Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU A "Cupa ORASULUI DUMBRĂVENI editia a II-a 16.04.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitarii Ciky

    Comentariu


    • Mulțumesc organizatorilor și participanților, un turneu foarte reușit, iar pentru mine , pot spune chiar: ”Dumbrava Minunată”!

      Comentariu


      • domnule Ierbac (pardon, am vrut să scriu Barac) foarte faine poze, mulțumim...doar că în ultima Nicu Banu e cam ''albastru''. cred că de la setul pe care i l-am luat. e așa de chitros omu încât a regretat după aceea că m-a lăsat să scap cu un set...

        Comentariu


        • In conformitate cu "omul sfinteste locul", turneul de la Dumbraveni a purtat obisnuita calitate marca "Alex & Adonis" (sprijiniti de oamenii locului). Ne-am simtit foarte bine. Vom reveni cu aceeasi placere (sau mai mare).

          Felicitari participantilor! Bravo castigatorilor!
          Limba este ?nt?iul mare poem al unui popor (Lucian Blaga)

          Comentariu


          • Postat în original de ioan.dragomir64 Vezi post
            Felicitari tuturor,lui Dan pentru confirmarea locului (pacat ca n-am pariat,eram boier acum..), familiei Chibulcutean pentru implicare si sportivitate (dl.Ion,multe zile o sa mai aud in somn acel CHOOOO, toata sal a amutit !!),lui Razvan si Radu pentru meciurile frumoase..
            D-le Dragomir, bucuria mea (poate un pic exagerata) s-a datorat faptului ca am reusit sa elimin favoritul categoriei dupa ce am fost condus cu 2-0 si nu am crezut ca mai am vreo sansa!

            Comentariu


            • Ciky Cornel un rezultat excelent,felicitari.
              Rodica S. de neoprita!
              Alex N. confira evolutia tot mai buna !
              Felicitari tuturor participantilor,premiantilor si organizatorilor.

              Comentariu


              • Multumesc in mod special lui Ioan Muscan (Onisor) , care , desi a apucat sa joace doar un meci, a ramas alaturi de cei 5 colegi (pe care i-a transportat cu masina personala ),pana cand s-a pierdut ultimul meci..Poate si datorita lui, diploma lui Razvan are o si mai mare importanta..Multa sanatate , sper sa ne revedem in curand la masa, dupa analizarea serioasa a problemei aparute..Tin sa multumesc inca o data organizatorilor, echipajelor medicale prezente,s-a dovedit necesitatea prezentei acestora la fiecare concurs, pasiunea si implicarea multor jucatori depaseste de multe ori capacitatea fizica a momentului..
                MAZUNOV-FL-109GR.
                DONIC BLUEFIRE M2
                DONIC BLUEFIRE M2

                Comentariu


                • Confirmand pronosticurile si asteptarile majoritatii participantilor,turneul ne-a propus multe partide spectaculoase la cele trei categorii oferindu-ne,in premiera,victoriile lui:
                  -Alex Nechita la avansati,o confirmare a talentului si a increderii de sine,in ciuda perioadei destul de lungi de inactivitate in circuitul Amatur!Bravo Alex!
                  -Dan Barbulescu la incepatori,care confirma "scoala" ierbarilor sibieni(Migea,Barac) si continua "traditia" laureatilor sibieni(Comsa) din acest an!Bravo Dane!
                  Felicitari Sicoe Rodica pentru victoria de la Open!
                  Felicitari tuturor participantilor pentru sportivitate si organizatorilor pentru reusita turneului!
                  Cu titlu de Merit,subliniez promptitudinea si profesionalismul personalului Smurd prezent la sala care,prin acordarea in timp util a primului ajutor lui Muscan Ioan, a evitat,din fase,o (alta)eventuala tragedie la un turneu Amatur!Chapeau!
                  I love table tennis !

                  Comentariu


                  • ABSENTI


                    OPEN
                    Nume prenume - Localitate

                    Muntean Alin -- Târnaveni
                    Lunca Razvan -- Târnaveni
                    Balint Andreea -- Dumbravita




                    AMATORI AVANSATI
                    Nume prenume - Localitate

                    Negrean Ioan -- Sibiu
                    Groza Alexandru -- Cisnadie
                    Cristea Alex -- Teiuș
                    Bucur Alin Adrian -- Targu Mureș
                    Stefan Andrei -- Târnaveni
                    Curpas Ioan -- Oradea
                    Gyerko Albert -- Sighișoara
                    Nyaradi Attila -- Sighișoara



                    AMATORI ÎNCEPĂTORI
                    Nume prenume - Localitate

                    Malene Petru -- Fagaras
                    Tanase Stefan -- Fagaras
                    Marcos Cosmin -- Dumbraveni SB
                    Marcu Andrei -- Dumbraveni SB
                    Stefan Patrick -- Brașov


                    daca dintre cei trecuti mai sus sunt care s-au retras înainte de data de 14.04.2016 ora 20:00
                    vă rog să precizați aici pe forum pentru a modifica lista și ami cere scuze

                    pentru cei care nu s-au retras pâna la data de 16.04.2016 ora începerii concursului
                    si au produs mici dificultăți în desfășurarea concursului ,
                    organizatorii consideră că la următoarea competiție la care nu vă retrageți, dacă nu puteți veni nu mai este o greșală sau întâmplare

                    Alex și Adonis
                    Ultima editare de adof; 18.apr.2016, 10:37.

                    Comentariu


                    • Postat în original de csabazedler Vezi post
                      Dan Barbulescu la incepatori,care confirma "scoala" ierbarilor sibieni
                      ...de ce-l lauzi? nu știi ce mi-a făcut la turneu? mi-a omor?t toți neuronii pe care-i mai aveam tineri!!!

                      Comentariu


                      • Multumim domnului HOLOM DORIN deoarece acest turneu nu ar avea loc dacă nu ar fi acest om MARE
                        care s-a ocupat de organizarea acestui turneu
                        multumim persoanelor care au făcut un efort destul de mare pentru ca noi cei care iubim acest sport să avem
                        condițiile necesare :Felicia, Sorin, Miky, Laci, Nicu, Ioana și copiilor de la sală

                        Multumim participanților ca ați venit în numar așa mare, pentru sprijin , pentru înțelegere și ajutor

                        Comentariu


                        • Daca a-m reusit sa multumim cat mai multi dintre cei prezenti , greul acum o sa inceapa , pentru ca viitoarea editie , a III a , a ;CUPEI ORASULUI DUMBRAVENI ; sper eu undeva in Octombrie , trebuie sa fie la un nivel cel putin egal cu aceasta , deja trecuta in istoria Amatur . MULTUMESC DIN NOU TUTUROR SI VA ASTEPTAM LA URMATOAREA EDITIE A CUPEI ORASULUI DUMBRAVENI !

                          Comentariu


                          • Finala Incepatori Barbulescu Dan - Ciky Cornel 3-2 dupa 2-2 si 6-10...(scuze intarzierea)





                            Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                            Pe spate: Tenergy 80
                            Pe fata.: Tenergy 64

                            Comentariu


                            • Mersi Cule, dar doar setul 2 poate fi vizionat.

                              Comentariu


                              • :-s
                                Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                Pe spate: Tenergy 80
                                Pe fata.: Tenergy 64

                                Comentariu


                                • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                  Turneul ne-a propus multe partide spectaculoase......cateva premiere.........Muscan Ioan a evitat o tragedie!
                                  Evenimentul s-a produs imediat dupa partida noastra din inferioare,prima,pe care eu am castigat-o net,in ciuda replicii foarte bune a lui Onisor,restul......nu e de povestit..spaima mare!
                                  Eliberat total de incarcatura evenimentului,la cateva ore de la producerea sa,cand ONISOR s-a "reintors printre noi" la sala,am avut parte de o imensa surpriza:acesta mi-a oferit o sticla de vin in semn de pretuire!Ne-am amuzat teribil amandoi,dat fiind comicul situatiei;adica eu il bat cu 3-0 de-l bag in spital si el imi ofera o sticla de vin!!!radeam aproape cu lacrimi amandoi,eliberati de tensiunea momentului,realizand cat de pretioase sunt aceste momente,in viata!
                                  I love table tennis !

                                  Comentariu


                                  • Vreau in primul rand sa imi cer scuze organizatorilor pentru problemele create, in al doilea rand sa multumesc organizatorilor, echipei smurd, doamnei asistente, colegilor de masina si toturor celor care mi-au spus o vorba buna la revenirea la sala. Chiar daca nu am mai putut sa continui am ramas in sala v-am privit, si am vazut pasiune, incrancenare, frustrare, lacrimi, bucurie, invidie. Tocmai de aceea prezenta unui echipaj medical este obligatorie. Sunt jucatori ca si mine care uita ca nu mai au 18 ani ca Alex Nechita dar storc din ei si ultima farama de energie. Sunt convins ca nici 50% din jucatori nu au facut un EKG vreodata iar ceilalti ca si mine nu l-au mai repetat de ani de zile. De aceea cred ca 5 lei in plus la taxa de inscriere ar putea salva viata oricarui dintre noi. Nu stiu daca o sa pot sa mai revin vreodata printre voi dar imi doresc asta.

                                    Onisor Muscan

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Onisor Vezi post
                                      Vreau in primul rand sa imi cer scuze organizatorilor pentru problemele create, in al doilea rand sa multumesc organizatorilor, echipei smurd, doamnei asistente, colegilor de masina si toturor celor care mi-au spus o vorba buna la revenirea la sala. Chiar daca nu am mai putut sa continui am ramas in sala v-am privit, si am vazut pasiune, incrancenare, frustrare, lacrimi, bucurie, invidie. Tocmai de aceea prezenta unui echipaj medical este obligatorie. Sunt jucatori ca si mine care uita ca nu mai au 18 ani ca Alex Nechita dar storc din ei si ultima farama de energie. Sunt convins ca nici 50% din jucatori nu au facut un EKG vreodata iar ceilalti ca si mine nu l-au mai repetat de ani de zile. De aceea cred ca 5 lei in plus la taxa de inscriere ar putea salva viata oricarui dintre noi. Nu stiu daca o sa pot sa mai revin vreodata printre voi dar imi doresc asta.

                                      Onisor Muscan
                                      Nu ai de ce sa-ti ceri scuze pentru asta,stimate coleg.Te-ai agatat pur si simplu de mana buna a destinului si acesta a decis ca tu sa fi si azi printre noi!Ai perfecta dreptate in ceea ce priveste un EKG din cand in cand dupa 40 de ani (si anual dupa 50!).
                                      Tocmai de aceea,cu sau fara sticla de vin,te astept cu mare bucurie la urmatoarea noastra intalnire la masa de joc!Choooooooooooo,Onisor!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • Am stat de vorba la sala cu Onisor Muscan fara a sti de problemele de sanatate pe care le-a avut si nu le arata .Sper sa fi fost ceva pasager si sa ne intalnim si de acum inainte cat mai des prin salile de sport din tara si din Sibiu .Sanatate maxima iti doresc in continuare . In alta ordine de idei , Adi Mucu astept sa ma lauzi si pentru jocul iscusit cu "otava" , nu doar pentru poz(n)e . Maestre , imi permit un catren la adresa ta :
                                        Adi , tu te tii de pozne
                                        Si te uiti numai la poze .
                                        La masa de-ti dau "otava"
                                        Mai bine ai bea otrava .
                                        Si n-ai crede ca-i mai rea
                                        Decat este Iarba mea .

                                        Comentariu


                                        • Na, ca m-ati provocat:

                                          <<Io-s tzaran blajin si tandru , iubesc viata de la tzara,
                                          De micutz mi-o placut iarba,s-o cosesc,s-o usc,pe vara...

                                          Daca ploua-n mai,adesea,o s-avem porumb,gramada,
                                          Dupa iarba-fan facuta-poate cosim si..otava !

                                          Se intampla,cateodata, sa n-o poti <<cosi>>, nu taie..
                                          Coasa,cum zicea bunicu,se bate ..dar nu se-ndoaie!

                                          Cu un ciocanel,vezi bine,pe o nicovala mica,
                                          Dai marunt ,ba chiar cu frica,si cu grija,ca..nu tzine!

                                          Iar la masa cea <<vrajita>>,cu o plasa pe mijloc,
                                          Se zice sa dai de-a dreptul... serva, fara <<spini>> ,de loc!

                                          Ca ti-o-ntoarce,si-o suceste..iarba, anti, sanvis..este ???
                                          De-ti vine s-arunci paleta in cea plasa,sau..chiar peste !

                                          Nu-i bai,fratzilor,cu spinii ! Am o coasa ,veche tare,
                                          Si, de mana nu ma doare, o sa-i <<tai>>,cum zic vecinii..

                                          Tat din doi in doi,dai tare !Dupa care,hoo,sezi moale...
                                          Ca..Iohannis...mai agale, <<pas cu pas>>, multa rabdare !

                                          Nu uitati ,placerea vine,la sportivi,mai mici, mai mari,
                                          Chiar si de la ..adversari! E clar,nu-ti cade chiar bine...
                                          Pe moment! E mult de lucru,si <<pe masa>>,si la coasa,
                                          Transpiratie ,placere...dulce-i iarba de acasa !!!

                                          p.s
                                          Nu uitati sa jucati si de placere,nu doar pentru puncte,altfel se duce pasiunea....
                                          MAZUNOV-FL-109GR.
                                          DONIC BLUEFIRE M2
                                          DONIC BLUEFIRE M2

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Onisor Vezi post
                                            Vreau in primul rand sa imi cer scuze organizatorilor pentru problemele create, in al doilea rand sa multumesc organizatorilor, echipei smurd, doamnei asistente, colegilor de masina si toturor celor care mi-au spus o vorba buna la revenirea la sala. Chiar daca nu am mai putut sa continui am ramas in sala v-am privit, si am vazut pasiune, incrancenare, frustrare, lacrimi, bucurie, invidie. Tocmai de aceea prezenta unui echipaj medical este obligatorie. Sunt jucatori ca si mine care uita ca nu mai au 18 ani ca Alex Nechita dar storc din ei si ultima farama de energie. Sunt convins ca nici 50% din jucatori nu au facut un EKG vreodata iar ceilalti ca si mine nu l-au mai repetat de ani de zile. De aceea cred ca 5 lei in plus la taxa de inscriere ar putea salva viata oricarui dintre noi. Nu stiu daca o sa pot sa mai revin vreodata printre voi dar imi doresc asta.

                                            Onisor Muscan
                                            Ioane,ceea ce conteaza intotdeauna pentru noi este ca ,acum,puten glumii pe aceasta tema!
                                            Esti un om puternic si cred ca dupa investigatii amanuntite vei revenii in aceasta familie Amatur!
                                            Prezenta Smurdului Dumbraveni pe parcursul turneului ,de data asta,a fost ....DECISIVA!
                                            Iti dorim insanatosire grabnica!

                                            Comentariu




                                            • buna ziua ,

                                              Cateva poze , cu oameni dragi ai Amaturului , care le multumesc mult , datorita lor noi putem participa la TURNEE ...si voi revenii cand am posibiltate au fost la inaltime in toate punctele de vedere , multumesc sponsoriilor si d-nei Primar pentru rabdarea care a dat dovada pana la terminarea Turneului ...SARBATORI FERICITE !

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X