Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

DONIC DEFPLAY SENSO sau DONIC DEFPLAY SENSO V3

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • DONIC DEFPLAY SENSO sau DONIC DEFPLAY SENSO V3

    Buna seara, am citit pe forum pareri bune despre acest lemn DONIC DEFPLAY SENSO, dar la vanzare in Romania am gasit doar DONIC DEFPLAY SENSO V3. Sunt diferente majore intre aceste doua lemne? Si care dintre cele doua este mai bun?

  • #2
    Nu pot sa iti spun care dintre cele doua lemne este mai bun, dar iti pot spune care este diferenta intre V1 si V3. Este vorba despre tehnologia Senso, adica acea scobitura din interiorul praselelor.
    La V1 este mai mica, iar la V3 este mai mare.
    In concluzie, lama este la fel la ambele, difera doar acea scobitura .
    Daca ar fi sa aleg dintre cele doua, as alege V1 (cred ca se gaseste si in Romania), deoarece V3 mi se pare prea mult "scobit".

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Teodorus Vezi post
      Nu pot sa iti spun care dintre cele doua lemne este mai bun, dar iti pot spune care este diferenta intre V1 si V3. Este vorba despre tehnologia Senso, adica acea scobitura din interiorul praselelor.
      La V1 este mai mica, iar la V3 este mai mare.
      In concluzie, lama este la fel la ambele, difera doar acea scobitura .
      Daca ar fi sa aleg dintre cele doua, as alege V1 (cred ca se gaseste si in Romania), deoarece V3 mi se pare prea mult "scobit".
      Multumesc pentru raspuns, in acest caz si eu as opta tot pentru V1. Ma poate ajuta cineva cu niste link-uri unde se vinde lemnul in Romania.. Am gasit pe 2 site-uri (vivasport.ro si tenismasa.ro) dar pe ambele este vorba de V3.

      Comentariu


      • #4
        Ati sunat si ati intrebat? Din poze pare V1.

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de Teodorus Vezi post
          Nu pot sa iti spun care dintre cele doua lemne este mai bun, dar iti pot spune care este diferenta intre V1 si V3. Este vorba despre tehnologia Senso, adica acea scobitura din interiorul praselelor.
          La V1 este mai mica, iar la V3 este mai mare.
          In concluzie, lama este la fel la ambele, difera doar acea scobitura .
          Daca ar fi sa aleg dintre cele doua, as alege V1 (cred ca se gaseste si in Romania), deoarece V3 mi se pare prea mult "scobit".
          Dar voi stiti cum se transpune acea 'scobitura' in comportamentul lemnului?...cred ca nu, atata timp cat criteriul pentru alegerea lemnului nu este comportamentul acestuia, ci adancimea "scobiturii"....

          ...aceast criteriu al "adancimii scobiturii" ar fi poate de luat in seama atunci cand ne alegem partenera de viata, nu manerul paletei de la masa de tenis...

          Iar acum, ca sa fiu explicit, in termenii sportului pe care il avem ca hobby, o "scobitura scurta" se transpune printr-un maner mai greu, adica un centru de greutate al paletei mai apropiat de maner, ceea ce inseamna control sporit, si o viteza ceva mai mica...pe de alta parte, o "scobitura" mai adanca inseamna unn maner mai usor, un centru de greutate mai catre varful paletei, un comportament mai agresiv si o viteza sporita....
          V1 = control
          V3 = viteza
          lemnul este identic...diferentele sunt subtile...nu orice mana stie sa faca diferenta...dintre " scobituri"...
          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de gabikr Vezi post
            Dar voi stiti cum se transpune acea 'scobitura' in comportamentul lemnului?...cred ca nu, atata timp cat criteriul pentru alegerea lemnului nu este comportamentul acestuia, ci adancimea "scobiturii"....

            ...aceast criteriu al "adancimii scobiturii" ar fi poate de luat in seama atunci cand ne alegem partenera de viata, nu manerul paletei de la masa de tenis...

            Iar acum, ca sa fiu explicit, in termenii sportului pe care il avem ca hobby, o "scobitura scurta" se transpune printr-un maner mai greu, adica un centru de greutate al paletei mai apropiat de maner, ceea ce inseamna control sporit, si o viteza ceva mai mica...pe de alta parte, o "scobitura" mai adanca inseamna unn maner mai usor, un centru de greutate mai catre varful paletei, un comportament mai agresiv si o viteza sporita....
            V1 = control
            V3 = viteza
            lemnul este identic...diferentele sunt subtile...nu orice mana stie sa faca diferenta...dintre " scobituri"...
            A fost vina mea ca nu am oferit detaliile complete, considerand ca se subintelege pentru ce sunt acele "scobituri", precizand ca este vorba despre tehnologia Senso.
            Multumesc pentru completari.
            Ultima editare de Teodorus; 28.mar.2016, 00:36.

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X