Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paleta pentru juniori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paleta pentru juniori

    Buna ziua
    Am un baietel de 8 ani care joaca tenis de aproximativ 1 an .As dori sa ma ajute cineva cu sfaturi pentru alegerea unei palete . I-am cumparat o paleta Joola , gata ansamblata din Decathlon , dar nu e multumit de ea .Multumesc anticipat !!!

  • #2
    Luati legatura cu domnul POP DANUT- din DEJ-0748352369.Succes.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de MAN ANA MARIA Vezi post
      Buna ziua
      Am un baietel de 8 ani care joaca tenis de aproximativ 1 an .As dori sa ma ajute cineva cu sfaturi pentru alegerea unei palete . I-am cumparat o paleta Joola , gata ansamblata din Decathlon , dar nu e multumit de ea .Multumesc anticipat !!!
      Juniorul are tot viitorul in fata...la varsta lui, invata foarte repede, si de aceea orice paleta mai putin performanta il va nemultumi intr-un timp scurt...recomand sa cumparati de pe un site specializat un lemn bun si doua fete, pe care sa vi le lipeasca vanzatorul ( vorbiti la telefon cu acesta, si se va rezolva...).
      Site-uri din Romania: www.ttsport.ro , www.tt-shop.ro , www.tenismasa.ro , www.vivasportshop.ro , www.ttmall.eu , www.mesetenis.ro ...si mai sunt cateva, dar nu-mi vin in minte acum...
      In functie de temperamentul copilului isi va cizela stilul de joc...daca este flegmatic, sau mai introvertit, ar cam trebui o paleta de aparare, cu un lemn maxim de viteza all, sau all+...daca este ca majoritatea copiilor, tremperamentali, iuti, atunci ar trebui un lemn off-, off sau off+, cu fete de atac...dar asta o discutati cu vanzatorul...daca il dati si la un antrenor, atunci va fi si mai bine...
      Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
      Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
      Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X