Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Primaverii" editia a VI-a, Lugoj, 23.05.2015, open+amatori+copii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Nea Titi aici cam ai dreptate si eu jucam cu dl Peiov in acelasi timp,si era cam galagie,Dar na adrenalina era la cote mari,sa ne revedem cu bine la viitoarele turnee,salutari la Deva!!!

    Comentariu


    • Frumos turneu!! meciuri spectaculoase, atmosfera adevarata de competitie. Vreau sa-l felicit in mod special pe bunul meu prieten Put Gabriel, ai fost la inaltime Gabi!!!
      Sincer nu am crezut ca poti juca asa frumos si echilibrat. bravo tie, De un singur lucru mie ciuda, ca ai o baterie DURACEL in plus fata de mine. felicit toata Oravita.
      Bravo Clau, bravo Cristi!
      Blade: VECHITURA CU 70 LEI
      FH: FATA DE ROATA DE MASINA
      BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

      Comentariu


      • Mulțumesc Bogdane ptr cuvintele frumoase la adresa mea..și tu ai fost la ?nălțime ca de fiecare data,doar ca eu am avut mai mult noroc ieri.Echipa din Oravita mulțumește organizatorilor ptr bună primire iar colegilor și prietenilor din Arad și Reșița sa ne vedem cu bine la următorul turneu cu sănătate!!

        Comentariu


        • Am ramas datori cu rezultatele de la turneul de copii:

          TURNEU COPII

          Nume si prenume Localitate
          1
          2
          3
          4
          5
          6
          7
          V
          Loc
          2 CRISTEA ANDREI AIUD
          1-3
          3-1
          3-0
          3-0
          3-0
          3-0
          5
          2
          1 IEPURE CALIN AIUD
          3-1
          3-0
          3-0
          3-2
          3-0
          3-2
          6
          1
          5 MICLEA GEORGE AIUD
          1-3
          0-3
          0-3
          3-1
          3-0
          3-2
          3
          4 NOVACESCU ANDREI LUGOJ
          0-3
          0-3
          3-0
          3-1
          3-0
          0-3
          3
          4
          6 POSTELNICU ERIC DEVA
          0-3
          2-3
          1-3
          1-3
          3-0
          0-3
          1
          7 SOCACI VALENTIN LUGOJ
          0-3
          0-3
          0-3
          0-3
          0-3
          0-3
          0
          3 ZAMBONI ADINA LUGOJ
          0-3
          2-3
          2-3
          3-0
          3-0
          3-0
          3
          3

          Comentariu


          • Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
            Multumim organizatorilor pentru primul turneu A la Lugoj. Felicitari castigatorilor! Am fost aproape sa dau lovitura dar mai muncim!
            Ai jucat foarte bine si, mai mult decit atit, ai fost foarte tare din punct de vedere psihic, fiindca ai reusit sa treci cu bine peste incurajarile zgomotoase adresate adversarului tau.

            Felicitari !

            Comentariu


            • Organizare ireprosabila, atmosfera foarte prietenoasa si calda. Multumiri mari lui Kralizec pentru organizare, si pentru tot efortul depus, si fam. Ignat. Ma bucur ca m-am revazut cu prietenii din tara, cu cei de la Resita,Oravita,Oradea, sportivi de nota 10 si nu in ultimul rand oameni foarte faini.A tinut mai mult decat ne-am fii asteptat,dar a meritat, mai ales ca am ramas in compania celor de la Resita si Oravita.Eu unul chiar m-am simtit foarte bine la Lugoj,si am sa revin cu drag la concursurile de acolo. Bravo pedro, te-ai autodepasit la turneul asta . Ai jucat incredibil de bine, pacat ca ti-a mai lipsit un punct si luai Loc I. Sa ne revedem cu bine la urmatoarele turnee.

              PS: Nu in ultimul rand as vrea sa-i felicit pe "Amatorii" Kaposta Victor pt Loc 3, si pe Lacatis Ghita pt Loc 1 meritat zic eu pt rabdare si pentru efortul depus cu "piaptanul" denumit de Roman Bogdan ( si anume OX ) , si "Ursului" Bogdan Roman pt loc 3 la Open....

              Comentariu


              • buna ziua , felicitari organizatoriilor si in primul rand fam. Ignat pentru efortul depus , dar din pacate trebuie sa spun ca am avut de asteptat dupa o grupa mai mult de 2 ore , grupa cu 7 s-a terminat mai repede si cea cu 6 nu era inca gata , iar la un momendat era o gramada de oameni la masa respectiva , se calcula care cum sa se califice , nu este primadata cand vad ...iar pot spune ca am mai intalnit mai des calculele ce se fac in grupe , chiar si la mine in grupa a fost ,pe fata - cam lasa de dorit respectul intre noi sportivii, doara pot sa ma elimine , pacat ..pot sa spun ca incetul cu incetul sa-r putea sa nu mai fie un TURNEU AMATUR ,pana la TURNEUL FINAL cand acolo chiar conteaza clasamentul si punctele ....se pot intampla multe...in rest va doresc numai bine si sa mai puteti organiza mai multe Turnee...FELICITARI ORGANIZATORIILOR SI CASTIGATORIILOR .....

                Comentariu


                • Postat în original de rodica sicoe Vezi post
                  buna ziua , felicitari organizatoriilor si in primul rand fam. Ignat pentru efortul depus , dar din pacate trebuie sa spun ca am avut de asteptat dupa o grupa mai mult de 2 ore , grupa cu 7 s-a terminat mai repede si cea cu 6 nu era inca gata , iar la un momendat era o gramada de oameni la masa respectiva , se calcula care cum sa se califice , nu este primadata cand vad ...iar pot spune ca am mai intalnit mai des calculele ce se fac in grupe , chiar si la mine in grupa a fost ,pe fata - cam lasa de dorit respectul intre noi sportivii, doara pot sa ma elimine , pacat ..pot sa spun ca incetul cu incetul sa-r putea sa nu mai fie un TURNEU AMATUR ,pana la TURNEUL FINAL cand acolo chiar conteaza clasamentul si punctele ....se pot intampla multe...in rest va doresc numai bine si sa mai puteti organiza mai multe Turnee...FELICITARI ORGANIZATORIILOR SI CASTIGATORIILOR .....
                  Asa-i doamna Rodica..... si eu cu 2 victorii nu m-am calificat mai departe din superioare, am fost 3 cu 2 victorii.. desi l-am batut prima data pe Danut Moceanu ( prietenul meu ) nu am reusit sa ma calific. Eu pun mai tot timpul esecurile pe mana mea ( ca se putea, ca mai trebuia sa iau un set si alte calcule ), si cred ca asa ar fi cel mai bine ca sa nu iti faci gand rau si sa treci mai usor peste. Si la campionate mondiale, campionate europene, la orice sport s-au facut si se fac tot felul de "smecherii" si blaturi. Numai bine si sa fim mai optimisti.

                  Comentariu


                  • Ce sa i faci victore ai mare dreptate cand pierzi tu esti de vina in principal totusi spun cu mana pe inima ca aici si eu is de vina dupa ce te am invins 3\1trebuia sa castig si cu Danut da na o fost in forma desi meciu o fost f fain.o zi excelenta

                    Comentariu


                    • O singură dezamăgire am și eu!(Put Gabriel)!..poate nu sunt în asentimentul tuturor,dar..pe final, la sferturi,semifinalele la Open și Finala am rămas doar cei care am fost implicați și colegii lor de la acest turneu!! Amatorii(Avansați mai nou!!),de ce ați plecat!?Noi v-am susținut pana la final..Colegi și prieteni Amaturisti rămâneți și susțineți-va colegi sau adversarii pana la capăt!!Asa e frumos.. Putini am rămas dar spectacolul a meritat alături de prieteni adevărați!! Se pare ca mai nou e o regula,, Iau bătaie, plec acasă".Socializare, prietenie,ambiție,colegialitate sper,ca aceste cuvinte sa nu rămână în VAN"-Bafta tuturor!!

                      Comentariu


                      • Cata dreptate ai, si mai dureros este ca la noi in zona noastra se intampla chestia asta tot mai des.
                        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                        Comentariu


                        • Postat în original de pedrosyto Vezi post
                          O singură dezamăgire am și eu!(Put Gabriel)!..poate nu sunt în asentimentul tuturor,dar..pe final, la sferturi,semifinalele la Open și Finala am rămas doar cei care am fost implicați și colegii lor de la acest turneu!! Amatorii(Avansați mai nou!!),de ce ați plecat!?Noi v-am susținut pana la final..Colegi și prieteni Amaturisti rămâneți și susțineți-va colegi sau adversarii pana la capăt!!Asa e frumos.. Putini am rămas dar spectacolul a meritat alături de prieteni adevărați!! Se pare ca mai nou e o regula,, Iau bătaie, plec acasă".Socializare, prietenie,ambiție,colegialitate sper,ca aceste cuvinte sa nu rămână în VAN"-Bafta tuturor!!
                          Acest lucru este normal si este rezultatul sistemului de joc folosit care produce celor 2-3 jucatori ce nu se califica din inferioare (si nu catiga nimica) o anumita frustrare si automat ei parasesc sala,produce celor 2 necalificati din superioare o anumita nervozitate si suparare si de asemenea parasesc sala,iar celor ce pierd in eliminatori, oboseala celor 9-14 meciuri jucate ii indeamna organismul la odihna si de asemenea parasesc sala si la meciurile cele mai importante si spectaculoase unde la toate sporturile sunt atrasi cei mai multi fani , spectatori ,semifinalele si finalele , la noi in amatur pleaca toata lumea , lucru care la f. multi pare normal ,dar mie NU.

                          P.S. Vezi turneele "Paleta Veche " si " EMI-TT" unde aproape la toate finalele si premierile am avut sala cu peste 50 % din participanti,chiar si mai multi.Asta tine de sistemul folosit.

                          EMI

                          Comentariu


                          • Concursul a inceput la 9:36. S-a folosit sistemul uzual din Amatur cu 6 jucatori in inferioare, 4 in superioare iar apoi eliminatorii atat la Amatori cat si la Open. Nu stiu ce alt sistem ai fi vrut sa fie folosit. Premierea la copii s-a desfasurat dupa terminarea superioarelor de la Amatori iar premierea la Amatori a avut loc dupa superioarele de la Open. Concursul s-a terminat dupa ora 12 noaptea pentru ca s-a intarziat cu o grupa la open in inferioare si de-acolo s-a decalat totul cam cu o ora. A fost cate o grupa cu 7 atat la amatori cat si la open dar s-a jucat pe 2 mese deci n-au fost probleme. Chiar zicea si Roman Bogdan ca-i surprinzator ca s-a terminat concursul dupa ora 12 cu 31 de jucatori si nu au fost timpi morti dar au fost multe meciuri echilibrate. Legat de specatori, toti suntem amatori, fiecare stam cat ne simtim bine. Nu poti sa obligi pe nimeni sa stea sa urmareasca jocurile daca nu-l intereseaza. Au fost cam 20 de persoane in sala pana la sfarsit. Eu cred ca-i in regula.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Kralizec Vezi post
                              Concursul a inceput la 9:36. S-a folosit sistemul uzual din Amatur cu 6 jucatori in inferioare, 4 in superioare iar apoi eliminatorii atat la Amatori cat si la Open. Nu stiu ce alt sistem ai fi vrut sa fie folosit. Premierea la copii s-a desfasurat dupa terminarea superioarelor de la Amatori iar premierea la Amatori a avut loc dupa superioarele de la Open. Concursul s-a terminat dupa ora 12 noaptea pentru ca s-a intarziat cu o grupa la open in inferioare si de-acolo s-a decalat totul cam cu o ora. A fost cate o grupa cu 7 atat la amatori cat si la open dar s-a jucat pe 2 mese deci n-au fost probleme. Chiar zicea si Roman Bogdan ca-i surprinzator ca s-a terminat concursul dupa ora 12 cu 31 de jucatori si nu au fost timpi morti dar au fost multe meciuri echilibrate. Legat de specatori, toti suntem amatori, fiecare stam cat ne simtim bine. Nu poti sa obligi pe nimeni sa stea sa urmareasca jocurile daca nu-l intereseaza. Au fost cam 20 de persoane in sala pana la sfarsit. Eu cred ca-i in regula.
                              Tocmai asta specificam ca exista si alte sisteme de joc cu mai multe meciuri si mai interesante si cu timpul de desfasurare mult mai mic.De exemplu la asemenea turnee grupele de 7 mi se par o solutie f.proasta si toate nemultumirile tuturor apar din aceasta cauza.

                              Nu interpreta gresit dar nimeni nu analizeaza in profunzime exact ce se intampla,dar nu este normal ca un turneu cum de altfel si acesta si mai toate turneele incep la 9 si se sfarsesc la 12 noaptea ,lucruri de altfel din ce in ce mai putin agreeate de f. multi participanti.Media agreata de majoritatea sportivilor este de 6-8 ore pentru un turneu si nici de cum 14-15 ore.De altfel dupa cum se si observa turneele ce se termina mai repede sunt si agreeate de participantii.

                              Participand in ultimi 3 ani la cateva zeci de turnee ca organizator sau coorganizator ,unde am testat mai multe tipuri de organizare si sisteme de joc,unele pozitive altele negative , pot sa spun cu certitudine ca participantii sunt cei ce vor face schimbarile ,prin prezenta lor si interesul lor pt. turneele agreeate de ei.In principiu este foarte important pachetul complet,si felul cum s-a simtit el (participantul) in aceea zi si nu doar sistemul aplicat.

                              Comentariu


                              • Evident ca exista tot felul de sisteme de joc. Acest sistem a fost agreat si momentan cu acest sistem se joaca in Amatur, conform regulamentului. Au fost 31 de participanti la open si 49 de participanti la amatori. Cum se putea evita grupa de 7 ca sa se si respecte minimul de 5 meciuri pentru fiecare jucator din regulament?!? Repet, nu au fost intarzieri din cauza grupei de 7 pentru ca s-a jucat pe doua mese. Nu au fost nemultumiri, nu s-a plans nimeni. Vad ca tu vii cu nemultumiri si nici nu ai fost prezent. N-am inteles ce problema a fost la Lugoj?!?
                                Noi suntem amatori, mai mult sau mai putin sportivi. Amatur inseamna distractie, socializare, intalnire cu amicii si prietenii. Cred ca ar fi foarte sec si fad un turneu de 6 ore. Si ce este agreat de catre participanti nu stiu daca poti tu sa spui. Acum vreo doua luni spunea cineva pe forum ca ii e dor de turneele care se terminau noaptea la unu, doua... Daca la turneul urmator vor veni 40 de oameni, inseamna ca am esuat si n-am reusit sa multumim majoritatea participantilor. De multumit pe toti, este imposibil. Iar tu vad ca esti nemultumitul care nu a fost prezent . Deci pe viitor, tre' sa ne gandim si la un sistem ca si cei care nu sunt prezenti sa fie multumiti .

                                Comentariu


                                • Postat în original de Kralizec Vezi post
                                  Evident ca exista tot felul de sisteme de joc. Acest sistem a fost agreat si momentan cu acest sistem se joaca in Amatur, conform regulamentului. Au fost 31 de participanti la open si 49 de participanti la amatori. Cum se putea evita grupa de 7 ca sa se si respecte minimul de 5 meciuri pentru fiecare jucator din regulament?!? Repet, nu au fost intarzieri din cauza grupei de 7 pentru ca s-a jucat pe doua mese. Nu au fost nemultumiri, nu s-a plans nimeni. Vad ca tu vii cu nemultumiri si nici nu ai fost prezent. N-am inteles ce problema a fost la Lugoj?!?
                                  Noi suntem amatori, mai mult sau mai putin sportivi. Amatur inseamna distractie, socializare, intalnire cu amicii si prietenii. Cred ca ar fi foarte sec si fad un turneu de 6 ore. Si ce este agreat de catre participanti nu stiu daca poti tu sa spui. Acum vreo doua luni spunea cineva pe forum ca ii e dor de turneele care se terminau noaptea la unu, doua... Daca la turneul urmator vor veni 40 de oameni, inseamna ca am esuat si n-am reusit sa multumim majoritatea participantilor. De multumit pe toti, este imposibil. Iar tu vad ca esti nemultumitul care nu a fost prezent . Deci pe viitor, tre' sa ne gandim si la un sistem ca si cei care nu sunt prezenti sa fie multumiti .
                                  "Nu au fost nemultumiri, nu s-a plans nimeni."
                                  Postat în original de pedrosyto Vezi post
                                  O singură dezamăgire am și eu!(Put Gabriel)!..poate nu sunt în asentimentul tuturor,dar..pe final, la sferturi,semifinalele la Open și Finala am rămas doar cei care am fost implicați și colegii lor de la acest turneu!! Amatorii(Avansați mai nou!!),de ce ați plecat!?Noi v-am susținut pana la final..Colegi și prieteni Amaturisti rămâneți și susțineți-va colegi sau adversarii pana la capăt!!Asa e frumos.. Putini am rămas dar spectacolul a meritat alături de prieteni adevărați!! Se pare ca mai nou e o regula,, Iau bătaie, plec acasă".Socializare, prietenie,ambiție,colegialitate sper,ca aceste cuvinte sa nu rămână în VAN"-Bafta tuturor!!


                                  "Vad ca tu vii cu nemultumiri si nici nu ai fost prezent. N-am inteles ce problema a fost la Lugoj?!?"

                                  Eu nu am nici o nemultumire si nici nu o sa mai particip la astfel de turnee care dureaza atata.Nu ma intereseaza ce probleme au fost la Lugoj ,eu doar explicam lui Gabriel Put ,si vroiam sa il lamuresc si sa scot in evidenta ca nu este ceva local (Turneul de la Lugoj) ,ci doar o problema generala ce apare la multe turnee.

                                  "Iar tu vad ca esti nemultumitul care nu a fost prezent . Deci pe viitor, tre' sa ne gandim si la un sistem ca si cei care nu sunt prezenti sa fie multumiti . "

                                  Aceasta aroganta la adresa mea o percep ca pe o gluma si o accept,dar din postura ta de MODERATOR al acestui forum s-ar putea ca acest mesaj sa fie interpretat gresit ,si lumea sa creada ca esti frustrat de interventia mea,si ar trebui sa mutam povestile la sectiunea lui Csaba "Miracolul Frustrarii"

                                  P.S. Se pare ca am vrut sa fiu moderatorul moderatorului si am nimerit rau.Sorry pt interventie,dar e un subiect ce ma intereseaza :Scurtarea timpului de desfasurare al turneului si atragerea spectatorilor la meciurile finale ce sunt cireasa de pe tort d.p.d.v. al orcarui sport.

                                  Fara nici o rautate acelasi EMI

                                  Comentariu


                                  • Dupa cum ziceam, nu putem forta jucatorii sa nu plece. Fiecare decide pentru el cat sta si ce meciuri urmareste. Tu ai ridicat o problema generala, din punctul tau de vedere, in turneul de la Lugoj. Cred ca tu trebuia sa postezi in alta parte. De asta m-am simtit obligat sa-ti raspund. Eu am organizat turneul conform sistemului folosit, in prezent, in Amatur, conform regulamentului.
                                    Eu cred ca toti stim de gluma, nu? De asta am si folosit emoticoane .

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X