Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Timo Boll Alc Vs Nittaku Acoustic

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Timo Boll Alc Vs Nittaku Acoustic

    Salut,

    Puteti, va rog, sa ma ajutati cu o comparatie intre Timo Boll Alc si Nittaku Acoustic din punct de vedere al controlului/vitezei/etc?
    In prezent joc cu Alc + Tenergy05(FH) ; Rakza X(BH). S-ar potrivi aceste fete pe Acoustic?
    M-ar interesa in principal un lemn cam la fel de rapid ca si Alc-ul, dar putin mai controlabil.Sunt deschis si la alte sugestii.

    Multumesc,
    Andrei
    BLADE : Viscaria
    FH: Tenergy 05
    BH: Tenergy05 FX

  • #2
    Am avut ambele lemne, tenergy se potriveste de minune cu lemne cu carbon cum este Alc-ul. Acoustic fiind all wood este dominat de fata si ai un set-up mai inert.Asa am simtit eu la vremea respectiva acum ceva ani! Recomand Alc-ul pentru tenergy si fete mai moi sau boostate pentru Acoustic.
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #3
      Subscriu si eu celor spuse de Daniel. ALC-ul merge f bine cu fetele tenergy. Eu joc cu tenergy 64 si Rakza 9 pe ALC si este o combinatie super. Am avut combinatia de fete pe Acoustic dar nu este la fel, ii lipseste ceva parca nu are vlaga la unele lovituri. Ce pot spune e ca Rakza 9 merge foarte bine pe cele 2 lemne pe BH - din punctul meu de vedere.
      blade :TB ALC
      fh : joola rhyzm-P, 2.0
      bh : andro rasant grip, 2.0

      Comentariu


      • #4
        Pentru fetele tale, daca vrei ceva mai controlabil iti recomand Nittaku Acoustic Carbon cu maner L (adica maner mai gros), are stratul de carbon outer (adica mai in afara), este un lemn extraordinar, cu mult control dar si forta. Lemnul nu prea e cunoscut, dar e foarte bun. Il gasesti la tenismasa.ro

        Comentariu


        • #5
          trebuie sa sti ca manerul la Nittaku Acoustic este mult mai subtire fata de Alc, si ca urmare greutatea trage in jos daca pui Ty.05.....si ca urmare sare mult mai incet decat Alc..... ramai la ce au spus colegi mai sus......!!!


          si daca vrei ceva mai controlabil,,,,, reparati mana cu mai mult antrenament,,,,,,,
          Ultima editare de leo33; 03.mai.2016, 13:36.

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X