Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu "A" Arad "Memorial Eugen Roman" open + amatori, 26.martie 2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Victor aici cred ca e vorba de "vulpii" si nu de "serpii".

    P.S. "Ursul pacalit de vulpe" .Autor Ion Creanga

    P.S. Deci vulpile asteapta ursul la cotitura sa ............
    Da... mai corect spus "vulpi" Vulpile batrane au pacalit Ursul

    PS : cat am mai ras.... cand a intrebat Gelu de Bogdan pe ce loc a terminat ca nu l-a vazut prin tablou ... scuze Bogdi sper sa nu te superi dar a fost chiar amuzanta situatia. Si daca te-ai suparat iti trece tie.


    Poze cu primii 4 la Categoria - Open :

    Ultima editare de victor.arad; 28.mar.2016, 00:20.

    Comentariu


    • Postat în original de mateidumitru Vezi post
      Deci, eu sunt vinovat ca cineva a gresit si ca altcineva nu a verificat. Multumesc frumos ca apreciezi faptul ca am atras atentia asupra acestei greseli ! La gradul vostru de responsabilitate, este normal sa lasati lucrurile asa, chiar daca sunt gresite. Lasa Dorele, ca merge si-asa !
      Greseala desi nu a afectat bunul mers al turneului este a mea per total . Insa asa cum am spus si pe forum si in discutia cu dumneavoastra ar fi fost frumos sa discutati direct cu mine mai ales ca erati la concurs dar se putea si telefonic sau mesaj privat nu sa scrieti ce ati scris pe forum :

      Postat în original de mateidumitru Vezi post
      "In grupa superioară nr 8 s-a comis o greșeala. După rezultatele consemnate, pe locul 1 este Busu Romulus, pe care l-ați trimis acasă. Rusinicaaaa !!!"
      Dar daca tineti neaparat sa scrieti ceva pe forum pe tema asta ca o sugestie data viitoare poate scrieti ceva de genul asta :

      "In grupa superioară nr 8 s-a comis o greșeala. Va rog sa verificati ! "

      Comentariu


      • Bine !...Eu sunt vinovat. îmi cer scuze ca am pretenții la lucruri normale. Si, printre lucrurile normale, susțin ca ar trebui sa fie si spațiul de joc suficient, nu ca la C.S.M., unde te dai cap in cap cu colegul de la masa alăturată sau dai cu paleta in calorifer sau te urci peste spectatorii care stau pe bancile apropiate la jumătate de metru de laterala mesei de joc. In astfel de condiții, nu te poți simți bine, ?ți creeaza o stare de tensiune permanenta incit nu te mai poți concentra la joc. Eu n-am sa mai calc pe la C.S.M. decit dacă se vor folosi doar trei mese intr-o sala.
        Ultima editare de mateidumitru; 28.mar.2016, 12:47.

        Comentariu


        • A fost frumos! Felicitari Victor si Ghita si tuturor participantilor si multumiri organizatorilor.
          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

          Comentariu


          • Postat în original de mateidumitru Vezi post
            Deci, eu sunt vinovat ca cineva a gresit si ca altcineva nu a verificat. Multumesc frumos ca apreciezi faptul ca am atras atentia asupra acestei greseli ! La gradul vostru de responsabilitate, este normal sa lasati lucrurile asa, chiar daca sunt gresite. Lasa Dorele, ca merge si-asa !
            Hai nea Matei, de data asta macar, nu mai fi asa de vehement. Ca nu zice nimeni ca esti vinovat de ceva.
            Eu sunt dintre cei care au apreciat intotdeauna spiritul tau critic, mai ales ca de obicei intervi si bine argumentat. Si culmea ca si de data asta ai avut dreptate. Adica ai vazut o inadvertenta (greseala) si ai semnalat-o promt pe forum. Pana aicea toate bune. Dar ai semnalat-o un pic tendentios -in loc sa vi sa o rezolvi pe loc prin viu grai, ca doara erai acolo la restaurant la o aruncatura de bat de sala, ai facut aluzii (pe forum si ulterior si prin discutie directa cu Piti si cu mine) ca intentionat s-a "gresit" pentru a favoriza pe cineva si a defavoriza pe altcineva (Busu Romulus} pe care il trimiseram acasa.
            Ori se stie foarte bine ca in febra concursului, se mai intampla, ca cei care trec rezultatele pe foaie (de obicei cel care a castigat meciul - dar nu intotdeauna) sa treaca gresit rezultatul (in alta rubrica). Dar in general mai ales in superioare toti care ajung acolo cam stiu cum stau colegii cu rezultatele si e cam exclus sa “fie trimis cineva acasa” voit sau din greseala.
            Pe langa asta nu ai mai pus la socoteala ca organizatorul care posteaza rezultatele pe forum, are o presiune mare pe cap si uneori se mai poate intampla sa apara unele mici scapari – mai ales daca se si ocupa de treaba asta de foarte putin timp cum e cazul lui Piti.
            Dar cum ai criticat tu, si lumea te-a criticat -si pe buna dreptate- pentru felul cum ai pus problema. Si se vede treaba ca nici tie nu-ti place sa fii criticat.
            Oricum sper ca acuma te-ai lamurit ca nu a fost nimic intentionat, desi vad ca persisti in “incrancenare” (chestia cu “gradul de responsabilitate” nu e chiar frumoasa) si nu observi ca nu are nimeni nimica cu faptul ca ai semnalat o problema, ci cu felul cum ai semnalat-o.
            Ultima editare de alandala; 28.mar.2016, 13:42.

            Comentariu


            • Postat în original de alandala Vezi post
              Hai nea Matei, de data asta macar, nu mai fi asa de vehement. Ca nu zice nimeni ca esti vinovat de ceva.
              Eu sunt dintre cei care au apreciat intotdeauna spiritul tau critic, mai ales ca de obicei intervi si bine argumentat. Si culmea ca si de data asta ai avut dreptate. Adica ai vazut o inadvertenta (greseala) si ai semnalat-o promt pe forum. Pana aicea toate bune. Dar ai semnalat-o un pic tendentios -in loc sa vi sa o rezolvi pe loc prin viu grai, ca doara erai acolo la restaurant la o aruncatura de bat de sala, ai facut aluzii (pe forum si ulterior si prin discutie directa cu Piti si cu mine) ca intentionat s-a "gresit" pentru a favoriza pe cineva si a defavoriza pe altcineva (Busu Romulus} pe care il trimiseram acasa.
              Ori se stie foarte bine ca in febra concursului, se mai intampla, ca cei care trec rezultatele pe foaie (de obicei cel care a castigat meciul - dar nu intotdeauna) sa treaca gresit rezultatul (in alta rubrica). Dar in general mai ales in superioare toti care ajung acolo cam stiu cum stau colegii cu rezultatele si e cam exclus sa ?fie trimis cineva acasa? voit sau din greseala.
              Pe langa asta nu ai mai pus la socoteala ca organizatorul care posteaza rezultatele pe forum, are o presiune mare pe cap si uneori se mai poate intampla sa apara unele mici scapari ? mai ales daca se si ocupa de treaba asta de foarte putin timp cum e cazul lui Piti.
              Dar cum ai criticat tu, si lumea te-a criticat -si pe buna dreptate- pentru felul cum ai pus problema. Si se vede treaba ca nici tie nu-ti place sa fii criticat.
              Oricum sper ca acuma te-ai lamurit ca nu a fost nimic intentionat, desi vad ca persisti in ?incrancenare? (chestia cu ?gradul de responsabilitate? nu e chiar frumoasa) si nu observi ca nu are nimeni nimica cu faptul ca ai semnalat o problema, ci cu felul cum ai semnalat-o.
              Din nou iese la rampa spiritul (critic, insinios, chiar revolutionar) romanesc, care nu se simte bine altfel. Nu vreau sa iau apararea nimanui sau sa critic pe cineva, cu toate ca daca eram organizator, si trebuia sa alerg cu calculatorul si imprimanta in brate prin diferite cladiri faceam cu nervii ( eu in locul lui Bogdan cred ca nici nu mai aveam chef sa joc deloc), dar discutia creata mai sus, cu rezultatul gresit m-a facut sa caut ce solutii ar putea fi sa nu se mai intample. Ce-a mai simpla care mi-a venit in cap a fost ca dupa ce sunt trecute toate rezultatele la grupe, sa semneze fiecare in dreptul numelui ca a luat la cunostinta si sunt corecte, asa cred ca nu mai are cum sa apara nici o eroare. Parca totusi dupa ce lupti 3,4 sau chiar 5 seturi la un meci, nu e mare lucru sa aloci 20-30 secunde verificarii unui rezultat, dar daca totusi reprezinta un efort prea mare, macar atunci ai semnat ca ala e rezultatul corect si in cazul de fata, probabil era mai mic topicul cu vro 2 pagini si nu se ajungea la discutii fara rost.

              In rest un turneu reusit, cu plusurile si minusurile aferente, cu surprizele care fac deliciul oricarui turneu, si cu sperante ca urmatorul va fi cel putin la fel de spectaculos.
              In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
              Dalai Lama

              Comentariu


              • Ai dreptate Sorine, si sa mai completez cu o gluma frumoasa: nu degeaba AMATURUL este comparat de mine ca o nunta, NU POTI DE FIECARE DATA SA MULTUMESTI PE TOATA LUMEA INDIFERENT CE EFORTURI MAXIMALE AI FACE
                Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                Comentariu


                • Postat în original de roman bogdan Vezi post
                  Ai dreptate Sorine, si sa mai completez cu o gluma frumoasa: nu degeaba AMATURUL este comparat de mine ca o nunta, NU POTI DE FIECARE DATA SA MULTUMESTI PE TOATA LUMEA INDIFERENT CE EFORTURI MAXIMALE AI FACE
                  ...Faptul ca ai ajuns la concluzia asta cu ...nunta.......care este adevarata..............trebuie sa te relaxeze...pt ca tu nu ai gresit cu nimic.....din contra ai incercat sa faci tot posibilul sa fie bine .Niciun organizator nu are interes sa intarzie un turneu.....din contra ...Cum zicea cineva .....' a fost obositor, a fost lung.......dar a fost frumos'...........Sa ne revedem cu bine la .....urmatorul turneu...Ursule............Fii atent ca somalezu iti sufla in ceafa..........ii ca trenu accelerat ...nu-l mai poate opri nimeni..................si in plus...ma lasa si fara ........beri.......
                  ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                  Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                  Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                  Comentariu


                  • Postat în original de mariusbh Vezi post
                    ...faptul ca ai ajuns la concluzia asta cu ...nunta...:d....care este adevarata.......:d.......trebuie sa te relaxeze...pt ca tu nu ai gresit cu nimic.....din contra ai incercat sa faci tot posibilul sa fie bine .niciun organizator nu are interes sa intarzie un turneu.....din contra ...cum zicea cineva .....' a fost obositor, a fost lung.......dar a fost frumos'.....:d......sa ne revedem cu bine la .....urmatorul turneu...ursule.....:d.......fii atent ca somalezu iti sufla in ceafa.....:d.....ii ca trenu accelerat ...nu-l mai poate opri nimeni.....:d.............si in plus...ma lasa si fara ........beri.......

                    norocul tau ca ai billa langa tine, ca aia aprovizioneaza non-stop)))))))
                    Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                    FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                    BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                    Comentariu


                    • Postat în original de alandala Vezi post
                      Hai nea Matei, de data asta macar, nu mai fi asa de vehement. Ca nu zice nimeni ca esti vinovat de ceva.
                      Eu sunt dintre cei care au apreciat intotdeauna spiritul tau critic, mai ales ca de obicei intervi si bine argumentat. Si culmea ca si de data asta ai avut dreptate. Adica ai vazut o inadvertenta (greseala) si ai semnalat-o promt pe forum. Pana aicea toate bune. Dar ai semnalat-o un pic tendentios -in loc sa vi sa o rezolvi pe loc prin viu grai, ca doara erai acolo la restaurant la o aruncatura de bat de sala, ai facut aluzii (pe forum si ulterior si prin discutie directa cu Piti si cu mine) ca intentionat s-a "gresit" pentru a favoriza pe cineva si a defavoriza pe altcineva (Busu Romulus} pe care il trimiseram acasa.
                      Ori se stie foarte bine ca in febra concursului, se mai intampla, ca cei care trec rezultatele pe foaie (de obicei cel care a castigat meciul - dar nu intotdeauna) sa treaca gresit rezultatul (in alta rubrica). Dar in general mai ales in superioare toti care ajung acolo cam stiu cum stau colegii cu rezultatele si e cam exclus sa ?fie trimis cineva acasa? voit sau din greseala.
                      Pe langa asta nu ai mai pus la socoteala ca organizatorul care posteaza rezultatele pe forum, are o presiune mare pe cap si uneori se mai poate intampla sa apara unele mici scapari ? mai ales daca se si ocupa de treaba asta de foarte putin timp cum e cazul lui Piti.
                      Dar cum ai criticat tu, si lumea te-a criticat -si pe buna dreptate- pentru felul cum ai pus problema. Si se vede treaba ca nici tie nu-ti place sa fii criticat.
                      Oricum sper ca acuma te-ai lamurit ca nu a fost nimic intentionat, desi vad ca persisti in ?incrancenare? (chestia cu ?gradul de responsabilitate? nu e chiar frumoasa) si nu observi ca nu are nimeni nimica cu faptul ca ai semnalat o problema, ci cu felul cum ai semnalat-o.
                      Criticile aduse de mine nu trebuie considerate ca un afront. Ele trebuie sa fie constructive adica, cei care se simt vizati, trebuie sa caute solutii prin care sa indrepte lucrurile. Altfel, e foarte simplu sa te dai jignit si , la adapostul acestei gigniri , sa te simti indreptatit sa lasi lucrurile asa cum au fost.

                      Comentariu


                      • Pentru mine adevaratii performeri la open au fost Dani Leo si Kaposta Victor. Apoi Marius Sferlea si ... Roman Bogdan ! Felicitari tututror !

                        - - - Actualizat - - -

                        (apropos de ... remediu)

                        Comentariu


                        • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                          Pentru mine adevaratii performeri la open au fost Dani Leo si Kaposta Victor. Apoi Marius Sferlea si ... Roman Bogdan ! Felicitari tututror !

                          - - - Actualizat - - -

                          (apropos de ... remediu)
                          Va multumesc frumos pentru apreciere.

                          Comentariu


                          • Postat în original de kvictors Vezi post
                            Va multumesc frumos pentru apreciere.
                            La mai mare si la mai multe !

                            Comentariu


                            • Da vitaminele cate grade aveau ???

                              Comentariu


                              • Aprox 45-47 grd alcoolice!!! 😀

                                Trimis de pe al meu C6903 folosind Tapatalk

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X