Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Gura Humorului ,,HAI AI NOSTRI '' ed. 2 Sambata 07.11.2015 O+ A+ I

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Domnul Dan in situatia lui Morosanu Marian a fost si Cojocaru Stefan. De ce nu s-a procedat la fel?

    Comentariu


    • Finala - Incepatori
      Mihai Alex
      ------------------------- Mihai Alex 3-2
      Cazacu Florin
      Dan Chirap
      www.sportdakiro.com
      email: contact@sportdakiro.com

      Comentariu


      • Clasament Incepatori

        1. Mihai Alex - Botoșani
        2. Cazacu Florin - Vatra Dornei
        3 -- 4
        Poturu Ioan - Pascani
        Donisan Costel - Pascani
        5 -- 8
        Lovin Eusebiu - Moinesti
        Ianos Valentin - Suceava
        Pinzar Alin - Suceava
        Capra Arthur - Vatra Dornei
        9 -- 16
        Sandulean Rares - Vatra Dornei
        Laic Mihai - Roman
        Stefanachi Bogdan - Botoșani
        Sanduleanu Ruxandra - Vatra Dornei
        Cristofor Razvan - Moinesti
        Grosu Alexandru - Botoșani
        Zamfirache Ioan - Botoșani
        Simionese Sorin Gabriel - Granicesti
        17 -- 18
        Badaluta Marian - Vatra Dornei
        Morosan Ionel - Granicesti
        19 -- 27 1v gr.sup.
        Pralea Constantin - Alba Iulia
        Pralea Marius - Botoșani
        Portariuc Gheorghe - Botoșani
        Simionese Ovidiu - Granicesti
        Faraon Catalin - Targu Neamț
        Vaculisteanu Ana - Suceava
        Miron Vasile - Targu Neamț
        Tofan Florin - Targu Neamț
        Macovei Cristi - Iași
        28 0v gr.sup.
        Ursulean Daniel - Straja
        29 -- 35 0v gr.sup.
        Husarciuc Beniamin - Suceava
        Brandusan Lucian - Rădăuți
        Tipu Cristian - Iași
        Nenec Andrei - Suceava
        Cantemir Paul - Iași
        Muraru Ioana - Vatra Dornei
        Zepciuc Marius - Granicesti
        Ultima editare de Dakiro; 09.nov.2015, 08:59.
        Dan Chirap
        www.sportdakiro.com
        email: contact@sportdakiro.com

        Comentariu


        • Postat în original de Dakiro Vezi post
          Clasament Incepatori

          1. Mihai Alex - Botoșani
          Bravo Alex.Desi nu ai 1 an de zile de cand te-ai "pus" pe tenis,uite ca rezultatele bune au venit si tot continua sa vina de ceva vreme pentru tine.Este doar meritul tau si tin sa te felicit pentru seriozitatea cu care tratezi acest sport.

          Comentariu


          • Felicitari pentru organizarea concursului, desi credeti ca am fost carcotas, sper ca nu luati in nume de rau ce am scris zilele trecute pe forum, ci ca pe ceva constructiv, am venit la 90% din turneele de la gura humorului si voi reveni cu placere de fiecare data cand imi permite serviciul pentru atmosfera buna revederea cu prietenii si o miscare
            Hai ai nostri !!!!!!!
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • Felicitari Romeo Colesniuc ! [emoji209]
              Felicitari Mihai Alex ! Iata ca orele de antrenament cu Cornel Balauca au dat roade in sfarsit. Bravo tie si antrenorului tau, sunt sigur ca vor veni si alte podiumuri.

              Concurs reusit, multumim fam.Chirap pentru ospitalitate, oameni de exceptie.


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Blade: lemn off...ce lemn !
              Bh: cu tepi
              Fh: fara tepi

              Comentariu


              • astazi am mancat cea mai buna fasole cu carnat si sorici,... multumim...
                Bravo!...Bravo!...Bravo!...
                un turneu frumos... reusit din toate punctele de vedere.
                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                FH: Tenergy 05 FX
                BH: Tenergy 05 FX

                Comentariu


                • Foarte buna organizarea, timpi de asteptare ok, asistenta medicala la datorie, atmosfera prieteneasca...bravo clanului Chirap ! Felicitari tuturor participantilor !
                  TRUST NO ONE !

                  Comentariu


                  • Bravo Alex am pariat pe tine si ai confirmat, bravo Romeo, felicitari organizatorilor!!!

                    Comentariu


                    • Felicitari pentru turneul deosebit de bine organizat. Fasolea a batut tot.........Echipa Botoșani si-a facut din nou datoria. Vom reveni oricand cu placere la concursurile de la Gura Humorului.

                      Comentariu


                      • nu inteleg de ce la avansati s-au acordat doar 2 bye-uri,iar la incepatori s-au dat 14 bye-uri,jucandu-se in primul tur de eliminatorii doar doua meciuri.poate ma lamureste cineva.multumesc.

                        Comentariu


                        • Postat în original de marin bada Vezi post
                          nu inteleg de ce la avansati s-au acordat doar 2 bye-uri,iar la incepatori s-au dat 14 bye-uri,jucandu-se in primul tur de eliminatorii doar doua meciuri.poate ma lamureste cineva.multumesc.
                          Foarte simplu .-la Avansati au fost 30 participanti calificati si pe schema eliminatorie de 32 au ramas 2 bye-uri
                          - la incepatori au fost 18 participanti calificati si pe schema eliminatorie de 32 au ramas 14 bye-uri

                          P.S.Tablourile (schemele) eliminatori sunt de 4,8,16,32,64,128,256 etc

                          Comentariu


                          • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                            Foarte simplu .-la Avansati au fost 30 participanti calificati si pe schema eliminatorie de 32 au ramas 2 bye-uri
                            - la incepatori au fost 18 participanti calificati si pe schema eliminatorie de 32 au ramas 14 bye-uri

                            P.S.Tablourile (schemele) eliminatori sunt de 4,8,16,32,64,128,256 etc
                            am inteles.pe langa faptul ca-s slab mai am si ghinion.multumesc pentru raspuns

                            Comentariu


                            • Felicitari Cornel Balauca pentru rezultatele discipolului Alex Mihai ,felicitari Alex ,felicitari Romeo Colesniuc !
                              Succese tuturor prietenilor tenismeni din Botoșani si nu numai !
                              P.S.Turneu frumos ,atmosfera buna,oameni deosebiti ....... si totusi o mica sugestie pentru organizatori : incercati sa respectati ora de incepere pentru toate categoriile .
                              Seara buna tuturor !

                              - - - Actualizat - - -

                              Postat în original de marin bada Vezi post
                              am inteles.pe langa faptul ca-s slab mai am si ghinion.multumesc pentru raspuns
                              Slab nu esti da' ceva ghinion ai avut !

                              Comentariu


                              • S-a întâmplat într-un meci de tenis de masă

                                Vă semnalez un caz mai puțin uzual petrecut sâmbătă, 7 noiembrie 2015, la turneul Amatur de la Gura Humorului, din care am putea trage cu toții ?nvățăminte. Se disputau meciurile din grupele superioare ale categoriei ''începători"; în una dintre ele, s-a ajuns la următoarea situație: Constantin și Marius Pralea (unchi și, respectiv, nepot - rude de s?nge, deci) disputau ultima partidă, decisivă pentru cel de-al doilea. Calculele erau făcute: dacă primul dintre ei nu mai avea nicio șansă de calificare, celălalt trebuia să câștige două seturi pentru a continua concursul (așadar, ?i era suficientă și înfrângerea la limită, nemaivorbind de victoria la orice scor); în caz contrar, se califica Alexandru Grosu (cu care Marius avusese și un conflict în meciul direct, câștigat cu 3-1). Prin urmare, erau întrunite toate motivațiile pentru un aranjament ''?n familie", obișnuit în astfel de conjuncturi; spre cinstea lor, cei doi au decis să joace fair-play, iar Marius a pierdut cu 1-3, rat?nd pentru un singur set ieșirea din grupe în favoarea lui Alexandru. Jos pălăria în fața unor astfel de oameni! Sportul trebuie să rămână o luptă între forță, psihic și îndem?nare, dar, mai ales, CARACTERE.

                                Comentariu


                                • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                  Felicitari Mihai Alex ! Iata ca orele de antrenament cu Cornel Balauca au dat roade in sfarsit. Bravo tie si antrenorului tau, sunt sigur ca vor veni si alte podiumuri.
                                  Postat în original de mariusbt Vezi post
                                  Felicitari Cornel Balauca pentru rezultatele discipolului Alex Mihai,felicitari Alex ...
                                  Iata ca Alex,la a doua participare in circuitul amatur daca retin bine,a reusit sa aduca la Botoșani o alta cupa.Colegii lui din sala de antrenament intuiau acest rezultat iar Alex nu a facut decat sa ne confirme ca nu ne-am inselat.
                                  Va multumesc pentru felicitari Sorin si Marius;in continuare raman la parerea ca meritele sunt doar ale lui Alex...

                                  Felicitari si lui nenea Romeo pentru o alta cupa adusa in visteria botosaneana.)
                                  Ultima editare de cornelus3; 08.nov.2015, 14:42.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de levant Vezi post
                                    Vă semnalez un caz mai puțin uzual petrecut sâmbătă, 7 noiembrie 2015, la turneul Amatur de la Gura Humorului, din care am putea trage cu toții ?nvățăminte. Se disputau meciurile din grupele superioare ale categoriei ''începători"; în una dintre ele, s-a ajuns la următoarea situație: Constantin și Marius Pralea (unchi și, respectiv, nepot - rude de s?nge, deci) disputau ultima partidă, decisivă pentru cel de-al doilea. Calculele erau făcute: dacă primul dintre ei nu mai avea nicio șansă de calificare, celălalt trebuia să câștige două seturi pentru a continua concursul (așadar, ?i era suficientă și înfrângerea la limită, nemaivorbind de victoria la orice scor); în caz contrar, se califica Alexandru Grosu (cu care Marius avusese și un conflict în meciul direct, câștigat cu 3-1). Prin urmare, erau întrunite toate motivațiile pentru un aranjament ''?n familie", obișnuit în astfel de conjuncturi; spre cinstea lor, cei doi au decis să joace fair-play, iar Marius a pierdut cu 1-3, rat?nd pentru un singur set ieșirea din grupe în favoarea lui Alexandru. Jos pălăria în fața unor astfel de oameni! Sportul trebuie să rămână o luptă între forță, psihic și îndem?nare, dar, mai ales, CARACTERE.
                                    Dupa noul regulament, cei din acelasi oras (eventual rude) vor juca primul meci indiferent de pozitia in grupa.
                                    Inteleg ca a fost vorba de fairplay in acest caz dar, pentru evitarea oricaror discutii e de preferat ca regulamentul sa fie respectat.
                                    Dan Chirap a mentionat acest lucru inaintea desfasurarii concursului.

                                    Respect.
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Dakiro Vezi post
                                      Clasament Open

                                      1. Vasilache Sebastian - Iași
                                      2. Carpovici Boris - Fălticeni
                                      3 -- 4
                                      Ursulean Florin - Straja
                                      Duceac Catalin - Botoșani
                                      5 -- 8
                                      Hagatis Andrei - Vatra Dornei
                                      Onufrei Ciprian - Botoșani
                                      Cozma Catalin - Fălticeni
                                      Ilies Ioan - Rădăuți
                                      9 -- 12
                                      Georgiu Dragos - Vatra Dornei
                                      Corneanu Sorin - Botoșani
                                      Firu Marian - Vatra Dornei
                                      Rosca Mihai - Galanesti
                                      13 -- 2v gr.sup.
                                      Irimia Sorin Jr - Moinesti
                                      14 -- 18 1v gr.sup.
                                      Mironescu Adrian - Botoșani
                                      Toporas Cosmin - Suceava
                                      Rosca Niculai - Galanesti
                                      Bujoreanu Neculai - Fălticeni
                                      Ursan Viorel - Rădăuți
                                      19 -- 24 0v gr.sup.
                                      Marcu Vasile - Vatra Dornei
                                      Ursulean Vasile - Straja
                                      Chirap Dan - Gura Humorului
                                      Sumanaru Catalin - Iași
                                      Rosca Adela - Galanesti
                                      Carpovici Sergiu - Fălticeni

                                      Am sa revin cu victoriile obtinute in inferioare.
                                      O greseala in clasament , Ilies Ioan e pe locul 4 a pierdut finala mica cu Ursulean Florin , eu am pierdut de la Ilies 3-0 in sferturi

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de catalin M duceac Vezi post
                                        O greseala in clasament , Ilies Ioan e pe locul 4 a pierdut finala mica cu Ursulean Florin , eu am pierdut de la Ilies 3-0 in sferturi
                                        Rectificat !
                                        Dan Chirap
                                        www.sportdakiro.com
                                        email: contact@sportdakiro.com

                                        Comentariu


                                        • Domnule Dan, felicitari inca odata pentru organizarea tuturor concursurilor de la Gura Humorului, insa am o rugaminte la dvs, sper sa nu o luati in nume de rau, este doar o sugestie si cred ca or fi OK sa afisati si rezultatele din grupele inferioare si superioare ( acele tabele pe care le ducem la dvs la terminarea jocurilor din grupe), asa cum faceati odata si cum fac toti ceilalti organizatori de turnee
                                          Cu deosebit respect, HAI ai nostrii!!!!

                                          Comentariu


                                          • Pt mine week end in Bucovina,inseamna: tenis de masă,imbratisari cu prietenii,vizita la manastiri,papa bun,atmosfera de sarbatoare.Pt toate astea,vinovat e Dan Chirap.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de vieru costica Vezi post
                                              Domnule Dan, felicitari inca odata pentru organizarea tuturor concursurilor de la Gura Humorului, insa am o rugaminte la dvs, sper sa nu o luati in nume de rau, este doar o sugestie si cred ca or fi OK sa afisati si rezultatele din grupele inferioare si superioare ( acele tabele pe care le ducem la dvs la terminarea jocurilor din grupe), asa cum faceati odata si cum fac toti ceilalti organizatori de turnee
                                              Cu deosebit respect, HAI ai nostrii!!!!
                                              Ceilalti organizatori indeosebi eu... afiseza aceste rezultate in timp real. La acest concurs va rog sa ma credeti ca am depus prea mult efort si am adormit efectiv pe buda din cauza oboselii si nu am dat importanta acestor detalii. Data viitoare o sa va angajez pe Dvs. sa faceti notificarile in calculator si sa treceti rezultatele de la fiecare grupa in parte !
                                              Ultima editare de Dakiro; 09.nov.2015, 08:46.
                                              Dan Chirap
                                              www.sportdakiro.com
                                              email: contact@sportdakiro.com

                                              Comentariu


                                              • Multumesc tuturor participantilor, felicitari castigatorilor !


                                                HAI AI NOSTRI !
                                                Dan Chirap
                                                www.sportdakiro.com
                                                email: contact@sportdakiro.com

                                                Comentariu


                                                • Felicitari organizatorilor si tuturor participantilor!!!
                                                  Vom reveni cu deosebita placere la Gura Humorului!
                                                  Sa ne revedem sanatosi!

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X