Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cer un feedback celor care au comandat recent de pe http://ttnpp.com/store/

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cer un feedback celor care au comandat recent de pe http://ttnpp.com/store/

    Salut,

    Intentionez sa fac o comanda de pe http://ttnpp.com/store/, de aproximativ 1.500 lei, un feedback din partea voastra cu privire la seriozitatea acestui site mi-ar fi de mare folos, nu as vrea sa ma trezesc ca nu-mi mai ajung produsele.

    Am incercat sa-i contactez prin e-mail pentru niste informatii aditionale dar fara sorti de izbanda. Daca ati realizat recent comenzi poate imi ziceti si cum ati procedat cu posta, coletul venind din China...

    Mersi anticipat!

  • #2
    el ne ajuta cu ce avem nevoie...


    http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ta-PayPal-Visa

    Comentariu


    • #3
      am facut eu vreo 2 comenzi de la ei, mai mici si acum vreo 4 ani. nimic de reprosat doar ca au uitat sa-mi puna o fata, le-am scris si mi-au virat banii inapoi
      xiom magellan
      tibhar vari spin
      palio ck

      Comentariu


      • #4
        Mersi de sfat, prefer sa evit comisioanele deoarece nu mi se pare nimic complicat

        Comentariu


        • #5
          De vama nu vei scapa oricum.Mai dai 24% TVA pe toata factura(cu transport cu tot)
          Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
          Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

          Comentariu


          • #6
            eu n-am platit nici un fel de vama dar materialele au fost primite in plicuri cat coala a4
            xiom magellan
            tibhar vari spin
            palio ck

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Vladislav Vezi post
              De vama nu vei scapa oricum.Mai dai 24% TVA pe toata factura(cu transport cu tot)
              Depinde de cat treaba/informati sunt vamesii, cu privire la valoarea materialelor de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                E Hong Kong nu China.
                Ei declara mult mai putin pe colet, de obicei 5-25$.
                Comanda poate ajunge in 7 zile sau 3 luni depinde daca au in stoc ce cauti. Lasa loc vreo 5% adaos pt Paypal.

                PS: e inutil sa ii contactezi pe e-mail, in 99% din cazuri nu raspund.
                Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                Comentariu


                • #9
                  Eu unul, indiferent de unde am primit, nu am plătit TVA. Am avut comenzi si de 300 dolari - 2 lemne si vreo 5 fete. NU mi-au cerut factura Paypal, sau altceva. Au desfacut coletul, si s-au amuzat ca am comandat 2 bucati de lemn si niste cauciuc din China...)

                  Comentariu


                  • #10
                    probabil ca nu sunt multe comenzi similare...dar daca se inmultesc o sa vezi ca schimba foaia...
                    cuvintele doar distrag atentia...

                    Comentariu


                    • #11
                      Da, bineinteles, nu mi-am facut o afacere en-gros din a comanda fete din china... o data la 1 luna...

                      Comentariu


                      • #12
                        exact
                        cuvintele doar distrag atentia...

                        Comentariu


                        • #13
                          Am cumpărat de la ei, a durat în jur de o lună si jumătate până au ajuns.
                          Nu poți urmări coletul.
                          La email-uri nu par a se omor? să răspundă, deși la al doilea (s-ar putea sa fi mentionat și ceva legat de o reclamație la paypal, începusem să mă panichez) au răspuns; întâmplarea a făcut ca a doua zi să primesc notificarea de la poștă.
                          N-am plătit nici TVA, nici vamă. M-a întrebat vameșa ce-s alea și ce valoare au, semnat, plecat.
                          STIGA Infinity VPS V
                          Rhyzm-P | Rhyzm-P

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X