Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa Copiilor " Top Tenis Arena " - 4 iulie 2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cupa Copiilor " Top Tenis Arena " - 4 iulie 2015

    Data: 4 iulie 2015
    Locatia: Top Tenis Arena
    Adresa: Platforma Sema Parc, Splaiul Independentei 319, Ob. 17-17C, Sector 6
    Telefon pentru relatii: 0735.637.456
    Detalii turneu: categorii de varsta, sistem grupe + eliminatorii
    Premii: Cupe, Diplome, Medalii + premii surpriza
    Taxa: 30 ron
    Director turneu: D-na Olimpia Purendea


    Fiind primul turneu pentru copii gazduit de platforma de competitii www.sportpasionat.ro, va aducem la cunostinta urmatoarele:

    - jucatorii trebuie sa fie apti medical
    - fiecare jucator trebuie sa-si deschida cont personal pe www.sportpasionat.ro; aici gasiti toate detaliile legate de competitii (nu numai pentru tenis de masă ) si detalii pentru fiecare jucator ( turnee si meciuri jucate, etc )
    - turneele pentru copii se gasesc pe sectiunea Circuit Copii de pe platforma www.sportpasionat.ro
    - se tin clasamente pentru fiecare categorie
    - se asigura apa de baut ( 2l pentru fiecare jucator )
    - se asigura mingiile de joc
    - se arbitreaza meciurile

  • #2
    Velicu Bogdan-București

    Comentariu


    • #3
      Salut,care sunt categoriile de varsta dupa care se va organiza turneul pt copii?

      Comentariu


      • #4
        Din prima postare,am inteles ca la acest "curent" ,director de concurs va fi doamna Olimpia Purendea,persoana destul de apropiata dumneavoastra.......deci,ar trebui consultata.Din alt punct de vedere,pe acest forum se discuta mai mult despre Tenis de Masa si mai putin de ping-pong....cu aceasta ocazie vreau sa-l anunt pe SportPasionat ca sunt 2(doua)sporturi diferite ,nu cum da domnia sa explicatii pe un anumit link..........

        Tenisul de masă sau ping-pong este un sport în care doi sau patru jucători lovesc o minge ușoară de la unii la alții cu ajutorul unor palete. Jocul are loc pe o masă separată în două de un fileu....Total gresit....In alta ordine de idei este faptul (fara sa fac reclama negativa) ca mi se pare foarte mare suma de inscriere a unui copilas(30 Ron),deci nici un copil care este antrenat de mine,nu va participa la aceste turnee.Cu scuzele de rigoare,ma retrag urindu-va succes si cu promisiunea de a nu influenta alte persoane.....Multa Bafta!!!

        Comentariu


        • #5
          Categoriile sunt urmatoarele:
          - 6-8 ani
          - 9-10 ani
          - 11-13 ani

          Daca numarul participantilor permite atunci pentru fiecare categorie vor fi baieti si fete.

          Comentariu


          • #6
            la copii taxa e deobicei 10-15 ron ..30 de ron e putin exagerat...sunt multi copii amarati care nu-si permit sa plateasca atat...
            Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de vasile fodoran Vezi post
              Din prima postare,am inteles ca la acest "curent" ,director de concurs va fi doamna Olimpia Purendea,persoana destul de apropiata dumneavoastra.......deci,ar trebui consultata.Din alt punct de vedere,pe acest forum se discuta mai mult despre Tenis de Masa si mai putin de ping-pong....cu aceasta ocazie vreau sa-l anunt pe SportPasionat ca sunt 2(doua)sporturi diferite ,nu cum da domnia sa explicatii pe un anumit link..........

              Tenisul de masă sau ping-pong este un sport în care doi sau patru jucători lovesc o minge ușoară de la unii la alții cu ajutorul unor palete. Jocul are loc pe o masă separată în două de un fileu....Total gresit....In alta ordine de idei este faptul (fara sa fac reclama negativa) ca mi se pare foarte mare suma de inscriere a unui copilas(30 Ron),deci nici un copil care este antrenat de mine,nu va participa la aceste turnee.Cu scuzele de rigoare,ma retrag urindu-va succes si cu promisiunea de a nu influenta alte persoane.....Multa Bafta!!!
              Buna ziua. Chiar daca nu am avut placerea sa ne cunoastem stim ca domnia voastra sunteti unul dintre cei mai buni antrenori pentru copii. Va multumim pentru interesul aratat si vom incerca sa tinem cont sugestiile si experienta d-voastra. Pana la o eventuala intalnire cu d-voastra, vom incerca sa clarificam unele aspecte.

              Platforma noastra pentru competitii este pusa la dispozitia tuturor celor ce doresc sa organizeze un turneu ( nu numai pentru tenis de masă ). Aceasta organizare presupune anumite costuri: cheltuieli pentru intretinerea platformei, cheltuieli pentru închirierea salii ( daca este cazul ), cheltuieli cu arbitrii, mingii de joc, apa pentru jucatori, premii ce constau in diplome, medalii, cupe, etc. Taxa de 30 lei este pusa tinand cont de aceste cheltuieli dar daca un organizator doreste sa o majoreze sau sa o micsoreze o poate face.

              Aceasta activitate este una legala, se platesc taxe si impozite, se asigura un cadru civilizat de joc si am fi onorati daca si d-voastra ati dori sa organizati un astfel de turneu ( nu avem nimic impotriva daca reusiti sa puneti o taxa mai mica de 30 lei ).

              - - - Actualizat - - -

              Postat în original de Alex.C Vezi post
              la copii taxa e deobicei 10-15 ron ..30 de ron e putin exagerat...sunt multi copii amarati care nu-si permit sa plateasca atat...
              Buna ziua. Am inteles ca si d-voastra sunteti antrenor. Cat costa un antrenament?

              Comentariu


              • #8
                Pt dvs dublu...ca la 30 de ron taxa per copil...va permiteti lejer...
                Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                Comentariu


                • #9
                  Buna ziua,daca imi permiteti o sugestie in legatura cu taxa de inscriere,eu unul sunt de principiu,ca mai bine o taxa mai mica de inscriere si mai multi copii inscrisi,decat o taxa mai mare de la mai putin copii.Cu alte cuvinte,mai bine iei de la mai multi mai putin decat mai mult de la mai putin copii.Succes in demersul dumneavoastra.

                  Comentariu


                  • #10
                    Imi pare rau daca nu ati inteles: Sport Pasionat doar sugereaza o anumita taxa, ea este pusa de organizator. Va doresc o zi frumoasa!

                    Comentariu


                    • #11
                      Salut.

                      Am si eu o intrebare. Cate turnee pentru copii au fost organizate in București anul acesta? Indiferent de taxa.

                      Cred ca ar trebui sa existe mult mai multe turnee, chiar daca din pacate sportul a devenit un lux in Romania. Cei mici nu pot creste decat daca participa la concursuri cat mai multe. Eu am organizat multe asemenea turnee si de multe ori am pus bani de la mine din buzunar ( doar ca nu faceam afaceri, faceam de placere ).

                      La turneele de tenis de camp pentru copii se plateste si 45 lei de jucator si se da o diploma de participare. Apropo, un antrenor de tenis de masă ia si 50 ron pe sedinta.

                      Comentariu


                      • #12
                        Temisan Timotei-București

                        Comentariu


                        • #13
                          Va rugam sa ne spuneti la ce categorie va incadrati. Multumim.

                          Velicu Bogdan
                          Temisan Timotei

                          Comentariu


                          • #14
                            A pune o taxa de 30 ron per copil cred ca este o mare nesimtire din partea dvs . O dati la intors cu taxe , impozite, diplome,etc.oare sa cred ca sunteti atat de fraier ca la sfarsitul turneului sa nu va ramana o suma frumusica de bani pe spatele unor copii. aveti curajul ca la sfarsitul turneului sa puneti pe hartie suma incasata si ce ati cheltuit pe 4 diplome, 4 medali . oare dati bon fiscal fiecarui copil pentru inscrierea la turneu?. poate vreti sa - i scoateti lui motoroi teapa pe care si-a luato. a motiva taxa ca maestrul fodoran sau alex ciobanu au anumite tarife la antrenamente, nu cred ca este o idee buna . si pana la urma cred ca sunteti un incepator pus pe capatuiala pe spatele copiilor.la un turneu open+amatori cred ca taxa este de 50 ron la dvs. nu? cu respect dar nu-l meritati.

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de SportPasionat Vezi post
                              Data: 4 iulie 2015
                              Locatia: Top Tenis Arena
                              Adresa: Platforma Sema Parc, Splaiul Independentei 319, Ob. 17-17C, Sector 6
                              Telefon pentru relatii: 0735.637.456
                              Detalii turneu: categorii de varsta, sistem grupe + eliminatorii
                              Premii: Cupe, Diplome, Medalii + premii surpriza
                              Taxa: 30 ron
                              Director turneu: D-na Olimpia Purendea


                              Fiind primul turneu pentru copii gazduit de platforma de competitii www.sportpasionat.ro, va aducem la cunostinta urmatoarele:

                              - jucatorii trebuie sa fie apti medical
                              - fiecare jucator trebuie sa-si deschida cont personal pe www.sportpasionat.ro; aici gasiti toate detaliile legate de competitii (nu numai pentru tenis de masă ) si detalii pentru fiecare jucator ( turnee si meciuri jucate, etc )
                              - turneele pentru copii se gasesc pe sectiunea Circuit Copii de pe platforma www.sportpasionat.ro
                              - se tin clasamente pentru fiecare categorie
                              - se asigura apa de baut ( 2l pentru fiecare jucator )
                              - se asigura mingiile de joc
                              - se arbitreaza meciurile
                              Nu va suparati ca intervin, e perfect alegerea dumneavoastra, dar nu vi se pare umpic "piperat" pentru copii?!

                              Daca ati oferi macar o maslina ca si gustare, ca sa existe setea de a bea acei 2L de apa pentru fiecare jucator sau credeti ca copiii, o sa bea apa pe stomacul gol??!

                              Este doar o parere si trebuie tratata ca atare!.
                              Cine spune adevărul nu poate sa mulțumească pe toată lumea.

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de moraruconstantin Vezi post
                                A pune o taxa de 30 ron per copil cred ca este o mare nesimtire din partea dvs . O dati la intors cu taxe , impozite, diplome,etc.oare sa cred ca sunteti atat de fraier ca la sfarsitul turneului sa nu va ramana o suma frumusica de bani pe spatele unor copii. aveti curajul ca la sfarsitul turneului sa puneti pe hartie suma incasata si ce ati cheltuit pe 4 diplome, 4 medali . oare dati bon fiscal fiecarui copil pentru inscrierea la turneu?. poate vreti sa - i scoateti lui motoroi teapa pe care si-a luato. a motiva taxa ca maestrul fodoran sau alex ciobanu au anumite tarife la antrenamente, nu cred ca este o idee buna . si pana la urma cred ca sunteti un incepator pus pe capatuiala pe spatele copiilor.la un turneu open+amatori cred ca taxa este de 50 ron la dvs. nu? cu respect dar nu-l meritati.

                                Buna ziua. Chiar daca nu avem experienta, in tenis de masă, va oferim posibilitatea sa organizati orice turneu PENTRU COPII si la orice tarif ( inclusiv gratis ) punandu-va totodata la dispozitie IN MOD GRATUIT platforma noastra. Cu respect, va dorim o zi insorita!

                                - - - Actualizat - - -

                                Postat în original de Rosetionut Vezi post
                                Nu va suparati ca intervin, e perfect alegerea dumneavoastra, dar nu vi se pare umpic "piperat" pentru copii?!

                                Daca ati oferi macar o maslina ca si gustare, ca sa existe setea de a bea acei 2L de apa pentru fiecare jucator sau credeti ca copiii, o sa bea apa pe stomacul gol??!

                                Este doar o parere si trebuie tratata ca atare!.

                                Cu parere de rau, va informam ca nu putem sustine competitii din sursele noastre financiare. Taxele de concurs trebuie sa acopere toate cheltuielile si va invitam sa organizati pe platforma noastra orice turneu ( nu numai tenis de masă ) si cu orice taxa doriti sa stabiliti. Daca doriti sa organizati pe circuitul pentru Amatori sau pe circuitul pentru Copii ne puteti contacta pe numarul de pe site-ul nostru.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de moraruconstantin Vezi post
                                  oare dati bon fiscal fiecarui copil pentru inscrierea la turneu?.
                                  Dupa cum s-a vazut si la primul turneu ( pentru amatori ) fiecare participant a primit chitanta. Bineinteles ca absolut toate turneele, pe care noi le pregatim impreuna cu organizatorii locali, vor beneficia de toata logistica de care dispunem, inclusiv de grupul de parteneri si sponsori.

                                  Eu ma ocup de circuitul pentru firme si am ajutat la primul turneu pentru amatori. Din cate stiu, se cauta organizatori pentru circuitele de copii si amatori.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Am si eu ceva de zis aici si imi cer scuze ca ma bag. In turneele Amatur taxa pentru copii este asa de mica, 10 lei sau cateodata chiar zero lei, pentru ca marea masa a amaturistilor suporta ei cheltuielile si diferenta de pret pentru copii sau pentru cei cu dizabilitati. Si este un lucru foarte bun pe care il sustin cu tarie, copii trebuiesc incurajati, poate multi nu isi permit o taxa de 25 de lei. Situatia de acum este diferita pentru ca este turneu special pentru copii si dupa cate vad nu exista nici un sponsor. A fost altadata Costi, dupa cum zice chiar el, dar probabil ca s-a saturat ca in loc de multumiri sa primeasca injuraturi. Eu stiu un caz concret in care un antrenor care s-a prezentat la un turneu la Top Arena pentru copii, cu vreo 15 copii cred, fara nici o taxa, si injura de mama focului ca copiilor nu li s-a dat si lor nimic, o ciocolata macar. Mi-a promis suparat asa ca altadata nu mai calca pe la astfel de concursuri. Cam asa judecam noi toti, daca unul face o fapta buna gratis ne gandim oare ce interes o sta in spatele acestei fapte, daca o face pe bani zicem uite al dracu vrea sa se imbogateasca. Si cam d-aia nu facem nimic in tara asta. Si din cauza asta lipsesc si turneele pentru copii la tenis de masă.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      CORNELE, ai dreptate dar a le rupe capul copiilor cu o asemenea taxa nu cred ca este corect.A te apuca sa faci un turneu pentru copii fara macar un mic sponsor pe care cred ca nici nu l-au cautat ,mai bine nu-l faci .Dar organizatorul ce -a zis: 95 de copii a 30 ron = ...... platesc 15 mese=..... 4 diplome + 4 mdalii=2 lei , imi mai raman .......ron, mama ce am puso . El motiveaza faptul ca taxa de 30 ron acopera toate cheltuielile inclusiv spaga lui de .....ron , si ca este un incepator il invita pe Fodoran sa organizeze un turneu gratis sau ca Alex C.ia prea mult la un antrenament , vezi doamne ca de asta a pus taxa 30ron, ca pana la urma sa zica ca nu el a pus taxa asta ci organizatorul. Cine o fi ?

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Pentru turneul de copii din data de 4 iulie 2015, platforma de competitii Sport Pasionat premiaza castigatorii celor 3 categorii cu cate o tableta E-BODA Z700.
                                        Pe langa aceasta premiere vor exista si altele pe care le vom anunta in timp util. Va multumim tuturor pentru interes si suntem siguri ca neîncrederea unora dintre d-voastra, vis-a-vis de aceste competitii ce au loc sub egida noastra, se va spulbera. Va dorim o zi frumoasa, chiar daca afara ploua!

                                        P.S. La turneul inaugural de saptamana trecuta, directorul de turneu si anume d-nul Costin Motoroi, a admis cei 3 copii participanti ( langa ceilalti amatori ) FARA PLATA. Castigatorii celor 2 categorii ( 2** si 3*** ) au fost rasplatiti de asemenea cu cate o tableta.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Am impresia ca vi sa rupt captuseala la un buzunar dupa atatea comentari. multumim dar aici era vorba despre taxa turneului

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Tot s-a marit alocatia,luati ce se poate lua,iar daca mai ramane ceva,macar de o ciocolata,tot e bine !!!
                                            Acest pret este de A+

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              domnule moraruconstantin asa ca fapt divers...pretul unui antrenament la mine la sala este putin sub pretul celorlalte sali de top din București
                                              Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Velicu Bogdan 11-13 ani
                                                Temisan Timotei 11-13 ani

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  S-a incheiat primul turneu al Circuitului pentru Copii ce are loc pe platforma de competitii sportpasionat.ro

                                                  Castigatorii celor 3 categorii au fost recompensati cu cate o tableta E-BODA Z700


                                                  CATEGORIA 6-8 ANI

                                                  1. GIRLEA MIHAI
                                                  2. DICU ALEXANDRA
                                                  3. IORDAN ALEXANDRU


                                                  CATEGORIA 9-10 ANI

                                                  1. KERIM AMRAN
                                                  2. DICU TUDOR
                                                  3. GIRLEA MARIA

                                                  CATEGORIA 11-13 ANI

                                                  1. BOBI MARIO
                                                  2. RISTEA ROBERT
                                                  3. TIMISAN TIMOTEI

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X