Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Cupa Carrefour Oradea- 7 noiembrie 2015

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Danut ăsta e pentru condus fără permis, nasol e cu trei treceri pe roșu. 😥
    Adică e foarte greu sa zici cine pe ce loc e când 3 din 16 au trecut pe roșu și aia 13 fraieri au mers numai pe verde, dar unu nu avea nici măcar permis!
    Și atunci legal cine a câștigat și pe ce loc e fiecare?
    Esența e ca jucăm după regulament sau după cum ne taie capul? Adică cel mai tare trece primul indiferent de semafor.
    Este o secțiune Concursuri Naționale unde faci cum vrei tu dacă vrei AmaTur respecți regulamentul AmaTur !
    Bănuiesc ca nimeni nu l-a obligat pe organizatorul tehnic sa posteze la AmaTur și nu la Competiții Naționale sau dacă l-a obligat cineva și ăla trebuie suspendat ..
    ?n loc de turneu AmaTur A putea sa facă simplu un turneu covrigul uriaș fără sa respecte regulile AmaTur și toată lumea era mulțumită!
    Ultima editare de D.D.; 12.nov.2015, 22:11.

    Comentariu


    • Postat în original de Dan Universal Vezi post
      pt acest jucator care joaca in div a nu stiu de ce nu sa intervenit din partea conducerii inca de la inscrieri sau in timpul concursului asa cum sa procedat si la dej in cazul adrian neamtu i sau sters si punctele de la alte concursuri cum ar fi A+ CJ SI ALTELE ,si sa nu mai aibe drept de joc in amatour ...
      Dane ,daca te uiti in topicul turneului o sa vezi ca nu apare la inscrieri ,ci apare doar in momentul postarii grupelor la open undeva pe la ora 16.52 cand mai multa lume a vizualizat acest post ,inclusiv eu si mai multi amatori,iar Cata fiind implicat in editarea acelei liste cu Divizionari A, seara a observat acest nume si a facut sesizare,nu cred ca conducerea amatur trebuie sa faca pe Politia minut cu minut la fiecare turneu,ci mai degraba fiecare organizator in parte trebuie sa isi aiba grija de turneu si sa il drismuiasca in spiritul regulamentului si al fair -play-ului.
      EMI

      P.S.Si cei ce fac public aceste mici nereguli trebuie sa ii apreciem si sa-i stimam ,deoarece ne ajuta sa ne gestionam si sa ne organizam mai bine inlaturind unele neajunsuri si nicidecum sa ii blamam.

      Comentariu


      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
        Dane ,daca te uiti in topicul turneului o sa vezi ca nu apare la inscrieri ,ci apare doar in momentul postarii grupelor la open undeva pe la ora 16.52 cand mai multa lume a vizualizat acest post ,inclusiv eu si mai multi amatori,iar Cata fiind implicat in editarea acelei liste cu Divizionari A, seara a observat acest nume si a facut sesizare,nu cred ca conducerea amatur trebuie sa faca pe Politia minut cu minut la fiecare turneu,ci mai degraba fiecare organizator in parte trebuie sa isi aiba grija de turneu si sa il drismuiasca in spiritul regulamentului si al fair -play-ului.
        EMI

        P.S.Si cei ce fac public aceste mici nereguli trebuie sa ii apreciem si sa-i stimam ,deoarece ne ajuta sa ne gestionam si sa ne organizam mai bine inlaturind unele neajunsuri si nicidecum sa ii blamam.

        Exista o vorba gen "Cainii latra, caravana trece". Daca Horia, castiga partida, cand avea 2-1 si 9-8 in setul respectiv, ratand o minge usoara, cred ca nu mai comenta nimeni, ci erau doar cuvinte de lauda si probabil si altii ar fi vrut sa isi masoare fortele cu jucatori de divizia A( pe care fie ca recunoastem sau nu, ii putem intalni oficial doar in asemena concursuri). In privinta regulamentului poate la un moment dat trebuie facut ceva, sau gasita o formula sa intre si jucatori legitimati in asemnea competitii, asta daca vrem sa creasca nivelul de joc al jucatorilor de top, si implicit dupa aia a celorlalti.

        Acu cativa ani buni, am avut onoarea sa particip la un concurs organizat tot de Tibclau la Petrileni sau ceva de felul, in apropiere de Carei, la care pe langa jucatori legitimati la noi au participat si profesionisti din diferite campionate (Italia, Ungaria, Germania), nimeni nu a comentat nimic, toti sau bucurat de partidele jucate, si toti ar fi vrut sa pice in grupe cu unul din profesionistii participanti.

        Asa ca pana la urma daca majoritatea jucatorilor din amatur ar dori sa intalneasca jucatori puternici in concursuri, nu doar sa faca din participare un galop de sanatate, v-a trebui ca cei care se ocupa sa gaseasca o solutie, altfel exista riscul sa migreze cel putin din zona de Vesti o gramada de jucatori spre campionatul maghiar.(cei avizati stiu despre ce e vorba, si cum daca aveau de ales intre un concurs amatour si o etapa in Ungaria, aleageau etapa).

        Acum in privinta sanctiunilor, nu vreau sa comentez prea mult, greseala e omeneste, iar doar cine nu munceste nu greseste, e o diferenta enorma intre o greseala voluntara, si una datorata neatentiei. Din ce am inteles, anularea turneului Open, parca nu are logica, atat timp cat nu o cer jucatorii care au fost eliminati de jucatorul care nu ar fi avut dreptul sa joace, si este ceruta de unii care nici macar nu au fost la concurs. Pana la urma cine a avut de pierdut ca sa zic asa?? Domnul X care sforaia probabil in timp ce Horia juca eliminatoriu la Open???
        In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
        Dalai Lama

        Comentariu


        • Postat în original de sorin1218 Vezi post
          Din ce am inteles, anularea turneului Open, parca nu are logica
          Daca aveti posibilitatea sa parcurgeti randurile din motivarea deciziei - in doua postari de mai sus puteti gasi url-ul -, raspunsul il gasiti acolo.

          ***

          Postat în original de sorin1218 Vezi post
          Asa ca pana la urma daca majoritatea jucatorilor din amatur ar dori sa intalneasca jucatori puternici in concursuri, nu doar sa faca din participare un galop de sanatate, v-a trebui ca cei care se ocupa sa gaseasca o solutie, altfel exista riscul sa migreze cel putin din zona de Vesti o gramada de jucatori spre campionatul maghiar.(cei avizati stiu despre ce e vorba, si cum daca aveau de ales intre un concurs amatour si o etapa in Ungaria, aleageau etapa).
          Postat în original de HoriaTT Vezi post
          In cazul unei suspendari propun echipei Tibclau sa organizeze turnee in afara amatur,sunt convins ca vor fi doritori,cei care vor spectacol,si cei care cu adevarat gusta tenisul de masa,nu neaparat cei ce vor numai puncte.Asa domnilor veti putea aduce si legitimati si veti organiza turnee valoric mult peste nivelul amatur!
          Va rog sa luati in considerare citatul de mai jos din regulament care precizeaza posibilitatea organizarii unor astfel de concursuri:

          4.1.2. Orice organizator poate organiza competiții de tip Masters cu concurenți din toate categoriile, inclusiv jucători profesioniști (Div. A și SuperLigă), cu condiția ca acestea să nu afecteze buna desfășurare a turneului de bază, acestea nefiind punctate în clasamentul AmaTur;

          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...aTur-2015-2016
          FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
          Tel : 0742 257 995

          Comentariu


          • Postat în original de tokosp Vezi post
            Daca aveti posibilitatea sa parcurgeti randurile din motivarea deciziei - in doua postari de mai sus puteti gasi url-ul -, raspunsul il gasiti acolo.

            ***





            Va rog sa luati in considerare citatul de mai jos din regulament care precizeaza posibilitatea organizarii unor astfel de concursuri:

            4.1.2. Orice organizator poate organiza competiții de tip Masters cu concurenți din toate categoriile, inclusiv jucători profesioniști (Div. A și SuperLigă), cu condiția ca acestea să nu afecteze buna desfășurare a turneului de bază, acestea nefiind punctate în clasamentul AmaTur;

            http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...aTur-2015-2016

            Am citit motivarea si pana la un puct pare logica, dupa care daca eu v-a pun urmatoarea intrebare?? La cate concursuri, inscrierea se face doar pe baza de CI si cu prezentarea acesteia obligatoriu?? Daca jucatorul respectiv se prezenta Pisti de la Fălticeni, oare mai avea rost discutia?? Tu ce zici, ii legitimezi de aci incolo pe toti care vor sa participe la turneele amatour?
            In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
            Dalai Lama

            Comentariu


            • Postat în original de sorin1218 Vezi post
              Am citit motivarea si pana la un puct pare logica, dupa care daca eu v-a pun urmatoarea intrebare?? La cate concursuri, inscrierea se face doar pe baza de CI si cu prezentarea acesteia obligatoriu?? Daca jucatorul respectiv se prezenta Pisti de la Fălticeni, oare mai avea rost discutia?? Tu ce zici, ii legitimezi de aci incolo pe toti care vor sa participe la turneele amatour?
              N-o sa intru in polemica.
              Am vrut doar sa va atrag atentia ca hotararea privind cele intamplate la sectiunea open de la Oradea nu se refera doar la participarea unui jucator fara drept de joc, ci in plus si la participarea a inca trei jucatori care nu pot fi punctati la open. Deci, erau in regula 16 din 20. Hotararile n-au fost usoare, credeti-ma. Pe de alta parte, n-are rost sa ne gandim ce decizie s-ar fi luat daca era doar problema jucatorului dintr-o divizie superioara.

              Cu respect:

              Pali Tokos
              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
              Tel : 0742 257 995

              Comentariu


              • Postat în original de liviut12 Vezi post
                Simt nevoia de a spune si parerea mea despre acest incident, in primul rand imi exprim regretele pentru situatia creata, dar nu am facut cu intentie ceea ce s-a intamplat, a fost o greseala de neatentie, imi cer scuze de la cei care au de suferit in urma acestui incident. Cu privire la hotararea si sanctiunile date de comitetul director sunt de acord, mai putin cu neomologarea turneului la open deoarece participantii nu au nici o vina si consider ca ar trebui sa isi primeasca punctele, eu am incercat sa nu se ajunga la anularea turneului de la open dar nu am reusit. Eu cer si pe aceasta cale daca se poate revizui hotararea si sa nu se anuleze turneul. Probabil ca vor fi multe opinii pro si contra si as dori sa nu se depaseasca limita bunului simt, eu am invatat din greseala mea si va trebui sa mergem mai departe mai buni, mai destepti ca pana acum. Va multumesc pentru intelegere.
                In cursul zilei de maine voi inchide subiectul.

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X