Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Cupa Chindia", Târgoviște - 5.03.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
    in cazul in care dupa actualizare se trece de la incepatori la amatori si clasamentul nu e suficient la amatori, automat nu mai participam la turneu?
    Spunea Florin ca va afisa un clasament provizoriu pentru a sti cu aproximatie cine si cum va avea acces la acest turneu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu


    • se retrage Nistor Florin - COMĂNEȘTI - open

      Comentariu


      • cred ca se poate actualiza clasamentul dupa turneele de sambata ,27 februarie
        Bl: Primorac off+
        fh: Tibhar evolution MX-P
        bh: Tibhar evolution MX-P

        Comentariu


        • Se inscriu din Brașov la incepatori

          Movileanu Neculae
          Movileanu Adrian
          Stefan Patrick

          Multumim

          Comentariu


          • Se retrage din dej de la incepatori zavaski ioan !
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • Postat în original de cornel 67 Vezi post
              adrian, cred ca ti-ar mai trebui inca o sala a sporturilor, interes mare .
              asa este interes mare !! Dar parerea mea ca la turneele a+ categoria incepatori nu ar trebui sa se tina ! Cum vi se pare ca jucatori care merg la cateva turnee din zona lor au media mica si se afla pe locurle 600 -3000 , pot sa participe la un turneu final sau a+ dar openisti cu medii de19-21 etc care nu sunt clasati in primi 70 trebuie sa stea acasa nefiind-ule permis nici la open nici la amatori ! Nici unde !
              Si sunt f multi in aceasta situatie de aceea cred ca la astfel de turnee sa fie admisii cati mai multi jucatori dintre openisti si amatorii de valoare !! Iar cat incepatori sa se tinaa la turneele a unde se poate !! Ei trebuie sa munceasca sa ajunga la o medie care sa le permita sa joace la turnee a+ sau finale !! Imi cer scuze in fata celor de la incepatori dar asta cred eu si e o propunere pt anul viitor sau chiar din acest an !! Sa auzim de bine !!
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • Se retrage Oancea Vasile de la incepatori si Cuna Gheorghe din lista de asteptare avansati

                Comentariu


                • Din Filipestii de targ , Ph.se inscriu:
                  Mos Florian
                  Fratila Robert
                  Unde ne incadram

                  Trimis de pe al meu D40 XS folosind Tapatalk
                  Blade...dr Neubauer Bulldozer anatomic handle
                  FH. dr. Neubauer Domination red
                  BH.dr. Neubauer Diamant



                  WE WILL ROCK YOU...

                  Comentariu


                  • Și eu cred că la un turneu A+ nu are ce căuta secțiunea " începători", mai ales când sunt destul de puține locuri pentru fiecare categorie.
                    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                    FH: Butterfly - Dignics 80
                    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                    Comentariu


                    • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                      Și eu cred că la un turneu A+ nu are ce căuta secțiunea " începători", mai ales când sunt destul de puține locuri pentru fiecare categorie.
                      Cum sa nu aiba ce cauta? Tenisul nu este pentru toata lumea? Si pentru cei mai slabi? E ca si cum ati spune ca persoanele cu dizabilitati sa nu participe ca sa aibe loc cei buni cu media mare...e putin cam egoist ce ati spus dvs si dl dan universal! Nu spun asta pt ca ma incadrez momentan la incepatori..dar tenisul este un sport pentru toata lumea nu numai pt vedetele din fruntea clasamentului! Stima( acest comentariu nu a fost facut cu rea intentie)

                      Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk

                      Comentariu


                      • Postat în original de Edy Alexman Vezi post
                        Cum sa nu aiba ce cauta? Tenisul nu este pentru toata lumea? Si pentru cei mai slabi? E ca si cum ati spune ca persoanele cu dizabilitati sa nu participe ca sa aibe loc cei buni cu media mare...e putin cam egoist ce ati spus dvs si dl dan universal! Nu spun asta pt ca ma incadrez momentan la incepatori..dar tenisul este un sport pentru toata lumea nu numai pt vedetele din fruntea clasamentului! Stima( acest comentariu nu a fost facut cu rea intentie)

                        Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk
                        Daca ai citi cu atentie ai realiza ca ambii se refera STRICT la turneele A+.Scopul acestor turnee este acela de a aduna cei mai bine clasati jucatori(ca sa nu spun cei mai buni jucatori pentru ca asta e o alta discutie,nu neaparat un jucator bine clasat in clasament e si foarte bun ci pur si simplu a participat la foarte multe turnee si asta merita rasplatit) si nu este normal ca un jucator cu 3 turnee intr un an si clasat pe locul 1400 sa prinda loc la un turneu A+ in detrimentul unuia clasat pe locul 400 si cu 12,13 turnee in anul respectiv.
                        FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                        BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                        BH:Stiga Energy Absorber

                        Comentariu


                        • Postat în original de ADN Vezi post
                          Daca ai citi cu atentie ai realiza ca ambii se refera STRICT la turneele A+.Scopul acestor turnee este acela de a aduna cei mai bine clasati jucatori(ca sa nu spun cei mai buni jucatori pentru ca asta e o alta discutie,nu neaparat un jucator bine clasat in clasament e si foarte bun ci pur si simplu a participat la foarte multe turnee si asta merita rasplatit) si nu este normal ca un jucator cu 3 turnee intr un an si clasat pe locul 1400 sa prinda loc la un turneu A+ in detrimentul unuia clasat pe locul 400 si cu 12,13 turnee in anul respectiv.
                          In fine..dar este o idee absurda si discriminatorie (sa jucam noi astia buni si cei mai slabi sa stea acasa eventual sa vina sa se uite poate mai prind experienta)deoarece la majoritatea(nu toate) turneelor categoriile sunt amatori si open..A+-ul avand si categoria incepatori..

                          Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • Nu mai pot schimba nimic .Am gresit in aceasta situatie . I-mi pare rau ! Altfel voi proceda data viitoare , tinand cont de reactiile dvs .

                            Comentariu


                            • daca s-ar desfiinta sectiunea Incepatori la turneele A+, normal ar fi sa se intample la fel si cu cea de Amatori(altfel ar fi discriminatorie). Si asa ajungem sa participe cei mai buni, adica cei de la Open. Marea majoritate a amatorilor si toti incepatorii doar sa priveasca si sa ia notite
                              Parerea mea este ca actualul sistem este bun....
                              JOOLA Zelebro
                              FH Joola Rhyzer Pro 45
                              BH Joola Rhyzer Pro 45

                              Comentariu


                              • Postat în original de ADN Vezi post
                                Daca ai citi cu atentie ai realiza ca ambii se refera STRICT la turneele A+.Scopul acestor turnee este acela de a aduna cei mai bine clasati jucatori(ca sa nu spun cei mai buni jucatori pentru ca asta e o alta discutie,nu neaparat un jucator bine clasat in clasament e si foarte bun ci pur si simplu a participat la foarte multe turnee si asta merita rasplatit) si nu este normal ca un jucator cu 3 turnee intr un an si clasat pe locul 1400 sa prinda loc la un turneu A+ in detrimentul unuia clasat pe locul 400 si cu 12,13 turnee in anul respectiv.

                                Comentariu


                                • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                                  daca s-ar desfiinta sectiunea Incepatori la turneele A+, normal ar fi sa se intample la fel si cu cea de Amatori(altfel ar fi discriminatorie). Si asa ajungem sa participe cei mai buni, adica cei de la Open. Marea majoritate a amatorilor si toti incepatorii doar sa priveasca si sa ia notite
                                  Parerea mea este ca actualul sistem este bun....
                                  Sunt de acord cu Alin Pinzar si cu Edy AlexMan. Cred ca se impune intrebarea ( retorica ) : Oare pana acum, la fiecare Turneu A+ nu au fost si sectiuni de Incepatori ? Iar dupa aceste turnee, nu au "beneficiat" ( ma refer la experienta si punctaje ) si jucatori care astazi sunt pe locuri fruntase la Amatori sau Open ? Asa cred ca este normal, altfel am transforma Amatur-ul intr-un circuit prea exclusivist ! Deci consider ca acest sistem este bun ( si felicit organizatorii care nu se plang ca o data in plus, au mai multe probleme de monitorizat cu o categorie ( Incepatori ) inclusa in Turneu.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Pinzar Alin Vezi post
                                    daca s-ar desfiinta sectiunea Incepatori la turneele A+, normal ar fi sa se intample la fel si cu cea de Amatori(altfel ar fi discriminatorie). Si asa ajungem sa participe cei mai buni, adica cei de la Open. Marea majoritate a amatorilor si toti incepatorii doar sa priveasca si sa ia notite
                                    Parerea mea este ca actualul sistem este bun....
                                    Turneele A+ sunt mult mai putin numeroase decat cele A si B, deci ele nu pot fi comparate. Ce ne facem cu jucatorii care au participat la multe turnee ca sa obtina un loc cat mai bun in clasament pentru a participa la un turneu A+, iar acum au fost prinsi in offside: nu sunt nici incepatori, dar nici nu au un loc in clasament pentru a participa la avansati ..... despre openisti cu media peste 21 care nu au loc la turneu .... nici nu mai vorbesc .....
                                    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                    FH: Butterfly - Dignics 80
                                    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Eusebiu Lovin Vezi post
                                      Oare pana acum, la fiecare Turneu A+ nu au fost si sectiuni de Incepatori ?
                                      nu, n-au fost.
                                      nu numai in cazul Aplusurilor, dar si la turneele A separarea incepatorilor in categorie proprie este o modalitate noua.
                                      insa si in acest moment multe turnee se desfasoara in distributia "traditionala" amatori/open (de mentionat ca pana undeva in anul 2011 a existat numai o singura categorie in AmaTur...)
                                      daca tin bine minte, primele turnee cu incepatorii ca si categorie separata dateaza din a doua parte a anului 2014.
                                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                      Tel : 0742 257 995

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
                                        Nu mai pot schimba nimic .Am gresit in aceasta situatie . I-mi pare rau ! Altfel voi proceda data viitoare , tinand cont de reactiile dvs .
                                        Adi, daca vrei sa-i multumesti pe toti, mai inchiriaza si sala a II-a , si faci o avanpremiera a turneului final....

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                          Turneele A+ sunt mult mai putin numeroase decat cele A si B, deci ele nu pot fi comparate. Ce ne facem cu jucatorii care au participat la multe turnee ca sa obtina un loc cat mai bun in clasament pentru a participa la un turneu A+, iar acum au fost prinsi in offside: nu sunt nici incepatori, dar nici nu au un loc in clasament pentru a participa la avansati ..... despre openisti cu media peste 21 care nu au loc la turneu .... nici nu mai vorbesc .....
                                          Dl stoica mihai a postat dl marin bada un videoclip cu o poezie..nu v.ar prinde rau sa o ascultati...e vb despre egalitate..ganditi.va ca nu numai openisti despre care dramarizati atat s.au luptat pentru un loc la turneul final! Si ceilalti fara antrenori profesionisti si cluburi..si liga B..s.au luptat in turneul AMATUR care este destinat in mare parte amatorilor

                                          Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • De multumit pe toata lumea cam greu...
                                            Dar in cazul A+ -urilor(unde ar trebui sa participe cei mai buni, bineinteles daca vor) s-ar putea face ceva de genul
                                            -numar total de locuri X - in cazul de fata 216 locuri(+8 wild carduri-stabilit astfel incat concursul sa se desfasoare in conditii OPTIME) -prioritatea fiind in functie de locul ocupat in clasament urmand ca dupa ultima zi de inscrieri sa se faca repartizarea pe grupe de open,amatori,incepatori in functie de mediile primilor X(216+8 wild carduri acum) jucatori calificati sa participe.In acest fel toti participantii din circuitul Amatur vor trage (se vor antrena,vor participa la turnee A,B...) sa ajunga cat mai sus in clasament ca sa poata spera sa participe la A+-uri.In momentul de fata avem 25 de inscrisi (pe lista de asteptare )care vor sa participe la A+ dar au MP=0?!
                                            E doar o propunere...
                                            Ultima editare de Dacian Cotca; 25.feb.2016, 15:17.

                                            Comentariu


                                            • Si eu sunt de acord ca turneele A+ sunt destinate jucătorilor valoroși, însă ma încăpăț?nez sa cred in continuare ca valoarea unui jucător amator este data, nu de media punctelor sau de numărul punctelor obținute, ci de fidelitatea fata de Amatur, transpusa in nr. de participări la turnee A si B,
                                              Astfel ca prioritate la A+ ar trebuii sa aibă cei cu participări mai multe, indiferent de categorie


                                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                                              T05-ALC-T05
                                              Adrian Gorum

                                              Comentariu


                                              • Stimati inflacarati -scuzati expresia - ai tenisului , din disputele elegante purtate in acest forum se naste progresul... Cred ca fiecare are cate un sambure de adevar, deci sa lasam organizatorii sa decida .Dnul Lazaroiu si echipa vor gasi solutia pentru un turneu valabil ,placut si plin de fair-play...Personal cred ca lucrurile vor avea un deznodamant favotabil.

                                                Comentariu


                                                • De dragul discuției, am cumulat cele trei liste de înscrieri într-una singură și încercăm să repartizăm cele 3 categorii (216 locuri = 144 locuri dimineata + 72 locuri dupa amiaza) pe cele 24 de mese disponibile:

                                                  Inscrieri O+A+Î - on 25.02.2016 at 14:49:56

                                                  1. Roman Iulian, Brașov, 1 - 39,36 - OL
                                                  2. Lukasz Klimas, Ploiești, 2 - 37,8 - O
                                                  3. Enciu Alexandru, Slobozia, 7 - 36,36 - OL
                                                  4. Petrescu Liviu, Pitești, 5 - 35,6 - OW
                                                  5. Uta Adrian, București, 8 - 34,25 - OL
                                                  6. Sorescu Deian, Resita, 9 - 34,23 - O
                                                  7. Roman Bogdan, Arad, 4 - 33,96 - O
                                                  8. Sicoe Rodica, Cugir, 6 - 32,95 - OFW
                                                  9. Stanciu Alin, Călărași, 37 - 32,14 - O
                                                  10. Toma Florin, Pitești, 11 - 31,07 - OW
                                                  11. Ion Marius, Brăila, 15 - 30,18 - O
                                                  12. Dinca Dorinel, Călărași, 628 - 30 - O
                                                  13. Gogu Gabriel, Cluj Napoca, 13 - 29,88 - O
                                                  14. Govoreanu Florin, Cisnadie, 12 - 29,8 - O
                                                  15. Iacob Bogdan, București, 38 - 29,4 - OJ
                                                  16. Stanciu Silviu, Călărași, 58 - 29,34 - OL
                                                  17. Macovei Liviu, Brașov, 19 - 29,03 - O
                                                  18. Tomica Andrei, București, 41 - 29,02 - OJ
                                                  19. Ceacarescu Cristian, Slobozia, 24 - 28,84 - OL
                                                  20. Tigau Dan, București, 81 - 28,81 - OLW
                                                  21. Leorda Rares, Reghin, 39 - 28,2 - O
                                                  22. Balog Andreea, Arad, 33 - 28,03 - OF
                                                  23. Dumitrescu Cornel, București, 108 - 27,75 - OW
                                                  24. Apian Florin, Bistrița, 30 - 27,6 - O
                                                  25. Neagu Mircea, Constanța, 74 - 27,39 - O
                                                  26. Wischegg Robert, Galați, 25 - 27,3 - O
                                                  27. Macarenco Mario, București, 113 - 26,83 - OL
                                                  28. Sufletel Radu, Alba Iulia, 28 - 26,66 - OL
                                                  29. Avram Victor, Arad, 35 - 26,23 - O
                                                  30. Put Gabriel, Oravita, 59 - 26,19 - O
                                                  31. Toma Iulian, Brăila, 91 - 26,18 - OW
                                                  32. Popa Radu, Deva, 115 - 25,75 - O
                                                  33. Cruceru Sergiu, Targu Jiu, 151 - 25,71 - O
                                                  34. Popescu Ionut, București, 246 - 25,58 - O
                                                  35. Morosanu Vasile, Suceava, 56 - 25,5 - OW
                                                  36. Bocaniala Norocel, București, 64 - 25,39 - OL
                                                  37. Iancu George, Ploiești, 49 - 25,38 - OW
                                                  38. Sinita Eugen, București, 226 - 25,32 - O
                                                  39. Dinca Daniel, București, 48 - 25,05 - OH
                                                  40. Andone Claudiu, Cugir, 54 - 24,85 - O
                                                  41. Raducan Bogdan, Craiova, 55 - 24,83 - O
                                                  42. Daneliuc Gabi, Sibiu, 44 - 24,73 - O
                                                  43. Ciuca Dan, Pitești, 110 - 24,72 - OW
                                                  44. Lazaroiu Adrian, Targoviște, 40 - 24,69 - O
                                                  45. Panea Ovidiu, București, 61 - 24,55 - O
                                                  46. Neculcea Alexandru, Moreni, 138 - 24,03 - O
                                                  47. Movileanu Darius, Targoviște, 96 - 23,94 - OJ
                                                  48. Bozga Lucian, Baicoi, 195 - 23,83 - O
                                                  49. Luta Petre, București, 121 - 23,69 - OW
                                                  50. Constantin Teodor, București, 72 - 23,23 - O
                                                  51. Gheorghe Nicu, Drobeta Tr Severin, 89 - 23,21 - OW
                                                  52. Nica Ionut, Brașov, 109 - 22,98 - O
                                                  53. Miron Liviu, Campina, 213 - 22,96 - O
                                                  54. Pop Danut, Dej, 69 - 22,9 - O
                                                  55. Cocean Valer, Baraolt, 206 - 22,88 - O
                                                  56. Voinea Sorin, Galați, 433 - 22,88 - O
                                                  57. Tic Ioan, Oradea, 75 - 22,75 - O
                                                  58. Fratea Aurel, Constanța, 65 - 22,73 - OW
                                                  59. Chiscop Bogdan, Galați, 78 - 22,55 - O
                                                  60. Grigore Alexandru, Campina, 66 - 22,42 - O
                                                  61. Teleki Zsolt, Cluj Napoca, 94 - 22,4 - O
                                                  62. Sumanaru Catalin, Iași, 147 - 22,36 - O
                                                  63. Vlase Gheorghe, Slobozia, 93 - 22,2 - O
                                                  64. Curut Gabriel, Timișoara, 117 - 22 - O
                                                  65. Gorum Adrian, Topoloveni, 140 - 22 - O
                                                  66. Pop Zoltan, Dej, 167 - 21,64 - O
                                                  67. Zarinschi Catalin, Galați, 98 - 21,58 - O
                                                  68. Spatariu Daniel, Arad, 70 - 21,55 - O
                                                  69. Irimia Sorin Jr, Moinesti, 312 - 21,54 - O
                                                  70. Ciublea Vichente, Oravita, 137 - 21,25 - O
                                                  71. Niculae Dan, București, 84 - 21,21 - O
                                                  72. Migea Cornel, Sibiu, 104 - 21,13 - O
                                                  73. Barsa Ioan, Moinesti, 243 - 21,11 - O
                                                  74. Zelenciuc Serghei, Slobozia, 237 - 20,97 - O
                                                  75. Arion Costel, Marasesti, 135 - 20,92 - O
                                                  76. Kaposta Victor, Arad, 83 - 20,9 - O
                                                  77. Vladoiu Gelu, Brașov, 99 - 20,89 - OW
                                                  78. Mostovoi Andrei, Campina, 102 - 20,78 - OW
                                                  79. Suciu Cristian, Dej, 129 - 20,71 - O
                                                  80. Hutanu Alin, Brașov, 90 - 20,66 - O
                                                  81. Mihaila Nicolae, Breaza, 105 - 20,65 - O
                                                  82. Mitzea Alexandru, Sibiu, 106 - 20,63 - O
                                                  83. Mos Florin, Filipesti Targ, 280 - 20,46 - OW
                                                  84. Ionita Valentin, Galați, 301 - 20,33 - O
                                                  85. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 163 - 20,28 - O
                                                  86. Bujor Dragos, București, 318 - 20,11 - OJ
                                                  87. Ivan Valentin, Campina, 122 - 19,75 - O
                                                  88. Zainescu Corneliu, Galați, 391 - 19,75 - OW
                                                  89. Colesniuc Romeo, Botoșani, 103 - 19,6 - OW
                                                  90. Vasile Gelu Iulian, București, 161 - 19,6 - O
                                                  91. Munteanu Octavian, Tecuci, 208 - 18,7 - AW
                                                  92. Bardocz Szilard, Capeni, 182 - 18,64 - A
                                                  93. Istrate Samir, Arad, 452 - 18,5 - A
                                                  94. Kriszta Arpad Lorand, Sanpaul, 192 - 18,42 - A
                                                  95. Dan Andrei, Piatra Neamț, 194 - 18,35 - AW
                                                  96. Ivan Sorin Ioan, Targoviște, 153 - 18,33 - A
                                                  97. Corocaescu Cristian, Suceava, 154 - 18,33 - A
                                                  98. Dena Corneliu, Giurgiu, 250 - 17,86 - A
                                                  99. Coman Emil, Breaza, 384 - 17,83 - A
                                                  100. Murgu Ioan, Oravita, 247 - 17,73 - A
                                                  101. Veres Francisc, Oravita, 202 - 17,64 - A
                                                  102. Curpas Ioan, Oradea, 155 - 17,61 - AW
                                                  103. Trocan Nicolae, Mioveni, 162 - 17,48 - AW
                                                  104. Lungu Marius, Oravita, 264 - 17,43 - A
                                                  105. Corneanu Sorin, Botoșani, 158 - 17,35 - A
                                                  106. Vestineanu Ionut, Slobozia, 366 - 17,33 - A
                                                  107. Ban Peter, Cluj Napoca, 292 - 17,31 - A
                                                  108. Rada Florin, Pitești, 293 - 17,18 - A
                                                  109. Bucsan Romeo, Pitești, 165 - 17,17 - AW
                                                  110. Staicu Dan, Constanța, 244 - 17,13 - AW
                                                  111. Antal Denes, Brașov, 169 - 16,98 - AW
                                                  112. Ciurusniuc Costel, Galați, 354 - 16,96 - A
                                                  113. Bulubasa Nicusor, Comănești, 203 - 16,9 - A
                                                  114. Stancalie Doru, Craiova, 210 - 16,88 - A
                                                  115. Darmaz Ion, Targoviște, 170 - 16,84 - AW
                                                  116. Muntean Mircea, Baia Mare, 171 - 16,77 - A
                                                  117. Radu Constantin, Sibiu, 172 - 16,77 - AW
                                                  118. Trocan Alexa, Mioveni, 235 - 16,68 - AF
                                                  119. Sultan Valentin, Craiova, 259 - 16,61 - A
                                                  120. Padurariu Costel, Brașov, 176 - 16,55 - A
                                                  121. Szabo Lajos, Ungaria, 278 - 16,35 - A
                                                  122. Zedler Csaba, Agnita, 378 - 16,32 - AW
                                                  123. Bozga Razvan, Baicoi, 273 - 16,25 - A
                                                  124. Ghile Ioan, Oradea, 223 - 16,08 - A
                                                  125. Spoiala Cristinel, Focșani, 257 - 16,08 - A
                                                  126. Dumitrescu Dan, Piatra Neamț, 217 - 15,98 - A
                                                  127. Niculescu Gabriel, București, 236 - 15,98 - AH
                                                  128. Bartha Zsolt Attila, Aita Mare, 281 - 15,97 - A
                                                  129. Bartha Istvan Zsolt, Aita Mare, 295 - 15,94 - A
                                                  130. Rosu Gabriel, Comănești, 238 - 15,93 - A
                                                  131. Ticu Sorin, Lugoj, 617 - 15,9 - A
                                                  132. Ciortescu Cristi, Iași, 288 - 15,86 - A
                                                  133. Bratescu Adrian, Targoviște, 405 - 15,84 - AW
                                                  134. Bacanu Paulian, Brașov, 475 - 15,71 - A
                                                  135. Olah Oliver, Sfantu Gheorghe, 543 - 15,69 - A
                                                  136. Dinicescu Ion, Pitești, 393 - 15,63 - AW
                                                  137. Doba Vasile, Pitești, 239 - 15,6 - AW
                                                  138. Matei Dumitru, Deva, 248 - 15,5 - AW
                                                  139. Popescu George, București, 326 - 15,5 - A
                                                  140. Marin Floricel, Brașov, 224 - 15,48 - AW
                                                  141. Popa Mircea, Brașov, 251 - 15,48 - AW
                                                  142. Stanciu Stelian, Călărași, 395 - 15,44 - A
                                                  143. Voin Doru, București, 296 - 15,35 - A
                                                  144. Movileanu Flavius, Targoviște, 240 - 15,32 - AW
                                                  145. Zavricescu Geo, Curtea de Argeș, 434 - 15,17 - A
                                                  146. Bumbu Pavel, Razboieni, 355 - 15,15 - A
                                                  147. Bradusca Cornel, Targu Jiu, 388 - 15,14 - AW
                                                  148. Morosan Marian, Suceava, 219 - 14,95 - A
                                                  149. Fratila Robert, Filipesti Targ, 469 - 14,79 - AJ
                                                  150. Cristea Virgil, Cugir, 311 - 14,53 - A
                                                  151. Dirlea Ioan, Aiud, 480 - 14,5 - AH
                                                  152. Spaller Tiberiu, Nasaud, 337 - 14,47 - A
                                                  153. Janosi Attila, Targu Mureș, 510 - 14,31 - A
                                                  154. Stoica Mihai, Mioveni, 231 - 14,14 - AW
                                                  155. Marin Adrian, București, 417 - 14,14 - AW
                                                  156. Bogza Dragos, Iași, 332 - 14,13 - A
                                                  157. Dodu Costica, Focșani, 327 - 14,08 - A
                                                  158. Lucic Corneliu, Suceava, 314 - 14,07 - AW
                                                  159. Ardelean Raul, Arad, 545 - 14,07 - A
                                                  160. Sorescu Mircea, Paulesti, 360 - 14,06 - A
                                                  161. Florea Marian, Targoviște, 482 - 14,04 - A
                                                  162. Solcan Florin, Constanța, 345 - 14,03 - A
                                                  163. Sofian Corneliu, Suceava, 297 - 13,98 - AW
                                                  164. Socaci Sorin, Panciu, 320 - 13,95 - A
                                                  165. Dinu Gheorghe, București, 285 - 13,89 - AW
                                                  166. Jaouir Khaled, București, 400 - 13,89 - AW
                                                  167. Railean Vlad, Ramnicu Valcea, 403 - 13,88 - A
                                                  168. Diaconescu Lucian, Targoviște, 333 - 13,78 - A
                                                  169. Stoica Ioan Florin, Lugoj, 380 - 13,75 - A
                                                  170. Ionascu Gabriel, București, 390 - 13,67 - A
                                                  171. Preda Nicolae, Curtea de Argeș, 269 - 13,52 - AW
                                                  172. Safta Alexandru, Targoviște, 517 - 13,42 - A
                                                  173. Salavastru Petru, Botoșani, 307 - 13,41 - AW
                                                  174. Damian Mircea, Bistrița, 321 - 13,39 - A
                                                  175. Rosu Marius Lucian, București, 328 - 13,28 - A
                                                  176. Tobosaru Gheorghe, Brașov, 334 - 13,28 - A
                                                  177. Cucu Cristin, Targoviște, 350 - 13,28 - AW
                                                  178. Cecan Vasile, Timișoara, 335 - 13,25 - A
                                                  179. Mihaila Robert, Breaza, 634 - 13,2 - AJ
                                                  180. Giosan Marcel, Galați, 322 - 13,16 - A
                                                  181. Iacob Gabriel, Iași, 424 - 13,08 - AW
                                                  182. Marian Bogdan, Ploiești, 484 - 12,79 - A
                                                  183. Poenaru Adrian, București, 513 - 12,78 - A
                                                  184. Constantinescu Rares, Brăila, 396 - 12,75 - AJ
                                                  185. Rusea Gheorghe, Breaza, 362 - 12,73 - A
                                                  186. Tarau Vasile, Brașov, 363 - 12,68 - A
                                                  187. Fulop Attila, Aiud, 352 - 12,65 - A
                                                  188. Banuta Dumitru, Ploiești, 431 - 12,58 - A
                                                  189. Istrate Andrei, București, 619 - 12,55 - AJ
                                                  190. Nicola Marian, Constanța, 407 - 12,5 - A
                                                  191. Oancea Marian, Bacău, 453 - 12,15 - A
                                                  192. Sarbu Dan, Ploiești, 518 - 12,09 - AW
                                                  193. Drinceanu Lilian, Oravita, 601 - 11,97 - A
                                                  194. Cojocaru Didi, Ramnicu Valcea, 490 - 11,96 - A
                                                  195. Barbatel Eduard, Ploiești, 528 - 11,91 - A
                                                  196. Florea Gigi, Galați, 397 - 11,8 - AW
                                                  197. Cristescu Cristian, București, 511 - 11,5 - AW
                                                  198. Orac Teodor, Ramnicu Valcea, 589 - 11,31 - A
                                                  199. Hanganu George, Focșani, 418 - 11,25 - A
                                                  200. Panait Adrian, Brăila, 430 - 11,13 - AW
                                                  201. Stolearenco Igor, Galați, 471 - 11,06 - A
                                                  202. Roseti Ionut, Lugoj, 584 - 11,03 - A
                                                  203. Macarenco Andrei, București, 585 - 10,5 - A
                                                  204. Ciky Cornel, Fagaras, 464 - 10,36 - AW
                                                  205. Carjan Dumitru, București, 497 - 10,18 - AW
                                                  206. Melnerovici Daniel, Stefanesti Argeș, 541 - 10,13 - A
                                                  207. Pinzar Alin, Suceava, 623 - 10,13 - A
                                                  208. Mureșan Ioan, Galați, 548 - 10,03 - AW
                                                  209. Stancescu Sebastian, Ploiești, 549 - 9,83 - A
                                                  210. Visan Bogdan, Targoviște, 578 - 9,83 - A
                                                  211. Lupsa Bogdan, Ramnicu Valcea, 520 - 9,73 - A
                                                  212. Budescu Marian, Galați, 559 - 9,31 - A
                                                  213. Pralea Constantin, Alba Iulia, 501 - 9,06 - AW
                                                  214. Pralea Marius, Botoșani, 608 - 8,85 - A
                                                  215. Mitrofan Petrica, Brașov, 550 - 8,72 - AW
                                                  216. Movileanu Neculae, Brașov, 595 - 8,52 - A
                                                  -----------------------------------------
                                                  Lista de asteptare:
                                                  217. Kis Istvan, Brașov, 639 - 7,56 - A
                                                  218. Lazar Ion, București, 645 - 14,39 - A
                                                  219. Zaharia Puiu, București, 647 - 10,66 - A
                                                  220. Chiriac Marius, Botoșani, 650 - 9,19 - A
                                                  221. Neculai Radu, Focșani, 651 - 7,85 - A
                                                  222. Presura Marin, Slobozia, 656 - 12,13 - A
                                                  223. Marica Dan, Brașov, 658 - 9,63 - A
                                                  224. Filip Dan, Comănești, 662 - 13,95 - A
                                                  225. Manoiu Claudiu, Fieni, 664 - 11,25 - A
                                                  226. Dumitrescu Sorin, Brașov, 666 - 7,33 - A
                                                  227. Marin Iulian, Campina, 670 - 11,55 - A
                                                  228. Moaghen George, Pitești, 671 - 11,15 - A
                                                  229. Ileanu Bogdan, Targu Jiu, 688 - 8,63 - A
                                                  230. Darie Gabriel, Comănești, 689 - 7,81 - A
                                                  231. Oprea Luca, București, 698 - 9,17 - AJ
                                                  232. Babus Liviu, Ploiești, 715 - 8 - A
                                                  233. Velcea Cristina, București, 716 - 6,75 - AF
                                                  234. Malene Petru, Fagaras, 745 - 6,56 - A
                                                  235. Tomica Silviu, București, 761 - 20,92 - O
                                                  236. Stanciu Viorel, Ploiești, 765 - 9,35 - A
                                                  237. Singeorzan Traian, Nasaud, 776 - 7,68 - A
                                                  238. Bivolaru Marius, Ploiești, 785 - 12,17 - A
                                                  239. Cioveie Marian, Oravita, 786 - 10,54 - A
                                                  240. Marin Puiu, Amarastii de Sus, 788 - 16,58 - A
                                                  241. Dobrin Adrian, Targoviște, 792 - 12,25 - A
                                                  242. Lovin Eusebiu, Comănești, 832 - 7,68 - A
                                                  243. Tufa Gigi, Galați, 839 - 6,46 - A
                                                  244. Firica Lucian, Constanța, 853 - 7,35 - AJ
                                                  245. Teica Radu, Targu Jiu, 861 - 18,13 - A
                                                  246. Popa Ion, Ploiești, 879 - 8 - A
                                                  247. Catana Claudiu, București, 880 - 7,35 - A
                                                  248. Zainea Mihai, Ploiești, 900 - 6,44 - A
                                                  249. Taru Alex, Targoviște, 938 - 11,58 - A
                                                  250. Mocanu Stefan, Targoviște, 963 - 6 - A
                                                  251. Movileanu Adrian, Brașov, 965 - 5,55 - A
                                                  252. Parascuta Daniel, Iași, 981 - 21,5 - O
                                                  253. Balaban Catalin, București, 983 - 12 - A
                                                  254. Tugui Florin, Breaza, 984 - 10 - A
                                                  255. Petrin Mitica, Galați, 1000 - 7,81 - A
                                                  256. Niculescu Marin, București, 1012 - 5,06 - AW
                                                  257. Pavunev Dan, București, 1015 - 15,25 - A
                                                  258. Badache Andreea, Galați, 1017 - 12,63 - AJF
                                                  259. Rizea Andrei, București, 1034 - 14,92 - A
                                                  260. Cristofor Razvan, Moinesti, 1053 - 6,15 - A
                                                  261. Serban Mircea, Brașov, 1063 - 10,92 - A
                                                  262. Maftei Catalin Doru, Comănești, 1084 - 6,88 - A
                                                  263. Andreescu Liviu, Urlati, 1153 - 11,5 - A
                                                  264. Poteca Luiza, Baicoi, 1219 - 9,75 - AJF
                                                  265. Neicu Mihai, Breaza, 1238 - 4,75 - A
                                                  266. Glavan Alexandru, Targoviște, 1280 - 4,25 - A
                                                  267. Zamfir Gabriel, Targoviște, 1357 - 5,5 - A
                                                  268. Vantdevara Silviu, Galați, 1362 - 4,63 - A
                                                  269. Melinte Eleodor, Ramnicu Valcea, 1372 - 10,5 - A
                                                  270. Ursut Horia, București, 1437 - 22,75 - O
                                                  271. Bugneriu Marcel, Brașov, 1468 - 10 - A
                                                  272. Movileanu Laurentiu, Targoviște, 1521 - 3,42 - A
                                                  273. Gheorghe Florin, București, 1561 - 8,5 - A
                                                  274. Cretu Marian, Craiova, 1562 - 8,5 - A
                                                  275. Hulpan Cristian, Galați, 1628 - 8,75 - A
                                                  276. Amarinei Sorin, Galați, 1667 - 4,75 - A
                                                  277. Stefan Patrick, Brașov, 1672 - 4 - A
                                                  278. Fluture Alexandru, Targoviște, 1750 - 2,5 - A
                                                  279. Delimart Alexiana, Targoviște, 1751 - 2,25 - AF
                                                  280. Petre Adelin, Targoviște, 1828 - 3,5 - A
                                                  281. Craciun David, București, 2396 - 4,75 - A
                                                  282. Nica Daniela, Brașov, 3310 - 0 - A
                                                  283. Filip Ionut, Targoviște, 3313 - 0 - A
                                                  284. Vijoianu Adrian, Targoviște, 3314 - 0 - A
                                                  285. Spranceana Marius, Targoviște, 3315 - 0 - A
                                                  286. Zabava Andrei, Targoviște, 3316 - 0 - A
                                                  287. Florea Ion, București, 3317 - 0 - A
                                                  288. Pastrama Tudor, Slobozia, 3318 - 0 - A
                                                  289. Trandafir Catalin, Slobozia, 3319 - 0 - A
                                                  290. Nicolae Cristian, Ocnita, 3320 - 0 - A
                                                  291. Nicolae Stefan, Ocnita, 3321 - 0 - A
                                                  292. Nicolae Madalin, Ocnita, 3322 - 0 - A
                                                  293. Ghita Mihnea, Targoviște, 3323 - 0 - A
                                                  294. Enescu Andrei, Targoviște, 3324 - 0 - A
                                                  295. Visan Andrei, Targoviște, 3325 - 0 - A
                                                  296. Zagrebelinai Ovidiu, București, 3326 - 0 - A


                                                  Avem astfel:
                                                  90 - jucători la Open;
                                                  102 - jucători la Avansați;
                                                  24 - jucători la începători.

                                                  Adică, prea puțini dimineața (126 în loc de 144) și prea mulți după masă (90 în loc de 72). Soluția asta ar putea fi aplicabilă numai în condițiile în care limita dintre două categorii ar fi "fluidă", situ?ndu-se într-un anumit interval de MP, sau de "rating" - lucrul pe care ne propunem să-l implementăm de anul viitor.
                                                  Dacă sistemul de valorizare a jucătorilor pe bază de rating se va dovedi fiabil condițiilor din AmaTur, putem pune în discuție și o astfel de modalitate de înscriere la Turneele A+ și chiar Turneul Final.

                                                  P?nă atunci, să acordăm pe de o parte credit organizatorilor (care, așa cum ați văzut au și ei propriile ?ndoieli cu privire la alegerile pe care le fac și-și cer scuze atunci când cred că au greșit) și pe de altă parte să ne respectăm preopinenții, chiar dacă nu suntem de acord cu părerile lor.
                                                  O săptăm?nă de așteptare (până la A+) liniștită vă doresc!
                                                  Ultima editare de marcelgiosan; 25.feb.2016, 15:18.
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Și tot în ideea de a păstra o decență a dialogului, respect?nd opinia celorlalți participanți la circuit, chiar și atunci când nu suntem de acord cu aceștia vă dedic o melodie de care m-am îndrăgostit în ultima vreme:
                                                    Mr. You're A Better Man Than I!

                                                    "Could you tell a wise man
                                                    By the way he speaks or spells?
                                                    Is this more important
                                                    Than the stories that he tells?
                                                    And call a man a fool
                                                    If for wealth he doesn't strive

                                                    Then Mister you're a better man than I!"

                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X