vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60 3tt-shop.ro 468x60
Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: GAC Group 2015 ITTF World Tour, Open (Challenge),19 - 23 May, Zagreb (Croatia)

  1. #1
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.443
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 10 h 48 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598

    GAC Group 2015 ITTF World Tour, Open (Challenge),19 - 23 May, Zagreb (Croatia)

    GAC Group 2015 ITTF World Tour, Zagreb (Croatia) Open (Challenge),19 May 2015 - 23 May 2015, Zagreb, CRO


    La aceasta competitie participa 349 de jucatori si jucatoare din 44 de tari.

    Din tara noastra participa:

    - la feminin:

    1.POSTOACA Camelia
    2.DIACONU Adina
    3.LUPU Diana
    4.CIOBANU Irina

    - la masculin:

    5.IONESCU Ovidiu
    6.SZOCS Hunor
    7.POSTOACA Gabriel
    8.SPELBUS Alin

    Competitia se desfasoara pe 6 sectiuni:

    - simplu masculin;
    - simplu feminin;
    -dublu masculin;
    -dublu feminin;
    - U21 baieti;

    - U21 fete.


    La simplu feminin:

    Pe tabloul principal de 64 de jucatoare, 32 sunt calificate direct. Intre acestea se gaseste si reprezentanta noastra : Camelia Postoaca .
    Pentru celelalte 32 de locuri se vor lupta 108 de sportive, impartite in 36 de grupe de cate 3 jucatoare.
    Reprezentantele noastre sunt in grupele:

    Grupa nr.25

    1.DIACONU Adina ROU
    2.VIVARELLI Debora ITA
    3.GIARDI Letizia SMR

    Grupa nr.28

    1.BARANOVA Olga RUS
    2.LUPU Diana ROU
    3.SAVIC Aleksandra SRB

    Grupa nr.28

    1.CIOBANU Irina ROU
    2.YOON Hyobin KOR
    3.RATIC Andelija SRB



    La simplu masculin:


    Pe tabloul principal de 64 de jucatori, 32 sunt calificati direct. Intre acestia se gaseste si reprezentantul noastru : Ovidiu Ionescu .
    Pentru celelalte 32 de locuri se vor lupta 129 de sportivi, impartiti in 43 de grupe de cate 3 jucatori.
    Reprezentantii nostri sunt in grupele:

    Grupa nr.1

    1.GROTH Jonathan DEN
    2.PERSOLJA Ludvik SLO
    3.SPELBUS Alin ROU

    Grupa nr.10

    1.SZOCS Hunor ROU
    2.KRASTEV Petyo BUL
    3.KALUZNY Samuel SVK

    Grupa nr.11

    1.BOULOUSSA Mehdi FRA
    2.BENES Michal CZE
    3.POSTOACA Gabriel ROU



    La dublu feminin:


    Pe tabloul principal de 16 perechi, 8 sunt calificate direct.
    Pentru celelalte 8 locuri se vor lupta 40 de perechi.
    Reprezentantele noastre :

    CHASSELIN Pauline FRA / DIACONU Adina ROU - vor avea 2 runde de calificare.

    CHASSELIN Pauline FRA / DIACONU Adina ROU - DE NUTTE Sarah LUX / NI Xialian LUX - in 20.05.2015. de la ora 20.05, la masa nr.6

    CIOBANU Irina ROU / POSTOACA Camelia ROU - vor avea 2 runde de calificare.

    CIOBANU Irina ROU / POSTOACA Camelia ROU - - in 20.05.2015. de la ora 20.05, la masa nr.7 cu perechea castigatoare din meciul:

    MARN Ema CRO / PAVLOVIC Andrea CRO - CASTELLANO Natalia CHI / VEGA Paulina CHI

    LUPU Diana ROU / ZARIF Audrey FRA - vor avea 3 runde de calificare. Prima runda:in 19.05.2015, ora 21.35, la masa nr.8

    ADAMKOVA Karin CZE / TOMANOVSKA Katerina CZE - LUPU Diana ROU / ZARIF Audrey FRA



    La dublu masculin:


    Pe tabloul principal de 16 perechi, 8 sunt calificate direct. Intre acestea este si cuplul nostru:
    IONESCU Ovidiu/ SZOCS Hunor.
    Pentru celelalte 8 locuri se vor lupta 49 de perechi.
    Reprezentantii nostri :

    POSTOACA Gabriel ROU / SPELBUS Alin ROU - - vor avea 3 runde de calificare.

    Prima runda : in 20.05.2015, orele 19.30, la masa nr.8

    OOSTWOUDER Ewout NED / TROMER Laurens NED - POSTOACA Gabriel ROU / SPELBUS Alin ROU



    La U 21 fete:

    Pe tabloul principal de 32 de jucatoare, 16 sunt calificate direct.
    Pentru celelalte 16 locuri se vor lupta 66 de sportive, impartite in 22 de grupe de cate 3 jucatoare.
    Reprezentantele noastre sunt in grupele:

    Grupa nr.5

    1.DIACONU Adina ROU
    2.ALEXANDRE Bruna BRA
    3.SHIN Yubin KOR

    Grupa nr.8

    1.CIOBANU Irina ROU
    2.MADACKI Mirella HUN
    3.OMBLA Matea CRO

    Grupa nr.17

    1.LUPU Diana ROU
    2.TOMANOVSKA Katerina CZE
    3.DURCIK Aliz SRB



    La U 21 baieti:

    Pe tabloul principal de 32 de jucatori, 16 sunt calificati direct.
    Pentru celelalte 16 locuri se vor lupta 58 de sportivi, impartite in 18 grupe de cate 3 jucatori + o grupa de 4 jucatori. Reprezentantul nostru este in:

    Grupa nr.7

    1.NIELSEN Claus DEN
    2.SPELBUS Alin ROU
    3.PAULIN Erik SLO


    Pagina competitiei poate fi accesata : aici

    Lista completa a participantilor poate fi accesata: aici


    Meciurile pot fi urmarite : aici

  2. Mulțumesc iuliu zedler, csabazedler au mulțumit pentru mesaj
  3. #2
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.443
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 10 h 48 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    La simplu feminin:

    DIACONU Adina a ocupat locul II in grupa nr.25 (rezultate: 3-4 cu locul 2 si 4-1 cu jucatoarea de pe locul 3 din grupa) - in consecinta NU s-a calificat pe tabloul principal.

    LUPU Diana a ocupat locul II in grupa nr.28 (rezultate: 0-4 cu locul 1 si 4-1 cu jucatoarea de pe locul 3 din grupa) - in consecinta NU s-a calificat pe tabloul principal.

    CIOBANU Irina a ocupat locul II in grupa nr.31 (rezultate: 2-4 cu locul 2 si 4-2 cu jucatoarea de pe locul 3 din grupa) - in consecinta NU s-a calificat pe tabloul principal.

    Pe tabloul principal de 64 de jucatoare este doar Camelia Postoaca

    Azi, 21.05.2015, de la ora 13.40, la masa nr.3

    KIM Mingyung KOR - POSTOACA Camelia ROU



    La simplu masculin:

    SPELBUS Alin a ocupat locul II in grupa nr.1 (rezultate: 0-4 cu locul 1 si 4-3 cu jucatorul de pe locul 2 din grupa) - in consecinta NU s-a calificat pe tabloul principal.

    POSTOACA Gabriel a ocupat locul III in grupa nr.11 (rezultate: 0-4 cu locul 1 si 0-4 cu jucatorul de pe locul 2 din grupa) - in consecinta NU s-a calificat pe tabloul principal.

    SZOCS Hunor a ocupat primul loc in grupa nr.10 ( rezultate 4-0 cu locul 2 si 4-1 cu locul 3 din grupa)
    S-A CALIFICAT pe tabloul principal.

    Azi, 21.05.2015 se desfasoara meciurile :

    SZOCS Hunor ROU - HE Zhiwen ESP la masa nr.12, de la ora 14.30


    KOJIC Frane CRO - IONESCU Ovidiu ROU la masa nr.3, de la ora 16.10



    Zagreb Open 2015 Highlights: BENES Michal CZE vs POSTOACA Gabriel (Qual Groups)





    La dublu feminin:


    Perechile : LUPU Diana / ZARIF Audrey si CHASSELIN Pauline / DIACONU Adina NU s-au calificat pe tabloul principal

    Azi, 21.05.2015, de la ora 17.00, la masa nr.2

    CIOBANU Irina ROU / POSTOACA Camelia ROU - EKHOLM Matilda SWE / RAKOVAC Lea CRO


    La dublu masculin:

    Perechea: POSTOACA Gabriel ROU / SPELBUS Alin ROU NU s-a calificat pe tabloul principal

    Azi, 21.05.2015, de la ora 17.35, la masa nr.4

    DYJAS Jakub POL / KULPA Konrad POL - IONESCU Ovidiu ROU / SZOCS Hunor ROU


    La U 21 fete:

    LUPU Diana NU s-a calificat pe tabloul principal ( a terminat pe locul II in grupa)

    Azi, 21.05.2015, se desfasoara meciurile:

    DIACONU Adina ROU - BLAZHKO Anna RUS la masa nr.2, de la ora 10.00

    CIOBANU Irina ROU - HAMAMOTO Yui JPN la masa nr.8, de la ora 10.00


    La U 21 baieti:

    SPELBUS Alin a ocupat locul II in grupa nr.7 (rezultate: 1-3 cu locul 1 si 3-2 cu jucatorul de pe locul 3 din grupa) - in consecinta NU s-a calificat pe tabloul principal.
    Ultima modificare făcută de dennis; 21.05.2015 la 02:12.

  4. Mulțumesc iuliu zedler, luci_rac, csabazedler au mulțumit pentru mesaj
  5. #3
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.724
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 22 h 12 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10476
    32 U21 DIACONU Adina ROU - BLAZHKO Anna RUS live, acum, pe http://www.ittf.com/ittv/

    - - - Actualizat - - -

    Tot acum joaca, la masa 8: CIOBANU Irina ROU vs HAMAMOTO Yui JPN

    - - - Actualizat - - -

    Fetele noastre au pierdut meciurile (la U21) cu 1-3.

    - - - Actualizat - - -

    Women's Singles 64: KIM Mingyung KOR - POSTOACA Camelia ROU = 4-2 (11-6,9-11,11-8,7-11,12-10,11-8 )

    - - - Actualizat - - -

    Alte rezultate de azi 21.05:

    Men's Singles 64 KOJIC Frane CRO - IONESCU Ovidiu ROU = 0-4 (9-11,9-11,1-11,9-11)
    SZOCS Hunor ROU - HE Zhiwen ESP = w.o. SZOCS H.
    Women's Doubles 16 CIOBANU Irina ROU/POSTOACA Camelia ROU - EKHOLM Matilda SWE/RAKOVAC Lea CRO = 2-3 (14-12,2-11,10-12,11-9,9-11)
    Men's Doubles 16 DYJAS Jakub POL/KULPA Konrad POL - IONESCU Ovidiu ROU/SZOCS Hunor ROU = 3-2 (3-11,11-8,8-11,14-12,12-10)

    - - - Actualizat - - -

    22/5 14:10 (15:10 ROT) T1 Men's Singles 16 IONESCU Ovidiu ROU vs HACHARD Antoine FRA

    - - - Actualizat - - -

    Women's Singles 16: MITTELHAM Nina GER - ITO Mima JPN = 3-4 (8-11,11-5,11-4,10-12,8-11,11-4,3-11)

    - - - Actualizat - - -

    IONESCU Ovidiu ROU - HACHARD Antoine FRA = 3-4 (11-6,7-11,11-4,6-11,8-11,12-10,7-110

  6. Mulțumesc csabazedler, dennis au mulțumit pentru mesaj
  7. #4
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.443
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 10 h 48 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    Dupa rezultatele consemnate, de domnul Iuliu Zedler, in postul anterior, se observa ca reprezentantii tarii noastre au iesit din competitie. Ovidiu Ionescu a pierdut azi, 22.05.2015, in fata francezului Antoine Hachard cu 4-3, calificarea in sferturile de finala.

    Felicitari Ovidiu Ionescu si celorlalti reprezentanti ai tarii noastre pentru parcursul la aceasta competitie.


    La simplu masculin:



    Revelatia acestei competitii este pana la acest moment francezul: HACHARD ANTOINE - WR 163

    El i-a eliminat in ordine pe urmatorii jucatori de pe tabloul principal:

    1. MENGEL Steffen GER - WR 31, cu scorul de 4-3


    HACHARD Antoine vs MENGEL Steffen (R 64)






    2. GROTH Jonathan DEN - WR 134, cu scorul de 4-3

    3. IONESCU Ovidiu ROU - WR 119, cu scorul de 4-3

    4. In meciul cu Lee Sangsu KOR (a fost invins cu 4-2 la seturi dupa ce Antoine a condus cu 2-0).
    Aventura lui HACHARD se incheie aici.



    O alta surpriza este spaniolul Alvaro Robles - WR 184.

    El i-a invins in ordine pe urmatorii:

    1. PLATONOV Pavel BLR - WR 129, cu scorul de 4-3

    2. SZOCS Hunor ROU - WR 172, cu scorul de 4-2

    3.ARUNA Quadri NGR - WR 38, cu scorul de 4-3

    4. GERALDO Joao POR - WR 133, cu scorul de 4-0


    Favoritul nr.1 al competitiei japonezul Morizono Masataka - WR 28 a fost invins in optimile de finala de croatul Tan Ruiwu - WR 78.

    Masataka Morizono vs Tan Ruiwu (1/8 Final)






    IN SEMIFINALE:

    TAN Ruiwu CRO - ROBLES Alvaro ESP maine, 23.05.2015, de la ora 11.45, masa nr.1

    YOSHIMURA Maharu JPN - LEE Sangsu KOR maine, 23.05.2015, de la ora 13.15, masa nr.1



    La simplu feminin:

    In primele 16 jucatoare ramase in competitie sunt doua jucatoare germane (WINTER Sabine si MITTELHAM Nina) si 14 jucatoare de origine asiatica.
    Din pacate, ambele jucatoare germane au fost eliminate de adolescenta japoneza ITO Mima.
    Au fost si la feminin cateva surprize. Eliminarea rapida a jucatoarelor : FUKUHARA Ai JPN, SEO Hyowon KOR, etc.

    IN SEMIFINALE:

    CHOI Hyojoo KOR - ITO Mima JPN, in 23.05.2015, de la ora 11.00, masa nr.1

    YANG Haeun KOR - SHAN Xiaona GER in 23.05.2015, de la ora 12.30, masa nr.1
    Ultima modificare făcută de dennis; 23.05.2015 la 00:18.

  8. Mulțumesc iuliu zedler, csabazedler au mulțumit pentru mesaj
  9. #5
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.724
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 22 h 12 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10476
    In finalele de ieri:
    TAN Ruiwu CRO - YOSHIMURA Maharu JPN = 2-4 (9-11,11-9,11-9,6-11,5-11,3-11) la masculin;
    CHOI Hyojoo ^KOR - SHAN Xiaona ^GER = 4-1 (11-5,11-7,7-11,11-9,11-3) la feminin
    La U 21, vineri:
    DUDA Benedikt GER - DYJAS Jakub POL = 2-3 (11-9,7-11,12-10,8-11,11-13) masc.
    SATO Hitomi JPN - CHOI Hyojoo ^KOR = 2-3 (9-11,11-7,11-5,7-11,1-11) fem.

  10. Mulțumesc csabazedler, dennis au mulțumit pentru mesaj
  11. #6
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.443
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 10 h 48 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    Deoarece competitia (descrisa mai sus) a fost vitregita de mai multe imagini, revin cu filmulete de la semifinale si finale.


    La simplu feminin:


    Zagreb Open 2015 Highlights: CHOI Hyojoo vs ITO Mima (1/2)




    Zagreb Open 2015 Highlights: YANG Haeun vs SHAN Xiaona (1/2)




    FINALA

    Zagreb Open 2015 Highlights: CHOI Hyojoo vs SHAN Xiaona (FINAL)





    La simplu masculin:


    Zagreb Open 2015 Highlights: TAN Ruiwu vs ROBLES Alvaro (1/2)





    Zagreb Open 2015 Highlights: YOSHIMURA Maharu vs LEE Sangsu (1/2)




    FINALA:

    Zagreb Open 2015 Highlights: TAN Ruiwu vs YOSHIMURA Maharu (FINAL)






    La dublu feminin:


    FINALA:


    Zagreb Open 2015 Highlights: CHOI Hyojoo/JUNG Yumi vs JEON Jihee/YANG Haeun (FINAL)





    La dublu masculin:


    FINALA:


    Zagreb Open 2015 Highlights: MORIZONO Masataka/OSHIMA Yuya vs CHO Eonrae/KIM Donghyun (FINAL)


  12. Mulțumesc Antal Denes, iuliu zedler au mulțumit pentru mesaj

Subiecte similare

  1. 2016 ITTF World Tour Zagreb, Open (Challenge),24 - 28 May 2016, Zagreb, CRO
    De dennis în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 30.05.2016, 11:20
  2. Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 13.09.2015, 01:18
  3. GAC Group 2015 ITTF World Tour, ASAREL Bulgaria Open (Challenge), 19 - 23 Aug 2015
    De iuliu zedler în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 26.08.2015, 09:10
  4. Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 18.05.2015, 00:47
  5. GAC Group 2014 ITTF World Tour, Croatia (Zagreb) Open (Challenge),21 May 2014 - 24 Ma
    De iuliu zedler în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 25.05.2014, 00:06

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •