Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sala tenis

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • sala tenis

    Salutare,
    As avea nevoie de niste recomandari cu privire la amenajarea unei sali de tenis de masă.Nu am fost in foarte multe sali de tenis dar am idee cam cum as vrea sa arate o sala in care sa joc. Salile pe care le stiu eu pe langa faptul ca sunt foarte putine sunt si intr-o stare foarte proasta;mese si palete vechi si de calitate slaba, podea alunecoasa, lumina slaba, mese inghesuite.
    Ma gandesc sa fac o sala cu 5-6 mese de calitate, despartite prin pereti de rigips,pe jos gresie sau covor de cauciu,lumina puternica deasupra mesei. Sunt cateva conditii minime pe care as vrea sa le am la o sala dar niste recomandari din partea cunoscatorilor ar fi binevenite.

  • #2
    Mergeti la sala Centrului Olimpic de tenis de masă din Constanța,sunt acolo persoane cunoscatoare(antrenori)care va pot ajuta in acest sens.O solutie ar mai fi sa vorbiti cu domnul FRATEA AUREL(constantean si el),care este si arbitru de tenis de masă si este un bun cunoscator al acestui sport.Succes.Numarul de telefon al domnului arbitru il gasiti pe acest forum,el fiind si organizator in special de turnee B la Constanța.
    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

    Comentariu


    • #3
      Da un ochi la alte sali cum sunt organizate, ce fel de mese au in uz ( in turneele Amatur exista doar cateva modele raspandite, acreditate ITTF ), uita de peretii de rigips pentru ca micsoreaza optic si fizic spatiul ( foloseste mantinele ), paletele sunt ultima ta grija ( fiecare jucator va sosi cu setupul propriu si personal ). Pentru podea te sfatuiesc sa mergi pe materiale consacrate, iluminatul conteaza foarte mult ( nu te zgarci ) si las la urma lucrul cel mai important : gaseste un antrenor bun ! Clientii se impart in doua categorii : agrement si cei care chiar vor sa practice acest sport. E perfect sa ai solutii pentru ambele ! Spor !
      TRUST NO ONE !

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Bogdan_M Vezi post
        Salutare,
        As avea nevoie de niste recomandari cu privire la amenajarea unei sali de tenis de masă.Nu am fost in foarte multe sali de tenis dar am idee cam cum as vrea sa arate o sala in care sa joc. Salile pe care le stiu eu pe langa faptul ca sunt foarte putine sunt si intr-o stare foarte proasta;mese si palete vechi si de calitate slaba, podea alunecoasa, lumina slaba, mese inghesuite.
        Ma gandesc sa fac o sala cu 5-6 mese de calitate, despartite prin pereti de rigips,pe jos gresie sau covor de cauciu,lumina puternica deasupra mesei. Sunt cateva conditii minime pe care as vrea sa le am la o sala dar niste recomandari din partea cunoscatorilor ar fi binevenite.

        Vă salut,sunați-mă la 0726686175.

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X