Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

palete pt incepator

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • palete pt incepator

    Buna ziua tuturor iubitorilor acestui sport, sunt nou pe acest forum.
    Doresc sa imi procur 2 palete de tenis de masă pentru mine si sotia mea, pentru joc ocazional, vara. Eu am jucat (la nivel amator) prin generala si liceu, ea a jucat doar de 2-3 ori in toata viata. Vrem sa incepem sa jucam impreuna, bineinteles fara pretentii, doar pentru distractie si miscare. Din cate am mai citit pe aici, ne-ar trebui ceva cu control bun, sa dam mingile pe masa. Alte caracteristici...sunt prea grele pentru mine deocamdata. Lemn, fata, spin, anti-spin, bureti, grosimi - toate astea sunt necunoscute pt mine. De asemenea, am vazut recomandari cum ca ar fi mai indicat sa iei componentele separat, decat sa iei o paleta preasamblata. Nu m-ar deranja nici ceva sh (chiar de aici de pe forumul de vanzare-cumparare), dar va intreb: merita toate astea, avand in vedere nivelul nostru novice? Sau o paleta din Decathlon ar face fata cu brio cerintelor? Buget: 150-200 ron/buc.
    Multumesc anticipat!

  • #2
    Buna,
    Pentru o joaca ocazionala sunt bune si cele de la Decathlon, desi ar fi de preferat ca astfel de palete sa fie puse la dispozitie de sala unde mergeti. In caz ca vreti sa invatati loviturile corect, treaba devine mai serioasa - va trebuie un antrenor (in prima faza) si da, palete profi facute din bucati.
    Spor!
    Lemn:Xiom Zeta
    Fete:MX-P

    Comentariu


    • #3
      Nu stiu daca vom ajunge sa mergem la sala, inclin sa cred ca nu. De fapt, cine stie...cum ne prinde microbu'. Vom juca ocazional la o cabana la munte (prin urmare, sunt si in cautarea unei mese noi sau sh). Din Decathlon ezit sa-mi iau pt ca cele ieftine (50 lei) imi dau o senzatie neplacuta, sunt subtiri si suna a placaj gol cand dai in minge. Iar cele mai scumpe...ma gandesc ca decat sa dau 100 de lei pe una la intamplare de pe raft, mai bine dau 150 pe una recomandata. Am avut 2 palete luate prin anii '90, "made in Vietnam", din cate imi dau seama acum, erau de foarte buna calitate, dar destul de uzate. Am "apucat" sa le vand in oser la pret de nimic, inainte sa ma gandesc ca ma (re)apuc de sportul asta. Acum imi pare rau, pentru ce ne trebuia noua erau perfecte!

      Comentariu


      • #4
        Cred ca pe ttmall.ro , tenismasa.ro sau ttsport.ro poti gasi o paleta pe care sa ti-o asambleze Vlad, Gelu sau Vali, noua, facuta din fete patrate lipite si taiate pe lemn, si sa incadrezi in bugetul de 150-200 / buc...sunt muuult peste tot ce gasesti preasamblat in decathlon ori altundeva....
        Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
        Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
        Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X