Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Miniamatur 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Miniamatur 2016

    MINIAMATUR 2016

    Am discutat in ultima vreme de programarea unui Turneu Final Miniamatur si de altfel am promis multor organizatori de turnee de copii ca vom reedita editile de la Agnita si Victoria si de altfel am si rezervat o data in calendar 2016 pe 24-25 Aprilie.Dar la ce Turneu Final ?,daca nu mai exista o continuitate a ceea ce am numit odata Miniamatur ,turnee miniamatur sunt inregistrate saptamanal ,dar nu mai sunt gestionate ,jucatorii nu mai sunt inregistrati,punctati etc.

    Cu sprijinul vostru ,al organizatorilor de turnee de copii a-si dori sa revitalizam aceasta miscare miniamatur si cu sprijinul lui Florin Apian cu care am discutat deja sa incepem acest an cu sistemul de rating pe care vrem sa il implementam si in Amatur de la anul,bineinteles daca se dovedeste benefic si fiabil ,dar este nevoie de o echipa care sa gestioneze aceasta miscare Miniamatur cu tot ceeea ce inseamna ea .
    Astept aici propuneri din partea tuturor organizatorilor si coordonatorilor Amatur.

    Multumesc.EMI

  • #2
    Am facut un mic inventar in randul celor ce au organizat turnee de copii dea lungul anilor in Amatur ,si pe acestia ii invit sa participe direct la aceasta initiativa de revitalizare a Miniamatur ,si bineinteles si pe Dan Bodeanu initiatorul ei care din lipsa sprijinului cred ca nu a mai putut continua.

    Ii enumar jos pe
    1.pribeagu-Claudiu Pribeagu -Pitești
    2.VladFarcas-Vlad Farcas -Cluj-Napoca(fost organizator,inca minor)
    3.csabazedler-Csaba Zedler - Agnita
    4.arpi-Varga Arpad - Bors
    5.costimotoroi -Costi Motoroi -București (suspendat din randul organizatorilor)
    6.GigiC-Gigi Ciubotariu -Iași (organizator controversat in amatur)
    7.Adrian's- Adrian Cojocaru -Suceava
    8.picamerul-Campean Darius -Lupeni
    9.Leo Parnica-Leonid Parnica -Moinesti
    10.olah oliver-Oliver Olah -Sfantu Gheorge
    11.Dakiro-Dan Chirap -Gura Humorului
    12.toth laszlo-Laszlo Toth -Cluj-Napoca
    13.Bozganu-Lucian Bozganu - Baicoi
    14.florin toma -Florim Toma -Pitești
    15.marcu vasile-Vasile Marcu -Vatra Dornei
    16.Dan2 -Dan Bodeanu -București
    17.VivaSportClub-.......... -București
    18.zosim1-Dumitru Beltechi -Victoria
    19.valigti-Valentin Mircea -București
    20.marcelgiosan-Marcel Giosan -Galați
    21.KinkPongOradea-Gergo Balogh -Oradea
    22.MihaiVranceanu-Mihai Vranceanu -București

    Pe uni nu i-am regasit in miniamatur dar stiu ca au organizat turnee de copii in ultimi ani ,sau au fost implicati si anume
    Valentin Maxim-Cluj -Napoca,Alexandra Silveira-Cluj-Napoca,Cornel Balauca -Botoșani,Marius Ion-Brăila si poate mai sunt si alti care nu ii cunosc,.

    Eu zic ca nu santem putini cei ce facem ceva pt copii si ne implicam in organizarea de turnee de copii ,haideti sa facem ceva organizat si atunci si rezultatele munci noastre se vor concretiza mai bine.Se poate ca aceasta sectiune sa nu fie vizitata de multi dintre acestia,credeti ca e mai bine sa mutam direct in sectiunea miniamatur discutile?

    Astept initiativa voastra.EMI

    Pe Marius il cunosc foarte bine ,dar l-am omis din enumerare ,s-ar putea sa fie si altii pe care acuma nu imi vin in minte ,dar lista de 22 de persoane am preluat-o strict din miniamatur,de aceea cei interesati de revitalizarea miniamatur va rog sa posteze aici interesul si ideeile .

    23.MariusBH-Marius Sferlea Oradea
    Ultima editare de Zosim1; 19.ian.2016, 02:19.

    Comentariu


    • #3
      Buna seara, frumoasa inițiativă din partea domnului Emi.
      Eu unul sunt de acord si ajut cu mare placere ( doar sa nu sa se suprapună cu anumite competiții - de exemplu in aprilie este zona la gimnaziu , încă nu se stie data).

      Comentariu


      • #4
        Sa punctam cateva lucruri de care trebuie sa ne ocupam.

        1.Florin a facut un fisier complet separat pt miniamatur in care trebuie sa centralizam cat mai corect toti participantii cu datele cat mai exacte.In prima faza fiecare organizator(antrenor) sa intocmeasca un tabel nominativ si daca se poate si in ordinea valori jucatorilor(din clasamente precedente etc) deoarece vor fii introdusi cu un anumit rating.(inca nu am stabilit valorile dar vom face cateva simulari sa vedem rezultatele).Tabelul trebuie sa contina urmatoarele date.
        Nume Prenume,Anul nasterii,Localitatea,Club/Scoala,Legitimat/Nelegitimat

        2Stabilirea unui Regulament

        3Stabilirea unei echipe de 3 voluntari care sa il sprijine pe Florin in bunul mers al gestionari turneelor ,clasament,calendar etc ,si sa se ocupe de tot ceea ce inseamna buget,finantare,sponsorizari,si decizi in bunul mers al miscarii.

        4Stabilirea tipurilor turneelor si a numarului lor.Propunere ;
        -2 Turnee Locale
        -4 Turnee Zonale( trebuie stabilite zonele)
        -1 Turneu Regional (Ardeal ,Moldova,Oltenia,Dobrogea )
        -1 Turneu Final

        5Stabilirea categoriilor de varsta si de valoare.Propunere;

        -Copii I-nascuti dupa 1.01.2006
        -Copii II-nascuti intre 1.01.2003 -31.12.2005
        -Copii III nascuti intre 1.01.2001-31.12.2002

        -Subdiviziunile Fete-Baieti ,si Legitimati-Nelegitimati obligatorii la turneele Regionale si Finale.

        6 Propuneri

        Comentariu


        • #5
          100% din partea mea.

          Comentariu


          • #6
            Si eu sunt de acord

            Comentariu


            • #7
              CS Agnita-TM
              1.POPELCA Andreea-2012-Agnita-Gradinita 1-CS Agnita
              2.ZEDLER Ianis-2012-Agnita-Gradinita 2-CS Agnita
              3.MODOI Iulia-2009-Agnita-Sc gen 1-CS Agnita
              4.DALBEA Maria-2009-Agnita-Sc Gen 2-CS Agnita
              5.STOICA Alexandra-2008-Agnita-Sc Gen 1-CS Agnita
              6.LEMNARU Alexandra-2008-Agnita-Sc Gen 2-CS Agnita
              7.POPELCA Andrei-2006-Agnita-Sc Gen 3-CS Agnita
              8.FLESARIU Mihai-2006-Agnita-Sc Gen 3-CS Agnita
              9.CIOCA Sergiu-2006-Agnita-Sc gen 3-CS Agnita
              10.MODOI Izabele-2006-Agnita-Sc Gen 1-CS Agnita
              11.BASA Emil-2006-Agnita-Sc Gen 2-CS Agnita
              12.DALBEA Nicole-2006-Agnita-Sc Gen 2-CS Agnita
              13.MAXIMOVICI Alexandru-2005-Agnita-Sc Gen 2-CS Agnita
              14.LEMNARU Bogdan-2005-Agnita-Sc Gen 2-CS Agnita
              15.CRISAN Casian-2003-Agnita-Sc Gen 1-CS gnita
              16.TOADER Valentin-2003-Agnita-Sc Gen 2-CS Agnita
              17.GABOR Catalin-2003-Agnita-Sc Gen 3-CS Agnita
              18.IONAS Adriana-2002-Agnita-Sc Gen 2-CS Agnita
              19.GAVRILA Florina-2001-Agnita-Sc Gen 2-CS Agnita
              20.IONAS Maria-2000-Agnita-CT "AT Laurian"-CS Agnita
              21.GABOR Claudiu-2000-Agnita-CT 'AT Laurian"-CS Agnita
              22.KONDORT Arpad-2000-Agnita-Gr Sc 2 Sibiu-CS Agnita
              23.HOTEA Darius-1999-Agnita-CT "AT Laurian"-CS Agnita
              24.CIOCA Raul-1999-Agnita-CT "AT Laurian"-CS Agnita
              25.TOADER George-1997-Agnita-CT "AT Laurian"-CS Agnita

              Antrenor(voluntar):Csaba Zedler
              Notaeoarece statutul CS Agnita este (INCA) nedefinit,din motive independente de vointa noastra,acesti copii nu sunt legitimati sau inregistrati oficial la FRTM,deci sunt amatori!

              ..............Avem sansa sa facem un lucru bun pentru acesti copii pentru ca ei exista,sunt "copiii nostri" si le place tenisul de masa!
              Noi,pana mai existam si pana mai putem.......de ce n-am face-o?..............EU MA BAG.......Chooooooooooooooo!
              Pe TINE ce te retine?
              Aaaah!Din comoditate.....vanitate.......din zgarcenie?......... sau,pur si simplu,din indiferenta?!?
              I love table tennis !

              Comentariu


              • #8
                La punctul 4 Muntenia?

                Antrenor : Claudiu Pribeagu

                Baieti 2006 si mai mici :

                1. Pruna George – 2006 - Pitești – Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimat la C.S. Top Arena Topoloveni
                2. Pribeagu Sebastian - 2007 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimat la C.S. Top Arena Topoloveni
                3. Dicu Darius - 2006 - Pitești – Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimat la C.S. Top Arena Topoloveni
                4. Popescu Alexandru – 2007 - Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Nelegitimat
                5. Ungureanu Alexandru – 2006 - Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Nelegitimat
                6. Piha Matei – 2010 – Pitești - Gradinita Nr. 14 – Nelegitimat
                7. Pruna Stefan – 2010 – Pitești - Gradinita Nr. 7 - Nelegitimat

                Fete 2006 si mai mici :

                1. Leanca Delia - 2007 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimata la C.S. Top Arena Topoloveni
                2. Dima Alexia - 2006 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimata la C.S. Top Arena Topoloveni
                3. Stancu Ana - Maria - 2007 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimata la C.S. Top Arena Topoloveni
                4. Soare Elena – 2006 - Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Nelegitimata
                5. Dumitru Raluca – 2006 - Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Nelegitimata
                6. Ionica Stefania – 2007 – Pitești - Sc. Gimn. "Negru Voda" – Nelegitimata
                7. Matei Alexandra – 2007 - Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Nelegitimata

                Baieti 2003 - 2005

                1. Muntoiu Theodor- 2004 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimat la C.S. Mioveni
                2. Ionica Andrei – 2004 – Pitești - Sc. Gimn. "Negru Voda" - Nelegitimat
                3. Virla Antonio – 2004 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - Nelegitimat
                4. Stan Gabriel – 2004 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - Nelegitimat
                5. Gusbeth Tatomir Gabriel – 2004 – Pitești - Sc. Gimn. „I. Pillat” - Nelegitimat
                6. Iliescu Iustin - 2005 - Pitești - Sc. GIMN "M. Eminescu"

                Fete 2003-2005

                1. Stanescu Raluca - 2003 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimata la C.S. Top Arena Topoloveni
                2. Stanescu Briana - 2003 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimata la C.S. Top Arena Topoloveni
                5. Serbanel Bianca – 2005 – Pitești - Sc. Gimn. "Marin Preda" - Nelegitimata
                6. Mihăescu Nicola – 2005 – Pitești - Sc. Gimn." M. Basarab”” - Nelegitimata
                7. Florea Theodora – 2004 – Pitești - Sc. Gimn." M. Basarab”” - Nelegitimata

                Fete 2001-2002

                1. Ionica Maria - 2002 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimata la C.S. Top Arena Topoloveni
                2. Rizea Cristina - 2002 – Pitești - Sc. Gimn. "Matei Basarab" – Legitimata la C.S. Top Arena Topoloveni

                Baieti 2001-2002

                1. Negescu Alexandru – 2001 – Pitești - Sc. Gimn. "M. cel Batran" - Nelegitimat

                si

                1. Oprea Ionela - 1999 - Pitești - C.S. Top Arena Topoloveni
                2. Ene Diana - 1999 - Pitești - C.S. Top Arena Topoloveni
                3. Banescu Dragos - 1997 - Pitești - C. S. Top Arena Topoloveni
                Ultima editare de pribeagu; 14.ian.2016, 15:58.

                Comentariu


                • #9
                  ANTRENOR ;platit in mii de euro daca vreti si voi va dau dar cu dobanda
                  toti copii de mai jos sunt legitimati la F.R.T.M. C.S.M.-DORNA Vatra Dornei asta nu inseamna ca sunt asii asilor , o lista cu cei nelegitimati mai tarziu

                  CATEGORII DE SPORTIVI

                  JUNIORI 2
                  -APALAMARITA MARA -2001
                  -BOTEZATU IOANA -2003
                  -BUTNARU MADALINA -2002
                  -SANDULEAN TICSA RUXANDRA -2003
                  -BUZILA MARIA MARA -2002

                  JUNIORI 3
                  -BOIARINOF ANDRA -2005
                  -CIUBOTARU RALUCA -2005
                  -GRUIA DENISA -2005
                  -PARDAU ADINA -2005
                  -SFACA CRITINA -2005
                  -VACARIUC MARIANA -2005
                  -VLAD TEODOR -2004
                  -BUZILA ROBERT -2005

                  CTG. 8-10 ANI
                  -HONCIUC ALEXIA -2006
                  -MURARU IOANA -2007
                  -ROSCA NARCISA -2006
                  -RUSU MARA GEORGIANA-2006
                  -SANDULEAN TICSA RARES -2006
                  -TEREJA DAVID -2006


                  SUCCES TUTUROR SI SA AVEM UN AN COMPETITIV CUM NU A FOST NICIODATA
                  Blade . PHOTINO
                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                  Comentariu


                  • #10
                    Bina ziua,
                    Eu am inceput sa fac un centralizator pentru echipele din Satu Mare, Carei, Zalău, Marghita, Salonta, Oradea etc. O sa trimit in mail in format excel, ca sa fie mai usor de prelucrat mai departe.

                    Tapatalk-kal k??ldve az ??n V1_Viper-el
                    Club King Pong Oradea
                    www.kingpong.ro
                    0359 181 232

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Zosim1
                      Sa punctam cateva lucruri de care trebuie sa ne ocupam.

                      1.Florin a facut un fisier complet separat pt miniamatur in care trebuie sa centralizam cat mai corect toti participantii cu datele cat mai exacte.In prima faza fiecare organizator(antrenor) sa intocmeasca un tabel nominativ si daca se poate si in ordinea valori jucatorilor(din clasamente precedente etc) deoarece vor fii introdusi cu un anumit rating.(inca nu am stabilit valorile dar vom face cateva simulari sa vedem rezultatele).Tabelul trebuie sa contina urmatoarele date.
                      Nume Prenume,Anul nasterii,Localitatea,Club/Scoala,Legitimat/Nelegitimat

                      2Stabilirea unui Regulament

                      3Stabilirea unei echipe de 3 voluntari care sa il sprijine pe Florin in bunul mers al gestionari turneelor ,clasament,calendar etc ,si sa se ocupe de tot ceea ce inseamna buget,finantare,sponsorizari,si decizi in bunul mers al miscarii.

                      4Stabilirea tipurilor turneelor si a numarului lor.Propunere ;
                      -2 Turnee Locale
                      -4 Turnee Zonale( trebuie stabilite zonele)
                      -1 Turneu Regional (Ardeal ,Moldova,Muntenia,Dobrogea )
                      -1 Turneu Final

                      5Stabilirea categoriilor de varsta si de valoare.Propunere;

                      -Copii I-nascuti dupa 1.01.2006
                      -Copii II-nascuti intre 1.01.2003 -31.12.2005
                      -Copii III nascuti intre 1.01.2001-31.12.2002

                      -Subdiviziunile Fete-Baieti ,si Legitimati-Nelegitimati obligatorii la turneele Regionale si Finale.

                      6 Propuneri

                      Vad ca au raspuns pozitiv acestei initiative pana acuma urmatori ,Csaba Zedler,Cornel Balauca,Claudiu Pribeagu,Marcu Vasile si Georg Balogh ,dar nu inseamna ca suntem numai atatia ,dar pana se mai alatura cativa initiativei noastre vreau sa demaram incet si celelalte puncte schitate de mine.Haideti va rog cu propuneri,idei ,sau afisati niste probleme care le intampinati in organizarea turneelor ,in deplasarea la turnee ,sa le dezbatem aici si sa cautam solutii.

                      La punctul 1 .Am primit din partea lui Ciobi,Claudiu si Marcu niste tabele cu copii care nu stiu daca sunt in ordinea valori lor sau aleator.La Ciobi sunt sigur ca sunt in ordinea cronologica care pentru inregistrare in fisierul rating nu ne ajuta foarte tare ,deoarece la fiecare de la inceput vrem sa le atribuim un rating in functie de valoarea lor.La Claudiu si Marcu imi este mai usor deoarece am mai multe clasamente ale lor si putem sa ii clasificam mai bine.La inceput, organizatorii turneelor de copii ne vor transmite rezultatele tuturor meciurilor din turneu si eu si Florin vom opera in fisier si vom afisa intr-o sectiune speciala bilantul meciurilor si al ratingului jucatorilor.Jucatori noi ce nu se regasesc inregistrati in fisierul miniamatur vor primi automat ratingul echivalent cu media ratingului jucatorilor de pe pozitia sup si inf pozitiei lui.

                      Multumesc celor 5 pentru receptivitatea de care au dat dovada.EMI

                      Comentariu


                      • #12
                        La Pitești sunt in ordinea valorică.

                        Comentariu


                        • #13
                          Superba actiune, felicitari Emi, si tuturor celorlalti...!
                          Cu precizarea ca nu putem organiza turnee (decat in curtea casei, unde ne si antrenam !) am dori ,daca ne este ingaduit sa inscriem si ,,echipa" Filadelphia din Paltinis, Caras Severin....
                          Gavrilovici Debora - Ruth. .....2008.... Liceul pedagogic C D Loga Caransebeș
                          ................Beniamin ............2005. ..............
                          Nicu. ............2004. ?.........
                          Lidia. .............2003. .............
                          David. ............2002. ...............
                          Ana. .............2000. ..............
                          Timotei. ............1999. ...............
                          Estera .............1988. .................

                          Cam astia suntem !!! ...nu am mai scris numele de familie la fiecare....nici unitatea de invatamant....
                          Din punct de vedere valoric, este greu sa apreciez.....valoarea pe care o da ambitia si antrenamentul sporadic, in functie de timpul liber si timpul de afara... din curtea casei, unde se antreneaza...!dupa primul turneu insa, se poate vedea.....
                          Evident ca nu v-om putea participa la toate turneele, dar prin rotatie, infunctie de categoriile de varsta, vom incerca sa fim prezenti...
                          Aaaaaaa! uitam......antrenor, sponsor si ce o mai fi nevoie.....tata....!!!
                          Va multumim....cu respect, fratii Gavrilovici. (Filadelphia Team)...

                          - - - Actualizat - - -

                          P.s. Nu vrem sa demonstram nimanui nimic , doar sa mobilizam prin exemplul nostru pe altii care nu mai cred in propriile forte... Cu ambitie, munca, indrazneala si nu in ultimul rand, ajutor de...sus, orice vis poate deveni realitate....iar Amatur-ul este una din realitatile frumoase ale vietii ,cu ai sai frumosi nebuni, indragostiti de dreptunghiul verde ori albastru, pe care sare o minge de celuluoid (sau din ce o mai fi ea facuta, mai nou)....
                          Va asteptam, prieteni!!!!
                          In acelasi timp, multumim inimosilor organizatori.....Tot respectul....si multa sanatate tuturor!!!

                          Comentariu


                          • #14
                            Cam asa arata tabelul cu inscrisi in MiniAmatur pana acuma ,mai ramane sa stabilim ratingul de referinta si sa introducem valorile.
                            nr
                            Nume Prenume
                            anul nasterii
                            Statut L/A
                            Localitatea
                            Rating
                            Club
                            Responsabil
                            Scoala
                            Sex F/B
                            Zona
                            1
                            POPELCA Andreea
                            2012
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Gradinita 1
                            F
                            2
                            ZEDLER Ianis
                            2012
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Gradinita 2
                            B
                            3
                            MODOI Iulia
                            2009
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            SC.Gen 1
                            F
                            4
                            DALBEA Maria
                            2009
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            SC.Gen 2
                            F
                            5
                            STOICA Alexandra
                            2008
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.Gen 1
                            F
                            6
                            LEMNARU Alexandra
                            2008
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.Gen 2
                            F
                            7
                            POPELCA Andrei
                            2006
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.gen 3
                            B
                            8
                            FLESARIU Mihai
                            2006
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.Gen 3
                            B
                            9
                            CIOCA Sergiu
                            2006
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.gen 3
                            B
                            10
                            MODOI Izabele
                            2006
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.Gen 1
                            F
                            11
                            BASA Emil
                            2006
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.Gen 2
                            B
                            12
                            DALBEA Nicole
                            2006
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc. Gen 2
                            B
                            13
                            MAXIMOVICI Alexandru
                            2005
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.Gen 2
                            B
                            14
                            LEMNARU Bogdan
                            2005
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.Gen 2
                            B
                            15
                            CRISAN Casian
                            2003
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc. Gen 1
                            B
                            16
                            TOADER Valentin
                            2003
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc. Gen 2
                            B
                            17
                            GABOR Catalin
                            2003
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc.Gen 3
                            B
                            18
                            IONAS Adriana
                            2002
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc. Gen 2
                            F
                            19
                            GAVRILA Florina
                            2001
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Sc. Gen 2
                            F
                            20
                            PRUNA George
                            2006
                            L
                            Pitești
                            C.S.Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            B
                            21
                            PRIBEAGU Sebastian
                            2007
                            L
                            Pitești
                            C.S.Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            B
                            22
                            DICU Darius
                            2006
                            L
                            Pitești
                            C.S.Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            B
                            23
                            POPESCU Alexandru
                            2007
                            A
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            B
                            24
                            UNGUREANU Alexandru
                            2006
                            A
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            B
                            25
                            PIHA Matei
                            2010
                            A
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Gradin Nr.14
                            B
                            26
                            PRUNA Stefan
                            2010
                            A
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Gradin Nr.7
                            B
                            27
                            LEANCA Delia
                            2007
                            L
                            Pitești
                            C.S.Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            28
                            DIMA Alexia
                            2006
                            L
                            Pitești
                            C.S.Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            29
                            STANCU Ana - Maria
                            2007
                            L
                            Pitești
                            C.S.Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            30
                            SOARE Elena
                            2006
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            31
                            DUMITRU Raluca
                            2006
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            32
                            IONICA Stefania
                            2007
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. N.V.
                            F
                            33
                            MATEI Alexandra
                            2007
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            34
                            MUNTOIU Theodor
                            2004
                            L
                            Pitești
                            C.S. Mioveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            B
                            35
                            IONICA Andrei
                            2004
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. N.V.
                            B
                            36
                            VIRLA Antonio
                            2004
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            B
                            37
                            STAN Gabriel
                            2004
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            B
                            38
                            GUSBETH Tatomir Gabriel
                            2004
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. I.P.
                            B
                            39
                            ILIESCU Iustin
                            2005
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.E.
                            B
                            40
                            STANESCU Raluca
                            2003
                            L
                            Pitești
                            C.S. Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            41
                            STANESCU Briana
                            2003
                            L
                            Pitești
                            C.S. Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            42
                            SERBENEL Bianca
                            2005
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.P
                            F
                            43
                            MIHAESCU Nicola
                            2005
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            44
                            FLOREA Theodora
                            2004
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            45
                            IONICA Maria
                            2002
                            L
                            Pitești
                            C.S. Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            46
                            RIZEA Cristina
                            2002
                            L
                            Pitești
                            C.S. Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            F
                            47
                            NEGESCU Alexandru
                            2001
                            Pitești
                            C.Pribeagu
                            Sc.Gim. M.B
                            B
                            48
                            OPREA Ionela
                            1999
                            L
                            Pitești
                            C.S. Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            F
                            49
                            ENE Diana
                            1999
                            L
                            Pitești
                            C.S. Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            F
                            50
                            BANESCU Dragos
                            1997
                            L
                            Pitești
                            C.S. Top Arena Topoloveni
                            C.Pribeagu
                            B
                            51
                            APALAMARITA Mara
                            2001
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            52
                            BOTEZATU Ioana
                            2003
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            53
                            BUTNARU Madalina
                            2002
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            54
                            SANDULEAN TICSA Ruxandra
                            2003
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            55
                            BUZILA Maria Mara
                            2002
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            56
                            BOIARINOF Andra
                            2005
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            57
                            CIUBOTARU Raluca
                            2005
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            58
                            GRUIA Densa
                            2005
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            59
                            PARDAU Adina
                            2005
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            60
                            SFACA Cristina
                            2005
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            61
                            VACARIUC Mariana
                            2005
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            62
                            VLAD Teodor
                            2004
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            B
                            63
                            BUZILA Robert
                            2005
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            B
                            64
                            HONCIUC Alexia
                            2006
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            65
                            MURARU Ioana
                            2007
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            66
                            ROSCA Narcisa
                            2006
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            67
                            RUSU Mara Georgiana
                            2006
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            F
                            68
                            SANDULEAN TICSA Rares
                            2006
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            B
                            69
                            TEREJA David
                            2006
                            L
                            Vatra Dornei
                            C.S.M.Dorna
                            V.Marcu
                            B
                            70
                            IONAS Maria
                            2000
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            C.T.AT Lau.
                            F
                            71
                            GABOR Claudiu
                            2000
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            C.T.AT Lau.
                            B
                            72
                            KONDORT Arpad
                            2000
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            Gr.Sc.2 Sib
                            B
                            73
                            HOTEA Darius
                            1999
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            C.T.AT Lau.
                            B
                            74
                            CIOCA Raul
                            1999
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            C.T.AT Lau.
                            B
                            75
                            TOADER George
                            1997
                            A
                            Agnita
                            C.S.Agnita
                            C.Zedler
                            C.T.AT Lau.
                            B
                            76
                            GAVRILOVICI Debora - Ruth
                            2008
                            A
                            Caransebeș
                            Filadelphia
                            N.Gavrilovici
                            Lic.P. CD Loga
                            F
                            77
                            GAVRILOVICI Beniamin
                            2005
                            A
                            Caransebeș
                            Filadelphia
                            N.Gavrilovici
                            B
                            78
                            GAVRILOVICI Nicu
                            2004
                            A
                            Caransebeș
                            Filadelphia
                            N.Gavrilovici
                            B
                            79
                            GAVRILOVICI Lidia
                            2003
                            A
                            Caransebeș
                            Filadelphia
                            N.Gavrilovici
                            F
                            80
                            GAVRILOVICI David
                            2002
                            A
                            Caransebeș
                            Filadelphia
                            N.Gavrilovici
                            B
                            81
                            GAVRILOVICI Ana
                            2000
                            A
                            Caransebeș
                            Filadelphia
                            N.Gavrilovici
                            F
                            82
                            GAVRILOVICI Timotei
                            1999
                            A
                            Caransebeș
                            Filadelphia
                            N.Gavrilovici
                            B
                            83
                            GAVRILOVICI Estera
                            1998
                            A
                            Caransebeș
                            Filadelphia
                            N.Gavrilovici
                            B

                            Comentariu


                            • #15
                              ii luati in evidenta doar daca au toate datele gen scoala, club? sau este de ajuns anul nasterii? intreb ptr ca am 2 concursuri recente cu clasamente, vreo 50-60 copii

                              Comentariu


                              • #16
                                Buna seara!
                                In urmatorul fisier se gasesc copii jucatori din judetele BH, SM, SJ, din diferite orase.
                                https://drive.google.com/file/d/0B1J...p=docslist_api
                                Deocamdata mai lipsesc date, dupa ce le obtin toate il voi completa total.

                                Tapatalk-kal küldve az én V1_Viper-el
                                Club King Pong Oradea
                                www.kingpong.ro
                                0359 181 232

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                                  ii luati in evidenta doar daca au toate datele gen scoala, club? sau este de ajuns anul nasterii? intreb ptr ca am 2 concursuri recente cu clasamente, vreo 50-60 copii
                                  Nu e o problema daca nu sunt datele complete ,important este anul nasterii ,celelalte date ,scoala,oras,responsabil sunt date care ani trecuti le-am folosit pt premierea Turneului final,sectiunea premi speciale cum au fost de ex. cea mai numeroasa trupa a unui antrenor a primit o masa de tenis Joola,etc,etc.,de aceea si anul acesta impreuna cu voi cei implicati vreau sa rasplatim pe cei micuti si antrenori lor si dupa alte criterii decat cele ale performantei.

                                  Este f bine daca cei evidentiati de tine au si un turneu de copii in spate putem face impreuna o evaluare pt stabilirea ratingului de start.Astept listele de la toti cei interesati de miscarea asta.
                                  Multumesc.
                                  EMI

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    turneu decembrie

                                    Clasament 6-8 ani Avansati

                                    1.Pribeagu Sebastian
                                    2.Girlea Mihai
                                    3.Pantelimon Eric
                                    4. Ristea Stefan

                                    Clasament 6-8 ani Incepatori

                                    1.COMAN VLADUT
                                    2.UNGUREANU VLADIMIR
                                    3.ENESCU ADRIAN
                                    4.BADARAU DAVID
                                    5-6.VULPE RADU
                                    5-6.GHISAR ALEXANDRU


                                    Clasament 9-10 ani Avansati

                                    1. Rosu Alexandru - Mioveni
                                    2. Bobi Mario Andrei - București
                                    3 -- 4
                                    Amran Akerim - București
                                    Stan Razvan - București
                                    5 -- 8
                                    Girlea Maria - București
                                    Cosovan Vlad - București
                                    Baiasu Ioana - București
                                    Oprea Luca - București


                                    Clasament 9-10 ani Incepatori

                                    1. Potarniche Bianca - București
                                    2. Craciun David - București
                                    3 -- 4
                                    Pruna George - Pitești
                                    Dicu Darius - Pitești
                                    5 -- 8
                                    Alexandrescu Mario - București
                                    Dumitru Madalina - București
                                    Vlad Maria - București
                                    Ghenescu Adrian
                                    9--10
                                    Ghenescu Maria
                                    Aceleanu Ana Maria - București


                                    Clasament 11-14 ani Avansati

                                    1. Dumitrescu Matei - București Spartac
                                    2. Drenea Calin - București
                                    3 -- 4
                                    Bujor Dragos - București
                                    Ursut Horia - București
                                    5 -- 8
                                    Timisan Timotei - București
                                    Rizea Cristina - Pitești
                                    Muntoiu Theodor - Pitești
                                    Sultana Denis - Mioveni
                                    9 -- 12 0v gr.sup.
                                    Ionica Maria - Pitești
                                    Pantelimon Andi - București
                                    Stefan Robert - București
                                    Raicu Ionut - București


                                    Clasament 11-14 ani incepatori

                                    1. Ristea Robert - București
                                    2. Mihalache Andreea - București
                                    3 -- 4
                                    Matei Robert - Voluntari
                                    Velicu Bogdan - București
                                    5 -- 8
                                    Vasile Andreea - Voluntari
                                    Matei Denisa - Voluntari
                                    Enescu Alexandra - București
                                    Barbu Ana Maria - București
                                    9 -- 16
                                    Priboi Radu - București
                                    Sarbea Cosmin - Voluntari
                                    Macarie Alex - Pitești
                                    Manole Robert - Voluntari
                                    Oancea Marco - Voluntari
                                    Bibis Maria - București
                                    Manole Cosmin - Voluntari
                                    Paun Florentina - Voluntari
                                    17 -- 18
                                    Marin Iulia - Voluntari
                                    Voicu Mara - București

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      turneu octombrie


                                      Clasament 6-8 ani avansati
                                      1.Pantelimon Eric
                                      2. Prepelita Andreia
                                      3.Baiasu Andreea
                                      4. Enescu Adrian


                                      Clasament 9-10 ani Incepatori

                                      1. Ionita Alexandra - București
                                      2. Achitei Nicolae - București
                                      3 -- 4
                                      Vlad Maria - București
                                      Alexandrescu Mario - Voluntari
                                      5 -- 7
                                      Potarniche Bianca - Buzău
                                      Dumitru Madalina - București
                                      Gheorghe Andreia Madalina - București


                                      Clasament 9-10 ani Avansati

                                      1. Amran Akerim - București
                                      2. Stan Razvan - București
                                      3 -- 4
                                      Oprea Luca - București
                                      Dicu Tudor - București
                                      5 -- 8
                                      Bobi Mario Andrei - București
                                      Baiasu Ioana - București
                                      Cosovan Vlad - București
                                      Ursut Horia - București


                                      Clasament 11-14 ani Incepatori
                                      1. Matei Denisa
                                      2.Badea Dragos
                                      3. Ioan Maxim
                                      3.Barbu Ana Maria
                                      5-8
                                      Manole Cosmin
                                      Vasile Andreea
                                      Enescu Alexandra
                                      Graur Ilinca

                                      9-10
                                      Ivanciuc Luca
                                      Manole Robert


                                      Clasament 11-14 ani Avansati

                                      1. Dumitrescu Matei - București Spartac
                                      2. Manu Daniel - Constanța
                                      3 -- 4
                                      Bujor Dragos - București
                                      Istrate Andrei - București
                                      5 -- 8
                                      Macarenco Andrei - București
                                      Ioan Antonio - București
                                      Drenea Calin - București
                                      Timisan Timotei - București
                                      9 -- 12 0v gr.sup.
                                      Pantelimon Andi - București
                                      Velicu Bogdan - București
                                      Ristea Robert - București
                                      Matei Robert - Voluntari

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Este nevoie sa postam rezultatele aici ?

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Brăila se retrage din organizarea turneelor de copii.Sanatate si succes!

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de pribeagu Vezi post
                                            Este nevoie sa postam rezultatele aici ?
                                            Nu este nevoie decat sa le postati in orice fel rezultatele grupelor si eliminatorilor unde este cazul si eu le voi prelua cu Florin si le vom introduce in fisierul nou .

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de Ion Marius Vezi post
                                              Brăila se retrage din organizarea turneelor de copii.Sanatate si succes!
                                              Cred ca mesajele mele postate pana acuma aici in aceasta sectiune nu au fost intelese corect.Aceasta sectiune am deschis-o cu gandul si cu scopul de a creea din nou un loc in care cei ce sunt implicati in tenisul de masa la nivelul copiilor sa aiba posibilitatea de a lucra intr-un mediu mai organizat.Este vorba de cei ce vor sa se implice sa revigoram miscarea MiniAmatur si nici decum de cei ce vor sa isi anunte public retragerea din organizarea turneelor de copii.

                                              Imi pare rau ca trebuie sa o spun public dar postarile lui Marius Sferlea si lui Marius Ion sunt total deplasate de acest subiect si va rog pe cei ce aveti de postat ceva in legatura cu acest subiect sa o faceti aici ,iar cei ce nu aveti legatura cu revitalizarea MiniAmatur sa nu postati aici.

                                              EMI

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de Ion Marius Vezi post
                                                Brăila se retrage din organizarea turneelor de copii.Sanatate si succes!
                                                Nu frumos, dom' director!...chiar toata Brăila se retrage, sau numai tu?
                                                Hobby: Motoare si ski !
                                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Concurs Tenis de masa 22.XI.2015, organizat la Sc. Gimn. „M. Basarab” Pitești

                                                  Editia I

                                                  Fete clasa 0-II
                                                  Loc. 1. Leanca Delia - 2007 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - 10 pct
                                                  2. Stancu Ana - Maria - 2007 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - 9 pct
                                                  3. Rada Eliza - 2007 - Carol I Curtea de Argeș - 8 pct
                                                  4. Ionica Stefania - 2007 - Sc. Gimn. "Negru Voda"Pitești - 7pct

                                                  Fete clasa III-V
                                                  Loc 1. Dima Alexia- 2006 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - 10 pct
                                                  2. Soare Elena – 2006 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - 9 pct
                                                  3. Dumitru Raluca – 2006 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - 8 pct
                                                  4. Mihăescu Nicola - 2005 - Sc. Gimn." M. Basarab Pitești - 7 pct
                                                  5. Serbanel Bianca – 2005 - Sc. Gimn. "Marin Preda" Pitești - 6 pct
                                                  6. Serban Byanca - 2006 - Sc. Gimn. Nr. 6 Curtea de Argeș - 5 pct
                                                  7. Florea Theodora - 2005 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - 4 pct

                                                  Baieti clasa 0-II
                                                  Loc 1. Pribeagu Sebastian – 2007 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - 10 pct
                                                  2. Popescu Alexandru – 2007 - Sc. Gimn " M. Basarab" Pitești - 9 pct
                                                  3. Piha Matei – 2010 - Gradinita Nr. 14 - Pitești - 8 pct

                                                  Baieti clasa III-V
                                                  Loc 1. Pruna George- 2006 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" - 10 pct
                                                  2. Dicu Darius – 2006 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitești - 9 pct
                                                  3. Ionica Andrei – 2004 - Sc. Gimn. "Negru Voda"Pitești - 8 pct
                                                  4. Iliescu Iustin – 2004 - Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitești - 7 pct
                                                  5. Virla Antonio – 2004 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitești - 6 pct
                                                  6. Ungureanu Alexandru – 2006 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitești - 5 pct
                                                  7. Stan Gabriel – 2004 - Sc. Gimn. " M. Basarab" - 4 pct

                                                  Incepatori : (clasele VI-X )
                                                  Loc 1. Stanescu Briana – 2003 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitești – 10 pct
                                                  2. Negescu Alexandru – 2001 - Sc. Gimn. "M. cel Batran"Pitești – 9 pct
                                                  3. Cretu Bogdan – 2002 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitești -8 pct


                                                  Avansati : ( maxim clasa a X-a )
                                                  1. Rosu Alexandru – 2005 - Sc.Gimn. "L. Rebreanu"- Mioveni – 10 pct
                                                  2. Rizea Cristina – 2002 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitești – 9 pct
                                                  3. Sultana Denis – 2003 - Sc.Gimn. "L. Rebreanu"- Mioveni – 8 pct
                                                  4. Stanescu Raluca- 2003 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitești – 7 pct
                                                  5. Muntoiu Theodor - 2004 - Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitești – 6 pct
                                                  6. Dinescu Rares – 2003 - Sc. Gimn. "M. cel Batran"" Curtea de Argeș – 5 pct
                                                  7. Oprea Ionela – 1999 - C. N. îl Odobescu" "Pitești – 4 pct

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X