Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Primorac Off- recomandare fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Primorac Off- recomandare fete

    Salut!Dupa cum zice si titlul,e vorba de lemnul Primorac Off-.As vrea o combinatie care sa imi permita un joc in stilul urmator: pe forehand sa am un joc agresiv si care sa imi usureze,pe cat posibil,loviturile care intra in stilul acesta de joc;pe backhand mult control pt capace dar si un joc mai agresiv de la semidistanta.
    P.S. Nu imi recomandati T05 pt ca nu dau atatia bani pe 2 fete decat daca ajung director de banca,iar eu nu o sa lucrez nicicand intr-o banca...
    P.S.2 Deci sa fie ceva mai ieftin asa dar nici bataie de joc.Intre 100-150 as fi dispus sa platesc pt o fata.Dar daca se poate mai ieftin e mai bine.Multumesc mult!

  • #2
    Salut!
    Pentru FH poti incerca orice fata tare care iti place - iti recomand fetele din ultimele generatii: Rakza X, Joola Maxxx 500, Tibhar Evolution MX-P, Donic Bluefire JP01 sau M1 etc. La BH poti incerca ceva mai moale, gen JP02, Maxxx 450, Rakza X Soft...
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de wizard0350 Vezi post
      Salut!Dupa cum zice si titlul,e vorba de lemnul Primorac Off-.As vrea o combinatie care sa imi permita un joc in stilul urmator: pe forehand sa am un joc agresiv si care sa imi usureze,pe cat posibil,loviturile care intra in stilul acesta de joc;pe backhand mult control pt capace dar si un joc mai agresiv de la semidistanta.
      Buna ziua,
      Daca doriti tot de la Butterfly o idee ar fi:
      FH: http://www.tt-shop.ro/15-roundell.html
      BH: http://www.tt-shop.ro/tension/44-roundell-soft.html
      BUTTERFLY Romania
      Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
      E-mail: office@prosoftbn.ro
      BUTTERFLY Store Bucuresti
      Tel. Mihai: 0736-887467
      E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
      Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
      Instagram: @butterflyromania
      YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

      http://www.tt-shop.ro
      http://www.butterfly.tt
      http://www.tenisdemasa.ro

      Comentariu


      • #4
        Multumesc celor doi useri care au raspuns.Stateam si ma gandeam...Oare e asa de bun acest Primorac?Nu exista si alte firme care ofera,la pretul asta,materiale mult mai bune?Nittaku,Donic sau Joola ma gandesc ca ar fi o solutie.Acum nu stiu ce lemn de la acesti producatori m-ar putea satisface.De exemplu,Waldner Senso V1,V2.
        Asta in cazul in care mai aud niste pareri despre alte lemne de la alti producatori.In schimb,daca Primorac e asa de bun la toate,cum vad prin toate review-urile,atunci inclin sa il iau...pretul este foarte ok.Va rog sa ma ajutati,chiar vreau sa gasesc un lemn pe care sa il tin ceva vreme.Multumesc din nou!
        P.S. Alte recomandari de fete daca aveti,va rog sa le mentionati.
        P.S2. Daca se aduce vb de alt lemn as vrea si fete pt el.
        P.S3. Stilul este ALL,zic eu... imi place mai mult jocul aproape de masa si de la semidistanta.

        Comentariu


        • #5
          Ce fel de primorac ai ca sunt o mai multe variante cu diferente destul de semnificative in privinta grosimii si elasticitatii. Cam care e nivelul tau caci in primul post ne-ai spus ce vrei tu sa faci, dar un mp in amatur a ta ar fi lamuritoare si despre ce faci tu la masa in acest moment, de aici ar rezulta eventuale restrictii in alegerea fetelor.
          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

          Comentariu


          • #6
            Mometan nu am nici un fel de Primorac.Nivelul meu este decent as zice.Am invatat fara antrenor,doar m-am uitat la jucatorii de top si am incercat,pe cat posibil,sa le copiez miscarile.Nu prea pot sa ajung acum la competitii pt ca sunt la mine in oras(unul mort din pacate).Magandesc sa imi iau niste fete mai slabute calitativ la inceput,sau mai putin durabile si vazandu-le caracteristicile sa trec la unele mai scumpe dupa.Am vazut fete intre 50-100 lei si niste review-uri frumoase despre ele.Momentan joc cu un T05(nu va speriati) care are vreo 2 ani jucati inaintea mea(dar pt mine a fost f ok) si un Donic Vario pe BH,astea fiind pe un lemn vai de steaua lui,un tulpe f prost.

            Comentariu


            • #7
              Parerea mea lemn yasaka sweeden clasic cu fete rakza 7 soft e combinatia perfecta. Depinde acum si de stilul tau. Daca apuci sa pui mana pe asa ceva o sa vezi ca unde vrei sa dai acolo se duce si chiar daca nu vrei cade oricum pe masa ..

              Trimis de pe al meu HTC One S folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Uite ca la rakza 7 soft nu ma uitasem inainte.E o fata pe care mi-as pune-o pe BH si care cred ca mi-ar oferi ceea ce astept de la jocul meu.Lemnul o sa fie Yasaka Sweden Classic sau Primorac Off-(o sa ma mai interesez).Pe FH o sa imi pun,si sper sa mearga combinatia,o Joola Rhyzm Tech(sper ca nu i-am pocit numele).Ce parere aveti?

                Comentariu


                • #9
                  Yasaka sweden classic este un lemn putin "umflat', nu este atat de controlabil pe cat se spune...este elastic, topspin inalt ( asta inseamna "afara", asa ca trebuie sa inchizi mult...), nu e prea bun la capace...imi pare rau pt fanii acestui lemn ca-i fac un review negativ, dar asta e parerea mea...(...nu e din carti, am dat cu acest lemn cu cateva combinatii de fete)....seamana, oarecum, cu un lemn mult mai "pretentios" - Bty Innerforce ZLF....singurul avantaj este raportul calitate/ pret...foarte bun...pentru un lemn ofensiv...(asa cum il consider eu ca este, nu all)
                  De la firma Donic recomand Li Ping Kitex sau Waldner senso carbon...simt, viteza, control peste medie, foarte echilibrate...
                  De la Nittaku nu am dat cu foarte multe, dar Flyatt carbon e un lemn care are si el, ca si cele mentionate mai sus, cam tot ce vrei...iar, ca o mentiune, toate lemnele Nitttaku made in Japan au o finisare exceptionala, de top...

                  Joola Rhyzm are o aruncare medie...nu prea merge pe lemnele rigide ( inclusiv primorac Off-) ....e potrivita pe lemnele mai moi, sau medii, mai elastice...(vezi din gama Donic mentionate mai sus)
                  Pt lemne din gama Off, ca fete, de la Joola recomand Joola maxxx ( orice duritate, in functie de lemn), sau X-plode, pt FH... pe BH - Joola X- plode sensitiv.
                  Am o paleta formata din lemn Donic Li Ping si fete yasaka rakza 7 ( FH) si Rakza 7 soft ( BH)...exceptionala...control maxim, spin deasemenea, la superlativ, viteza mai mult decat decenta...( nu e de vanzare, ca sa nu interpreteze carcotasii...).
                  ...ca o concluzie....nu recomand nici sweden classic, nici Primorac off-...mai devreme sau mai tarziu vei dori sa le schimbi...(dar, daca ar fi sa aleg intre cele doua, as lua Primorac-ul)
                  Dintre fetele cu care am dat pe Primorac, au mers foarte bine cele din gama Xiom Vega ( euro, pro sau japan - nu altele), Donic Acuda ( S2 si S3), Coppa (toate), Tibhar Genius optimum sound si TIbhar Evolution EL si FX...lemnul este potrivit inclusiv pentru fete tip sandwish...
                  Ultima editare de gabikr; 29.iul.2015, 01:49.
                  Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                  Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                  Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de gabikr Vezi post
                    Yasaka sweden classic este un lemn putin "umflat', nu este atat de controlabil pe cat se spune...este elastic, topspin inalt ( asta inseamna "afara", asa ca trebuie sa inchizi mult...), nu e prea bun la capace.
                    De acord cu dl Gaby. In schimb cu un Yasaka Ma Lin Extra Offensive am gasit tot ce imi doream de la un lemn: all wood (nu mai suport cele compozite), viteza foarte buna, control excelent spre superlativ, rigid (perfect la capace), stratul de la suprafata este destul de tare dar, culmea, merge foarte bine si la topspin (pentru ca stratul din mijloc este destul de moale si elastic). Un lemn complet, perfect pentru un jucator de nivel mediu. Si nu mai trebuie sa il schimbi dupa un timp. La inceput cu niste fețe chinezesti ieftine merge super ok pana inveti corect loviturile, ia dupa un timp pui niste Xiom-uri sau Tenergy pe el si joci in open fara probleme. Succes tuturor!
                    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                    Comentariu


                    • #11
                      Va multumesc pt raspunsuri.M-am hotarat,se pare,sa imi iau un Yasaka Silverline All Wood.Am citit lucruri bune despre el si e ceea ce imi convine,cotrol mult!
                      Aveti idee daca Rakza 7 se potrivesc pt acest lemn?

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X