Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Butterfly Gionis Carbon All+ vs Grubba Carbon All+

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Butterfly Gionis Carbon All+ vs Grubba Carbon All+

    Buna,
    Ar putea cineva sa-mi spuna cateva opinii fata de cele doua lemne, Butterfly Gionis Carbon All+ / Grubba Carbon All+ (aruncare, viteza, spot, greutate, vibratii etc.)?
    In plus, care dintre ele pastreaza mai fidel atributul ALL/ALL+?


    In fine, dupa trecerea in revista a celor doua lemne de la Buterfly, adaugand in ecuatie si alte doua lemne cu renume, respectiv Stiga Allround Classic Carbon si Yasaka Sweden Classic, care credeti ca s-ar preta cel mai bine (fara excese - spre OFF- sau ALL-) strict la spatiul ALL/ALL+?
    Rog, eventual, un clasament.

    Multumesc pentru eventuale pareri.
    Sanate sa aveti!
    Ultima editare de sinoboll; 26.iul.2015, 14:14.

  • #2
    Nicio parere?

    Comentariu


    • #3
      Dintre cele 4 lemne pe care le-ai mentionat, am incercat doar 3...nu am incercat Gionis carbon all+...
      Dintre celelalte 3, cel mai all+ , ca sa zic asa, este Grubba carbon...are tot ce trebuie pentru un lemn all+...viteza ok, simt bun, control cu carul...Stiga nu mi-a placut din cauza unui simt deranjant, zbarnaitor...iar yasaka sweden clasic nu mi s-a parut deloc a fi all+, ci mai degraba off...este elastic, iar in topspin arunca sus si tare, prea elastic pentru capace, control mai mic decat se spune...altii ma pot contrazice, dar asta e parerea mea...
      Concluzi: dintre cele 3 aleg Bty Grubba carbon all+: viteza decenta, all+, simt bun si control cat casa poporului
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

      Comentariu


      • #4
        Multumesc mult d-le gabikr. Daca nu vor fi exprimate si alte opinii, ma voi conforma celor spuse de dvs. Oricum, mai astept si opinii despre Gionis, in sensul ca ma pune pe ganduri dispunerea straturilor de carbon, mai la exteriorul lamei, fata de Grubba-mai in interior, precum si structura staturilor (5+2, fat de 3+2), cu trimitere la niste poze postate de user-ul victor.arad.
        http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ne-fete-second

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de sinoboll Vezi post
          .... Oricum, mai astept si opinii despre Gionis, in sensul ca ma pune pe ganduri dispunerea straturilor de carbon, mai la exteriorul lamei, fata de Grubba-mai in interior, precum si structura staturilor (5+2, fat de 3+2), cu trimitere la niste poze postate de user-ul victor.arad.
          http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ne-fete-second
          Din ce vad eu in foto, Gionis are carbonul mai pe interior,iar Grubba foarte aproape de suprafata....
          ...in principiu,carbonul situat mai spre interior ar trebui sa ajute la pastrarea simtului de 'lemn", pastrand o elasticitate mai mare...acum depinde mult si de stratul central al lemnului....La Grubba, stratul de carbon situat mai spre suprafata il face stabil, un pic mai rigid, foarte potrivit pt capace...din dispunerea straturilor, mi-as forma ideea ca Gionis ar trebui sa fie ceva mai rapid ( 5 +2), mai elastic (carbon mai spre interior) si mai bun la topspin...dar nu am dat cu el, asa ca las cunoscatorii lemnului sa-si dea cu parerea...
          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

          Comentariu


          • #6
            Teoretic, cam asa este, dupa cum spuneti. Maze mai are structura de carbon dispusa la exterior.
            http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...highlight=maze

            Comentariu


            • #7
              Ca sa.ti faci o ideea...nu am dat cu gionis all+ carbon dar am dat cu def carbon de la gionis si e un lemn extraordinar cu fete ofensive cineva de la sala nu si.a dat seama ca e def...sare f bine din el

              Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk

              Comentariu


              • #8
                Cam ce straturi de lemn are Gionis?

                Comentariu


                • #9
                  Suna-ma urgent
                  Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                  FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                  BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                  Comentariu


                  • #10
                    Yasaka Sweden Classic?

                    Comentariu


                    • #11
                      Alte pareri Grubba vs Gionis, va rog?

                      Comentariu


                      • #12
                        Nicio alta opinie?

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X