Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Zillele orasului PITESTI" - simbata 23 mai 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    Felicitari locului 4 de la Incepatori-Musat Catalin-Alexandria,un tanar foarte talentat si cu un foarte mare potential,multa bafta la viitoarele turnee la Amatori Avansati si de ce nu, la Open.

    PS.Ti am ridicat eu medalia si cupa si apar eu in fotografie in locul tau, tu plecasei.
    Multumesc pentru ridicarea premiului si pentru cuvintele frumoase.

    Domnul Puiu a meritat sa castige dar nu se poate spune ca a castigat la pas pentru ca a avut 2 infrangeri in grupa inferioara si semifinala castigata foarte greu.La incepatori s-a organizat bine din punctul meu de vedere dar a fost sistemul standard de calificare, 4 din grupele inferioare si 2 din cele superioare.Vreau sa spun ca au dreptate cei care afirma ca sistemul corect este acesta folosit si la incepatori si va explic si de ce.M-am calificat de pe locul 3 din grupa inferioare iar domnul puiu si domnul odagiu au terminat pe locurile 2, respectiv 4(toti 3 avand acelasi nr de victorii).In sferturi ne-am regasit toti cei 4 calificati din inferioare iar in semifinala ajungand 3(finala intr-adevar jucata de primii 2).Prin urmare eu cu domnu Odagiu am fi jucat in grupele de consolare iar clasamentul nu ar fi fost relevant, din punctul meu de vedere.Mai ales ca in grupele inferioare pot veni jucatori mai buni decat arata punctajele cum este domnul Puiu si fara a se considera ca sunt lipsit de modestie, chiar cazul meu.In grupa eram cotat cu sansa a 5-a si am terminat competitia pe 4.Prin urmare, consider ca sistemul de 4 calificati inferioare cu 2 superioare este de departe cel mai bun.

    Comentariu


    • Felicitari bianca si cristina
      Felicitari si d.l puiu desi cred ca satisfactia nu a fost maxima invingand adversari ce nu i.au fost pe masura
      Bun sistemul cu incepatori/avansati/open care a esalonat jucatorii pe intreaga zi dar si dupa calitate
      Singurul deranj a fost pretul ridicat la terasele din centru unde micii/pastrama/mațe fripte+bere ne.a cam curentat la portofel😨😨😨
      Felicit si salut organizator+participanti si va asteptam la un turneu A in alexandria, peste aprox 1 luna

      Comentariu


      • Postat în original de barbulescu bogdan Vezi post
        La care podea va referiti?
        Eu stiu ca dvs ati venit de multe ori la Pitești in aceeasi sala sa jucati de placere....sau poate fac o confuzie
        Nu stiu,dar mi s-a parut ca podeaua aluneca groaznic(si nu sunt singura care a zis asta).Dar,cum am zis si in postarea trecuta,poate mi s-au tocit mie adidasii

        Comentariu


        • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
          Dupa turneul de la Viva si actualizarea clasamentului dansul a trecut de la amatori la open,eu am fost mirat ca a fost acceptat sa joace la incepatori.
          Domnule Brulea iti sugerez ca inainte sa te miri sa citesti regulamentul. Domnul Puiu avea tot dreptul, dupa regulamentul din anul 2015, sa participe la categoria la care l-am inscris. Avea inca media 9 care-i permitea sa se inscrie la incepatori. Insistenta cu care te intereseaza soarta domnului Puiu e deplasata...
          Rudius

          Comentariu


          • Postat în original de titicostel Vezi post
            Domnule Brulea iti sugerez ca inainte sa te miri sa citesti regulamentul. Domnul Puiu avea tot dreptul, dupa regulamentul din anul 2015, sa participe la categoria la care l-am inscris. Avea inca media 9 care-i permitea sa se inscrie la incepatori. Insistenta cu care te intereseaza soarta domnului Puiu e deplasata...
            Cred ca mirarea Domnului Brulea nu este izolata ,si astfel de cazuri au fost foarte aprig discutate , cazul Priza Tok , este mai mult o chestiune de bun simt,fair play , obraz subtire sau cum vreti sa-l denumiti si nici decum o gaselnita ,o slabiciune a regulamentului si asa foarte ambigu care este mai mult o rama orientativa a circuitului decat litera legii.Incalcari si abateri de la regulament au fost si au sa fie tot timpul,unele au fost sanctionate altele trecute cu vederea in functie de cine a incalcat si cum acest regulament.

            P.S.Daca sunteti pentru litera legii in ceea ce priveste regulamentul de ce nu ati ridicat problema numarului obligatoriu de 12 mese la un turneu A ,si totusi ati facut inscrierile ,domnule titicostel ?

            Este o chestiune morala care apare destul de des ,si totusi sunt foarte multi care isi cunosc valoarea si aleg categoria potrivita si nici decum una inferioara.

            EMI

            Comentariu


            • Postat în original de pribeagu Vezi post
              S-a gasit dupa competitie o sapca.
              Daca este una bej cu niste cusaturi (pense) laterale ...e a mea. Daca nu, nu.

              Comentariu


              • Cazul domnului Marin Puiu e discutabil.Nu e cazul sa faceti interpretari gresite, se stia ca a fost castigator de A+ la București, dar se stia ca a fost si operat ,si nu s a recuperat inca la intreaga capacitate fizica.Omul nu se poate abtine de la tenis de masă desi doctoral i a interzis sa mai faca eforturi foarte mari o perioada.Ce sa faca ?Sa renunte definitiv?

                Comentariu


                • Ai concluzionat foarte bine Mihai.Bravo! Chiar acum din cauza efortului de ieri nu se simte foarte bine.Va salut.

                  Comentariu


                  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                    Cazul domnului Marin Puiu e discutabil.Nu e cazul sa faceti interpretari gresite, se stia ca a fost castigator de A+ la București, dar se stia ca a fost si operat ,si nu s a recuperat inca la intreaga capacitate fizica.Omul nu se poate abtine de la tenis de masă desi doctoral i a interzis sa mai faca eforturi foarte mari o perioada.Ce sa faca ?Sa renunte definitiv?
                    Atunci ar trebui prieteni sa interzica sa mai faca asemenea eforturi ,si sa nu il mai inscrie pe la turnee sa nu mai avem a doua oara cazul Bilanici.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                      Cred ca mirarea Domnului Brulea nu este izolata ,si astfel de cazuri au fost foarte aprig discutate , cazul Priza Tok , este mai mult o chestiune de bun simt,fair play , obraz subtire sau cum vreti sa-l denumiti si nici decum o gaselnita ,o slabiciune a regulamentului si asa foarte ambigu care este mai mult o rama orientativa a circuitului decat litera legii.Incalcari si abateri de la regulament au fost si au sa fie tot timpul,unele au fost sanctionate altele trecute cu vederea in functie de cine a incalcat si cum acest regulament.

                      P.S.Daca sunteti pentru litera legii in ceea ce priveste regulamentul de ce nu ati ridicat problema numarului obligatoriu de 12 mese la un turneu A ,si totusi ati facut inscrierile ,domnule titicostel ?

                      Este o chestiune morala care apare destul de des ,si totusi sunt foarte multi care isi cunosc valoarea si aleg categoria potrivita si nici decum una inferioara.

                      EMI
                      Ca sa stabilim de la inceput, n-am afirmat ca sunt un "gardian" al legii, dar respect regulile gazdei intodeauna. Incerc sa inteleg ce regulament ambiguu s-a incalcat, dar tot nu reusesc.
                      N-am sa justific alegerea domnului Puiu de a se inscrie la categoria incepatori, cu toate ca-i stiu bine motivele si-i dau dreptate cu alegerea facuta. Nu cred ca trebuie sa se justifice in fata cuiva atat timp cat a respectat regula.
                      Cred ca daca aveti reprosuri organizatorice, de facut, trebuie sa le adresati organizatorilor si nu participantilor. Trebuie sa recunosc ca nu stiu ce spune regulamentul pentru organizatori, pentru ca nu sunt organizator de turnee si nu ma intereseaza aspectul. Atat timp cat sunt multumit cu oferta unui concurs am sa ma inscriu si am sa respect regulile organizatorului, indiferent daca-i sub egida Amatur sau nu.
                      In plus, am participat la foarte multe concursuri organizate de domnul Toma si intotdeauna am fost multumit de conditiile oferite. Asa ca va las placerea ca organizator si cunoscator al regulamentului sa-l criticati.
                      Rudius

                      Comentariu


                      • Ieri,in tara , au fost organizate 4 turnee A:Pitești,Focșani,Lugoj,Dej.Pt mine, cel mai accesibile erau Dej si Lugoj.Am ales Pitești,tocmai pt sistemul de organizare,care consider ca mi se potriveste.(este adevarat ca mi-as dori si o sectiune de diletanti,unde probabil,as face fata mai bine).Am cunoscut din start conditiile de la Pitești si din punctul meu de vedere,totul a fost ok.Nu pot sa nu scot in evidenta faptul ca,este probabil,prima data in istoria Amaturu-lui,cand,dintr-o grupa inferioara,cei patru calificati in superioare se claseaza in primii 8,iar 3 din acestia,urca pe podium.A fost o intamplare. Fericita pt ei si nefericita pt mine.Organizatorul a aplicat regulamentul.Daca Puiu Marin si Odagiu(pe care l-a demascat Apian Florin ca a facut performanta),s-ar fi simtit in stare de mai mult,s-ar fi bagat la avansati sau la open.Ma bucur ca am avut ocazia sa joc cu ei.O sa mai vin la Pitești.

                        Comentariu


                        • Postat în original de daviris Vezi post
                          Nu pot sa nu scot in evidenta faptul ca,este probabil,prima data in istoria Amaturu-lui,cand,dintr-o grupa inferioara,cei patru calificati in superioare se claseaza in primii 8,iar 3 din acestia,urca pe podium.A fost o intamplare. Fericita pt ei si nefericita pt mine.Organizatorul a aplicat regulamentul.
                          Frumos, nu? Din aceeasi grupa inferioara, dac-am inteles bine, 3 din cei 4 calificati au ajuns pe podium. Pacat ca celor de la Avansati nu li s-a acordat sansa asta!!! La Avansati, cei de pe locurile 3 si 4 din grupa inferioara s-au dus direct in a 2-a jumatate a clasamentului. Sper ca organizatorii sa realizeze ca exista o egalitate intre toti participantii si ca nimeni nu este "mai egal" decat altul. Si eu sunt de acord ca pe viitor sa existe o totala transparenta in ceea ce priveste organizarea unui turneu, dupa cum spunea un antevorbitor, astfel incat toti participantii sa fie din timp foarte bine informati, iar odata ajunsi acolo, sa se delecteze... jucand.

                          Comentariu


                          • Concursurile din AMATUR se desfasoara cum doreste ORGANIZATORUL datorita multor ambiguitati din regulament la care se adauga si paragrafe total depasite.

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X