Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

lemn?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • lemn?

    Salut tuturor si in primul rand toata aprecierea pentru toti cei care isi fac timp si au rabdarea sa dea un sfat sau o parere celor mai putini experimentati dupa forum cum sunt si eu, ne-ati scutit de multe ori de niste cheltuieli inutile si ati ajutat sa ajungem la un setup cat mai aproape de stilul de joc al fiecaruia.Vreau sa imi schimb lemnul actual Rossi Emotion(Rakza x fete) un lemn foarte bun de langa masa dar cand fac un pas in spate tre sa ma cam rog de el cu un lemn cu ceva mai multa viteza.Imi place sa joc destul de ofensiv pe fh cand am ocazia atat top spin cat si mingii drepte,smash.Asa ca vreau un lemn nici foarte rigid dar nici foarte flexibil sa existe un ehilibru intre top spin si mingi drepte cu cat mai putine vibratii stiu ce sa cam bat cap cap si sper ca nu sunt prea exagerat de la ce vreau de la lemn, undeva pana in 90 g ca si buget 500 ron.Sper ca ma-m facut inteles asa in doua cuvinte cam ce vreau de la lemn si daca ma puteti ajuta cu sfat sau cu o parere va sunt recunoscator.Stima
    4EVER HOOLIGAN

  • #2
    Pune o intrebare aici http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...i-va-raspundem si o sa primesti sfaturi foarte folositoare.
    Bafta!
    Blade Buterfly Apolonia Tiago
    FH Tenergy 80
    BH Tenergy 05 FX

    Comentariu


    • #3
      Am dat cu lemnul tau si nu mi s-a parut lent. E chiar destul de rapid. Si cu Rakza X... cred ca problema s-ar putea sa fie in alta parte... Scuze de offtopic, dar nu cred ca la setup trebule umblat... ci la tehnica...
      Incearca totusi sa schimbi fetele, cu unele medii ca duritate, poate ca cu rakza X nu reusesti sa lovesti indeajuns de tare incat sa activezi buretele si sa produci destula viteza si spin. Incearca niste fete un pic mai moi si mai elastice... Lemnul este destul de bun...

      Comentariu


      • #4
        Pastreaza lemnul si urca la Rakza 7...sansele sa te adaptezi rapid sunt foarte mari...daca pici in capcana schimbarii lemnului, va fi foarte greu sa gasesti fete potrivite pentru el, vei avea in memorie feeling-ul vechiului setup ! Spor !
        TRUST NO ONE !

        Comentariu


        • #5
          Rakza x e una din cele mai slabe fete cu care am jucat pana acum si nu exceleaza la nimic. In plus nu stiu niciun jucator care sa fi jucat cu ea si sa-i fi placut; destul de grea, arunca jos, foarte sensibila la spin; diferentele sunt foarte mari fata de rakza 7 sau 9 care sunt foarte bune. Daca vrei sa ramai la o fata dura incearca ceva gen joola rhyzm 48 desi probabil cel mai bine ai incerca o rakza 7 de 2.0 (cum ti s-a zis si mai sus) pt fh si pt rever eventual donic baracuda.

          Spor.

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X