe setul victas..de ce nu ?
        Si daca obti un pret bun, si jocul tau are de suferit, ce ai castigat?
        Fetele arata bine, rosia mai uzata decat neagra, din ce se vede. lemnul...nu imi pot da seama. Depinde acum ce intelegi tu prin pret bun.

        Comentariu


        • #5
          daca nu ma inteleg cu setup-ul il dau mai departe. pret bun adica un pret la care pot sa il dau si eu mai departe usor..in caz ca nu imi place. considera ca lemnul e in stare foarte buna. cat consideri ca face paleta ?
          pt mine e greu sa estimez cat face o fata SH in functie de uzura. da-mi niste indicii

          ms
          Ultima editare de smokefield; 29.apr.2015, 12:38.
          cuvintele doar distrag atentia...

          Comentariu


          • #6
            Pe neagra, as da si 150, daca e doar taiata si probata. pe rosie as da cred 120, maxim. Lemnu, 250. deci cam vreo 500, maxim.

            Comentariu


            • #7
              fetele sunt jucate cam 30h. am inteles pe unde bate pretul. multumesc de ajutor. daca il da la 400 e un pret ok.
              cuvintele doar distrag atentia...

              Comentariu


              • #8
                Depinde si cum sunt jucatele in timpul acelor ore. O fata care a fost intrebuintata bine la topspin, dupa 6 ore arata deja cu uzura pe ea. Depinde cum si cat de tare loveste persoana respectiva. Daca dai tops si retops la orice mingie, in 30 de ore de joc fata e deja matuita.
                Eu unul, dupa 10 ore de joc, pe partea de FH deja se vad pipsii tociti pe mijlocul paletei!

                Comentariu


                • #9
                  Ma bag si eu putin in discutia voastra ca musca in lapte, Claudiu84 are dreptate.
                  Este greseala tipica incepatorilor, ca o paranteza greseala pe care am facut-o insumi. Cand am inceput sa joc mi-am luat un Primorac Off- cu fete moi, Joola Samba+ si Yasaka Rakza 7 soft. Si acum regret ca am schimbat setup-ul ala. Am gasit lemnul meu actual la un pret bun si dupa cateva ore bune de studiat, l-am cumparat. Lemnul la care ma refer e Yasaka Ma Lin Extra Offensive (OFF), un lemn tare, rigid. Am luat si doua fete doar citind review-uri pe net, anume Stiga Calibra Tour M. Ce a iesit? Un lemn extrem de rapid, potrivit pentru atacuri drepte, mult peste nivelul meu de joc. Setup-ul asta mi-a incetinit progresul, poate chiar mi-a scazut putin nivelul. Chiar si azi, dupa 4 luni si fiind la al doilea rand de fete (de data asta T05FX), lemnul e cu mult peste nivelul meu. E un lemn pentru jucatori avansati.

                  Ca sa nu ma lungesc mai mult, desi ar mai fi de povestit, nu ai ce cauta cu T64, mai ales pe FH. Daca tot vrei sa schimbi, cauta un lemn mediu/mediu soft, care sa iti permita sa inveti sa joci si niste fete la fel, mediu/mediu soft.

                  Crede-ma, nu degeaba primesti sfaturile astea, ne vei multumi mai tarziu.
                  Viscaria
                  Omega V Tour
                  Vega Europe

                  Comentariu


                  • #10
                    Salutare,

                    Sa inteleg ca am avut dreptate, setup-ul cu Victas si T64 e prea "iute", rigid si lipsit de feeling?

                    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...OLA-FLAME-FAST
                    Viscaria
                    Omega V Tour
                    Vega Europe

                    Comentariu


                    • #11
                      nu - chiar e ok si ma descurc foarte bine cu el. dar nu am bani sa il pastrez din pacate. imi place ca e mai rapid decat ce am si dupa ce m-am obisnuit chiar intra bine. lemnul e un off foarte controlabil.
                      cuvintele doar distrag atentia...

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X