Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete chinezesti pe lemn Timo Boll Spirit

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete chinezesti pe lemn Timo Boll Spirit

    Foloseste cineva fete chinezesti (cele lipite cu lipici pe baza de apa) pe lemnul Timo Boll Spirit ?

    Apreciez niste pareri ale celor care folosesc sau care au incercat combinatia, ca tare "ma mananca in topspin" sa fac niste incercari...

    Spor la miscare!
    TB ZLF - T05 / T05

  • #2
    H3 provincial am jucat eu , doar ca era data cu boost !!! am un amic care joaca cu Haifu pe FH !!!
    Rozena - VISCARIA - Rozena

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Mihai BT Vezi post
      H3 provincial am jucat eu , doar ca era data cu boost !!! am un amic care joaca cu Haifu pe FH !!!
      Mersi de răspuns... dar dacă e boost nu e același lucru... [emoji6]
      Pe mine mă tentează niște fețe mai lipicioase pt. topspin și să am ceva mai mult control decât Tenergy.
      TB ZLF - T05 / T05

      Comentariu


      • #4
        fete lipicioase Geospin tacky
        Ultima editare de iMihai; 12.oct.2015, 20:06.
        Rozena - VISCARIA - Rozena

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de remusashi Vezi post
          Mersi de răspuns... dar dacă e boost nu e același lucru... [emoji6]
          Pe mine mă tentează niște fețe mai lipicioase pt. topspin și să am ceva mai mult control decât Tenergy.
          Remus, ceea ce caut iti , e ca si Acu in carul cu fan, sunt foarte multe tipuri de chinezării , unele lipicioase altele nu, unele cu burete dur altele cu burete moale, majoritatea chinezariilor nu sar aproape deloc, te ajuta DOAR la efect atat. Suna-ma si iti dau chinezării sa testezi, si te vei lămuri
          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de roman bogdan Vezi post
            Remus, ceea ce caut iti , e ca si Acu in carul cu fan, sunt foarte multe tipuri de chinezării , unele lipicioase altele nu, unele cu burete dur altele cu burete moale, majoritatea chinezariilor nu sar aproape deloc, te ajuta DOAR la efect atat. Suna-ma si iti dau chinezării sa testezi, si te vei lămuri
            Da Bogdane, ai dreptate ... cand ma uit pe site-uri sunt foarte fain prezentate si pare ceea ce caut ... eu sunt curios daca joaca cineva cu setup-ul de care ziceam (TBS+chinezarii)...
            Ma gandeam sa intreb printre noi amaturistii, desi sunt curios si daca profesionistii de top folosesc fetele chinezesti (mai ales cu lemnul respectiv)...

            O sa trec pe la tine intr-o zi sa vad ce chinezarii ai si sa punem pe lemn, ca teoria ca teoria dar practica ne omoara...

            mersi de ajutor
            TB ZLF - T05 / T05

            Comentariu


            • #7
              Eu am doua fete DHS hurricane neo 3 blue sponge varianta provinciala si pot spune ca sunt de departe cele mai bune fete de forehand cu care am jucat eu vreodata! Cand trebuie sa aiba control la jocul scurt si la preluari de servicii e exceptionala iar daca dai corect topsinul in forta e racheta. Necesita in schimb multa miscare si rezistenta fizica la jocul offensiv pentru ca forta loviturii si efectul imprimat vine din corp si din mana si mai putin din fata. E exact invers ca la fetele euro-japoneze. Daca nu ma insel Ma Long parca avea mai demult TB Spirit cu hurricane pe forehand dar si alti jucatori de top chinezi!
              Lemne: DHS Hurricane Long W997
              FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
              BH: DHS GoldArc 8

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de krisztalori Vezi post
                Eu am doua fete DHS hurricane neo 3 blue sponge varianta provinciala si pot spune ca sunt de departe cele mai bune fete de forehand cu care am jucat eu vreodata! Cand trebuie sa aiba control la jocul scurt si la preluari de servicii e exceptionala iar daca dai corect topsinul in forta e racheta. Necesita in schimb multa miscare si rezistenta fizica la jocul offensiv pentru ca forta loviturii si efectul imprimat vine din corp si din mana si mai putin din fata. E exact invers ca la fetele euro-japoneze. Daca nu ma insel Ma Long parca avea mai demult TB Spirit cu hurricane pe forehand dar si alti jucatori de top chinezi!
                Suna interesant cum descrii fata respectiva... multumesc pt. raspuns...
                Apropos, de unde se cumpara varianta aceasta cu burete albastru ?
                Eu ma uitam pe descrierea de mai jos care mi se pare tentanta:
                DHS Hurricane 3 (No. 19 Sponge) este o fata foarte usoara cu un burete mediu spre moale si un cauciuc lipicios. Este asemanator cu Hurricane 3 insa are un burete mult mai usor si putin mai moale.
                Este ideala pentru jocul de la apropiere si semi-distanta, avand un control bun la loviturile cu efect sau loop datorita cauciucului foarte lipicios. De asemenea, Hurricane 3 #19 poate fi folosita si in loviturile de contra atac sau in jocul defensiv activ.
                O alta calitate a fetei Hurricane 3 #19 este contra-loopingul datorita timpului bun de contact cu mingea si a suprafetei aderente ce favorizeaza topspinul.
                DHS Hurricane 3 (No. 19 Sponge) este o fata potrivita atat jucatorilor avansati ce cauta control si spin cat si jucatorilor profesionisti cu un stil de joc all-round ofensiv de langa masa, bazat pe blocaje si contre rapide.


                Krisztalori, de ce nu folosesti chinezeasca si pe rever ?
                TB ZLF - T05 / T05

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de remusashi Vezi post
                  Suna interesant cum descrii fata respectiva... multumesc pt. raspuns...
                  Apropos, de unde se cumpara varianta aceasta cu burete albastru ?
                  Eu ma uitam pe descrierea de mai jos care mi se pare tentanta:
                  DHS Hurricane 3 (No. 19 Sponge) este o fata foarte usoara cu un burete mediu spre moale si un cauciuc lipicios. Este asemanator cu Hurricane 3 insa are un burete mult mai usor si putin mai moale.
                  Este ideala pentru jocul de la apropiere si semi-distanta, avand un control bun la loviturile cu efect sau loop datorita cauciucului foarte lipicios. De asemenea, Hurricane 3 #19 poate fi folosita si in loviturile de contra atac sau in jocul defensiv activ.
                  O alta calitate a fetei Hurricane 3 #19 este contra-loopingul datorita timpului bun de contact cu mingea si a suprafetei aderente ce favorizeaza topspinul.
                  DHS Hurricane 3 (No. 19 Sponge) este o fata potrivita atat jucatorilor avansati ce cauta control si spin cat si jucatorilor profesionisti cu un stil de joc all-round ofensiv de langa masa, bazat pe blocaje si contre rapide.


                  Krisztalori, de ce nu folosesti chinezeasca si pe rever ?
                  De pe ttnpp.com ( e un magazin din Hong Kong) si costa 58 de dolari plus transport! Hurricane 3 neo nu e o fata de rever. Am inteles in schimb ca fata DHS hurricane 8 ar fi o fata buna de rever dintre cele chinezesti insa nu cunosc aceasta fata! Insa daca ai jucat pana acum cu fete euro japoneze va dura o vreme pana te poti acomoda cu cele chinezesti pe care le-am mentionat
                  Lemne: DHS Hurricane Long W997
                  FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
                  BH: DHS GoldArc 8

                  Comentariu


                  • #10
                    salut! TBS nu am vazut, dar cred ca te-ar interesa oricum http://www.tabletennisdaily.co.uk/fo...p?1129-Chinese

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Andrei Raducanu Vezi post
                      salut! TBS nu am vazut, dar cred ca te-ar interesa oricum http://www.tabletennisdaily.co.uk/fo...p?1129-Chinese
                      posturile sunt vechi din 2011 !!!
                      Rozena - VISCARIA - Rozena

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Mihai BT Vezi post
                        posturile sunt vechi din 2011 !!!
                        eu nu cred ca sunt irelevante din cauza asta.

                        Catre OP: eu chiar maine imi pun un Skyline TG3 Neo pe un TBS, dar cred ca il joc abia in weekend. Daca erai din București, iti dadeam sa incerci setup-ul sa vezi direct...

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Andrei Raducanu Vezi post
                          eu nu cred ca sunt irelevante din cauza asta.

                          Catre OP: eu chiar maine imi pun un Skyline TG3 Neo pe un TBS, dar cred ca il joc abia in weekend. Daca erai din București, iti dadeam sa incerci setup-ul sa vezi direct...
                          mersi Andrei,

                          din ce am vazut folosesc/foloseau fetele chinezesti doar pt. FH... oricum din ce am inteles sunt mari diferente intre variantele comerciale si cele National / Provincial care nu se gasesc pe la noi...
                          asa ca momentan cred ca ma las pagubas ... pana o sa pot da cateva mingi cu o paleta de genul, sa ma dumiresc daca merita...

                          spor la miscare
                          TB ZLF - T05 / T05

                          Comentariu


                          • #14
                            Da, cred ca sunt diferente mari, ca nu am fost impresionat de skyline-ul ala. E cam lent si nu f lipicios (doar putin mai mult decta o fata de spin euro/jap). Nu i-am dat cu booster insa, o sa incerc sa vad daca e mare diferenta. Eu am varianta cu 8 colturi,a dica cea commercial...

                            Comentariu

                            Who has read this thread:
                            Procesare...
                            X