Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Comparatie / sugestii ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Comparatie / sugestii ?

    Buna seara !

    Momentan detin o paleta : Lemn Donic Ultra Senso Carbon si fete Acuda S3. Recent am jucat cu un adversar mult mai bun decat mine si am simtit putin nevoia de mai mult control( si exercitiu ). Doresc sa apelez la experianta voastra directa si sa va intreb urmatoarele:
    NEW 2014 - DONIC OVTCHAROV DOTEC ALL+ cu fete Acuda S2 ar fi un setup mai inclinat spre control ?.... nu doresc sa pierd spin sau mult la capitolul viteza.
    Alte exemple de lemne (in afara de maner senso - al meu imi place ,dar as vrea sa diversific)care impreuna cu fete gen acuda s2-3 sau M2-3 ar duce la un + de control?

    Va multumesc si o seara frumoasa
    FH: Donic Acuda S3 max - Lemn: Donic Waldner Senso Ultra Carbon - BH: Donic Acuda S3 max
    ? - Lemn: Donic Waldner Senso Carbon - BH: Donic Acuda S2 1.8

  • #2
    De la firma Donic, in afara de lemnele gamei Dotec, al caror maner mie personal nu-mi place, dintre lemnele care mi-au placut foarte mult as recomanda Donic Li Ping Kitex sau Donic Waldner Senso Carbon...ambele sunt lemne cu viteza buna, dar cu un simt si control deosebit...foooaaarte bune!...si puteti potrivi pe ele ce fete vreti sau oricat de agresive...controlul ramane! ....or mai fi si altele la Donic, la fel de bune sau poate mai bune, dar, din ce am incercat eu, astea doua se detaseaza...intre ele, un plus de viteza pentru Li Ping, si un plus de control pentru Waldner senso carbon.
    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

    Comentariu


    • #3
      Pentru mai mult control încercați sa cobor?ți puțin la grosimea fetelor măcar pe rever.
      Fetele max sunt foarte bune pt un joc activ dar în jocul pasiv te ajuta mai puțin.
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • #4
        Multumesc.
        Si in afara de marca Donic , alte lemne in perimetrul descris?
        FH: Donic Acuda S3 max - Lemn: Donic Waldner Senso Ultra Carbon - BH: Donic Acuda S3 max
        ? - Lemn: Donic Waldner Senso Carbon - BH: Donic Acuda S2 1.8

        Comentariu


        • #5
          Are dreptate gabikr in tot ceea ce a spus, Donic Senso Carbon e un lemn foarte bun.

          Comentariu


          • #6
            Pot sa va mai intreb referitor la lemnele astea? DONIC APPELGREN ALLPLAY vs DONIC WALDNER ALLPLAY ....le cunoaste cineva pe amandoua sa poata face o scurta comparatie (in afara de 5gr. diferenta de greutate)? Am deja un lemn cu maner senso as vrea sa incerc si altceva.

            As vrea unul din aceste lemne impreuna cu o fata S2 pe FH si S3 pe BH sau similarele de la Bluefire M2/M3. Cel mai probabil o grosime de 2.0 a buretelui. Fetele Acuda Blue P ...cum sunt fata de Acuda S?

            Multumesc ,astept sfaturi si sugestiile dvs. Toate cele bune
            FH: Donic Acuda S3 max - Lemn: Donic Waldner Senso Ultra Carbon - BH: Donic Acuda S3 max
            ? - Lemn: Donic Waldner Senso Carbon - BH: Donic Acuda S2 1.8

            Comentariu


            • #7
              Te inteleg.
              Si eu am jucat multa vreme cu un Donic Waldner Ultra Senso Carbon (OFF+) pana cand, vorba ta, am simtit nevoia de mai mult control.
              Prin urmare, am cumparat un Donic Waldner Senso Carbon (OFF-) care reprezinta o prelungire a maiini, este un lemn cu care poti face cam ce vrei.
              Cu fete T05 pe forehand si T80 pe backhand (vezi preturi foarte bune la Roman Bogdan, inclusiv la patrate) mi se pare, pentru mine, cea mai potrivita combinatie.
              Eu am cumparat varianta JO shape (adica forma Jan Owe Waldner, asa zisa forma de "ou", putin mai alungit cu 4 mm si asta pentru ca sunt fan al jucatorului Jan Owe Waldner) de pe tabletennis11, un site din Estonia cu preturi foarte bune si vanzatori extrem de seriosi.
              Uite link pentru JO shape: http://www.tabletennis11.com/other_e...arbon-jo-shape
              si link pentru cel normal: http://www.tabletennis11.com/other_e...r-senso-carbon

              Sanatate sa ai!

              PS Sa-mi transmiti un feedback daca iei si vei folosi Senso Carbon.

              Comentariu


              • #8
                Dupa multe pagini lecturate despre ele si din pacate dupa 0 ore jucate cu ele , Donic Waldner Senso Carbon si DONIC APPELGREN ALLPLAY sunt optiunile care imi trag cu ochiul. Enigma este diferenta de control intre aceste 2 setup-uri daca ar fi sa pun aceleasi fete pe ambele (Acuda S2/M2-FH/BH , burete 2.0mm , poate chiar un P2 , dar nimeni nu zice nimic de ele) fata de paleta mea . Sinoboll mai ai sugestii ?
                FH: Donic Acuda S3 max - Lemn: Donic Waldner Senso Ultra Carbon - BH: Donic Acuda S3 max
                ? - Lemn: Donic Waldner Senso Carbon - BH: Donic Acuda S2 1.8

                Comentariu


                • #9
                  Eventualele asemanari intre aceste doua lemne din punct de vedere al cifrelor (vezi viteza, control) sunt pur teoretice...practic, nu este nici o asemanare. Donic Waldner senso carbon este 2 clase peste Appelgren allplay, nu exista termen de comparatie....in timp ce primul este un lemn ce permite toata gama de lovituri, si este potrivit pentru orice nivel de joc, de la incepatori pana la profesionisti de top ( Ovtcharov a jucat cu lemn Waldner senso carbon pana in urma cu 2-3 ani, daca nu ma insel, cu fete tenergy 05), lemnul Appelgren este un lemn "low level", puturos, fara prea multe viteze...parerea mea....iar aici ma refer la acest lemn: http://vivasportshop.ro/product--lem...play--893.html, nu fac referire la acesta: http://vivasportshop.ro/product--lem...-89--1686.html, care este altceva, iar pretul, pe masura.
                  Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                  Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                  Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X