Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

fete Korbel SK 7

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • fete Korbel SK 7

    ce fete ar fi mai potrivite pe un lemn Korbel SK 7 (95 g), Acuda S2 cu S3 sau Yasaka Rakza 7 cu Rakza 7 soft,avand in vedere ca este un lemn tare? propuneri pentru alte combinatii la acest lemn ?
    blade:butterfly korbel SK 7
    FH:victas limber
    BH:rakza 7 soft

  • #2
    05 05fx

    Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk

    Comentariu


    • #3
      Depinde mult de nivelul tău de joc, sk7 este gros, rigid și arunca destul de jos dacă pui fete mai dure de 40 de grade nu o sa simți mai nimic. Spre exemplu cu o rakza 7 (47 grade) care este foarte tare neboosterizata și arunca și destul de jos, nu știu cine mai da topspinul peste o taiata.
      Din ce ai enumerat mai sus încearcă cu acuda s2 pe forehand, și rakza 7 soft pe rever. Combinația asta merge pt nivel de amatori insa dacă stii ca ești mai sus de atât poți sa te dedai liniștit la combinația recomandata de Claudiu. Succes.
      Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

      Comentariu


      • #4
        Acuda p2 blue sau xiom vega japan
        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

        Comentariu


        • #5
          tenergy 05 de 2,1
          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

          Comentariu


          • #6
            Nivelul meu de joc este unul mediu, stil mixt mai mult pe atac decat aparare ,aproape de masa (~0,5 m), pe bh am rakza 7 soft, care mi se pare excelenta pentru ce joc eu si pe fh victas 01, de care nu sunt foarte incantat. Ar fi potrivit sa-mi pun pe fh rakza 7 soft ? Astept sugestii....
            Va multumesc anticipat!
            blade:butterfly korbel SK 7
            FH:victas limber
            BH:rakza 7 soft

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X