pingpongshop.ro 468x60tt-shop.ro 468x60 3tenismasa.ro 468x60
Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 108

Subiect: LIEBHERR 2015 European Table Tennis Championships,25.09-04.10 2015, Ekaterinburg, RUS

  1. #1
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.476
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    78 z 17 h 27 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598

    LIEBHERR 2015 European Table Tennis Championships,25.09-04.10 2015, Ekaterinburg, RUS

    LIEBHERR 2015 ITTF European Table Tennis Championships,25 Sep 2015 - 04 Oct 2015, Ekaterinburg, RUS


    Competitia reuneste cele mai bune echipe feminine si masculine ale Europei.

    Echipele tarii noastre sunt repartizate astfel:


    Echipa feminina este formata din:


    Diaconu Adina
    Hirici Cristina
    Monteiro-Dodean Daniela
    Samara Elizabeta
    Szocs Bernadette Cynthia


    GRUPA B:

    1.Austria
    2.Romania
    3.Franta
    4.Serbia



    Meciurile echipei noastre se desfasoara astfel:

    Vineri 25.09, ora 15.00.................. Romania - Serbia
    Sambata 26.09, ora 12.00...............Romania - Austria
    Sambata 26.09, ora 21.00...............Romania - Franta



    Echipa masculina este formata din:


    Cioti Constantin
    Crisan Adrian
    Filimon Andrei
    Ionescu Ovidiu
    Szocs Hunor


    GRUPA C:

    1.Suedia
    2.Rusia
    3.Austria
    4.Romania



    Meciurile echipei noastre se desfasoara astfel:

    Vineri 25.09, ora 12.00.................. Romania - Rusia
    Vineri 25.09, ora 21.00...................Romania - Austria
    Sambata 26.09, ora 18.00...............Romania - Suedia


    Sunt cate 4 grupe (A, B, C, D) atat la fete cat si la baieti, in prima divizie valorica.
    Echipele clasate pe primele doua pozitii in grupa vor fi calificate ptr. locurile 1-8
    Echipele clasate pe pozitiile 3 si 4 se vor confrunta ptr. locurile 9 -16

    In perioada 27.09 -29.09 se vor desfasura meciurile pentru clasarea fiecarei echipe in pozitiile de la 1 la 16.


    Concomitent, adica in perioada 25.09 - 29.09 se desfasoara a doua divizie valorica.
    Sunt cate 4 grupe (E, F, G, H) atat la fete cat si la baieti.
    Echipele clasate pe primele doua pozitii in grupa vor fi calificate ptr. locurile 17 - 24
    Echipele clasate pe pozitiile 3 si 4 se vor confrunta ptr. locurile 25 - 32


    Din 25.09 pana in 28.09 inclusiv se vor juca meciurile din a treia divizie valorica, grupele I si J.
    Acestea se vor duela pentru locurile 33 - 40.



    In ziua a sasea(30.09) si a saptea (01.10) se vor desfasura meciurile de calificare pentru sectiunile:

    - simplu feminin;
    - dublu feminin;
    -simplu masculin;
    -dublu masculin.

    In perioada 01 -04 octombrie se vor desfasura meciurile celor 4 sectiuni.


    Meciurile care vor fi transmise si care vor putea fi vizionate: aici

    Pagina competitiei poate fi accesata : aici
    Ultima modificare făcută de dennis; 15.09.2015 la 01:03.

  2. Mulțumesc Zosim1, iuliu zedler, csabazedler, had3z, gelcu, Florin Mtm, Subsu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place ivamaistru, luci_rac, Antal Denes, mihais mioveni, ivisuc le-a plăcut acest mesaj
  3. #2
    maestru

    Data înscrierii
    02.08.2006
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    1.123
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    139 z 17 h 45 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    863

  4. Mulțumesc iuliu zedler, Florin Mtm, Subsu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place dennis, Antal Denes le-a plăcut acest mesaj
  5. #3
    maestru

    Data înscrierii
    02.08.2006
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    1.123
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    139 z 17 h 45 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    863

  6. Mulțumesc dennis, Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place ClaudiuManoiu, ivisuc le-a plăcut acest mesaj
  7. #4
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.476
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    78 z 17 h 27 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    Rezultate de azi, 25 septembrie



    La echipe masculin:

    Grupa C


    Sweden - Austria : 3 - 2


    Romania - Russia : 1 - 3


    Ovidiu Ionescu - Grigory Vlasov : 3-0 (11-4, 11-4, 11-6)

    Hunor Szocs - Alexander Shibaev : 1-3 (8-11, 7-11, 13-11, 8-11)

    Andrei Filimon - Alexey Liventsov : 1-3 (9-11, 3-11, 11-7, 7-11)

    Ovidiu Ionescu - Alexander Shibaev : 1-3 (11-6, 13-15, 4-11, 2-11)









    La echipe feminin:


    Grupa B



    Austria - France : 3 - 1



    Serbia - Romania : 1-3


    Gabriela Feher - Bernadette Cynthia Szocs : 0-3 (4-11, 9-11, 8-11)

    Andrea Todorovic - Elizabeta Samara : 3-1(11-2, 10-12, 11-7, 13-11)

    Monika Molnar - Daniela Monteiro-Dodean : 1-3(7-11, 7-11, 11-5, 4-11)

    Gabriela Feher - Elizabeta Samara : 2-3(15-13, 7-11, 8-11, 11-9, 3-11)



    "Este primul meu meci mare la acest nivel și prima victorie după doi ani " , a declarat zâmbind Daniela Dodean .
    " Este un sentiment minunat de a fi înapoi in echipa Romaniei , in contextul in care am inceput competitia cu o victorie impotriva Serbiei."










    In continuare postez cateva videoclipuri din meciurile disputate astazi:




    Germany vs Spain : Match 3: Patrick Franziska vs Carlos Machado







    Germany vs Poland : Match 4: Dimitrij Ovtcharov vs Daniel Gorak









    Greece vs Croatia : Match 4: Gionis Panagiotis vs Andrej Gacina











    Greece vs Croatia : Match 5: Kalinikos Kreanga vs Tomislav Pucar


    Ultima modificare făcută de dennis; 26.09.2015 la 01:36.

  8. #5
    maestru

    Data înscrierii
    02.08.2006
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    1.123
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    139 z 17 h 45 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    863

  9. Mulțumesc Antal Denes au mulțumit pentru mesaj
  10. #6
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    2.129
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    45 z 11 h 45 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    2839
    http://ettu.tournamentsoftware.com/s...C-66195ABBD96C



    Programul complet al meciurilor!!!
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  11. #7
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    2.129
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    45 z 11 h 45 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    2839
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  12. Îmi place Antal Denes le-a plăcut acest mesaj
  13. #8
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    2.129
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    45 z 11 h 45 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    2839
    La masculin suntem atât de slabi, că ne-au umilit cei din Suedia!!! Filimon a fost bătut cu 3-0 de un puști care nu cred că avea mai mult de 18 ani!!
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  14. #9
    înțelept
    Avatarul lui Antal Denes
    Data înscrierii
    02.04.2009
    Locație
    Brasov, Romania, Romania
    Vârstă
    61
    Postări
    6.148
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    149 z 21 h 41 m
    Timp online pe zi
    1 h 4 m
    Reputație
    5290
    Romania vs Austria 3~2
    Victoria fetelor noastte.

  15. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
  16. #10
    senior
    Avatarul lui victorache
    Data înscrierii
    17.05.2009
    Locație
    NORWAY
    Vârstă
    48
    Postări
    573
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    31 z 16 h 18 m
    Timp online pe zi
    13 m
    Reputație
    319
    Citat Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
    La masculin suntem atât de slabi, că ne-au umilit cei din Suedia!!! Filimon a fost bătut cu 3-0 de un puști care nu cred că avea mai mult de 18 ani!!
    Te inseli daca-i subestimezi pe suedezi....
    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
    FH - TENERGY 64
    BH - XIOM VEGA EUROPE

  17. #11
    organizator turnee
    Avatarul lui ClaudiuManoiu
    Data înscrierii
    15.09.2011
    Locație
    Fieni, Dambovita
    Vârstă
    40
    Postări
    2.129
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    45 z 11 h 45 m
    Timp online pe zi
    21 m
    Reputație
    2839
    La feminin

    România - Franța 3-0

    Felicitări fetelor!
    Blade - Timo Boll ALC -OFF
    FH - Andro Rasant
    BH- Andro Rasant

  18. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place ivisuc le-a plăcut acest mesaj
  19. #12
    maestru

    Data înscrierii
    02.08.2006
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Postări
    1.123
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    139 z 17 h 45 m
    Timp online pe zi
    1 h N/A
    Reputație
    863

  20. Mulțumesc dennis, iuliu zedler, Subsu au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place ivisuc, ClaudiuManoiu le-a plăcut acest mesaj
  21. #13
    maestru
    Avatarul lui dennis
    Data înscrierii
    14.02.2013
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    55
    Postări
    1.476
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    78 z 17 h 27 m
    Timp online pe zi
    44 m
    Reputație
    2598
    Rezultatele la zi: In prima divizie valorica



    La echipe masculin:


    Grupa A

    Loc..Echipa...nr.puncte
    1. Portugalia.....6
    2. Franta..........5

    3. Serbia..........4
    4. Ungaria.........3


    Grupa B

    Loc..Echipa...nr.puncte
    1. Germania......6
    2. Polonia..........5

    3. Spania..........4
    4. Ucraina.........3

    Grupa C

    Loc..Echipa...nr.puncte
    1. Suedia.........6
    2. Austria.........5

    3. Rusia...........4
    4. Romania.......3


    Grupa D

    Loc..Echipa...nr.puncte
    1. Belarus.....6
    2. Grecia..........5

    3. Cehia...........4
    4. Croatia.........3



    Pozitiile 1-8...meciuri eliminatorii

    Azi, 27 septembrie

    Portugalia - Austria

    Polonia - Belarus

    Suedia - Franta

    Grecia - Germania





    Pozitiile 9-16...meciuri eliminatorii

    Azi, 27 septembrie

    Spania - Ungaria : 1-3

    Romania - Cehia : 0-3

    Serbia - Ucraina : 3-2

    Croatia - Rusia



    Pozitiile 13-16...meciuri eliminatorii

    Spania - Romania

    Ucraina - (echipa care pierde din meciul Croatia - Rusia)





    La echipe feminin:



    Grupa A

    Loc..Echipa...nr.puncte
    1. Germania.......6
    2. Cehia............5

    3. Belarus..........4
    4. Slovacia.........3


    Grupa B

    Loc..Echipa...nr.puncte
    1. Romania.......6
    2. Austria...........5

    3. Franta............4
    4. Serbia.............3


    Grupa C

    Loc..Echipa...nr.puncte
    1. Rusia...........6
    2. Polonia.........5

    3. Ungaria.........4
    4. Luxemburg.....3


    Grupa D

    Loc..Echipa...nr.puncte
    1. Ucraina........6
    2. Portugalia.....5

    3. Suedia.........4
    4. Olanda.........3



    Pozitiile 1-8...meciuri eliminatorii

    Azi, 27 septembrie


    Germania - Austria : 3-1

    Portugalia - Rusia

    Ucraina - Cehia : 3-1

    Polonia - Romania



    Pozitiile 9-16...meciuri eliminatorii

    Azi, 27 septembrie

    Franta - Luxemburg

    Olanda - Belarus

    Ungaria - Slovacia

    Serbia - Suedia
    Ultima modificare făcută de dennis; 27.09.2015 la 14:33.

  22. Mulțumesc Florin Mtm au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place Bogdan Raducan, Antal Denes le-a plăcut acest mesaj
  23. #14
    cadet
    Data înscrierii
    01.05.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    53
    Postări
    34
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    4 z 23 h 54 m
    Timp online pe zi
    2 m
    Reputație
    38
    Polonia - România, 1-0
    In meciul 2, Samara a avut 2-1 la seturi şi 9-7 dar a fost egalata. Urmează setul decisiv.

    - - - Actualizat - - -

    11-5 în decisiv ptr. E. Samara cu K.Grzybowska. E 1-1 la general.
    Urmează Dodean-Monteiro cu Partyka.

    - - - Actualizat - - -

    Partyka-Dodean 2-2. După ce poloneza a avut 2-0 (11-8, 11-7), Daniela a revenit (9-11, 8-11). Să-i ţinem pumnii în decisiv.

    - - - Actualizat - - -

    11-7 ptr. Daniela în decisiv. Conducem Polonia cu 2-1. Hai fetelor!

    - - - Actualizat - - -

    E.Samara a pierdut primul set la Li Qian, 11-4.

    - - - Actualizat - - -

    1-1, 11-8 pentru Samara. Din păcate, trebuie să plec de acasă şi nu mai pot urmări meciul. Succes, fetelor

  24. Mulțumesc dennis au mulțumit pentru mesaj
  25. #15
    senior

    Data înscrierii
    21.02.2011
    Locație
    Targoviste
    Vârstă
    42
    Postări
    710
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    22 z 18 h 37 m
    Timp online pe zi
    9 m
    Reputație
    2127
    Li Qian - E. Samara 3-2.
    Meciul decisiv B. Szocs - K.Grzybowska 3-2!
    Victorie pentru fetele noastre! Romania -Polonia 3-2!
    Luni semifinala feminin Romania-Ucraina!
    Blade:Butterfly Innerforce ZLC
    FH: Donic Bluefire JP 01 max
    BH:Yasaka Rakza X max

  26. Îmi place tatygeo, iuliu zedler, Antal Denes le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

  1. Liebherr 2019 ITTF World Table Tennis Championships
    De iuliu zedler în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 71
    Ultimul post: 17.05.2019, 13:30
  2. LIEBHERR 2016 ITTF European Table Tennis Championships, 18 - 23 Oct 2016, Budapest
    De iuliu zedler în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 26.10.2016, 15:27
  3. 2015 World Junior Table Tennis Championships, 29 Nov 2015 - 06 Dec 2015, Vendée, FRA
    De iuliu zedler în forumul Competiții internaționale
    Răspunsuri: 33
    Ultimul post: 08.12.2015, 00:54
  4. Răspunsuri: 102
    Ultimul post: 24.07.2015, 13:53
  5. LIEBHERR European Table Tennis Super Cup
    De Marian023 în forumul Multimedia
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 22.11.2008, 11:29

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •