Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

viitoare paleta

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • viitoare paleta

    Buna ziua!As dori si eu niste sfaturi in legatura cu viitoarea paleta.Nu sunt hotarat nici in privinta lemnului dar nici a fetelor.Deocamdata oscilez intre doua lemne:YEO si Mazunov.In privinta fetelor,ma gandesc la Victas Limber pentru bh si Razka 7 pe fh.Stilul meu de joc este unul ofensiv.Multumesc!
    si vis pacem para bellum!

  • #2
    Prima paleta? Daca da ...pe stil ofensiv as zice un lemn mai middle speed (all+ / off- ) si fete mai repejoare/cu burete mediu/hard .Exemplu : Lemn Levi All+ (sau orice All+ ) cu fete gen Acuda S2 / Bluefire M2 (sau din aceeasi categorie, nu trebuie sa te rezumi doar la un anumit brand).
    Si cel mai important dintre toate ....daca poti ...PROBEAZA !!! si macar o paleta asemanatoare ca sa ai reper real. YEO + Rakza 7 o sa fie destul de vitozomana paleta.

    Daca nu e prima paleta atunci nu dau sfaturi
    FH: Donic Acuda S3 max - Lemn: Donic Waldner Senso Ultra Carbon - BH: Donic Acuda S3 max
    ? - Lemn: Donic Waldner Senso Carbon - BH: Donic Acuda S2 1.8

    Comentariu


    • #3
      Salut!Multumesc de sfat dar nu ar fi prima paleta,ci a treia.Prima este compusa din lemn Donic JOWaldner senso v2,fh donic coppa iar bh donic vario big slam.A doua paleta,cu care joc in prezent este compusa din Primorac off- cu fete yassaka mark v soft.Dar chestia este ca nu ma mai ajuta,cel putin asa simt eu.Userul REMY poate confirma .
      si vis pacem para bellum!

      Comentariu


      • #4
        Ce soi de primorac folosești, e japonezul sau cel european? Dacă e europeanul poți continua cu petr korbel tot varianta europeana, dacă e celălalt încearcă xiom offensive s sau tibhar power wood compoziții identice diferențe de viteze.
        Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

        Comentariu


        • #5
          Adevărat.Partenerul meu de joc simte nevoia schimbării setupului deoarece nu prea ?i mai merge paleta actuală,iar eu comfirm acest lucru deoarece jucăm de ceva timp și cred că are nevoie de această schimbare.Nu rămâne decât la aprecierea lui cu ce va dori să contiuie pe viitor.Stimă.

          Comentariu


          • #6
            Cum adica nu-i mai merge?
            Mie cand nu-mi mai merge... ma consolez cu ideea...sau o dau pe leguminoase, pastarnac, telina etc. ☺
            T05-ALC-T05
            Adrian Gorum

            Comentariu


            • #7
              Mazunov este foarte rapid, mai bine ramai la YEO.

              Comentariu


              • #8
                Primoracul este varianta europeana."Nu ma mai ajuta" adica trebuie sa pun (prea) multa forta atunci cand trag mai ales ca prefer sa joc la semidistanta sau distanta fata de masa.

                - - - Actualizat - - -

                Una din calitatile mele este ca ma adaptez destul de repede.Deci,daca as alege Mazunov,cam ce fete mi-ar trebui?Dar pentru YEO,ce fete mi-ar trebui?Ar merge,in loc de Razka 7,o Joola rhyzm?
                si vis pacem para bellum!

                Comentariu


                • #9
                  Pana la urma am achizitionat o paleta formata din lemn YEO,cu fata pe fh Rakza7 si pe bh Rakza x(jucate).Deocamdata am jucat doar vreo jumatate de ora,mi se pare mai ofensiva decat primoracul cu fete yasaka mark v.
                  si vis pacem para bellum!

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de gino27 Vezi post
                    Pana la urma am achizitionat o paleta formata din lemn YEO,cu fata pe fh Rakza7 si pe bh Rakza x(jucate).Deocamdata am jucat doar vreo jumatate de ora,mi se pare mai ofensiva decat primoracul cu fete yasaka mark v.
                    Cred ca la acea paleta a ta primorac off- problema aparea mai degraba de la cele doua fete mark V, demult "depasite"... cred ca inainte de a schimba tot setupul merita sa fi incercat si alte fete pe lemn...
                    In rest, YEO si rakzele, foarte bune...
                    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X