Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete rapide pentru Yasaka Sweden Classic

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Fete rapide pentru Yasaka Sweden Classic

    Buna ziua,

    Detin un lemn Yasaka Sweden Classic impreuna cu doua fete Galaxy Mercury II. Aceasta configuratie o am de ceva timp iar paleta mi se pare acum foarte foarte lenta. 95% din jocul meu se bazeaza pe topspin, in special de pe FH, sau scurt la fileu atunci cand nu pot executa un topspin.
    Mi-au atras atentia cateva fete: Rakza 7 sau 9, DHS H3 Neo si Tenergy 05 (doar ca ultima varianta, datorita pretului).
    Momentan as vrea doar o singura fata pe FH (cea veche este destul de uzata).
    Ma puteti ajuta cu un sfat?


    Multumesc anticipat!

  • #2
    Rakza 7.

    Comentariu


    • #3
      Rakza 7 e o fata buna ,dar lemnul este unul din gama ALL nu trebuie sa ai pretenti la o viteza mare,e normal sa fie mai lent !
      TBS /T05/T05 !

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Ovidiubutterfly Vezi post
        Rakza 7 e o fata buna ,dar lemnul este unul din gama ALL nu trebuie sa ai pretenti la o viteza mare,e normal sa fie mai lent !
        Oare cu o rakza 9 sau 10, il pot face mai rapid?

        Comentariu


        • #5
          Rakza 7 este buna. Lemnul este flexibil si are viteza suficienta sa finalizeze. Am avut acest setup si am fost multumit.
          *** D09C/ZX GEAR F/GD 612

          Comentariu


          • #6
            Xiom Omega Elite (sau Europa) in Forehand si Tenergy 05 FX in Rever.. cu lemnul tau va fi cea mai buna combinatie.. ai rabdare o luna de zile. Joaca aproape de masa. Antreneaza-te intens si rezultatele vor veni; iti recomand un antrenor.

            Comentariu


            • #7
              Multumesc pentru sfaturi. Cred ca o sa incerc o Rkz 7

              Comentariu


              • #8
                Joola Rhyzm 48? la FH și Yasaka Rakza 7 la BH grosimea ambelor să fie de 2,0mm.
                Am juat cu acest setup.A fost nemaipomenit.
                Baftă la antrenament.
                Stimă

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Dan12 Vezi post
                  Xiom Omega Elite (sau Europa) in Forehand si Tenergy 05 FX in Rever.. cu lemnul tau va fi cea mai buna combinatie.. ai rabdare o luna de zile. Joaca aproape de masa. Antreneaza-te intens si rezultatele vor veni; iti recomand un antrenor.
                  Tocmai am spus ca m-am hotarat pentru o Rkz 7, dar m-am documentat si despre Xiom Omega V Europe. Din ce am citit cred ca s-ar potrivi mai bine la stilul meu de joc. Am inteles ca lopurile din servele taiate sunt dezvoltate bine de aceasta fata.
                  Multumesc pentru sfat

                  Comentariu


                  • #10
                    Eu iti recomand xiom vega pro in forehand si yasaka rakza 7 pe rever. Despre combinatia asta de fete poti sa il intrebi pe dl. Catalin user cata_60 care a folosit-o cu succes mult timp. Daca pana acum ai jucat doar cu fete chinezesti tine-te deoparte deocamdata de tenergy fie ele si fx-uri. Bafta.
                    Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de adishorul Vezi post
                      Daca pana acum ai jucat doar cu fete chinezesti tine-te deoparte deocamdata de tenergy fie ele si fx-uri. Bafta.
                      Salut,
                      Nu stiu exact ce inseamna asta. Ce fel de diferente exista?

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de jogo Vezi post
                        Salut,
                        Nu stiu exact ce inseamna asta. Ce fel de diferente exista?
                        Pai diferența e cam la fel de mare ca intre Saviem și Ferrari )
                        Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                        Comentariu


                        • #13
                          Care este Saviemul?

                          Comentariu


                          • #14
                            Ferrari sunt Tenergy-urile, desi parca s-ar potrivi mai bine comparatia cu McLaren.
                            Ultima editare de Bogdan V; 01.apr.2016, 20:49.

                            Comentariu


                            • #15
                              Va salut!
                              Ca sa nu mai deschid eu alt topic am sa scriu si eu tot aici, si totodata sper sa nu deranjez initiatorul acestui subiect care este oarecum asemanator cu ce ma intereseaza pe mine.
                              Am un set-up format acum o luna de zile care se compune din lemn Xiom Allround S si fete Xiom Vega Japan de 2,0 mm , folosit la 8 antrenamente pina acum. Aceeasi senzatie o am si eu , ca este putin cam lent pentru ce ma invata antrenorul , adica tenisul modern , mai agresiv , cu lovituri de topspin rapide. Am dat cateva lovituri cu paleta antrenorului care este compusa din lemn Andro Super Core CL OFF+ si fete Tenergy 05 care mi s-a cam lipit de mina. Insa inainte de a schimba ce am in prezent , am inteles ca nu-i bine deloc sa tot schimbi paleta ca nu vei evolua niciodata as vrea totusi sa schimb fetele cu ceva mai rapide si ma gindeam la Tenergy 05 sau 05 FX de 1,9 sau 2,1 . Ce ziceti ?
                              Multumesc si numai bine va doresc !

                              Comentariu


                              • #16
                                Treaba cu viteza e cam așa când te antrenezi cu o paleta rapida cu fete tip turbo reactor totul pare simplu ai viteza spin ce sa mai de toate te minunezi singur ce mingi teribile dai, când joci cu un astfel de setup cu adversar mai slăbuț decât tine îl dezintegrezi, dar când joci cu un adversar de aceiași valoare ca și tine sau cu câteva virgulite mai bun te omori singur din cauza lipsei de control, iar loviturile acelea pline de viteză și spin de la antrenament nu mai apuci să le dai. Ca sa te edifici ia paleta antrenorului și joaca câteva meciuri cu adversari din toată gama și vezi ce iese. Succes.
                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                Comentariu


                                • #17
                                  Nu cred ca imi va da paleta ! Nu sunt singurul lui "student" !

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Eu zic sa schimbi lemnul. Treci pe Xiom Offensive S . Un lemn mult mai echilibrat, mai putine vibratii, putin mai stiff. poti ramane cu el mult timp . Allround S in primul rand vibreaza cam mult, si e un lemn slabut . daca pui pe el fete mai rapide, o sa ai throw angle f mare, pt ca este un lemn f flexibil. Offensive S este un lemn tot din 5 straturi dar putin mai gros, si mai rapid, un fel de Petr Korbel de la butterfly

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Am tot citit un forum din Anglia azi , unde este laudat lemnul HM Levi , care ti-l poate configura cum vrei de la def la off+. Habar n-am deocamdata ce sa fac , am cochetat si cu lemnele Butterfly care sunt la fel de laudate - Inerforce ZLF sau TBS . De fapt ceea ce vreau eu , ar fi sa nu tot schimb la nesfarsit lemne si fete si ma trezesc peste 1 an de zile ca sunt varza ! Ca nu am inteles nimic din tot ce am schimbat , ca sa nu mai zic ca totul costa !

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Eu am pus la vanzare un tb alc care e 99% identic cu spiritul. Este un lemn bun dar cu care nu este f usor de jucat . Nu e senzatia aia ca joaca singur , trebuie sa fii mereu concentrat . Eu zic sa incerci un lemn de care ti am spus. Sau tibhar power wood. Nu cred ca e timpul sa te bagi la lemne compozite . Daca vrei ceva bun si poti juca cu maner flared ia dp forum un nittaku acoustic sunt vro 2 la vanzare . scumpute dar bune .
                                        Ia un lemn consacrat la care gasesti review uri . Sau iti mai recomand nitaku violin daca ai destul cash

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X