Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

unde gasesc mingi de antrenament ieftine in București? (<1ron)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • unde gasesc mingi de antrenament ieftine in București? (<1ron)

    Buna ziua,

    M-ar interesa unde pot gasi in București mingi de antrenament iefine, de maximum 1ron bucata.
    Vreau sa le fac cadou antrenoarei mele si vreau sa cheltui 40-50ron si sa iau in jur de 50 de mingi.

    O varianta sunt cele Artengo de la Decathlon, dar nu stiu ce este de capul lor, deci daca le-a incercat cineva, il/o rog sa isi dea cu parerea: http://www.decathlon.ro/minge-tenis-...d_8328330.html
    (Am gasit niste variante insa in provincie, si nu sunt dispus sa dau inca 20ron pe transport, mai sunt unele variante teoretic de 3 stele pe ebay, dar nu vreau sa stau o luna dupa transport din china)

    Multumesc frumos pt interes!

  • #2
    Mingile de antrenament sunt din ce in ce mai de proasta calitate si au fost si sunt si deocamdata separate dupa mai multe tipuri de sortari,si cu cat trec de mai multe sortari cu atat sunt mai mari preturile de vanzare catre distribuitori(branduri in general).Deci si preturile de piata in general reflecta si calitatea lor.Inclusiv si mingile imprimate cu anumite branduri cunoscute mai exista riscul unor sarje mai slabe,dar totusi cat de cat controlabila aceasta calitate,dar mingile de antrenament a unor non-name-uri sunt de foarte proasta calitate,si exista riscul ca acele 50 de mingi achizitionate si folosite de un antrenor la antrenamente cu adulti sa reziste cateva ore ,zile.Daca vrei sa faci cadou si sa nu te faci de rusine ai in București cateva firme ce comercializeaza branduri serioase si cu calitatea garantata.

    EMI

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Zosim1 Vezi post
      Daca vrei sa faci cadou si sa nu te faci de rusine ai in București cateva firme ce comercializeaza branduri serioase si cu calitatea garantata.
      EMI
      Multumesc pt opinie! Problema este ca acele seturi de la firme cunoscute (care nu stiu cat garanteaza o calitate superioara si cat conteaza ca sunt firme europene mai degraba decat chinezesti) este ca sunt seturi mari, de 120 mingi etc care ajung pe la 150 lei etc..

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Andrei Raducanu Vezi post
        Multumesc pt opinie! Problema este ca acele seturi de la firme cunoscute (care nu stiu cat garanteaza o calitate superioara si cat conteaza ca sunt firme europene mai degraba decat chinezesti) este ca sunt seturi mari, de 120 mingi etc care ajung pe la 150 lei etc..
        Toate mingile de celuloid existente la ora actuala provin din doua tari China si Japonia.Japonia mai produce pana la sfarsitul anului si din cauza normativelor sunt obligati sa inchida,si ramane doar China.
        Toti distribuitori de materiale vand si la bucata din cate stiu eu.Si in ce constata garantia calitatii superioare eu personal am retras (inlocuit) anul trecut peste 5 mii de mingi dintr-un lot slab si brandul de unde le-am achizitionat nu a comentat nici o secunda.Succes la antrenamente

        Comentariu


        • #5
          Eu folosesc artengo dar de 2stele sant destul de ok,față de tsp tot de antrenament. Stimă
          Bty.Tiago Apolonia zlc-FH:Rasanter R42/BH-Rasanter R37

          Comentariu


          • #6
            Pe tenismasa.ro
            Nittaku septear black tag/baracuda/baracuda
            "Si cand va veni dusmanul/Sa va ia pamant de drept/Romani,scuturati gorunul/Din mormant sa ma destept!" Avram Iancu

            Comentariu


            • #7
              Sunt bune pentru antrenament si artego. încearcă să iei 3 bucati si vezi ce și cum.

              Trimis de pe al meu Orin QS folosind Tapatalk
              Blade: Timo Boll ALC
              Fh:Palio AK 47 Red
              Bh:Palio AK 47 Red

              Comentariu


              • #8
                Si eu folosesc Artengo de 2 stele. Nu sunt cine stie ce, dar pentru antrenament isi fac bine treaba. Un plus mare pentru ele este ca sunt destul de rezistente. De 4 zile joc cu aceeasi mingie aprx 1+/zi

                Comentariu


                • #9
                  Artengo 2 ★ - 80 mingii la 100 lei!!! Le găsești la Decatlon!!
                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                  FH - Xiom Sigma II Pro
                  BH- Xiom Sigma II Pro

                  Comentariu

                  Who has read this thread:
                  Procesare...
                  X