pingpongshop.ro 468x60tenismasa.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: 2015 Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,27-31 May 2015, Wladyslawowo,

  1. #1
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.441
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 8 h 55 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2597

    2015 Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,27-31 May 2015, Wladyslawowo,

    2015 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,27 May 2015 - 31 May 2015, Wladyslawowo, POL


    La aceasta competitie participa 288 de jucatori si jucatoare din 25 de tari, printre care si Romania.
    Sunt inscrisi 157 de baieti si 131 de fete.
    Sunt 137 de cadeti si 151 de juniori.

    Tari participante:

    AUT: 11
    BLR: 17
    BRA: 4
    BUL: 1
    CRO: 4
    CZE: 15
    DEN: 7
    ENG: 3
    FIN: 5
    GER: 18
    HUN: 15
    ITA: 3
    JPN: 13
    KOR: 8
    LTU: 12
    MDA: 1
    MGL: 4
    POL: 67
    ROU: 17
    RUS: 19
    SUI: 2
    SVK: 16
    SWE: 17
    TPE: 6
    USA: 3


    Din tara noastra participa:

    CADETI

    1.PLETEA Cristian
    2.OPREA Dragos Florin
    3.TONGHIOIU Stefan
    4.ZAMFIR Mihai
    5.DRAGOMAN Andreea
    6.HUDUSAN Andreea
    7.PLAIAN Tania
    8.VARGA Krisztina

    JUNIORI

    9.DIACONU Adina
    10.CLAPA Andreea
    11.LUPU Diana
    12.ZAHARIA Alina
    13.MANOLE Alexandru
    14.SPELBUS Florin
    15.FLAMIND Andrei
    16.LIPAN Teodor
    17.MARAN Alin


    REZULTATE PE ECHIPE:

    1. Echipe juniori:

    Au fost 7 grupe de calificare. Reprezentantii nostri au fost in grupa G si mixt cu SUA in grupa F.
    Din pacate nici una din echipele noastre nu s-a calificat in eliminatorii.

    IN SEMIFINALE:

    KOREA REPUBLIC - JAPAN : 3-1

    GERMANY-A - SWEDEN : 3-2

    IN FINALA:

    KOREA REPUBLIC - GERMANY-A : 3-1


    2. Echipe junioare:

    Au fost 5 grupe de calificare. Reprezentantele noastre au fost in grupa B impreuna cu:
    CROATIA, LITHUANIA si BRA-DEN. Au invins in toate cele 3 meciuri si s-au calificat in eliminatorii.

    Pentru calificarea in semifinale au intalnit Japonia:

    JAPAN 3 - 0 ROMANIA

    MORITA Ayane 3-0 LUPU Diana
    ISHIKAWA Rira 3-1 DIACONU Adina
    NAGASAKI Miyu 3-0 CLAPA Andreea

    IN SEMIFINALE:

    KOREA REPUBLIC - RUSSIA : 3-0

    CHINESE TAIPEI - JAPAN : 0-3

    IN FINALA:

    KOREA REPUBLIC - JAPAN : 3-2


    3. Echipe cadeti:

    Au fost 7 grupe de calificare. Reprezentantii nostri au fost in grupele:A si F.

    Cei din Grupa A au avut ca adversari: GERMANY-A, CZECH REPUBLIC-B si BYE. Au castigat toate meciurile cu adversarii, au castigat grupa si au mers in eliminatorii.

    Cei din Grupa F au avut ca adversari: SWEDEN, HUNGARY-B si FIN-POL. Au castigat toate meciurile cu adversarii, au castigat grupa si au mers in eliminatorii.

    In lupta pentru sferturi de finala:

    USA 3-2 ROMANIA B (cei care au castigat grupa F)

    ALGUETTI Gal 2-3 TONGHIOIU Stefan
    ALGUETTI Sharon 3-2 ZAMFIR Mihai
    ALGUETTI Gal/ALGUETTI Sharon 1-3ZAMFIR Mihai/TONGHIOIU Stefan
    ALGUETTI Sharon 3-1 TONGHIOIU Stefan
    ALGUETTI Gal 3-1ZAMFIR Mihai


    IN SEMIFINALE:

    ROMANIA A - JAPAN : 3-1

    GERMANY-B - RUSSIA-A : 2-3

    IN FINALA:

    ROMANIA A 3-1 RUSSIA A

    OPREA Dragos Florin 0-3 DVOYNIKOV Artem
    PLETEA Cristian 3-1KATSMAN Lev
    OPREA Dragos Florin/PLETEA Cristian 3-2 DVOYNIKOV Artem/KATSMAN Lev
    PLETEA Cristian 3-0 DVOYNIKOV Artem


    4. Echipe cadete:

    Au fost 6 grupe de calificare. Reprezentantele noastre au fost: ROMANIA B in grupa A si ROMANIA A in gruipa C.

    Cele din Grupa A au avut ca adversare: SWEDEN-A, SVK-RUS si BYE. Au pierdut toate meciurile cu adversarii, necalificandu-se mai departe.

    Cele din Grupa C au avut ca adversare: POLAND-A, HUNGARY si BYE. Au castigat toate meciurile cu adversarii, au castigat grupa si au mers in eliminatorii.

    IN SEMIFINALE:

    ROMANIA A 1-3 RUSSIA A

    DRAGOMAN Andreea 3-2 KAZANTSEVA Kristina
    PLAIAN Tania 1-3 KOLISH Anastasia
    DRAGOMAN Andreea/PLAIAN Tania 2-3KAZANTSEVA Kristina/KOLISH Anastasia
    DRAGOMAN Andreea 2-3 KOLISH Anastasia

    SWEDEN-A - POLAND-B : 2-3

    IN FINALA:

    POLAND-B - RUSSIA-A : 0-3



    Power of Slow-motion (Table Tennis)





    La aceasta competitie participa si copilul minune din Japonia : HARIMOTO Tomokazu


    Daca doriti sa vizionati meciurile din acesta competitie:

    ITTF Polish Junior & Cadet Open (Władysławowo, 28 May 2015)




    ITTF Polish Junior & Cadet Open (Władysławowo, 29 May 2015)






    ITTF Polish Junior & Cadet Open (Władysławowo, 30 May 2015)






    ITTF Polish Junior & Cadet Open (Władysławowo, 31 May 2015)

    Ultima modificare făcută de dennis; 31.05.2015 la 15:32.

  2. Mulțumesc Antal Denes, iuliu zedler, csabazedler au mulțumit pentru mesaj
  3. #2
    senior
    Avatarul lui luci_rac
    Data înscrierii
    13.03.2007
    Locație
    Targoviste , judetul Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    666
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    56 z 20 h 52 m
    Timp online pe zi
    25 m
    Reputație
    2062
    Table Tennis Polish Youth Open 2015 - Cristian Pletea Vs Tomokazu Harimoto -

    Blade: XIOM Feel ZX3
    Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
    Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

  4. Mulțumesc Kralizec, dennis, iuliu zedler, csabazedler au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place oprea florin, Lucian Plamada le-a plăcut acest mesaj
  5. #3
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.441
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 8 h 55 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2597
    Deoarece ne place sa ne mandrim cu rezultatele reprezentantilor nostri in diverse competitii si mai ales in cele internationale, va prezint in continuare rezultatele din aceasta competitie de la celelalte sectiuni.


    La simplu juniori:


    Pe tabloul principal de 64 de jucatori sunt: SPELBUS Florin, MANOLE Alexandru si FLAMIND Andrei.

    In runda I:

    CHAPLYGIN Maxim RUS - SPELBUS Florin ROU : 4-0
    FLAMIND Andrei ROU - BERGLUND Simon SWE : 0-4
    KLOS Patrik CZE - MANOLE Alexandru ROU : 1-4

    In runda II:

    KHANIN Aliaksandr BLR - MANOLE Alexandru ROU : 4-2

    In semifinale:

    IZUMO Takuto JPN - KLEIN Dennis GER : 4-3

    AN Jaehyun KOR - LEE Jangmok KOR : 4-1

    FINALA

    IZUMO Takuto JPN - AN Jaehyun KOR : 0-4 (6-11,7-11,12-14,7-11)


    La simplu junioare:

    Pe tabloul principal de 64 sunt: LUPU Diana, CLAPA Andreea, ZAHARIA Alina si DIACONU Adina.

    In runda I-a:

    LUPU Diana calificata direct in runda urmatoare;
    DIACONU Adina calificata direct in runda urmatoare;
    CLAPA Andreea ROU - HARTBRICH Leonie HUN : 4-0
    ZAHARIA Alina ROU - BELOPOTOCANOVA Katarina SVK : 4-0

    In runda a II-a:

    LUPU Diana ROU - IMRE Leila HUN : 3-4
    CLAPA Andreea ROU - KATO Yuko JPN : 2-4
    NAKADA Leticia BRA - ZAHARIA Alina ROU : 2-4
    WOLF Jennie GER - DIACONU Adina ROU : 0-4

    In optimi:

    ZAHARIA Alina ROU - WAN Yuan GER : 4-1
    DIACONU Adina ROU - CHERNORAY Daria RUS : 4-0

    In sferturi de finala:

    ISHIKAWA Rira JPN - ZAHARIA Alina ROU : 4-1

    KIM Jiho KOR - DIACONU Adina ROU : 3-4

    In semifinale:

    ISHIKAWA Rira JPN - DIACONU Adina ROU : 4-0

    MORITA Ayane JPN - CHOI Yelin KOR : 0-4

    FINALA

    CHOI Yelin KOR - ISHIKAWA Rira JPN : 4-1 (7-11,11-6,11-8,11-4,11-9)


    La simplu cadete:

    Pe tabloul principal de 32 de cadete sunt : VARGA Krisztina, DRAGOMAN Andreea si PLAIAN Tania.

    In runda I-a:

    NAGASAKI Miyu JPN - VARGA Krisztina ROU : 3-0
    DRAGOMAN Andreea ROU - ZIRONOVA Ekaterina RUS : 3-1
    BLASKOVA Zdena CZE - PLAIAN Tania ROU : 0-3

    In optimi:

    DRAGOMAN Andreea ROU - BALTUSHITE Marharyta BLR : 3-1
    PLAIAN Tania ROU - TAKAHASHI Bruna BRA : 0-3

    In semifinale:

    DRAGOMAN Andreea ROU - TAKAHASHI Bruna BRA : 3-2

    TAYLAKOVA Maria RUS - NAGASAKI Miyu JPN : 3-1

    FINALA:

    In intalnirile anterioare (3 in 2014) conduce rusoaica cu 2-1.

    TAYLAKOVA Maria RUS - DRAGOMAN Andreea ROU : 3-0 (11-5,11-5,11-3)



    La simplu cadeti:

    In runda de 64 de cadeti sunt calificati: PLETEA Cristian, ZAMFIR Mihai si OPREA Dragos Florin.
    Favoritii acestei sectiuni sunt :
    1. PLETEA Cristian;
    2.HARIMOTO Tomokazu JPN - copilul minune de 11 ani care a facut furori la Open-ul Suediei.


    In runda I-a:

    PLETEA Cristian calificat direct in runda urmatoare;
    OPREA Dragos Florin calificat direct in runda urmatoare;
    GRELA Artur POL - ZAMFIR Mihai ROU : 3-1

    In runda a II-a:

    PLETEA Cristian ROU - KASHIWA Takeru JPN : 3-0
    KATSMAN Lev RUS - OPREA Dragos Florin ROU : 3-0

    In sferturile de finala: din cei 8 cadeti, 6 sunt din Japonia, unul din Austria si unul din Romania (PLETEA Cristian).

    In semifinale:

    PLETEA Cristian ROU - UDA Yukiya JPN : 3-1

    ASAZU Aoto JPN - HARIMOTO Tomokazu JPN : 1-3

    FINALA:

    PLETEA Cristian ROU - HARIMOTO Tomokazu JPN : 3-2 (9-11,11-6,11-4,9-11,11-7)





    La dublu juniori:

    In runda de 64 de perechi:

    MARAN Alin ROU / ZAMFIR Mihai ROU - ASAZU Aoto JPN / HUANG Chien-Tu TPE : 0-3
    MANOLE Alexandru ROU / SPELBUS Florin ROU - DIKO Matus SVK / KASSAY Andrej SVK : 3-0
    FLAMIND Andrei ROU / LIPAN Teodor ROU - TORINO Rafael BRA / ZAULI Isaac BRA : 1-3

    In runda de 32 de perechi:

    MANOLE Alexandru ROU / SPELBUS Florin ROU - MABEY Samuel ENG / STANKEVICIUS Medardas LTU : 2-3

    FINALA:

    AN Jaehyun KOR / HWANG Minha KOR - KANG Jihoon KOR/LEE Jangmok KOR : 3-2 (11-9,2-11,11-4,7-11,11-

    La dublu junioare:

    Runda de 64 de perechi:

    CLAPA Andreea ROU LUPU Diana ROU calificate direct in runda urmatoare;
    DERVINYTE Aiste LTU / RUDZINSKAITE Jogaile LTU - BORSZOWSKA Alicja POL / ZAHARIA Alina ROU: 1-3
    BAJOR Natalia POL DIACONU Adina ROU calificate direct in runda urmatoare.

    Runda de 32 de perechi:

    HORVATHOVA Simona SVK / URIKOVA Monika SVK - CLAPA Andreea ROU/LUPU Diana ROU : 0-3
    LEE En-Chi TPE / TRIGOLOS Daria BLR - BORSZOWSKA Alicja POL / ZAHARIA Alina ROU : 3-1
    BELOPOTOCANOVA Katarina SVK / GRIGELOVA Natalia - BAJOR Natalia POL / DIACONU Adina ROU : 0-3

    In semifinale:

    CLAPA Andreea ROU / LUPU Diana ROU - KANG Dayeon KOR / KIM Jiho KOR : 3-2

    CHOI Yelin KOR / PARK Seri KOR - BAJOR Natalia POL/DIACONU Adina ROU :2-3

    FINALA:

    CLAPA Andreea ROU / LUPU Diana ROU - BAJOR Natalia POL / DIACONU Adina ROU : 2-3 (8-11,5-11,11-7,11-4,3-11)


    La dublu cadete:

    In runda de 32 de perechi:

    DRAGOMAN Andreea ROU / TAYLAKOVA Maria RUS calificate direct in runda urmatoare;
    JONSSON Cornelia SWE / KJELLSON Hanna SWE - HUDUSAN Andreea ROU / VARGA Krisztina ROU : 0-3
    PAVLOVIC Andrea CRO / PLAIAN Tania ROU - MIKLASZEWSKA Maja POL / ZIEMKIEWICZ Wiktoria POL : 3-2

    In sferturi de finala:

    DRAGOMAN Andreea ROU/TAYLAKOVA Maria RUS - GRIGELOVA Natalia SVK / KUKULKOVA Tatiana SVK : 2-3
    PAVLOVIC Andrea CRO / PLAIAN Tania ROU - HOLMSTEN Ellen SWE / KALLBERG Christina SWE : 1-3

    FINALA:

    BLASKOVA Zdena CZE / ILCIKOVA Anezka CZE - HOLMSTEN Ellen SWE / KALLBERG Christina SWE : 3-1 (5-11,11-2,11-9,11-7)


    La dublu cadeti:

    In runda de 64 de perechi:

    DIKO Dalibor SVK ZAMFIR Mihai ROU calificati direct in runda urmatoare;
    OPREA Dragos Florin ROU TONGHIOIU Stefan ROU calificati direct in runda urmatoare;
    ASAZU Aoto JPN PLETEA Cristian ROU calificati direct in runda urmatoare.

    In runda de 32 de perechi:

    FRIIS Martin SWE / GEORGSSON Vilmer SWE - DIKO Dalibor SVK / ZAMFIR Mihai ROU : 3-0
    KOLODZIEJCZYK Maciej AUT / PROMBERGER Jonas AUT - OPREA Dragos Florin ROU / TONGHIOIU Stefan ROU : 1-3
    WITKOWSKI Jakub POL / ZANDECKI Jan POL - ASAZU Aoto JPN / PLETEA Cristian ROU : 0-3

    In sferturi de finala:

    HARIMOTO Tomokazu JPN / UDA Yukiya JPN - OPREA Dragos Florin ROU / TONGHIOIU Stefan ROU : 3-0
    APELQVIST William SWE / TORINO Rafael BRA - ASAZU Aoto JPN / PLETEA Cristian ROU : 1-3

    FINALA:

    HARIMOTO Tomokazu JPN / UDA Yukiya JPN - ASAZU Aoto JPN / PLETEA Cristian ROU : 1-3 (11-8,6-11,6-11,6-11)


    FELICITARI JUNIORILOR/JUNIOARELOR SI CADETILOR/CADETELOR NOSTRI PENTRU PERFORMANTELE OBTINUTE.
    MULTUMIM ANTRENORILOR SI INTREGULUI CORP TEHNIC PENTRU PREGATIREA SPORTIVILOR.
    Ultima modificare făcută de dennis; 03.06.2015 la 01:34.

  6. Mulțumesc marcelgiosan, iuliu zedler, Ghiță Marta au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place oprea florin le-a plăcut acest mesaj
  7. #4
    organizator turnee
    Avatarul lui iuliu zedler
    Data înscrierii
    19.10.2010
    Locație
    Blaj
    Vârstă
    62
    Postări
    5.706
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    97 z 19 h 53 m
    Timp online pe zi
    43 m
    Reputație
    10475
    Bravo, Cristi Pletea ! Felicitari, copiilor si antrenorilor !

Subiecte similare

  1. 2015 Hungarian Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit,04-08 Nov,HUN
    De dennis în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 09.11.2015, 21:17
  2. Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 20.04.2015, 23:37
  3. Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 08.03.2015, 09:24
  4. 2015 Czech Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit, Hodonin, CZE, Feb 11
    De iuliu zedler în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 23
    Ultimul post: 19.02.2015, 10:50
  5. Bahrain Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit, 03 Feb 2015 - 07 Feb
    De iuliu zedler în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 10.02.2015, 08:46

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •