Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paleta mea

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Paleta mea

    Bună ziua îmi puteți sugera niște fețe de paletă la iarbă , Multumesc .
    Blade: Dima Ovtcharov Senso V1
    Fh: Donic Desto F3
    Bh: Donic Desto F3

  • #2
    Postat în original de AlexandruS Vezi post
    Bună ziua îmi puteți sugera niște fețe de paletă la iarbă , Multumesc .


    baiete lasa iarba pt ce mai in varsta,,, ,,, joaca cu ce ai in semnatura...

    Comentariu


    • #3
      Da... dar totuși aș vrea să îmi sugerați dacă puteți niste fețe bune

      - - - Actualizat - - -

      Ce părere aveți despre Joola Shark ?
      Blade: Dima Ovtcharov Senso V1
      Fh: Donic Desto F3
      Bh: Donic Desto F3

      Comentariu


      • #4
        Daca ai vrea sa ne spui motivul interesului tau pentru "iarba",poate ai primi niste sfaturi adecvate.(E o cale cam "spinoasa")
        Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
        Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

        Comentariu


        • #5
          Motivul meu este că îmi place m-ai mult decât soft-ul , si interesul este că joc m-ai bine... 😊
          Blade: Dima Ovtcharov Senso V1
          Fh: Donic Desto F3
          Bh: Donic Desto F3

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de AlexandruS Vezi post
            Motivul meu este că îmi place m-ai mult decât soft-ul , si interesul este că joc m-ai bine... 😊
            Salutare. Off topic....stiu ca nu nu suntem pe un forum privind gramatica limbii romane dar te rog : "m-ai mult" sau "m-ai bine" sincer imi zgarie retina.
            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

            Comentariu


            • #7
              Toată lumea m-ai greșește , scuze... 😔
              Blade: Dima Ovtcharov Senso V1
              Fh: Donic Desto F3
              Bh: Donic Desto F3

              Comentariu


              • #8
                Dacă "m-ai greșește" a fost cu intenție atunci e o formă interesantă de ironie....dacă nu atunci e o confirmare.
                Blade : 729 Dinasty Hinoki off
                FH: Xiom Asia Japan
                BH:Xiom Asia Japan

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de AlexandruS Vezi post
                  Motivul meu este că îmi place mai mult decât soft-ul , si interesul este că joc mai bine... 😊
                  Blade: Dima Ovtcharov Senso V1
                  Fh: Donic Desto F3
                  Bh: Donic Desto F3

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca tot vrei o iarba buna, cu spin, incearca Butterfly feint long II sau feint soft, ori TSP Curl P4...au un control foarte bun, si poti face multe cu ele, de la aparare clasica la atac de langa masa (chiar si topspin, ca agata suficient), conditia fiind sa ai burete de grosime 1-1.5 mm...la chop clasic din topspinul adversarului, nu ridica mingea sus, ci o trimite razant peste fileu....de la Joola, mai asemenatoare la comportament cu cele doua mentionate mai sus mi s-a parut Joola Badman reloaded...
                    Mentionez ca sunt "softist", iar aceste "ierburi" le-am testat la colegii de sala, din pura curiozitate, ca nu am de gand sa ma 'convertesc"...
                    Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                    Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                    Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                    Comentariu


                    • #11
                      Joola Badman Reloaded este o iarba buna ,viceregina ierburilor aprobate dupa Tibhar Grass d.tecs avand avantaj in fata Grass Dtecs ca este mai usor controlabila si mai buna la mingile drepte!
                      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                      Comentariu


                      • #12
                        Bună seara tuturor !
                        Am o dilemă: Vreau să reconfigurez niște palete și am la dispoziție următoarele setup-uri:
                        1. Paletă cu lemn Levi 5 straturi lemn (ar trebui să fie OFF-, cam lent însă, nu a plăcut nici unui jucător cu experiență, mi-au spus că vibrează enervant și nu are niciun control, e "aiurea" (!), lucru total surprinzător pentru mine, deoarece dl. Levi are doar recomandări de excepție pe forum, nu știu ce să zic, eu nu am experiența necesară pentru a da un verdict competent), față B.T. 80 FX pe FH (2,0) și Tackiness Chop II (1,9) pe BH. O paletă de control, dar neputincioasă în fața unui adversar mai agresiv. Se pare că nici Chop II nu se prea potrivește în setup...;

                        2. Paletă cu lemn Tibhar Red Cypress (7 straturi lemn), OFF- spre OFF, fețe B.T. 05 (mai veche și cu fețele uzate, a fost prima achiziție profesională acum un an și jumătate, nu m-am adaptat, am renunțat destul de repede);

                        3. Paletă cu lemn Butterfly Petr Korbel SK 7 ( 7 straturi lemn, OFF, un lemn bun pentru mine), față B.T. 80 (2,0) pe FH și TUTTLE BEIJING IV (2,1) pe BH (chinezească). O am de aproape o lună, toți au apreciat-o, au considerat că are și control și spirit ofensiv, eu mai am nevoie de timp, mai ales că fața chinezească e un pic diferită de celelalte ( poate o schimb cu Yasaka Rakza 7 Soft sau cu Yasaka X Soft)...
                        ?n privința lemnelor aș încerca mai târziu doar un Primorac OFF- (varianta japoneză)...

                        ?n privința fețelor vreau să experimentez ceva defensiv, potrivit unui apărător modern (momentan o Giant Dragon's Talon Special, apoi, poate, Yasaka Antipower).
                        Aș folosi pentru început primele două lemne sus-menționate. Variante:
                        1.Lemn Tibhar cu Tackiness Chop II pe BH și B.T. 80 FX pe FH ( sau păstrez B.T. 05 pe FH).

                        2.Lemn Tibhar (05 pe negru și iarba pe roșu).

                        3.Lemn Levi cu iarbă pe roșu și ceva de atac și control pe negru (Tuttle Beijing IV, Yasaka X, B.T. 80, Tibhar Evolution MX-S etc.
                        Vă rog, niște sfaturi competente, incluz?nd variante realiste Mulțumiri anticipate !

                        Comentariu


                        • #13
                          tot iarba vrea,,,,,,,,,

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de leo33 Vezi post
                            tot iarba vrea,,,,,,,,,
                            Din punctul meu de vedere cine castiga cu iarba este ca si cum ar marca din ofside, fara sa-l vada arbitrul...
                            R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                            "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                            Comentariu


                            • #15
                              Vreau sa citez si eu pe cineva" materialul face parte din tenisul de masa" ma refer la cel omologat si cei care nu au jucat cu material sa nu creada ca daca iti pui material esti castigator din contra risti sa te incurci pe tine cu iarba sau antispinul , trebuie antrenament pana sa ajungi sa castigi si nu cred ca e mai usor sa joci decat cu soft soft , esti mai limitat in optiuni dar poti juca mai mult tactic.

                              Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X