Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Este gresit daca lipesc fata neagra pe forhand si rosie pe rever?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Este gresit daca lipesc fata neagra pe forhand si rosie pe rever?

    Am inteles de la cineva ca fata neagra agata mai bine si o pot pune pe forhand, astept ceve sugestii si de la dumneavoastra, ton sa mentionez ca este prima mea paleta profesionala. Tin sa mentionez ca am fete Yasaka Rakza 7 soft. Va multumesc!

  • #2
    Nu exista nici o restrictie legata de aranjarea culorilor pe paleta.
    Fata neagra agata mai bine ca cea rosie, dar este mai moale. Este posibil ca cea rosie sa fie mai rapida.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      ai mp

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de grasomega Vezi post
        Nu exista nici o restrictie legata de aranjarea culorilor pe paleta.
        Fata neagra agata mai bine ca cea rosie, dar este mai moale. Este posibil ca cea rosie sa fie mai rapida.
        adica din procesul de fabricatie? sau deducere din testari personale sau ale altor jucatori. Pentru ca nici un magazin de specialitate nu da aceasta caracteristica("agatatul" adica spin plus altceva)ca si criteriu atunci cand e descrisa o fata si date acele puncte: viteza, spin, control.
        "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
        Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
        BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de viorel.andrei Vezi post
          adica din procesul de fabricatie? sau deducere din testari personale sau ale altor jucatori. Pentru ca nici un magazin de specialitate nu da aceasta caracteristica("agatatul" adica spin plus altceva)ca si criteriu atunci cand e descrisa o fata si date acele puncte: viteza, spin, control.
          Da este vorba de procesul de fabricație al topsheetului, din cauza colorantului se manifesta diferit, in special la fetele care folosesc grip-ul topsheetului pt spin, mai puțin relevant la cele care folosesc preponderent spinul mecanic.
          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

          Comentariu


          • #6
            Dupa regulament in timpul punctului ai voie sa rotesti paleta.,deci nu conteaza,dar esti obligat sa ai o fata neagra si una rosie in rest e treaba ta cu ce fata dai si cum, ideal e sa pui mingea intotdeauna in terenul adversarului...
            La fetele chinezesti am observat diferente de fabricatie negru-rosu la celelalte nu!
            Ultima editare de D.D.; 31.mai.2015, 16:56.

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X