Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cupa "WHY NOT" ed.IV-turneu A Roman,24.10.2015

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari organizatorilor si tuturor celor implicati in buna desfasurare a concursului!
    Multumim pentru cuvintele frumoase adresate fiului!
    O sa incercam sa ne revansam cu un concurs la Suceava, dar inca nu va pot spune data exacta!
    O seara frumoasa si o saptamana reusita pentru toti!
    Adrian Cojocaru - Suceava

    Comentariu


    • D-l Eugen, stiti ca va respect foarte mult si de aceea nu vreau sa intru in polemica cu dvs. Afirm doar ca eu am fost la concurs la Roman si am perceput cu propriile simturi atmosfera turneului. E adevarat ca Florin Ursulean a fost invins in inferioare de Radu Berila, care e la fel de adevarat ca a progresat uimitor si il felicit pentru locul 5, inseamna foarte mult si am fost mandru pentru el! Insa, la aceste grupe inferioare formate din 4 jucatori am vazut pe unii care nu aveau nici o motivatie, stiut fiind faptul ca oricum se calificau mai departe fiindu-le indiferente rezultatele. Si inca ceva Florin Ursulean, dupa cum bine stiu multi dintre noi e un jucator de Open, care ce e drept anul asta nu a venit la concursuri si de asta are m.p. abia 18,7. Eu am privit live ieri meciurile din sferturi de finala in sus si am vazut usurinta cu care a castigat fiecare meci, mai ales finala, ca despre ea am spus ca a castigat- o la pas, in sensul ca juniorul Stefanel Cojocaru, in ciuda unei evolutii foarte bune per ansamblu nu a avut nici o sansa in fata sa. Va salut, cu respect!

      - - - Actualizat - - -

      Postat în original de Tenis club 60 Vezi post
      Nu cred ca a castigat la pas atat timp cat in grupa s-a calificat de pe locul 2,dupa ce a fost invins de Berila Radu cu 3-2, va rog urmariti evolutia si dupa aceea comentati !Daca vreti sa fiti un fel de reporter al acestor turnee va rugam sa fiti echidistant.Asta nu inseamna ca nu recunoastem valoarea castigatorului .
      Ultima editare de marian oancea; 25.oct.2015, 21:51.
      Nittaku Acoustic
      FH - Xiom Omega V Tour
      BH - Xiom Omega V Tour

      Comentariu


      • Felicitari organizatorilor pentru buna desfasurare a turneului, oameni care s-au straduit si-au reusit sa duca la bun sfarsit aceasta etapa Amatur.
        Cuvinte frumoase din partea d-nului primar si speram ca promisiunile d-lui se vor concretiza, va sprijini tenisul de masa si probabil ca vom putea reveni mai des la Roman.
        Felicitari invingatorilor.

        Am observat multi jucatori noi. Speram ca s-au simtit bine in familia Amatur si ca o parte din ei vor fi atrasi macar de concursurile regionale.
        A fost frumos, multumim inc-o data pentru efortul depus d-lui Petenchi Edmond, omului de la butoane Gasner Paul, lui Catalin Cozma - calul de bataie al turneului, si... tuturor celor implicati/implicate cu organizarea.
        Felicitari.

        Respect.
        Blade: lemn off...ce lemn !
        Bh: cu tepi
        Fh: fara tepi

        Comentariu


        • Postat în original de ursuleanvasile Vezi post
          sa nu va fie frica de el ca a cam uitat cum se joaca acest sport,...
          ...din Straja, Ursulean Florin la amatori...
          Domnule Vasile,in acesta postare s-ar parea ca-i plangi de mila copilului tau,saracul,nu mai stie sa mai joace tenis de masă,chiar ca-mi dau lacrimile pentru neputinta lui si mai mai sa-l si compatimesc pe acest tanar.Vasile,in cazul de fata ,pentru el tenisul este ca mersul pe bicicleta,nu se uita niciodata.Dupa un meci-doua,isi reaminteste sa pedaleze si inca la nivel de inalta performanta.Si uite asa ,Florin,cu toata nestiinta lui in ale tenisului de masa,a defilat,un simplu galop de sanatate a fost pentru el acest turneu.Pai nu a tras asa tare prin grupe,a fost invins de un domn sa credeti voi,ceilalti jucatori ca acum isi mai reaminteste de cum se mai joaca in acest sport.Dar a fortat ,aratandu-si adevarata valoare atunci cand a fost necesar si a trebuit.In concluzie,Vasile nu mai vinde ?gogosi?de acest fel aici pe forum.
          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

          Comentariu


          • Mulțumim Sorine pentru cuvintele frumoase, într-adevăr remarcabil efortul dlui Petenchi de a aduce noi jucători (aici nu mă refer evident la "noul" amaturist Sebi Vasilache ). Trebuie menționat de asemenea că datorită ție am reușit să postăm la inceput câte ceva pe forum, nu au vrut să meargă neam conexiunile de date până nu s-au mai rărit rîndurile participanților, ?ți mulțumim din nou în numele tuturor forumiștilor. (btw, nu pot spune că am fost la butoane, am ajutat cât am putut, dl. Cozma a dus greul)
            TB ZLF & T05/T05FX

            Comentariu


            • Cu scuzele de rigoare, intreb organizatorii sau pe cei care se pricep: In eliminatorii e posibil sa cada 2 jucatori care au terminat pe locurile 2 superioarele? Multumesc.
              Nittaku Acoustic
              FH - Xiom Omega V Tour
              BH - Xiom Omega V Tour

              Comentariu


              • Postat în original de marian oancea Vezi post
                Cu scuzele de rigoare, intreb organizatorii sau pe cei care se pricep: In eliminatorii e posibil sa cada 2 jucatori care au terminat pe locurile 2 superioarele? Multumesc.
                Da, este posibil.
                Locurile 1 nu se pot intalni in primul tur.
                Locurile 2 au fost trase la sorti in primul tur.

                --------

                De care tur de eliminatorii este vorba ?
                Blade: lemn off...ce lemn !
                Bh: cu tepi
                Fh: fara tepi

                Comentariu


                • De primul tur. Nu stiam despre aceasta regula. Deci, in primul tur daca esti locul 2 in superioare poti sa cazi, fie cu altii care au terminat pe locul 1, fie cu locul 2, se trage la sorti.. Multumesc mult de raspuns.
                  Nittaku Acoustic
                  FH - Xiom Omega V Tour
                  BH - Xiom Omega V Tour

                  Comentariu


                  • Pai s-au pus toate locurile 2 in doua grupe diferite.
                    Nu stiu exact situatia dar daca a fost o greseala, neaparat trebuie sa mai fi fost inca un alt caz. Doar 2 jucatori nu se pot intalni, trebuie sa mai fi fost inca alti doi jucatori de pe locul 2.
                    Cred ca daca-i trimiti un mesaj privat lui Catalin se poate deslusi problema.
                    Tragerea la sorti a fost facuta de cele doua frumoase domnisoare asa ca orice indoiala cu privire la "aranjamente" iese din discutie. Aranjamente cu pozitionarea jucatorilor, nu te gandi la altceva.

                    Respect.
                    Blade: lemn off...ce lemn !
                    Bh: cu tepi
                    Fh: fara tepi

                    Comentariu


                    • Regula generala:

                      Daca se joaca pe tablou complet de 8, 16, 32 sau 64 de jucatori in primul tur se vor intalni un loc 1 cu un loc 2.
                      In oricare alta situatie (12, 24, 48 sau alte valori, in functie de numarul de grupe) un loc 2 se va intalni cu un loc 1 sau cu un alt loc 2.
                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • Da, după cum au spus Sorin și Florin așa s-a întâmplat: 24 grupe superioare, 48 calificați în primul tur eliminatoriu pe tablou de 64, cele 24 locuri 1 au ocupat primele 24 de poziții pe tablou, cele 24 locuri 2 au primit poziția pe tablou prin tragere la sorți (pentru pozițiile 25-48 de pe tablou, astfel incât să fie evitată ?nt?nilrea cu locul 1 corespunzător din aceeași grupă superioară până în finală), dintre aceștia 8 de pe locul 2 au jucat cu locurile 1 de pe pozițiile 17-24, iar ceilalți 16 de pe locul 2 au jucat între ei (e vorba de primul tur eliminatorii)
                        TB ZLF & T05/T05FX

                        Comentariu


                        • Ok. Multumesc mult. Nu suspectam nici un fel de blat. Eram convins ca "ezixta o explicatie" plauzibila. Multumesc tuturor pentru raspunsuri!
                          Nittaku Acoustic
                          FH - Xiom Omega V Tour
                          BH - Xiom Omega V Tour

                          Comentariu


                          • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                            Domnule Vasile,in acesta postare s-ar parea ca-i plangi de mila copilului tau,saracul,nu mai stie sa mai joace tenis de masă,chiar ca-mi dau lacrimile pentru neputinta lui si mai mai sa-l si compatimesc pe acest tanar.Vasile,in cazul de fata ,pentru el tenisul este ca mersul pe bicicleta,nu se uita niciodata.Dupa un meci-doua,isi reaminteste sa pedaleze si inca la nivel de inalta performanta.Si uite asa ,Florin,cu toata nestiinta lui in ale tenisului de masa,a defilat,un simplu galop de sanatate a fost pentru el acest turneu.Pai nu a tras asa tare prin grupe,a fost invins de un domn sa credeti voi,ceilalti jucatori ca acum isi mai reaminteste de cum se mai joaca in acest sport.Dar a fortat ,aratandu-si adevarata valoare atunci cand a fost necesar si a trebuit.In concluzie,Vasile nu mai vinde ”gogosi”de acest fel aici pe forum.
                            Doctore, numai tu ai luat ,,gogoasa,, ... hahaha....
                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                            FH: Tenergy 05 FX
                            BH: Tenergy 05 FX

                            Comentariu


                            • Am uitat un prosop in sala de sport ,are culorile alb cu rosu si este scris pe prosop DHS LONDON2012 .

                              Cine are detalii va rog sa imi lasati un mesaj, apreciez.

                              MarioMoro

                              Comentariu


                              • Inregistrari din sferturi si semifinala (cat a avut memorie telefonul):
                                https://www.facebook.com/Asocia%C5%A...6235824744922/

                                Comentariu


                                • Felicitari dragilor, de aici departe totul s-a vazut la superlativ. Toti organizatorii, atat tehnici cat si logistici au facut o treaba foarte buna si au incercat sa multumeasca pe toata lumea. Sincere FELICITARI ! In schimb podiumul arata clar ca tineretea isi spune cuvantul in tenisul de masa la acest turneu dar in schimb cu totii sumtem recunoscatori celorlalti participanti care au facut acest context posibil.
                                  Sunt extrem extrem de mandra de bacaoanii mei care au fost la mare mare inaltime !!Felicitari si la mai mare !! Va pup si va imbratisez cu drag. Sa auzim doar lucruri bune.

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X