Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfaturi setup pentru Xiom Hayabusa ZXi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sfaturi setup pentru Xiom Hayabusa ZXi

    Eu am setup-ul din semnatura si nu prea am cosintenta si control pe forehand. Iar pe backand ceva mai bun. Mentionez ca nu prea ma misc mult la masa...

    Xiom Hayabusa ZXi caracteristici>
    Viteza - 9.6
    Control - 8.5
    rigiditate - 7
    duritate - 7.3 greu Mediu


    ADIDAS P7
    Viteza - 8.8
    rotire - 9.6
    Control - 9
    tackiness - 2.1 lipicios Putin
    Greutate - 4.6 în Medie
    burete duritate - 6.6 greu Mediu


    Cred ca din cauza duritatii lemnului si a fetei este posibil sa pierd mult din control, nu stiu sigur... Multumesc pentru sfaturi.
    FH: GoldArc 8, 2.1
    STIGA XU XIN
    BH: XIOM VEGA SPO 2.0

  • #2
    Interesanta combinația. Din punctul meu de vedere pentru orice lemn ofensiv trebuie sa te miști la masa, iar dacă lemnul ofensiv are și compozit trebuie sa te miști foarte bine pentru ca marja de eroare e cam ?ngustă. Eu zic ca un allwood e mai nimerit pentru a crește controlul și a capătă consistenta în joc.
    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

    Comentariu


    • #3
      D-nul Adi are dreptate in legatura cu miscarea la masa, nu te misti te penalizeaza pi loc .
      lansator de rachete nu e cu fețele astea dar tot f rapida e combinatia.
      In locul dvs. as incerca ceva fețe soft daca vreti sa pastrati lemnul.
      Cu stima!!
      Blade Buterfly Apolonia Tiago
      FH Tenergy 80
      BH Tenergy 05 FX

      Comentariu


      • #4
        Salutare! Am si eu lemnul acesta Hayabusa Zxi si nu e asa rapid precum zic ei ( adica eu nu l-as cataloga ca un lemn off+ si nici la viteza nu i-as da un 9.6). E mai degraba un off. Mie imi place mai mult cum merge lemnul cu fețe care au buretele mai dur decat unele cu buretele moale. Am incercat mai multe fețe pe el si am fost multumit de saritura indiferent de setup ( am incercat Tenergy 05, xiom vega pro, xiom vega japan, tibhar mxp, donic bluefire jp02). Daca simti ca sare prea tare sau ca nu ai control asa cum iti doresti...renunta la adidas...nu sunt niste fețe prea grozave(parerea mea) si incearca ce ti-am spus eu mai sus ( eu te-as sfatui sa incerci sa pui pe el un bluefire jp03 si un xiom vega japan). Dar sa nu-ti iei grosime max la burete. ia-ti 2.0 sau chiar 1.8. Bafta !
        Pentru o viaţă sănătoasă evitaţi: prietenii falşi, minciuna şi excesul de ?ncredere.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Alex.C Vezi post
          Salutare! Am si eu lemnul acesta Hayabusa Zxi si nu e asa rapid precum zic ei ( adica eu nu l-as cataloga ca un lemn off+ si nici la viteza nu i-as da un 9.6). E mai degraba un off. Mie imi place mai mult cum merge lemnul cu fețe care au buretele mai dur decat unele cu buretele moale. Am incercat mai multe fețe pe el si am fost multumit de saritura indiferent de setup ( am incercat Tenergy 05, xiom vega pro, xiom vega japan, tibhar mxp, donic bluefire jp02). Daca simti ca sare prea tare sau ca nu ai control asa cum iti doresti...renunta la adidas...nu sunt niste fețe prea grozave(parerea mea) si incearca ce ti-am spus eu mai sus ( eu te-as sfatui sa incerci sa pui pe el un bluefire jp03 si un xiom vega japan). Dar sa nu-ti iei grosime max la burete. ia-ti 2.0 sau chiar 1.8. Bafta !
          Alex, fiecare are mana lui si pregatirea lui.
          Am jucat cu un Stradivarius si nu m-am acomodat cu el din mai multe motive in schimb cu Viscaria, care e cam la fel la viteza nu am avut nicio problema.
          Am zis sa mai incerce si cu ceva soft poate capata ceva control.
          Ultima editare de Nomak; 08.feb.2016, 21:27.
          Blade Buterfly Apolonia Tiago
          FH Tenergy 80
          BH Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Am si eu ca paleta de antrenament lemnul de mai sus si joc cu tenergy 05 2,1mm.Pentru mine aceasta combinatie este una foarte buna (”potrivire de caracter”),este rapida si-ti trebuie antrenament intens si mai ales mana s-o poti stapani.In acest caz conteaza si stilul de joc pe care-l practici.Merita incercata aceasta combinatie.Eu sunt ”mediu”atacant si joc aproape de masa.
            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

            Comentariu


            • #7
              de acord cu dom' doctor am dat recent cu acest lemn ,un feeling deosebit chiar si pt aparare moderna.

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X