Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

O.n.s.s.-2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Mai greșim câteodată!! Este foarte greu sa retin numele si prenumele la 80 de jucatori participanti!!
    Competitia a fost una spectaculoasa cu jocuri superbe!! Aradul la băieti a trecut foarte greu de Resita in eliminatorii11-9, 13-11 si 11 -9!!
    Tot câștigătorul concursului la băieti a trecut extrem de greu de Dumitra David DB in semifinală 11-6, 11-9, 11-9!
    In schimb fata din Constanța s-a distrat cu toate concurentele avand jocul la discretie!! Aceasta fiind apărătoare cu material! Am observat ca fetele nu stiu sa joace cu material!! Chiar o colega profesor mi-a spus că nu are jucător apărător la antrenament si de aceea se încurcă in material!
    Ultima editare de ClaudiuManoiu; 20.mar.2016, 19:10.
    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
    FH - Xiom Sigma II Pro
    BH- Xiom Sigma II Pro

    Comentariu


    • Pentru nivelul concursului, cel puțin la fete, trebuie precizat faptul că, în conformitate cu clasamentul FRTM, senioare(legitimate), luna martie 2016, ocupatele locurilor 1 -8 la ONSS, se aflau pe următoarele poziții:
      Zaharia Alina, locul 8;
      B?rzoi Daniela, locul 28;
      Baltag Denisa, locul 24;
      Malache Raluca, locul 31;
      Ciulică Teodora, locul 30;
      Boroică(nu BIROTICĂ) Ana, locul 49;
      Marga Patricia, locul 66;
      Bibirică Maria(Malina), locul 33.

      Concluzia vine de la sine, primele locuri la ONSS, fete, au fost ocupate de jucătoare profesioniste.
      Felicitări campioanelor și tuturor participantelor!
      Ultima editare de peg307; 20.mar.2016, 20:04.

      Comentariu


      • Pe langa acestea până la locul 20, erau numai jucătoare legitimate!! Acelasi lucru a fost si la baieti! Bineinteles ca foarte multi jucători de valoare au lipsit, deoarece au participat la concursul de la Buzău, organizat tot in aceeasi perioada!
        Mentionez aici pe câștigătoarea de anul trecut Diaconu Adina!!
        Blade - Timo Boll ZLF - OFF
        FH - Xiom Sigma II Pro
        BH- Xiom Sigma II Pro

        Comentariu


        • Jucătorii nelegitimati vin doar ca sa faca act de prezenta!
          Blade - Timo Boll ZLF - OFF
          FH - Xiom Sigma II Pro
          BH- Xiom Sigma II Pro

          Comentariu


          • Știu eu o participantă care e în primii 16, chiar 12(după calculele mele), care nu este legitimată!

            Comentariu


            • Trebuie menționat faptul ca totuși și în lumea celor care nu sunt legitimați sunt talente.Bravo tuturor.Indiferent cum e bine ca totuși se mai fac și aceste competitii .
              Speram să nu dispară.
              Felicitări tuturor pentru eforturile depuse ptr. a realiza și a arăta frumusețea acestui sport
              Blade . PHOTINO
              Fh. Tibhar ev. Mx-p
              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

              Comentariu


              • Postat în original de marcu vasile Vezi post
                Trebuie menționat faptul ca totuși și în lumea celor care nu sunt legitimați sunt talente.Bravo tuturor.Indiferent cum e bine ca totuși se mai fac și aceste competitii .
                Speram să nu dispară.
                Felicitări tuturor pentru eforturile depuse ptr. a realiza și a arăta frumusețea acestui sport
                Noroc cu Amaturul si cu niste oameni inimosi, precum Dl. MARCU.
                Apropos:

                Remember

                Comentariu


                • Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                  Jucătorii nelegitimati vin doar ca sa faca act de prezenta!
                  Asta este si sentimentul altora,stimate coleg!
                  Trecand insa peste "malitiozitatea" momentului in sine consider,totusi,ca prezenta in aceasta faza reprezinta o mandrie pentru oricare dintre participanti.Binenteles ca cei legitimati,obisnuiti cu "atmosfera" competitiilor si "valoarea" oponentilor,pleaca din start favoriti si,de fapt,lupta finala se da intre ei.Nu putem condamna pe nimeni,este o competitie scolara la care participa cei mai buni din tara,legitimati sau nu!
                  Ca "mentor" al unuia dintre participanti,sunt mandru,DEJA,de prezenta lui Alex Nechita(Sb) in aceasta faza a competitiei si sunt convins ca nu s-a facut de "rusine" in fata celorlalti,indiferent de locul ocupat,pentru ca il cunosc ca SPORTIV si,mai ales,ca OM!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • Comentariu


                    • As dori sa stiu daca este cineva in masura sa posteze pe forumul Amatur rezultatele inregistrate la ONSS de la Branesti,sau macar clasamentul final!?!
                      Fac aceasta interventie deoarece am consultat site-ul Federatiei de specialitate(care se zice ca a asigurat arbitrajul competitiei)si nu gasesc nici o informatie legata de acest eveniment!
                      I love table tennis !

                      Comentariu


                      • Am o sugestie în acest sens.
                        Chiar dacă a fost organizată o anumită secțiune de către Federație, vorbim totuși despre o Olimpiadă școlară. Profesorii din școli au obligația morală față de elevii lor de a le comunica rezultatele acestei competiții. Elevii aceștia, profesioniști sau nu, și-au reprezentat școala și comunitatea în care trăiesc. Măcar atâta merită, să fie informați, chiar și cei care nu s-au aflat printre câștigători. Profesorii lor ar trebui întrebați în primul rând despre asta, iar dacă nu știu chiar acum rezultatele, să se mai intereseze puțin.

                        Comentariu


                        • Intrebarea ar trebui pusa asa,ce fel de profesor de sport este din moment ce nu stie de activitatea care se desfasora sub egita Olimpiadei Scolare si cum a ocupat acea catedra,ne mai miram de dezinteresul elevilor de orele de sport ?

                          Comentariu


                          • Poate vor veni niște informații mai încet. Probabil merge greu comunicarea între Ministerul Educației și Ministerul Sportului.

                            Comentariu


                            • Postat în original de csabazedler Vezi post
                              As dori sa stiu daca este cineva in masura sa posteze pe forumul Amatur rezultatele inregistrate la ONSS de la Branesti,sau macar clasamentul final!?!
                              Fac aceasta interventie deoarece am consultat site-ul Federatiei de specialitate(care se zice ca a asigurat arbitrajul competitiei)si nu gasesc nici o informatie legata de acest eveniment!
                              Chiar nimeni,nimica........?!?!?!

                              Chestia asta ma duce cu gandul la competitia de minicadeti de la Blegny,Belgia......si cata diferenta!?
                              Acolo,la cinci minute de la disputarea ultimei finale,toate delegatiile au putut intra in posesia brosurii care cuprindea toate rezultatele si clasamentele finale la baieti si fete,deci se putea "viziona" la rece filmul competitiei si se puteau trage concluziile de rigoare!
                              Aici,e drept,vorbim de o competitie interna,scolara,unde aproape ca a lipsit "sarea si piperul",tinand cont ca unii dintre favoriti erau prezenti la "Nationalele" de la Buzău.Cu toate astea,cineva(ori si cine?) asigura buna desfasurare a evenimentului si,logic,inregistra rezultatele pentru omologarea clasamentului.....dar cine?cu cine sa luam legatura,domnilor profesori?
                              I love table tennis !

                              Comentariu


                              • Faza regionala Muntenia Sud-Est s-a desfasurat astazi la Baicoi.
                                Ar fi trebuit sa participe sapte judete:Prahova,Argeș,Dâmbovița,Giurgiu,Călărași,Te leorman,Ialomita.Teleorman si Ialomita nu s-au prezentat iar Giurgiu a jucat in afara concursului deoarece nu au avut documentatia completa.Competitia s-a desfasurat sistem turneu fiecare cu fiecare.Clasamentul fiind urmatorul:
                                1.ARGES
                                2.PRAHOVA
                                3.DAMBOVITA
                                4.CALARASI
                                5.GIURGIU
                                Felicitari echipei judetului Argeș si domnului profesor Pribeagu Claudiu.Succes la faza nationala.





                                Ultima editare de BOZGANU; 17.apr.2016, 20:30.

                                Comentariu


                                • Instantanee competitie

                                  Ultima editare de BOZGANU; 17.apr.2016, 20:43.

                                  Comentariu


                                  • Festivitate premiere:

                                    Comentariu


                                    • Festivitate deschidere :

                                      Comentariu


                                      • Frumoase ipostaze,Luciane,o dovada in plus ca acest eveniment a fost tratat cu seriozitate,de catre personae serioase si responsabile!Ca atare,atmosfera create arata ca a fost o adevarata sarbatoare pentru copii acolo.....care nu fac altceva decat sa confirme ca "daca se vrea,se poate(face)"....CHAPEAU,organizatorilor!
                                        Felicitari Pitești,felicitari Claudiu Pribeagu!
                                        ...si-atunci ma intorc din nou la "episodul" Branesti,unde lucrurile au stat cu totul altfel.Din marturiile unor personae prezente la fata locului in cele trei zile,oficiali si profesori insotitori,organizatorii au dat dovada de lipsa de profesionalism in organizare si desfasurare si lipsa de respect fata de cei prezenti.Organizarea in "cooperativa" a evenimentului,Inspectoratul scolar si FRTM,nu a facut altceva decat sa se paseze de la unul la altul "responsabilitatea" lucrurilor serioase,daca pana si arbitrii delegati official de FRTM au fost dusi cu zaharelul in achitarea diurnelor stabilite!Nu am nici o calitate oficiala dar fac aceste afirmatii in deplina cunostinta de cauza,din surse oficiale,pentru ca nu este posibil ca sa nu existe nici o persoana responsabila cu organizarea unei competitii nationale care sa nu fie in gradul sa ofere informatii despre desfasurarea acesteia.Rusine!
                                        I love table tennis !

                                        Comentariu


                                        • Acolo prin zonă au probleme mai mari cu Chiajna și Voluntari, să nu piardă niște bani de la DolceSport, nu-i mai interesează sportul pentru elevi...

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                            As dori sa stiu daca este cineva in masura sa posteze pe forumul Amatur rezultatele inregistrate la ONSS de la Branesti,sau macar clasamentul final!?!
                                            Fac aceasta interventie deoarece am consultat site-ul Federatiei de specialitate(care se zice ca a asigurat arbitrajul competitiei)si nu gasesc nici o informatie legata de acest eveniment!
                                            Si eu am cautat dar, mai mult decat calendarul olimpiadelor sportive scolare (pe www.edu.ro) n-am gasit nimic. Si nici nu vom gasi pentru ca rezultatele nu ii intereseaza ci doar bifarea realizarii competitiei. Daca presa locala nu este prezenta, nici o speranta sa aflam rezultatele. Ministerul tineretului si sportului nu cred ca are vreo implicare, FRTT nici atat. Raman doar marturiile pasionatilor, profesori sau elevi.

                                            Comentariu


                                            • Trebuie să acceptăm o realitate tristă. Tenisul de masă nu aduce profit. Iar marii nababi din România își vor băga investițiile doar în fotbal. Asta influențează fără să vrem chiar și competițiile la nivel școlar.

                                              Toate organizațiile de la noi din țară sunt fundamentate pe aspectul economic. Inclusiv inspectoratele școlare. Dacă ar fi fost olimpiada de informatică, chemau și presa din Anglia.

                                              Comentariu


                                              • Banii vorbesc in societatea care traim ,asta e capitalismul,atat se poate face.Pacat anul asta a fost cel mai urat an competitional scolar la tenis de masă.Programul de desfasurare a fost gandit pur si simplu economic.Asta e si atat putem face.Speram ca la anul sa fie mai bland si mai frumos
                                                Blade . PHOTINO
                                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                Comentariu


                                                • Din nefericire asta se intampla la noi!
                                                  Lipsa fondurilor alocate sportului duc la acest fenomen de-a minimaliza sportul.
                                                  Pe cand un profesor de Mate,Romana mai au posibilitatea de a da meditati prin care isi mai ineaca amarul.
                                                  Un profesor de SPORT trebuie sa bage mana in buzunar pentru ciocolata,lamaie,apa,etc.
                                                  Asta e cruda realitate !!!

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X